Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeSplňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
vlada165
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. led 2012 15:14:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G bohužel bez rootu
Mobil 2 / ROM: Oukitel WP18 Pro bohužel bez rootu

Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od vlada165 »

Ahoj - už bych pomalu potřeboval nahradit svůj starý "vytuněný" GSmart Roma,
tak bych potřeboval vědět, jestli ZenFone 6 z roku 2019 URČITĚ splňuje všechny mé požadavky ...

1) Už je jistota, že se dá rootnout s minimálním rizikem, že z něj nebude "těžítko" ??? ;-)

2) Podporuje Škoda SmartLink ???

3) Chci používat 2 SIM současně, ale jde po rootnutí nového Androidu v ZenPhone plnohodnotně zapisovat i na SD kartu, jako to šlo v Androidu 4.2.2 ???
(mám na SD kartě zálohu ROM a Titanium Backup a celou SD kartu si přes Sambu ještě občas synchronizuju jako další zálohu přes RoboCopy do PC,
abych tak v případě nějakého "průšvihu" i někde na cestě mohl telefon z té SD karty rychle komplet obnovit bez reinstalace)

4) Rád bych co nejkvalitnější foťák (hlavně širokoúhlý na krajinky), ale teleobjektiv si tedy asi budu muset odpustit,
když určitě nechci telefon s "průstřelem" a líbí se mi u ZenFone ta možnost panoramat pomocí plynulého otáčení foťáku ...

5) Mrzí mne, že je telefon tak velký oproti mému starému 4", který se tak hezky vešel do každé kapsy jak na běžky,
i třeba na kolo, ale určitě nechci žádný "průstřel" a vzhledem ke kapacitě baterky je to asi určitě lepší volba,
než třeba Samsung Galaxy S10e, anebo existuje i jiný (malý) telefon, který by mé požadavky splnil lépe ???

Děkuju ...
Potřebuji provést root telefonů Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Oukitel WP18 Pro
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od wallin »

ahoj,
ještě můžeš vybírat z tohoto...
https://www.svetandroida.cz/maly-kompaktni-mobil/
vlada165
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. led 2012 15:14:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G bohužel bez rootu
Mobil 2 / ROM: Oukitel WP18 Pro bohužel bez rootu

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od vlada165 »

Ahoj a díky

Raději bych sice zase něco kolem těch 4" (což je dnes problém), ale i s větší velikostí (bez průstřelu) se smířím, když bude mít větší kapacitu baterky, kvalitní foťák, bude umět ten Škoda Smartlink, ale hlavně půjde na 100% určitě rootnout.

Ten ZenFone 6 bych tedy určitě bral nejraději hned, protože se mi líbí hlavně právě ty schopnosti foťáku, ale nemohu si jej zatím koupit jen kvůli tomu, že výrobce ví co je pro uživatele "dobré" a já opravdu nechci telefon, který ať už bude mít hardwarovou poruchu, anebo se mi do něj nedopatřením dostane nějaký malware, tak si jej během pár minut nedokážu obnovit přesně tak, jak zrovna potřebuju a tedy jako to jde u toho mého telefonu současného ... :-(

No a taky si rád rozhoduji sám o tom, co si umístím třeba do systému místo toho zbytečného "bordelu od výrobců", co se má a nemá spouštět po startu (pokud to třeba používám opravdu málo kdy) a kdyby některé aplikace už bohužel neexistovaly jen pro novější Android, než je ten můj 4.2.2, tak jsem snad schopný existovat s tím dvoujádrovým CPU, 1GB RAM a baterkou 1300 mAh ještě i nadále.
No ale i v novám telefonu nechci mnohem větší RAM zbytečně plýtvat, taky bych si tu výdrž i větší baterky ještě prodloužil a hlavně bych si rád zajistil, že mi i po letech používání poběží telefon pořád stejně plynule, jako běží ta má "stará vykopávka" teď, takže i proto je pro mne právě ta možnost (samozřejmě snadného a určitě bezproblémového) rootnutí tak důležitá ...
Potřebuji provést root telefonů Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Oukitel WP18 Pro
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od jis »

No a taky si rád rozhoduji sám o tom, co si umístím třeba do systému místo toho zbytečného "bordelu od výrobců", co se má a nemá spouštět po startu (pokud to třeba používám opravdu málo kdy)
Na ZF6 jsem deaktivoval pouze: Facebook App Installer, Facebook App Manager, Facebook Services a Duo, které nepoužívám.
ZF6 má vestavěného Správce automatického spuštění.
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
vlada165
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. led 2012 15:14:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G bohužel bez rootu
Mobil 2 / ROM: Oukitel WP18 Pro bohužel bez rootu

Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od vlada165 »

Díky - já to mám přece jen raději, když ty "zbytečnosti" můžu odinstalovat úplně a uvolněné místo využít pro věci, které opravdu používám a nehodí se instalovat třeba na SD kartu, jako třeba vlastní Launcher, vlastní klávesnici a pod.
No a u aplikací, které používám (a nechci je tedy přímo "zmrazit) zase potřebuju jen aby se zbytečně nespouštěly (ani na pozadí) při různých aktivitách,
tedy jako třeba při připojení sluchátek, připojení WiFi atd.
Takže kromě třeba instalace BusyBoxu, Xposed atd. je pro mne i právě pro tohle důležité mít jistotu, že půjde ZF6 na 100% bezpečně rootnout ...

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace
Potřebuji provést root telefonů Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Oukitel WP18 Pro
zd.havel
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 03. kvě 2013 20:37:27
Typ mobilu / ROM: LG Flex2
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone Max Pro M2

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od zd.havel »

Vlasta79
Stálý androiďák
Příspěvky: 91
Registrován: ned 10. led 2016 13:19:53
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 6

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od Vlasta79 »

no :D tak z Flexu jsem přelezl na Honora, z toho na Asus zenfone5 a včil automaticky na šestku .. první reakce.. bomba ... po hodině jsem si všiml z fabriky setřené oleofobní vrstvy z kousku displeje :( , prozatím neřeším, přes sklo to vidět není a řešit budu, kdyby náhodou vyšlehli likvidační patch na desku. Kamerka gut, člověk musí počítat s tím, že je to mechanická část, takže sem tam zavrčí, jak se přivře atd .. blesk katastrofa, vysloveně jenom jako baterka, ale zase díky supr foťáku to není zase taková bolest.. Blbosti jsem si tam nenatahal, takže funguje plynule a krásně. Bolest zvuk ... chvíli jsem laboroval a zjistil jsem, že je nutné si nastavit ekvalizér .. tak šup podle pětky a už to bylo supr. Až na sluchátko ... tak jsem valil na ZenTalk zjistit co s tím .. je dobré si tam přečíst věci o tom :D že je repráček v kameře, to jsem fakt netušil .. že si to člověk dává blbě k uchu, podle starých founů, taky ne ..
vlada165
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. led 2012 15:14:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G bohužel bez rootu
Mobil 2 / ROM: Oukitel WP18 Pro bohužel bez rootu

Re: Splňuje ZenFone 6 VŠECHNY mé požadavky ???

Příspěvek od vlada165 »

Konečně telefon, co nemá žádný pitomý průstřel displaye, ani hnusně zaoblený display a slušnou kapacitu baterky, takže bych si jej už opravdu rád koupil, ale dokud nemám jistotu, že jde opravdu rootnout, tak ať si jej výrobce raději nechá ... :-(
(ještě by mne taky zajímalo, jestli podporuje ten Škoda SmartLink)

Zatím jsem vygooglil tohle, tak kdyby to nějaký odvážlivec chtěl zkusit, tak by mne zajímalo, jestli něco z toho opravdu funguje - děkuju ...

https://www.androidinfotech.com/root-as ... -2019-pie/

https://forum.xda-developers.com/zenfon ... p-t3940168
Potřebuji provést root telefonů Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Oukitel WP18 Pro
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“