Samsung Galaxy S7 edge - obecná diskuzeOK Google nefunguje

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
TiffanyHome
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: ned 12. čer 2011 19:23:30
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Rom: Stock

OK Google nefunguje

Příspěvek od TiffanyHome »

Ahoj Lidi,

prosím nefunguje my hlasový asistent google....dřív fungoval když jsem podržel home button...teď mi prostě jen vyskočí google pro hledání...až když kliknu na mikrofon..můžu hlasově....
neví někdo co s tím?
Dííík
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Papooch »

Někdo ví.

Oni s tím v Google nějak šachovali a teď máš na výběr dvě možnosti: Buď zapnout v nastavení aplikace Google toho Assistenta, přičemž bude hlasovej příkaz "Ok, Google" fungovat kdekoliv a kdykoliv (rozuměj pořád zaplej mikrofon), nebo ho vypnout, přičemž bude vždycky nutný kliknout na ikonku mikrofonku a příkaz "Ok, Google" nebude fungovat ani při spuštěné aplikaci Google. Je to debilní a je to nahovno, třeba si to uvědomí a vrátí to zpátky (spíš ne). :(

Teeeeoreticky by mohlo pomoct stažení starší verze aplikace Google (a doufat, že bude fungovat), ale vzhledem k tomu, že je pravděpodobně systémová, tak by byl nutnej minimálně root.
Na poděkování slouží palec u příspěvku
TiffanyHome
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: ned 12. čer 2011 19:23:30
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Rom: Stock

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od TiffanyHome »

dííky moc za info....
zkoušel jsem s tím šachovat a mě ta první volba ani nejde...tedy že stále naslouchá....
ty přepínače jsou neaktivní....
TiffanyHome
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: ned 12. čer 2011 19:23:30
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Rom: Stock

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od TiffanyHome »

tak změna...naopak..stále neslouchá.a nejde to vypnout :) s tím, že nejde nastavit, aby se mi telefon tím hlasem aspon odemykal..když už to furt šmíruje....
TiffanyHome
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: ned 12. čer 2011 19:23:30
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Rom: Stock

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od TiffanyHome »

tedy nastavení voice match je neaktivní...stejně tak, když vlezu do google - nastavení - asistent google - assistant - můj telefon....vše neaktivní...
změnit jazyk na eng jsem zkoušel..
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od wallin »

je to jazyk telefonu na AJ + Jazyk vyhledávání AJ (já mám konkrétně Britskou AJ, v potaz by šla i Americká - přízvuk, ale tím si nejsem jistý, nikdy jsem to nezkoušel)
Hommerp
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. čer 2019 0:36:53
Typ mobilu / ROM: Note 9

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Hommerp »

Musite mit povoleno: Voice & Audio Activity
Pak to pujde.

Nastavuje se to v:
-nastaveni
-google
-google account
-data a personalisation
Hommerp
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. čer 2019 0:36:53
Typ mobilu / ROM: Note 9

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Hommerp »

Screen
Přílohy
IMG-20190612-WA0000.jpg
IMG-20190612-WA0000.jpg (77.71 KiB) Zobrazeno 12142 x
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

Hommerp píše: stř 12. čer 2019 0:47:28Screen
Příkaz o kterém hovoříš tam vůbec v nastavení google asistenta nemám. Mám Xiaomi mi 8, ale to by mělo být jedno ne? Řeším už půl roku problém s ukládáním připomenutí a pořád na to nemůžu přijít. Neuměl by jsi mi s tím prosím tě poradit? Jedná se mi o nastavením Google hlasového assistenta pro ukládání připomenutí do aplikace Google Keep. Dříve jsem pomocí Google hlasového assistenta ukládal připomenutí do Google keep a současně se mi toto připomenutí ukládalo také do Google kalendáře. Pak jsem si nějak omylem vypnul ukládání připomenutí do Google keep a toto připomenutí se mi uloží už jen do Google kalendáře. Připomenutí je v kalendáři vidět, ale Google kalendář neprovede upozornění na toto připomenutí. Pokud uložím manuálně připomenutí do Google keep tak se mi připomenutí zobrazí jak v Google keep tak v Google kalendáři a Google Keep mě na toto připomenutí v daný čas upozorní. Nevíš prosím tě jak obnovit to ukládání do Google keep? Předem děkuji za ochotu a odpověď. Milan
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Jumbo78 »

1) je to v nastavení telefonu
2) stejný dotaz nepokládáme ve více vláknech, pak je z toho jen chaos!
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

Omlouvám se nevěděl jsem, které vlákno bude vhodnější.
Jsem celkem z toho už zoufalý, strávil jsem už spoustu hodin s tím najít jak to vrátit a pořád se mi to nedaří. Pokud víš jak to změnit mohl by jsi mi prosím poradit, kde to přesně změním. Byl bych ti moc vděčný. Díky Milan.

Edit by Jumbo78: smazaná zbytečná citace
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Jumbo78 »

Už ti to psal kolega výše - přímo v telefonu nastavení-Google-Google účet-data a personalizace.
Ne nastavení aplikace, ale nastavení v telefonu!
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

Jumbo78 píše: úte 17. pro 2019 6:44:54 Už ti to psal kolega výše - přímo v telefonu nastavení-Google-Google účet-data a personalizace.
Ne nastavení aplikace, ale nastavení v telefonu!
Sorry asi jsem otravný a natvrdlý, ale nemůžu to prostě najít. když kliknu v nastavení na Google tak se mi objeví tato obrazovka, tady předpokládám že mám kliknout na Spravovat váš účet Google.
Pak přejdu na záložku Data a personalizace.
A tady tu nabídku co uvádí kolega výše nemám.
Screenshot_2019-12-17-07-54-48-424_com.google.android.gms.jpg
Screenshot_2019-12-17-07-54-48-424_com.google.android.gms.jpg (403.83 KiB) Zobrazeno 10663 x
Nevíš prosím tě co je špatně? Předem děkuji za ochotu.
Naposledy upravil(a) Milan Glask dne čtv 19. pro 2019 18:18:32, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Jumbo78 »

Napadá mě, jestli máš povolený přístup k mikrofonu. Zkontroluj oprávnění.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

Jumbo78 píše: stř 18. pro 2019 16:00:06 Napadá mě, jestli máš povolený přístup k mikrofonu. Zkontroluj oprávnění.
Mikrofonem to asi nebude když tu upomínku dělám přes Google keep hlasem tak to normálně uloží. Ale zkusím to teda se na to podívat poradíš mi kde to najdu to oprávnění toho mikrofonu? Já vím že jsem někde našel příkaz neukládat připomínky do Google keep, ale jen do Google kalendáře, ale nevim už kde to bylo, tam jsem to změnil a od té doby to nefunguje.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od wallin »

popravdě, kam se mi to ukládá na to kašlu. Například, do google keep napíšu poznámku, propíše se do kalendáře. V kalendáři napíšu poznámku, do google keep se ale nepropíše. Když zadám hlasovou poznámku (OK Google ****) propíše se do kalendáře.
Takže poznámky buď píšu kam to padne (google keep jsem stáhl jsem teď pro test), tzn kalendář, nebo používám na 90% Google assistant a potom příkaz "OK Google - show me my reminders". A nebo při odchodu z domu (v autě) "OK Google Iam leaving" a tam je nastavení daily rutina - počasí, dopravní situace, kontrola kalendáře...
Mám totiž pocit, že ta integrace nikdy moc nešla, snad až teď...
https://www.svetandroida.cz/google-kale ... gle-ukoly/
12.jpg
12.jpg (232.29 KiB) Zobrazeno 10493 x
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

No mi to taky dřív fungovalo tak, že jsem řekl např. OK google připomeň mi koupit maso v 10 hodin a poznámka se mi automaticky vytvořila, dal jsem ji potvrdit a uložila se mi do google keep a do google kalendáře. Připomenutí na tuto událost mi udělal ale jen google keep ne kalendář. No a když teď tu poznámku vytvořím stejným způsobem tak se mi uloží jenom do kalendáře a ne do google keep. V kalendáři je připomenutí vidět, ale neupozorní mě ani zvukově ani vyskočením okna. Přitom když to zadám manuálně přes google keep tak funguje vše jako původně, jen pomocí asistenta je to nefunkční.
Milan Glask
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. pro 2019 14:57:06

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Milan Glask »

Myslím si, že by mohlo pomoct jako by resetovat (uvést Google asistenta do jakoby továrního nastavení), tím myslím do stavu v jakém je v novém telefonu. Problém je totiž v tom, že mi to dělá na všech zařízeních (tablet, starý telefon). Mám to stejně nastaveno na všech zařízeních, kde se přihlásím pod svým účtem. Nevíte někdo jak asistenta vyresetovat?
Fuzo
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. pro 2011 10:20:28
Typ mobilu / ROM: Pixel 5

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Fuzo »

Mě to po aktualizaci také nefunguje 😒 . A nastavení Voice taky chybí. Před aktualizací to normálně fungovalo. Používal jsem hlasové ovládání hlavně v autě. Ve spolupráci s AndroidAuto nejvíce používaná funkce. Ted po zavolání OK google se mi spustí asistent v mobilu, něco zažvatlá anglicky a nic 😢
Mirdyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: sob 16. lis 2019 7:43:11
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: OK Google nefunguje

Příspěvek od Mirdyn »

Já mám asistenta vypnutého protože furt něco žvanil. mám zapnuté jen vyhledávání/ovládání hlasem a zapnutou češtinu. Vše funguje jak má.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S7 edge - obecná diskuze“