Asus ZenFone 2 - ZE551ML - obecná diskuzeZEN UI // CM13

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Zdravím, dosti zvažuji že si nahodím CM13, ale chci slyšet od Vás zkušenosti.

Můj telefon je přesně tento :-]
ASUS ZenFone2 Unlocked Smartphone, 16GB, 4GB RAM, Black - ZE551ML

Když tam nahodím CM13, předpokládám že nebude fungovat možnost zapnutí či vypnutí kliknutím prstem na displej, nebo bude?

Mám docela problémy s origo Androidem v tel od ASUS, tak bych ráda zkusila CM, ale nevím jak popřípadě udělat zálohu původního kdybych chtěla přejít zpět atd.
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
Immortel
Bludišták Žvejk / málem troll
Příspěvky: 156
Registrován: sob 07. zář 2013 11:50:16
Typ mobilu / ROM: THL W100
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone 2 (2/16)
Rom: CM13
Bydliště: České Budějovice

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od Immortel »

Návody tu jsou, stačí lépe hledat.
Ale osobně bych do cm13 nešel, protože by jsi musela odemknout bootloader a tím ztratíš záruku. Navíc, cm13 ještě stále obsahuje pár chyb, pár věcí tam nefunguje a některé druhy aplikací na to prostě nenainstaluješ.
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Aha, tak to nebudu riskovat a už se ví kdy má vyjít Android 6 pro Zenfone2? četla jsem že na Jaře a zatím nikde nic.
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
Immortel
Bludišták Žvejk / málem troll
Příspěvky: 156
Registrován: sob 07. zář 2013 11:50:16
Typ mobilu / ROM: THL W100
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone 2 (2/16)
Rom: CM13
Bydliště: České Budějovice

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od Immortel »

To nikdo neví.
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od zemaniel »

Immortel píše:Návody tu jsou, stačí lépe hledat.
Ale osobně bych do cm13 nešel, protože by jsi musela odemknout bootloader a tím ztratíš záruku. Navíc, cm13 ještě stále obsahuje pár chyb, pár věcí tam nefunguje a některé druhy aplikací na to prostě nenainstaluješ.
Stav telefonu je UNLOCKED, tedy by měl být BL odemčený. V tom případě stačí (pokud tam už není) nehrát TWRP - což je současně i test odemčeného BL, pokud není, TWRP se nenahraje.
CM13 Official (Nightly) je celkem odladěný, nefunguje FM rádio, čož mi osobně úplně rve žíly :lol: a jsou nějaké problémy na SIM2 - osobně jedu na jednu, takže toto otestováno nemám. Jeho upravené verze (doporučuji), tj ROM na bázi CM13, jsou ještě doplněny developerem o užitečné fičtůry, rozšířené možnosti nastavení a ladění jádra, někdy už je v nich i XPOSED Framework pro přidávání dodatečných modulů (Gravity Box...)
Za posledních 14 dní jsem protočil a otestoval minimálně jeden den všechny MM ROM z XDA, za mě nejlépe vychází Dirty Unicorns.
DT2W - poklepáí prstem - funguje prakticky na všech, jen při uspání má problém jejich (CM) Trebuchet Launcher, ale Nova úplně v pohodě.
Obecné bugy CM13 jsou popsány na XDA, v zásadě - nejde rádio, nejdou nějaké dvě gamesy, zlobí ASUS foťák - řešeno kamerou CM nebo Google, problémy s HW dekodérem (ovladačem?) zvuku - ty jsem nezaznamenal.
Některé mají problémy s nefunkčním QuickBarem a Status Barem po prvním bootu, ale to už jsem vychytal...
Takže shrnu: pokud máš UNLOCK BL, tak bych nahrál TWRP RECOVERY, odzálohoval stávající ROM a minimálně třeba o víkendu některou CM ROM vyzkoušel. Uvidíš sama.
evolva píše:Aha, tak to nebudu riskovat a už se ví kdy má vyjít Android 6 pro Zenfone2? četla jsem že na Jaře a zatím nikde nic.
Oficiálně 2Q 2016, tj mají čas do 30.6.2016. Osobně já a všichni další velmi pochybujeme... :cry: BETA testování s velkou slávou spustili (papírově) už na podzim, ale na mou přihlášku (a na hoooodně dalších) absolutně nereagovali a ani neoficiální úniky nebo alespoň zprávičky o testech se nikde neobjevují.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

zemaniel píše:
Immortel píše:Návody tu jsou, stačí lépe hledat.
Ale osobně bych do cm13 nešel, protože by jsi musela odemknout bootloader a tím ztratíš záruku. Navíc, cm13 ještě stále obsahuje pár chyb, pár věcí tam nefunguje a některé druhy aplikací na to prostě nenainstaluješ.
Stav telefonu je UNLOCKED, tedy by měl být BL odemčený. V tom případě stačí (pokud tam už není) nehrát TWRP - což je současně i test odemčeného BL, pokud není, TWRP se nenahraje.
CM13 Official (Nightly) je celkem odladěný, nefunguje FM rádio, čož mi osobně úplně rve žíly :lol: a jsou nějaké problémy na SIM2 - osobně jedu na jednu, takže toto otestováno nemám. Jeho upravené verze (doporučuji), tj ROM na bázi CM13, jsou ještě doplněny developerem o užitečné fičtůry, rozšířené možnosti nastavení a ladění jádra, někdy už je v nich i XPOSED Framework pro přidávání dodatečných modulů (Gravity Box...)
Za posledních 14 dní jsem protočil a otestoval minimálně jeden den všechny MM ROM z XDA, za mě nejlépe vychází Dirty Unicorns.
DT2W - poklepáí prstem - funguje prakticky na všech, jen při uspání má problém jejich (CM) Trebuchet Launcher, ale Nova úplně v pohodě.
Obecné bugy CM13 jsou popsány na XDA, v zásadě - nejde rádio, nejdou nějaké dvě gamesy, zlobí ASUS foťák - řešeno kamerou CM nebo Google, problémy s HW dekodérem (ovladačem?) zvuku - ty jsem nezaznamenal.
Některé mají problémy s nefunkčním QuickBarem a Status Barem po prvním bootu, ale to už jsem vychytal...
Takže shrnu: pokud máš UNLOCK BL, tak bych nahrál TWRP RECOVERY, odzálohoval stávající ROM a minimálně třeba o víkendu některou CM ROM vyzkoušel. Uvidíš sama.
evolva píše:Aha, tak to nebudu riskovat a už se ví kdy má vyjít Android 6 pro Zenfone2? četla jsem že na Jaře a zatím nikde nic.
Oficiálně 2Q 2016, tj mají čas do 30.6.2016. Osobně já a všichni další velmi pochybujeme... :cry: BETA testování s velkou slávou spustili (papírově) už na podzim, ale na mou přihlášku (a na hoooodně dalších) absolutně nereagovali a ani neoficiální úniky nebo alespoň zprávičky o testech se nikde neobjevují.

Prosimtě a čím můžu udělat zálohu původní ROM?

A je někde přesný návod na to jak nahodit ten Dirty Unicorn? ten jsem měla na svém Nexusu dřív a Galaxy S3 a byla jsem taky spokojená víc než cyanogen :-)

A jak se dostanu do bootu? :-D jak teda zjistim či to mám a jestli tam vůbec něco je jako TWRP apod :lol:
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od zemaniel »

evolva píše: Můj telefon je přesně tento :-]
ASUS ZenFone2 Unlocked Smartphone, 16GB, 4GB RAM, Black - ZE551ML
Tak mi předně řekni, jak jsi přišla na to Unlocked?
Záloha se dělá přes Recovery (Upravené TWRP)
Při vypnutém telefonu držet VOLUME PLUS a zmáčknout POWER, až zavrní. Naběhne do FastBoot mode a volumátorem vybereš Recovery, Power potvrdíš.
Většina postupů je tu k dohledání.

Trochu se děsím tvých pokusů, nemáš jak vidno moc přehled v základních pojmech a úkonech.
EDIT: abychom tu neřešili za dvě hodiny unbrick tvého founu ;)

Návod na Unicorn je na XDA, můžu nějaký vypotit, ale už to bude z hlavy. Trochu se připravuji na reklamaci kvůli signálu a kvalitě hovorů, takže mám už dva dny RELOCK bootloaderu a STOCK ROM. Pokusy zatím zastavuji. Návody píšu nejraději za čerstva hned po provedení a odzkoušení.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Tak nějaký ten pátek už jsem nic takové nedělala :-) a radši se zeptám na vše možné, než zkoušet něco v čem si nejsem jistá [emoji38]

Telefon jsem takhle koupila v americe už "Unlocked" :palec:

Jinak zkusila jsem jit do boot tedy a píše mi to unknown version.
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od Jumbo78 »

Necituj prosím předchozí příspěvek
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Pardón
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od zemaniel »

1. UNLOCKED ve tvém případě pravděpodobně znamená, že je nebrandovaný, čili otevřený pro všechny operátory, ne, že má UNLOCKED BOOTLOADER.
2. Bootloader Version - Unknown je "v pořádku" ;) On ten výpis je jaksi pomatený, moc toho k vyčtení není, akorát tak s.n., model a verze IFWI.
3. Teď to podstatné: CM a jakoukoli neoficiální ROM musíš instalovat přes neoficiální Recovery, to je tedy stálé TWRP nebo dočasné CWM Recovery.
To tam jde naflešovat jen po odemčení BL. Tím se dostáváme k potenciální ztrátě záruky, pokud by se něco v budoucnu stalo a nepovedl se zpětný RELOCK (LOCK) BL.

Osobně mám vyzkoušeno oboje přes WinDroid Toolkit http://androidforum.cz/unlock-bl-neofic ... 73450.html
Je možný i postup oficiální cestou přes ASUS, ale v tom případě se tvoje s.n. a IMEI dostává do databáze ASUSu, řekněme na jejich takový Black List, a i pokud bude zařízení opět při reklamaci uzamčeno, hrozí neuznání záruky.¨
Problém s reklamacemi je ten, že když reklamuješ telefon, který má zjevně závadu, která se netýká SW (řekněme vadné pixely nebo fleky na displeji), tak se může stát, že záruka není stejně uznána kvůli zásahu do systému. Nelogické, ale má zkušenost taková je. :(

Takže teď je na tobě, zda to chceš zkusit, nebo ne? Přes ten Toolkit je to vcelku primitivní. Flash TWRP jsem tam popsal také. No, a pak již jen stáhnout zvolenou CM13 (či jinou) ROM, v TWRP udělat plný BACKUP stávajícího systému a po WIPE Data,System,Cache,Dalvik Cache můžeš nainstalovat neoficiální ROM.
Celé by ti to mělo zabrat tak 30 minut. ;)
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Děkuji, juknu na to až budu mít volno :-) Já si telefon kupovala přes Amazon, tak si myslim že přes ně záruku řešit nebudu, navíc tady zenfone stojí prd, ale budu doufat že se nic nepo... protože posílat telefon na amazon kvůlu zaruce by bylo na dlouho :-/
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od zemaniel »

Zajímalo by mě to "prd" ... Ať to nehledáme... Kolik????????? :lol:
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
evolva
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 20. čer 2011 19:53:58
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od evolva »

Tak jinak, stojí asi stejně, ale mají tady hezčí peníze co se výplaty týče :palec: :D stál mě cca 230 dolaru, takže na peníze co si vydělám týdně mě to stojí dost málo a to mám minimálně výdaje, protože pracuju v kuchyni, takže jídlo zdarma, akorát platim nájem a účet za telefon a sem tam za kocoura žrádlo apod :D

Teď mám spadeno na HTC 10 co má vyjít a nebo Galaxy S7, nebo mě napadla levnější verze HTC a to one M9 :D protože nevím jestli chci investovat 700 dolaru ze tel, který nevyužiji na 100% HW :palec: když nepočítám kvalitu displeje u Galaxy apod :twisted:
Asus Zenfone 2 ZE551ML Z00AD // 16GB ROM, 4GB RAM, 64GB SD
Android 5.0
Uživatelský avatar
Immortel
Bludišták Žvejk / málem troll
Příspěvky: 156
Registrován: sob 07. zář 2013 11:50:16
Typ mobilu / ROM: THL W100
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone 2 (2/16)
Rom: CM13
Bydliště: České Budějovice

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od Immortel »

Dnes jsem nahodil CM13, pokud by někdo chtěl něco otestovat, sem s tím. Jediné co neotestuji, jsou dvě simky.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEN UI // CM13

Příspěvek od peta809 »

Jak je na tom CM13 dnes? Děkuji.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 2 - ZE551ML - obecná diskuze“