Honor 8 - Obecná diskuzeGoogle Pay

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
myscho123
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: pát 16. lis 2012 21:19:04
Typ mobilu / ROM: Honor 8 - Android 7 - B404
Tablet: Galaxy Note 10,1

Google Pay

Příspěvek od myscho123 »

Mám problém s platením cez Google Pay. Zo začiatku to fungovalo v pohode (hneď po spustení služby v ČR), neskôr to začalo blbnúť s tým, že pri každej platbe aj pri odomknutom telefóne to začalo pýtať PIN a druhé priloženie telefónu - toto sa podarilo vyriešiť vypnutím funkcie Huawei Beam v nastaveniach NFC.

Nedávno (cca mesiac dozadu) ale začala služba blbnúť znova, tentokrát ale neviem prísť na žiadnu pravidelnosť. Niektoré platby prebehnú okamžite a v pohode, niektoré vyžadujú PIN a druhé priloženie mobilu, niekedy nepomôže ani to a treba mobil zhasnúť a znova odomknúť a potom už to ide aj bez PINu. Stretol sa s tým niekto, prípadne vedel by niekto poradiť, čo za tým je?


V súčasnosti mám Google Pay verzie 2.70.206190089 a prepojenú českú mBank, v mobile systém B405 z oficiálnej OTA aktualizácie.
Dennys79
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 12. říj 2016 12:16:02
Typ mobilu / ROM: honor 8

Re: Google Pay

Příspěvek od Dennys79 »

Ahoj, taky používám google pay od úplného začátku a nikdy jsem nezaznamenal žádný problém, vždy hned vše zaplaceno. Jediný co mi nikdy nefungovalo, je platba zamčeným mobilem do částky 500,- vždy jsem ho musel odemknout, jinak by platba neproběhla. Ty problémy co popisujes jsem neměl, banku mám GE.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Google Pay

Příspěvek od -Pavel- »

Když jsem měl Huawei Mate 10 Pro, tak Google Pay nefungoval tak jak měl. Měl jsem oficiální OTA firmware a nemohl jsem přidat platební kartu, po další aktualizaci to fungovalo, pak jsem se špatně otočil a zase problém. Na jiném telefonu ( Samsung - HTC ) bylo vše v pohodě. Přes HTC platím Monetou pokaždé a mám 100% provedených transakcí. U mně byl problém který se jmenoval Huawei. Takže se nedivím těmto problémům. Bohužel neporadím. Já byl bezradný. [emoji107]
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Google Pay

Příspěvek od dufko »

"Niektoré platby prebehnú okamžite a v pohode, niektoré vyžadujú PIN a druhé priloženie mobilu"

Máš vždy pri platení vypnutý displej a mobil odomkneš chvíľu pred platbou?
Tiež sa mi stalo niečo podobné, že ma prekvapila požiadavka na pin. Potom som si uvedomil, že ako som čakal v rade na pokladni, prišla mi sms, tak som si ju čítal a potom som pozeral web a potom som šiel platiť.

Odkedy odblokujem mobil tesne pred platbou, nemám problém... Skús
rose263
Stálý androiďák
Příspěvky: 167
Registrován: sob 24. pro 2011 23:11:37
Typ mobilu / ROM: S10+

Re: Google Pay

Příspěvek od rose263 »

Odemknout mobil těsně před platbou zabírá i u mne.
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Google Pay

Příspěvek od netineti »

Ja čakám kedy začne Revolut card podporovať Google pay - v beta teste fungujú len Mastercard, mám Visu, ktorá má fungovať čoskoro po skončení beta testu.. potom skončím zo všetkými kartami našich bank..
myscho123
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: pát 16. lis 2012 21:19:04
Typ mobilu / ROM: Honor 8 - Android 7 - B404
Tablet: Galaxy Note 10,1

Re: Google Pay

Příspěvek od myscho123 »

To odomknutie tesne pred platbou vyzeralo logicky, aby mi niekto napr nevytrhol odomknutý mobil a neplatil ním kým udrží displej zasvietený..

Ale aj tak to dnes chcelo PIN.. :( na terminále napísalo že inštrukcie sú na mobile a na mobile vypísalo po tom pine že mám skúsiť znova
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Google Pay

Příspěvek od dufko »

Áno je to kvôli bezpečnosti.
Že by to bolo mobilom?
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Google Pay

Příspěvek od robertBA »

Chcelo to PIN...
Na akú sumu bola platba? Ono sa to chová ako bezkontaktná karta.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Google Pay

Příspěvek od dufko »

Bezkontaktné platby kartou: do 20€bez pinu, nad 20€ pýta pin

Bezkontaktné platby mobilom: do 20€ stačí zapnúť displej, pritom mobil netreba odomknúť. Nad 20€ treba mobil odomknúť a pýta pin.
Ak sa používa čítačka odtlačkov prstov, terminál si pin nepýta ani pri vyššej sume.

Kvôli tomu platím už iba výhradne mobilom, platba je veľmi rýchla a bezpečná. Pohodlnejšie ako platba bezkontaktnou kartou.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Google Pay

Příspěvek od robertBA »

Ďakujem za odpoveď, toto ovládam a takto mi to funguje. Otázka bola na kolegu, ktorý sa sťažoval, že aj tak pýta PIN.
myscho123
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: pát 16. lis 2012 21:19:04
Typ mobilu / ROM: Honor 8 - Android 7 - B404
Tablet: Galaxy Note 10,1

Re: Google Pay

Příspěvek od myscho123 »

Sumy sú rôzne.. Od pár korún do pár tisíc, nenašiel som v tom pravidlo.. Občas zaplatím 2000kč v pohode a niekedy to blbne pri 120kč.. Skúsim to asi nejak preinštalovať ale skôr bude problém zase niekde úplne inde..

Odomykám odtlačkom a PIN to chce priamo v aplikácii, nie ako zámok displeja.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Google Pay

Příspěvek od dufko »

A ja že pin na platobnom termináli...
vineer
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 14. kvě 2012 14:50:10
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Tablet: Vodafone Tab Prime 7
Tablet 2 / ROM: Teclast Tbook 10

Re: Google Pay

Příspěvek od vineer »

V mém případě je potřeba mobil k terminálu přikládat horní polovinou (v první třetině bude nejspíše NFC čip) a mít zaplý display. Ze začátku používání jsem jej přikládal prostředkem a někdy platba nešla.
Odpovědět

Zpět na „Honor 8 - Obecná diskuze“