Honor 8 - Obecná diskuzeHonor 8 - záruka

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Slide68
Nové Androidě
Reputace: 0

Honor 8 - záruka

Příspěvek od Slide68 » pon 19. lis 2018 22:08:50

Ahoj lidi. Mám dotaz ohledně mobilu Honor 8. Popíšu situaci: mobil jsem koupil před cca 4 měsíci na aukru v super stavu včetně komplet příslušenství na pohled jako nový, ovšem bez záručního listu. Vše fungovalo jak mělo, pak ale cca týden nazpět přestala fungovat wifi a při vytáčení čísla při volání zamrzl. V servise mi zkusili kompletně restartovat software - nepomohlo. Teď je situace kdy jít do hardwaru, tím by ovšem mobil automaticky ztratil záruku, ale v servise mi poradili, že dle IMEI se dá zjistit, kde byl mobil koupen a případně vystavit duplikát záruky (uživatel z aukra bohužel nereaguje). Nemáte někdo podobnou zkušenost jak to řešit? Předem díky za věcné rady

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Honor 8 - záruka

Příspěvek od ludekbrno » pát 23. lis 2018 10:57:20

Kde byl koupen, podle IMEI nezjistíš. Máš jedinou šanci, obrátit se přímo na autorizovaný servis. Ten má přístup do databáze výrobce a zjistí, zda je ještě v záruce výrobce a pokud ano, mohl by opravu provést. Ovšem je to nejisté, servis může oprávněně vyžadovat nákupní doklad. Holt to je riziko nákupu použitých telefonů, já bych do toho nikdy nešel, protože nikdy nevíš, kolikrát telefon spadl, co mu do něj nateklo a nebo jaké SW zásahy tam kdo dělal...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 23. lis 2018 14:19:29

No zrovna servis Huaweie doklad o koupi pozaduje. Ma to myslim i Huawei v podminkach. Takze sice servis dokaze zjistit tyhle informace ale obavam se ze se s tebou bez dokladu nebude ani bavit.
Kdyz uz bazarovku tak minimalne s dokladem.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 23. lis 2018 14:32:31

Trochu jsem to očekával, ona většina autorizovaných servisů ten doklad chce, asi jen výjimečně vezmou telefon jen na základě ověření IMEI. Pokud tam člověk nemá známého, tak to bude problém.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Honor 8 - Obecná diskuze“