LG G5 - obecná diskuzeJak fotí po roce používání?

Moderátor: IQLogic

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
theo2
Stálý androiďák
Reputace: 0

Jak fotí po roce používání?

Příspěvek od theo2 » čtv 15. úno 2018 19:22:13

Ahoj, chtěl bych si pořídit telefon LG (kvůli backupu dat) a chtěl bych se zeptat jak fotí G5 po roce používání. Někde jsem slyšel, že ta čočka dost trpí na poškrábání. Díval jsem se, že tyto telefony jsou z druhé ruky za dobré peníze, tak zvažuju i tuto variantu. Taky by mě zajímalo, jestli někdo můžete srovnat fotky LG G5 a LG Q6. Viděl jsem srovnání na gsmarena, ale tam nemají ukázky z exterierů. Díky

vikimaus
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak fotí po roce používání?

Příspěvek od vikimaus » čtv 15. úno 2018 19:34:49

theo2 píše:Ahoj, chtěl bych si pořídit telefon LG (kvůli backupu dat) a chtěl bych se zeptat jak fotí G5 po roce používání. Někde jsem slyšel, že ta čočka dost trpí na poškrábání. Díval jsem se, že tyto telefony jsou z druhé ruky za dobré peníze, tak zvažuju i tuto variantu. Taky by mě zajímalo, jestli někdo můžete srovnat fotky LG G5 a LG Q6. Viděl jsem srovnání na gsmarena, ale tam nemají ukázky z exterierů. Díky
Fotí po 1/2 roce z druhé ruky úplně skvěle nijak zvlášť se o něj nestarám nemyslím si že se kvalita zhoršila

­    

Autor tohoto vlákna
theo2
Stálý androiďák
Reputace: 0

Příspěvek od theo2 » sob 17. úno 2018 21:15:18

Já se toho trochu bojím - vytáhl jsem jako záložní telefon LG G2, která mívala velice slušný fotky a zdá se mi, že to časem nějak odchází. I když čočka vypadá úplně OK, výsledný fotky jsou s takovou mlhovinou. Možná časem degraduje i snímač, popř. další elektronika spojená s exponováním. Asi zkusím sehnat co nejnovější kousek

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 17. úno 2018 21:50:19

theo2:
To ani omylem, snímač atd. nedegraduje, aspoň ne v rámci jednotek roků. Rozhodně to nemůže být viditelné. Šedý závoj na fotkách může mít 3 příčiny. 1) poškrábané sklíčko, 2) zapatlané sklíčko, 3) vlhkost v modulu kamery. Ale u mobilů je to z 99% jen zapatlané sklíčko (nejčastěji přischlý otisk prstu). Takže vem vatovou tyčinku, lehce navlhčit a malou kapku Jaru. Chvíli sklíčko čisti tyčinkou a potom vylešti do sucha kapesníkem (látkovým). Pokud nepomůže, je sklíčko podřené nebo zamlžené zevnitř.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „LG G5 - obecná diskuze“