XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzePermanentně aktivní režim sluchátka

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
wangdak
Androiďák!
Příspěvky: 644
Registrován: pon 08. čer 2015 10:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5/Note 3 Pro

Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od wangdak »

Měl jsem za to, že mi v telefonu odešel reprák, jelikož jsem při telefonování neslyšel člověka na druhé straně a hudba mi taky nehrála. To jsem byl na Nitrogenu.

Dneska se mi konečně podařilo zpět flashnout Miui a po prvním nabootování vidím, že v horní liště se mi ukazují připojená sluchátka (na Nitrogenu to vidět nebylo ha), i když k telefonu žádná sluchátka připojená nemám.

Znamená to, že mi nejspíš odešla díra na sluchátka? Lze to nějak opravit/ vyčistit?

Díky!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od ludekbrno »

Nezůstala tam zalomená špička konektoru sluchátek? Popř. se to často stává, když ti tam zateče voda, stačí malá kapka.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od ATG Droid »

Jinak btw. na Nitrogenu to nemuselo být vidět, protože sluchátka se po připojení ve statusbaru defaultně nezobrazují
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od rbarat »

To je pravda, v Nitrogene sa ikona slúchadiel v hornej lište nezobrazuje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Fousek
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. dub 2011 10:45:55
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od Fousek »

Stalo se mi totéž, pomohlo znovu zasunutí sluchátek, vypnutí aplikace a teprve pak vysunutí sluchátek... případně několikrát opakovat.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od Mareman »

To je fakt divný, proto CM romky se vyznačují právě tím, že sluchátka defaultně ve status baru nezobrazují, musí se na to případně stáhnout apka. Nevím teda jestli to Nitrogen nemá v té jeho customizaci, ale nemyslím si.....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od ATG Droid »

Je to někde v nastavení ikonek statusbaru a pak náhlavní souprava.. Proto jsem psal, že to je jen defaultně deaktivované.
Uživatelský avatar
wangdak
Androiďák!
Příspěvky: 644
Registrován: pon 08. čer 2015 10:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5/Note 3 Pro

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od wangdak »

Našel jsem aplikaci, která umožňuje nastavit výstup pro zvuk. Nastavil jsem v ní natvrdo "speaker" a hle reprák funguje!

https://play.google.com/store/apps/deta ... routingfix

Nicméně díra na sluchátka je pořád zakletá. Zkoušel jsem jí různě čistit, strkal jsem do ní opakovaně různá sluchátka a problém nadále trvá a sluchátka se hlásí jako permanentně připojená...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Permanentně aktivní režim sluchátka

Příspěvek od ludekbrno »

Viz. můj první příspěvek...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“