Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuzeGalaxy S8 - všeobecná diskusia

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

Posledni dostupnou pres OTA mam lednovou :)
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Midaaa
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. říj 2017 6:49:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S8

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Midaaa »

Ahoj,
Včera vyšel update DTC1 s březnovou bezpečnostní záplatou. Zkoušel už někdo instalaci kdo zaznamenal menší výdrž na baterii s předchozím sestavením DTA1.
Pak napiště poznatky, jestli se vám výdrž zdá stejná (malá) a nebo jestli se vrátila „do normálu“.

Díky.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

Jo já mám od včerejška, zatím pouze pozoruju že je to +- stejné, ale na hodnocení je ještě brzy....
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Jathro
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: ned 15. dub 2012 8:04:24
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Jathro »

Stejně jako předtím. Cca 40 hodin a 4,5 hodiny display. Bez her.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Gaston99 »

Dubnové zabezpečení pro S8+ (ETL). Nějak sebou hodili...
Spoiler:
Obrázek
Uživatelský avatar
Logistik
Androiďák!
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15. pro 2010 22:47:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6
Bydliště: Košice SR

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Logistik »

No do Orange došla včera len aktualizácia z 1. marca veľkosti 66 MB. Tak nám to trvá + mesiac. Potom daj vedieť ci po riešili tu spotrebu MT
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od vpa »

O2C dubnová aktualizace, pouze 24,71MB
Uživatelský avatar
Logistik
Androiďák!
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15. pro 2010 22:47:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6
Bydliště: Košice SR

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Logistik »

prosím o radu
Nejako sa mi stalo ze ak ma niekto kontaktuje cez MS tak sa mi zobrazí nie len plávajúca ikona odosielateľa správy, ale sa mi aj otvorí MS od daného kontaktu s jeho správami. (ako keby som ja otvoril MS) dosť mi to vadí lebo mi stačí veľa krát len pozrieť v oznámeniach v hornej liste a nemusim vtedy MS otvarat a takto keď chcem rýchlo niečo urobiť musím vždy najprv MS zatvoriť.
Vie niekto poradiť kde toto automatické otváranie MS vypnúť ale tak aby mi išli oznámenia do listy a fungovalo aj plávajúce okno.
Kontroloval som si nastavenie oznámení pre MS podľa Tabletu a všetko mam rovnako a na ňom to nerobí.
pdlestik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 24. dub 2015 18:32:43

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od pdlestik »

Dnes nová aktualizace květnového zabezpečení o velikosti cca 440 MB. Pozorujete nějaké změny?
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Gaston99 »

Ne... Po třech letech nic nového ani nečekám. Až na tříměsíční bezpečnostní záplaty oficiální podpora skončila...

https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb
Midaaa
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. říj 2017 6:49:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S8

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Midaaa »

Ahoj,
Tak jsem se odhodlal aktualizovat na sestavení DTA1. Napřed jsem se tohoto sestavení snažil zbavit jelikož někteří psali, že se jim zkrátila výdrž na baterii. Tak jsem chtěl aby ho telefon zapomněl a nabídl mně nové sestavení. Podle rad z internetu jsem vymazal cache přes recovery menu. Ale po nabehnutí systemu na me vyskocila jiz stazena aktualizace DTA1 s zadostí o instalaci. Takže vymazání cache nepomohlo. Tak jsem nabil telefon do 100% a provedl jsem aktualizaci na DTA1. Od aktualizace jsem provedl už dva nabijecí cykly a naštěstí výdrž baterie je přibližně stejná jako před aktualizací.
Takže naštěstí aspoň v mém případě aktualizace DTA1 na výdrž neměla vliv.

Tady mám kolik mně telefon vezme přes noc
Screenshot_20200606-085622_GSam Battery Monitor.jpg
Screenshot_20200606-085622_GSam Battery Monitor.jpg (38.57 KiB) Zobrazeno 5101 x
Screenshot_20200620-084638_GSam Battery Monitor.jpg
Screenshot_20200620-084638_GSam Battery Monitor.jpg (144.07 KiB) Zobrazeno 5101 x

A tady kolik mně telefon vezme při zapnutí módu letadlo
Screenshot_20200425-090414_GSam Battery Monitor.jpg
Screenshot_20200425-090414_GSam Battery Monitor.jpg (34.49 KiB) Zobrazeno 5101 x
Screenshot_20200604-084031_GSam Battery Monitor.jpg
Screenshot_20200604-084031_GSam Battery Monitor.jpg (34.69 KiB) Zobrazeno 5101 x

M.
denisa.zl
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 07. úno 2018 13:12:31

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od denisa.zl »

Ahoj, jde prosim nekde nastavit, kdyz mam paměťovou kartu, aby se vsechny fotky,kopie displeje, aplikace ukladaly automaticky na tu pametovku? Dekuji moc
Jathro
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: ned 15. dub 2012 8:04:24
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Jathro »

Ahoj, ono to asi generálně nastavit nepůjde, každá aplikace se myslím musí nastavit samostatně a ne všechny to umožňují. A ne vždy jsou pak stopro funkční. Fotky ano, ale snímky displeje jsou tuším systémově ukládány do paměti mobilu. A kartu doporučuju zálohovat, někdy totiž odejde bez varování a fotky jsou v lamprdóně.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

Aplikace- lze to nastavit pres vyvojarske menu. Ale nedoporucuji to, S8 ma pameti dost a navic karta bude vzdy pomalejsi.
Fotky + videa ukladam odjakziva na kartu, kvalitni karta malo kdy odchazi (jeste me neodesla zadna) a navic, kdyby tedy jen preci selhala, zaloha na Google disk nebo One Drive to jisti.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Michailcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: pát 17. říj 2014 16:07:25
Typ mobilu / ROM: S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Michailcz »

Zdravím, nepozorujete někdo po poslední aktualizaci zhoršení snad ve všem? Záseky, dlouhé spouštění aplikací, rozostřená čočka při focení (stačí zatřepat telefonem a zaostří, ale jej to dost nepohodlné), ale hlavně připojení k internetu se pořád sere a vypadává. Spustím aplikaci co používá připojení, a často napíše, že nelze připojit, přitom připojen k wifi jsem. Dám stahovat něco na google play, a píše mi to třeba 10 minut příprava na stažení a nic se neděje. Před aktualizací vše přitom bylo v pohodě a telefon šlapal bleskově.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

To vypadá na tvůj lokalni problém tvého kusu a to buď HW rázu anebo SW.
Na zahraničních fórech např. reddit, xda by se hned ozval dost velký vzorek lidí, pokud by byla poslední aktualizace takto rozsáhle defektní.
Ani já na příbuzném modelu Note8 nic neregistruji.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Michailcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 190
Registrován: pát 17. říj 2014 16:07:25
Typ mobilu / ROM: S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Michailcz »

Že by poslední aktualizace odstřelila můj konkrétní hw? To by bylo zajímavé :) Ten problém s ostřením jsem našel i na zahraničních forech, ostatně díky tomu jsem taky našel návod, jak zaostřit, poklepat na záda nebo zatřást telefonem. Zbytek zatím ne, ale do času.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

Pisu ti, ze je to ojedinele a s posledni aktualizaci to nic nema. S8, ale i S9 trpela na poruchu fotomodulu. Mas i dost ostatnich problemu, takze obnova tovarnich dat ti jasne rekne, kde je problem.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Gaston99 »

Tohle vážně vypadá na nějaký problém tvého telefonu. Majitelů S8 sice ubývá, ale za tři týdny od aktualizace by se někdo určitě ozval. Osobně nemám problém s ničím, co tady popisuješ. Mám oficiální distribucI, ETL...
Midaaa
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. říj 2017 6:49:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S8

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Midaaa »

Ahoj,
je ještě někdo kromě uživatele Michailcz který zaznamenal problémy s květnovou aktualizací G950FXXS9DTEA??

Mimo jiné vyšla další aktualizace G950FXXU9DTF1? Všimli jste si nějakých změn u zpráv a u aplikace péče o zařízení?
Díky za odpovědi.

Aktualizace.JPG
Aktualizace.JPG (60.13 KiB) Zobrazeno 3871 x
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

Jak vás tak poslouchám, tak jsem udělal dobře že S8+ jsem zahodil, poslední půlrok s ní byla halda problémů.. (většinu přisuzuju čipsetu Exynos) Tak snad Samsung přijde s čipsety Qualcomm v Evropě, jinak se k této značce nevrátím...
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

S Note 8, ktery ma stejny chipset problem neni. Navic tento uzivatel mel individualni problem se svym telefonem, coz nema nic spolecneho s exynosem.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Mirda86 »

Zalezi co je mysleno jako problem. Protoze jestli to ze ten Exynos byl zravejsi, mene vykonnejsi a vic se zahrival tak ano. A neni to jen nazor jednoho uzivatele samozrejme. Tohle je uz od dob Snapdragonu 835. A zatim se to u Exynosu nezlepsuje a podle posledniho to spis vypada na zhorseni.
Dalsi Samsung si s Exynosem rozhodne uz nekoupim. S20 byla posledni kapka. Super rozmery ale zbytek hroznej fail.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

No on Exynos žral i trávu okolo chodníku. Ono ty problémy byly přesně vyjmenované, já nepotřebuji trhač asfaltu (hry nehraju, spíš telefon používám jako kapesní zápisník a náhradu pc na administrativní věci + spotify) potřebuju telefon co nebude mít problém u přepínání aplikací (a nebude se tam sekat chrome!!) a systém bude tak špatný že bude kilovat i 2 aplikace vedle sebe... A toto dělal i po factory resetu...
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od Gaston99 »


Midaaa píše:Všimli jste si nějakých změn u zpráv a u aplikace péče o zařízení?
Žádných změn jsem si nevšiml...
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

sirThomas píše: úte 04. srp 2020 10:31:09 No on Exynos žral i trávu okolo chodníku. Ono ty problémy byly přesně vyjmenované, já nepotřebuji trhač asfaltu (hry nehraju, spíš telefon používám jako kapesní zápisník a náhradu pc na administrativní věci + spotify) potřebuju telefon co nebude mít problém u přepínání aplikací (a nebude se tam sekat chrome!!) a systém bude tak špatný že bude kilovat i 2 aplikace vedle sebe... A toto dělal i po factory resetu...
Se spotrebou problem nemam a chrome je proste spatna aplikace bez ohledu na procesor a telefon, ten nepouzivam ani v pc. Od pocatku jedu Edge.
S killovanim aplikaci tez nemam problem. Aplikace nezaviram a nemam porblem, ze by se neco znovu spoustelo. A to defakto mam i Note 9 a Note 8 stale neodkladam, bezi luxusne.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

No ony maji o 2GB ram vic a tak je to docela v klidu. Bavim se o s8+( ta ma pouze 4GB RAM) Tam ty aplikace fakt nefungovaly. A kilujes aplikace? Proc? System si je ma ridit sam zbytecne se pak znovu poustej toto je zakladni nepochopeni toho jak funguje Android...
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

Nekilluju aplikace, vzdyt pisu, ze s killovanim nemam problem, tim mysleno, ze me je system nekilluje. Asi to jinak vyznelo. Byla to reakce na to, ze si psal, ze ti system kiluje aplikace. Aspon, tak jsem to z tveho stezovani pochopil ;)
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od sirThomas »

Jo tak to pardon :) Ono me hlavne kiloval webovy browser a to byla posledni kapka.. Ono 4GB RAM a nenazrany samsung OS udelal svoje...
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Galaxy S8 - všeobecná diskusia

Příspěvek od jirik77777 »

Spis ten nenajedeny Chrome. Polovicka ma šlupku A20e s 3GB RAM, prohlizec Edge, otevrenych mrak oken a zadne killovani se nekona.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuze“