Samsung Galaxy S8+ - Obecná diskuzePoškrábaný displej

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sentello
Robot
Příspěvky: 950
Registrován: ned 12. zář 2010 19:01:42
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Poškrábaný displej

Příspěvek od Sentello »

Ahoj,
tak musím konstatovat, že S8+ má pěkně shitózní Gorila Glass, po dvou měsících mám dvě hluboké rejhy o velikosti 5mm a nespočet menších.
K telefonu se chovám jak k batoleti, i přesto vypadá hrozně.

Máte to podobně? :?
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od ac1893 »

Sry za OT ale musel jsem [emoji23] chudák batole u tebe v péči [emoji23]




lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od lubinek79 »

Já ho mám taky poškrábaný. Nosil jsem ho týden bez folie či skla. Nikdy kontakt s ničím kovovým atd. a škrábance se tam objevily. Ale už recenzích upozorňovali na to, že S8 není moc odolná proti škrábancům. :(
Uživatelský avatar
Sentello
Robot
Příspěvky: 950
Registrován: ned 12. zář 2010 19:01:42
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od Sentello »

Ať jde celý Samsung do pr*ele s tímhle, tohle bylo už u S6, tam to ale šlo reklamovat naprosto bez problémů...
Mám pocit že jsem si koupil plácačku za 5tis a ne to nejlepší co je na trhu :roll: K čemu je mi ten jejich luxusní displej když je celý poškrábaný?
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od fajn.snek »

Ono se tohle řešilo u recenzí u Nite 7 - nové GG je sice údajně odolnější při pádu, ale má nižší odolnost proti škrábancům. Je to škoda si kazit tak krásný telefon, ale radši dávám folii
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od deglaser »

No a já radši s8 dávám samotnou do kapsi aby se mi to nestalo.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od -Pavel- »

Mám vždy kapsu kde je pouze telefon. Na displej nedávám fólie od dob HTC Diamond a daří se mi displeje chránit. Doma jsem i bez krytu a když jdu ven mám SPIGEN a zatím dobrý. Jediné na co si dávám pozor je pád. Na druhou stranu je smutné číst že GG5 je lehce poškrábatelný za normálního používání. Mrzí mě to kluci. [emoji52]
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od bassgenerator »

len aby to nebolo ako kedysi u Samsungu galaxy S3 ked to vyslo bola to neskutocna raketa a dlhsiu dobu to bol killer ked fakt davali gorila glass 3 a sklo sa neposkriabalo ani dokonca s mincami vo vrecku. prišli zlavy a s nim taktiez fejkove skla, ktore sa uz i pri beznom pouzity poskriabali.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od Lyon »

Každé sklo jde poškrábat a je úplně nebo, jestli tam máte GG3 nebo GG75328. Buď si tam máte dát fólii a nebo nebrečet, když se to poškrábe. Je úplně jedno, jak budete opatrní, ten škrábanec se tam stejně v dříve většině případů objeví ani nebudete vědět jak.
Uživatelský avatar
Sentello
Robot
Příspěvky: 950
Registrován: ned 12. zář 2010 19:01:42
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od Sentello »

Zajímavý je ze S7 edge po roce je bez jediného škrábance... Přiznejme si že S8 je šmejd
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od bassgenerator »

To je vyrok teda...
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od lubinek79 »

Sentello - S8 není šmejd. Problém je v Gorilla Glass 5, který je náchylný k poškrábání. Asi nejen já, ale i ostatní by jsme určitě ocenili hodnotnější příspěvěk, než to, co jsi tu vyprodukoval. :facepalm:
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od -Pavel- »

Je to sice pouze měsíc co mám S8+, ale intenzivního provozu a to tak, že buď velmi dlouho datluju a nabíjím vícekrát denně, protože jsem prstem pořád na dispeji, nebo telefon s kapsy do a ven a nevidím žádné mikroškrábanečky. Já zatím GG5 věřím a to mám i čistá záda. Sice jsem začal používat na záda SPIGEN kryt, ale rozhodně není S8/8+ šmejd. Tohle je opravdu výkřik do tmy, naopak je S8/S8+ jeden z nejlepších telefonů, co mohl tento rok nadělit.
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od lubinek79 »

Jen doplním článek, kde se o tom poškrábání GG5 píše. Podle testu známého youtubera, který founy zkušeně devastuje, je GG4 tvrdší, než GG5. To jen tak pro info. ;)

https://www.svetandroida.cz/sklo-gorill ... st-201608/
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od ocadlyo »

Dobrý aušus ta GG5
Magic Earth Navigation
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od -Pavel- »

GG5 je rozlišovací známka tvrdosti, ale vždy bude na majiteli telefonu, jak se k telefonu chová. Věřím, že GG5 plně dostačuje na normální používání. Mince samozřejmě k telefonu nepatří, je to o chování, jak se píše i v článku. Nenosím v kapse hroty z různou tvrdostí a mezi nimi telefon.

ocadlyo: další duchaplný výkřik Ta GG5.

P.S. volám od roku 1996 a nikdy jsem enormně nepoškrábal displej a to byl obyč plast. Teď máme tvrdosti a pláčeme, že jsou málo tvrdé.
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od fajn.snek »

Na většinu telefonů od té doby co mam dotykáče placam folie, jen pro jistotu, ale osobně si myslím, že to sklo neco vydrží. Kolega nemá folii a používá vždy pouzdra typu kniha. Ani na S7e ani na S8 nemá ani škrabanec. Ale stačí asi tvrdsi zrnko prachu a škrabanec je hned. Na Gear fit 2 mam GG4 a sklo se poskrabalo po týdnu, ani jsem nevěděl kde jsem s nimi škrtnul... S8 jsem nosil 3 dny bez ničeho nez přišla folie a pozdra a telefon je bez škrabance.
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
tidkiuni
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 17. bře 2014 18:27:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 edge Gold 32GB + 128GB microSD
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy s8 arctic silver 64GB +128GB mSD
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2
Tablet 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Břeclav

Re: Poškrábaný displej

Příspěvek od tidkiuni »

Přesně tak, všude je psáno, že buď jde vytvořit tvrdé sklo, odolné proti poškrábání a nebo měkčí sklo,odolné proti pádům, obojí zároveň, si odporuje. Sklo u s8ky by mělo snést pád z 1m jenom co se týče výroby skla. Je tedy jasné, že měkčí displej bude náchylnější na zrnka písku v kapse a všechno možné. :yes:

Mám s8ku týden a na ní folii, již teď tam jsou na folii poměrně solidní vrypy, takže moc dobře vím, že se zubatá snaží muj telefon poškodit :hehe:

Doporučuji buď sklo (case friendly) mám obal SPIGEN RUGED ARMOR a tam běžné folie a skla nedrží, obal je vždy "odlepí". :facepalm: nebo běžnou folii z číny 10ks za 2$ vydrží úplně stejně jako ta z ČR za 300 a mám klid, alespoň než mi dojde sklo, které mi u s7edge před týdnem zachránilo displej po pádu ve vlaku.

Ochranu určitě doporučuji.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8+ - Obecná diskuze“