LG G6 - obecná diskuzeLG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Moderátoři: IQLogic, Otomar, IQLogic, Otomar

Odpovědět
TomTAS86
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 26. srp 2017 10:36:13
Typ mobilu / ROM: LG G4

LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od TomTAS86 »

Zdravím uživatele LG G6, chci se Vás zeptat.

Měl jsem nevalné zkušenosti s LG G4. Potkaly mě prakticky obě závažné chyby a to jak bootloop (telefon se začal restartovat a nenajel do systému) tak i duchy na displeji (vypalovaly se na displeji cokoliv tam bylo zobrazeno delší dobu). První mi vyreklamovali, ale druhé už ne.

Jak jsem se dočetl zde na fóru, tak podobnými chybami trpěl i G5 a také V10. A s tím displejem se to děje u Pixelu 2 XL, což je také LG, máme tohle také čekat i u V30, což je v podstatě klon pixelu?

Nicméně už je telefon nějaký ten pátek na trhu a chtěl jsem se zeptat, zda nemáte podobné zkušenosti s G6?

Obecně jsou mi telefony LG sympatické, ale už by nerad zažil, to samé, co s G4.

Díky
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od cunik.cz »

Já si myslím že problémy s bootloopem má i G6. Na internetu jsem našel nějaké fóra že s tím mají lidi asi problém. To ti možná řekne někdo kdo má LG ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od Mirda86 »

Ty myslis? Videls fora kde maji lidi asi problem?
Hm zajimave.
Honis prispevky nebo co?

A abych nebyl OT nebo nepsal zbytecnosti jako cunik.... tak ja s G6 nemel absolutne zadnej problem a nema ho ani soucasny majitel.
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od cunik.cz »

Ne, příspěvky opravdu nehoním. Proč bych to dělal? Viděl jsem že s tím mají lidi problém. Tak jsem prostě vyjádřil svůj názor :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od Mirda86 »

Tak sem hod nejakej link at si pocteme a mrknem o kolik lidi se jedna.
Vem si ze podobnej clovek jako ty...si precte tvuj koment a bude zas jinde psat jak G6 ve velkem umira pac to nekde cetl :facepalm:

Bootloopem trpela hlavne G4, V10 a Nexus 5x. Vsechny 3 vyrobilo Lg a vseci maji Snapdragon 808. Nejaka chyba. Nemyslim si ze by s tim mel byt problem i u G6....to uz je trosku jina doba.
A pokud ano tak se urcite objevi zkusenosti ve foru G6. Staci cist.
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od cunik.cz »

Jojo, skoro jsem zapoměl :D. Jinak kdyby to bylo málo tak mám argument že si spoustu lidí které trápí bootloop tak si přečtou následující diskuze a vidí.

https://forums.androidcentral.com/lg-g6 ... 6.html?amp

https://www.quora.com/Does-the-LG-G6-bootloop

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/ ... 94906/amp/

https://amp.reddit.com/r/lgg6/comments/ ... _bootloop/
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od Mirda86 »

Ano opravdu obrovskou hromadu lidi trapi bootloop u G6 :D
g3nyus
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10. črc 2014 16:29:55
Typ mobilu / ROM: Z1c

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od g3nyus »

Mám lgg6 a co sem zatím zpozoroval tak je to jen u pár definici není to masivní jak u starších zařízení

­    

TomTAS86
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 26. srp 2017 10:36:13
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od TomTAS86 »

Tak to asi vypadá, že co se týče Bootloopu, ukáže spíše čas, doufám, že se LG od G4 poučilo.

Co se týká vypalování displeje, tak po mém studiu návodu se LG také od G4 poučilo. A to konkrétně, že dalo informaci o tom, že se může displej vypalovat přímo do návodu.

Cituji ze strany 51 českého návodu: "Zobrazení statického obrazu může vést ke vzniku následných obrazů nebo "vypálení" na obrazovce. Když telefon nepoužíváte, obrazovku vypněte nebo nezobrazujte stejný obraz po dlouhou dobu."

Touto neurčitou větou si LG pojistilo, že případně vypálené duchy na displeji budou hůře reklamovatelné. Kdo komu jak dokáže zda displej nejel např. přes celou noc, po dva dny?
Opět zase čas ukáže, zda se displeje budou tak hromadně vypalovat, jako u předchůdců.

Mno... vím, že známá věc je vypalování duchů u amoled displejů (bohužel trvale na rozdíl od LCD-IPS), ale kdo by to čekal u telefonu přesahující cenovku 10 tis Kč, když se tohle nestávalo u telefonu za 3 nebo 5 tisíc?

Ještě si asi ještě tak půl roku počkám a potom budu uvažovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od Mirda86 »

Tuhle podobnou vetu dal do navodu i Samsung... takze pri reklamaci smolik. U AMOLED je to ale trvale, no.

Jinak nevim jak mam pouzivat navigaci s vypnutou obrazovkou.
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od seaman »

Jestli někoho potká bootloop se dopředu těžko odhaduje, ale to vypalování displeje je přece jasně vidět. Stačí zobrazit šedou plochu, třeba nabíjení baterie při vypnutém telefonu poté, co se s ním pracovalo. Nebo volba nové stránky v Opeře (bývala tam šedá, teď je tam modrá, ale i na ní je to vidět).

Edit: no nic, tak jsem ho dneska koupil a to vypalování si ověřím na vlastním kusu.
lacino88
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: pon 31. pro 2012 16:22:36
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od lacino88 »

Ahoj, predvcerom som si to vsimol. Mal som zapnutu navigaciu Waze asi hodku. Ked som ju vypol, pozeram na displej a tam stale presvita lista z navigacky. Stiahol som display test a na tmavom sivom pozadi to bolo zretelne vidno, Horny okraj, aj okraj lavy kde bola lista z Waze vypalena. Po nejakom case sa to samozrejme vytratilo ale radost z toho nemam. S touto chybou som reklamoval LG G4 a az na nejaky 4ty pokus to uznali a vratili eura. No neviem ako sa by sa k tomu postavila Alza. Zatial to nejak extra vidno nie je, ale casom sa to bude asi zhorsovat ako pri LG G4..
To sa LG ozaj nevie poucit? A pri tom navigaciu pouzivam ozaj mozno raz za tyzden dva a aj to hodku max.
Nevsimol si z Vas dakto podobny problem u seba?
Uživatelský avatar
trent
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pon 23. led 2012 16:31:45
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Mi 9
Tablet: Tegra Note 7
Rom: Stock, Fernet Stock

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od trent »

Nevšiml jsem si vypalování. Ale jak by se k tomu stavěla alza? Nijak, bude se řídit stanoviskem autorizovaného servisu.
Jinak ale zkušenost s reklamacemi u alzy i czc na jedničku.
zoublu
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: ned 05. lis 2017 23:29:57
Typ mobilu / ROM: Oneplus
Twitter: @zoubeklukas

Re: LG G6 - chyby BOOTLOOP, duchové na displeji

Příspěvek od zoublu »

Duchů si občas všimnu. Zejména po celé noci s always on a ráno, když si zapnu něco s jednolitym pozadím. Po chvíli ale zmizí.

Narazli jsem ale na bootloop. Před měsícem jsem zkontroloval hodiny always on a po půl hodině při další kontrole byl už displej jen černý. Tak jsem chtěl telefon odemknout a ejhle. Smyčka restartování, zobrazování loga a trošku překvapivě nabídky bootloader. Při správném načasování jsem se dostal kombinací tlačítek ke zvolení továrního nastavení a tím jsem skončil. Restart, obrazovka továrního nastavení, restart a opět znova. Dal jsem na reklamaci. Prý se žádná závada neprojevila [emoji16] telefon se vrátil s přehrátým fw. Teď po měsíci znovu. Opět reklamace a čekám, že opět bude zamítnutá.

Až nyní jsem zjistil, že to je ten slavný "bootloop". Nemá někdo zkušenosti s jeho odstraněním či prevencí? Nebaví mne dávat to na reklamaci na X týdnů, aby se mi to objevilo po měsíci znovu a znovu něco někam posílat.

­    

Odpovědět

Zpět na „LG G6 - obecná diskuze“