LG G6 - ROM/ROOT/FWRoot - záruka

Moderátoři: IQLogic, Otomar, IQLogic, Otomar

Zamčeno
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Root - záruka

Příspěvek od vesi »

Zdravím, neví někdo jak se staví české servisy LG k rootu?

Koukal jsem, že například Italské LG oficiálně root a změnu bootloaderu umožňuje viz https://www.facebook.com/notes/lg-itali ... 5338062585

Google překlad:
"Vítáme-li mnoho požadavků na oficiální Facebook stránku a na našich fórech, informujeme vás, že zakorenění našich smartphonů a následná instalace alternativního firmwaru neznemožní záruku 24 měsíců na produkt.

Tato správa se vztahuje na všechny smartphony Android, které prodává společnost LG Electronics Italia. Je zřejmé, že společnost LG nenese odpovědnost za jakékoli poruchy a / nebo ztrátu dat v důsledku jiného než původního firmwaru a že záruční podmínky uvedené ve zvláštní poštovní kartě připojené k produktu zůstávají v platnosti."

Díky za odpověď.
Samsung Galaxy S9
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Root - záruka

Příspěvek od bicista »

Servisovat ti i kdyby si mel italskou verzi nebudou urcite v italii. Servisy k tomu pristupuji ruzne a zalezi na zavade, kde mi mohl mit root souvislost se zavadou. Pokud to nesouvisi, asi ti servis problemy delat nebude. Pokud by to souvislost mohlo mit asi bude zalezet na rozpolozeni servisu zda ti da nebo neda sezrat. Ja osobne sem nikdy nemel potrebu rootu takze vice ti neporadim. Kazdopadne vzdy to bude sazka do loterie.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Root - záruka

Příspěvek od vesi »

Tak jsem napsal přímo do LG a tady je odpověď
Je nám líto, pokud nahrajete do Vašeho zařízení neoficiální firmware, dojde k porušení záruky. U telefonů LG je potřeba aktualizovat firmware standardní cestou skrze LG software k tomu určený.
Ale s Block-This a Package Disabler for LGMobile se dá celkem dobře fungovat i na stock rom bez rootu.
Samsung Galaxy S9
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root - záruka

Příspěvek od ludekbrno »

Podle zákona ti nemůžou odepřít reklamaci závady, která nesouvisí s tvým zásahem. Například pokud ti začne blbnout displej, tak ti ho musí opravit i když máš root. Nebo obecně, i když zasahuješ do software, tak na záruku hardware to nemá vliv. Akorát je problém v tom, že pokud máš telefon déle než 6 měsíců, budeš muset prokazovat ty, že závada HW nesouvisí s rootem. Do 6 měsíců by museli oni prokázat, že souvisí, pokud by ti kvůli tomu chtěli záruku zamítnout.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Root - záruka

Příspěvek od vesi »

O těch 6 měsících jsem nevěděl. Osobně si moc nedokážu představit jak v reálu probíhá takové dokazování, že root nebo custom rom může za nějakou závadu?!
Samsung Galaxy S9
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root - záruka

Příspěvek od ludekbrno »

Dost blbě, může k tomu být potřeba soudní znalec. Záleží na obchodníkovi, jak se k tomu postaví.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Root - záruka

Příspěvek od spachal »

Kdyz pominu to, ze nemam EU verzi, takze root (a odemceni BL) pro me neprichazi v uvahu, i kdybych premyslel o rootu za podminek, ktere ma LG, uz bych do toho nesel. A to hlavne po zkusenostech s G4kou, je prave v reklamaci, klasicky bootloop. A k tomu odemceny BL, takze netusim, jak to dopadne. Po mnoha letech jsem zjistil, ze on ten root az tak zase nutny neni .. neprijemne, ale da se to i bez nej :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

Telefon bez rootu je poloviční, vůbec si to bez něj nedokážu představit.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Root - záruka

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak to možná nepoužíváš slušné telefony... [emoji23]
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

To není o telefonech. Spousta aplikací bez rootu nefunguje, nemluvě třeba o Xposed modulu. To je jako kdybych se díval na černobílou televizi. Ale každému podle chuti. Lidi bez rootu většinou ani neví, o co přichází, tím pádem je to aspoň nemusí trápit.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root - záruka

Příspěvek od ludekbrno »

No já jsem měl dřív LG L9II a nedokázal jsem si představit, že bych jel bez rootu. Teď mám asi rok a půl Xiaomi Redmi 3 a ani nevím o tom, že root nemám, k ničemu ho nepotřebuju :) Takže ano, je to o telefonech. Solidní telefon nepotřebuje xposed ani jiné zásahy do systému.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

Dobrá. Řekněte mi opravdu adekvátní náhradu za Titanium Backup? Nebo za Adaway v kombinaci s MinMinGuard? Nebo aplikaci, která mi umožní kontrolovat odesílání dat bez instalace VPN? Nebo aplikaci, pomocí které se můžu hrabat v nastavení kernelu? Náhrada za Substratum? Přehrávání YouTube při vypnutém displeji?

Jsem jedno ucho na alternativy bez rootu. A tím myslím opravdu adekvátní stejně jednoduché. A když je to vlastně tím telefonem, tak mi napište, který tohle všechno zvládne, já si ho koupím.

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root - záruka

Příspěvek od ludekbrno »

Ona je otázka, jestli opravdu všechny ty appky potřebuješ nebo jsi jen zvyklý je mít :) Titanium backup v případě potřeby nahradí Helium backup a vše ostatní jsou jen prkotiny.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

No a jsme znovu u té černobílé televize... A Helium rozhodně není adekvátní náhrada TB, poslední update vyšel někdy před rokem (ukončený vývoj?) a více lidem to nefunguje než funguje, stačí si přečíst recenze.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root - záruka

Příspěvek od ludekbrno »

Nevím, prostě telefon normálně používám a TB asi nevím proč, vůbec nepotřebuju :) Aplikací tam mám mraky, vše funguje jak má.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Root - záruka

Příspěvek od vesi »

Co si budeme nalhávat, root ti umožňuje mnohem větší kontrolu nad telefonem o tom asi žádná. Ale přijít o záruku u zařízení za 12 000,- to si zas člověk celkem rozmyslí...
Jinak k tomu jak nahradit nějaké aplikace:
Adaway -> Block This!
Titanium Backup -> asi stejně kvalitní náhrada neexistuje
Substratum -> to opravdu na stock nepotřebuješ
Kdybych nepřišel o záruku, tak se nerozmýšlím ani minutu a už tam root dávno mám. Takhle se asi musí každý rozhodnout sám, jestli mu to za to stojí. Já jsem zatím bez rootu. Na druhou stranu uspořím spoustu času, nemusím sledovat nové custom romky, furt něco flashovat a zjišťovat co v jaké zase nefunguje :)
Samsung Galaxy S9
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

Kdo vlastně tvrdí, že root znamená konec záruky? To je zase akorát další bububu ze strany prodejce. Pokud telefon uvedeš do původního stavu a závada se stále bude projevovat, tak jaké rušení záruky? To je stejné strašení jako že auto v záruce musíš servisovat pouze v autorizáku.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Root - záruka

Příspěvek od spachal »

Tvrdi to LG ve svych podminkach, pokud chces odemknout bootloader.
A vetsina prodejcu bude delat vse pro to, aby si usnadnila zivot nebo usetrila naklady a omlati to zakaznikovi o hlavu. Proste tim, ze si BL odemknes, se dobrovolne vzdavas zaruky.
A bez odemceneho BL se k rootu dostat nelze.
A nevim, jak je to v pripade G6, ale u G4 se telefon jaksi neda uvest do puvodniho stavu .. protoze to, ze je BL odemceny, se zobrazuje jako zcela prvni informace po zapnuti telefonu, jeste pred zobrazenim loga.

Zivot bez rootu mozny je :]. Osobne mi chybi pouze jen xposed s moduly, pres ktere jsem nastavoval:
- battery bar, tenka 2pt linka nahore na displayi, velmi prehledny a okamzity stav baterie
- ovladani kurzoru pri psani na klavesnici pomoci tlacitek hlasitosti (jde to obejit delsim podrzeni mezerniku, ale neni to tak pohodlne)
- rozsviceni LEDky fotaku pomoci vol-, pri vypnutem displayi
- zaloha a obnova databaze Viberu, coz se nastesti v novych verzich vyresilo i bez rootu, jak jsem zjistil
- nastaveni gps.conf, nastesti u G6 neni nutne
- AdAway, da se vyresit jinak
- a 'bizuterie' typu CRToff, kruhova ikonka baterie s procenty, vycentrovane hodiny ap.

V kazdem pripade se nejedna o nic, co by za zreknuti se zaruky stalo, jak jsem sam s prekvapenim zjistil :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Root - záruka

Příspěvek od bicista »

ja nikdy root nemel a v pohode ziji. Koupim foun, nahodim apky co jsem zvykly a funguji vesele. Ale samozrejme respektuji Vas hracicky co chteji vic. Ja to nechci z duvodu ze by mi to prineslo neco navic a pak bych to porad chtel a musel bych pak resit jak dalsi model rootnout atp. A riskovat potize se zarukou o to taky moc nestojim. Chapu asi jsem moc prizemni :)
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Root - záruka

Příspěvek od vesi »

Lyon píše: ned 10. zář 2017 11:08:19 Kdo vlastně tvrdí, že root znamená konec záruky? To je zase akorát další bububu ze strany prodejce. Pokud telefon uvedeš do původního stavu a závada se stále bude projevovat, tak jaké rušení záruky? To je stejné strašení jako že auto v záruce musíš servisovat pouze v autorizáku.
Tvrdí to LG tady s tím, že to říkají šalamounsky. Záruka se nevztahuje na problémy, které mohli být rootem způsobeny . Jde o to, že i když ti například přestane fugovat konektor nabíjení (který evidentně nemá co společného s rootem), tak můžou tvrdit, že za to může root. A nechat si udělat znalecký posudek a případné soudní řešení se ti může celkem prodražit...
Samsung Galaxy S9
Android guru
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 27. led 2017 15:43:22
Typ mobilu / ROM: Nexus 6 shamu Lineage room

Re: Root - záruka

Příspěvek od Android guru »

Ahoj je tu někdo z Prahy kdo zvladne root a nahrát lineage os na lg g6 H870DS? Níc nikde hledat neb a nechci žádné rady jen kdo to může udělat za úplatu dek 770107891
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

Vím, že nechceš radu, ale vypadá to, že root je možný přes framaroot. Potom by byl nesmysl, abys za to někomu platil. Stáhneš do telefonu jednu aplikaci, klikneš na instalaci a je to. Snad někdo z majitelů G6 potvrdí.
hudyss
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: pát 03. zář 2010 18:57:31
Typ mobilu / ROM: S10e
Mobil 2 / ROM: LG G8s
Bydliště: Liberec

Re: Root - záruka

Příspěvek od hudyss »

Tak jsem se podíval na XDA na Framaroot a nevím zda bude ještě fungovat, viz poslední příspěvek ve vlákně.
"This root method is no longer supported and does not work on recent devices. Thread closed."
N3110 a další-různé Symbiany-MDA Vario-MDA Compact III-HTC Kaiser-HTC TP-SO I8000-HD2-HTC Desire Z-SGS II I9100-HTC SXE-SGN1-L800-Sony XT-L920-Sony XZ-L920-SGN3-L1520-L1020-Sony XZ2-LG G2-L930-LG G3-LG G4-H P9-SG S6-SG S7-H P10-LG G6-Pixel2-H P30-SG S10e-LG G8s
teď: Pixel 4/Garmin Venu/Galaxy Buds
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Root - záruka

Příspěvek od Lyon »

Škoda. Na různých stránkách o tom píšou, že jsem použít. Tak nic no, takhle jednoduše to nepůjde.
ripper6
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: ned 29. pro 2013 4:43:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo Yoga 8 LTE 830L+Asus Zenfone Selfie ZD551KL
Mobil 2 / ROM: Asus Fone Selfie ZD551KL_Android6.01_21.40.0.1877
Tablet: Lenovo Yoga 2 `8`LTE [IntelAtom Z3745_GPU IntelHD]

Re: Root - záruka

Příspěvek od ripper6 »

Me by zde zajmalo, jak clovek uvede zarizeni do puvodniho stavu, tak aby nemelo root, pokud zarizeni ma poruchu takoveho razu ze treba nejde spustit? :DD Prikladem... budu mit telefon, nejde z niceho nic spustit a nevim proc. Poslu do servisu, tam to pustej a uvidej root.
Dalsi vec, treba i nefunkcni displej, je treba sem tam neco potvrdit, dotycnej na to nevidi, nema moznost to vic odstatnit? :)
Ja teda rootuju vse, takze chapu nektery lidi co se nad tim rozcilej, chtej tam mit appky. Ono nemusim byt top technik, Android Guru, na to abych jako nakej user, tady chtel appku, tamhle vic technickou vec... a ejhle to nema jako root? :roll:
Ja chci Titanium Backup, zaplatim appku, ejhle sakra nema root ale ja chci jen tu!

A jeden dotaz jeste...
ktere znacky telefonu asi nejlepe root toleruji? Chybi mi zde ta informace, pokud bych vybiral zarizeni. Treba Cinske znacky, tam reklamace ok i s rootem? Treba ten Xiaomi a dalsi podobny.
Lenovo Yoga Tablet 2 `8` LTE 830L, 1920 x 1200, IntelAtom Z3745 a GPU IntelHD Android 4.4.2, telefon Asus Zenfone Selfie Android 6.01 21.40.0.1877, Motorola One Vision Android 10
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Root - záruka

Příspěvek od Otomar »

Téma zamykám, tohle už nemá nic společného s LG G6. Je to obecné téma k záruce/root, které sem nepatří.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
Zamčeno

Zpět na „LG G6 - ROM/ROOT/FW“