Xiaomi Redmi Note 4X (Global) - obecná diskuzeProsba o pár rad ohledně nastavení

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
stringo
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: pon 07. kvě 2012 5:48:34
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Prosba o pár rad ohledně nastavení

Příspěvek od stringo »

Ahojte, koupil jsem Xiaomi Redmi Note 4 global (3GB RAM / 64GB ROM). Po rozbalení běžel na MIUI 8. Proběhlo klasické prvotní nastavení - nastavení regionu, lokalizace, wi-fi, pak jsem se přihlásil k účtu Google a čekal jsem jako u předchozích telefonů, že se mi z účtu vše synchronizuje, ALE nasypaly se mi jen kontakty a kalendář ... aplikace se nenainstalovaly, když jsem je nainstaloval ručně, nenaběhly zálohy z Google Hry, byť účet mám a hry na předchozích telefonech se nainstalovaly vč.záloh. Je nějaký důvod, proč na Xiaomi neproběhlo v začátku všechno korektně? Mám ještě původní telefon, dají se nějak převést data aplikací do RN4?

Telefon mám 14 dní a během toho se aktualizoval na MIUI 9. To že se veškeré nastavení hodilo do továrního jsem tak nějak přešel a znovu nastavil, ale mám pár dotazů:
1. jak nastavit rychlé spuštění aplikací na zamčené obrazovce (teď tam mám fotoaparát, ten mi nevadí, ale chtěl bych vyměnit IR ovladač za něco jiného)
2. byť mám nastavené barevné notifikace diody, tak mi bliká jen někdy, nepřišel jsem na pravidlo a hlavně proč to nefunguje stále až než neodemknu telefon
3. když chci změnit téma, píše mi to, že v mám regionu není podporováno, byť to je interní aplikace a před přeinstalací MIUI 8 toto šlo, stejně tak tapety plochy
4. co znamená v nastavení "oznamovací roletka - sbalit po dotkyku" když to zapínám a vypínám, nepřišel jsem na to, co to má dělat
5. lze jako v klasickém android prostředí vypnout výchozí aplikace? myšleno tak, že je deaktivuju a ony zmizí z nabídky (neřeším odinstalaci)

EDIT 22.4.2018:
po nové aktualizaci MIUI na 9.5.8.0. mi opět veškeré nastavení vyzvánění, budíků atd. skočilo do výchozího a navíc už vůbec nefunguje nastavení zamykací obrazovky, prostě nemůžu změnit plochu zamčené obazovky, před upgradem alespoň nějak šlo s tímto operovat, byť se svévolně nastavení měnilo podle libosti systému, teď tam je nastaveno měnění tapet nahodile a nejde s tím nic dělat...

Vyřešil jste někdo, nebo máte s tím někdo podobný problém? Ten telefon jde už pomalu z trhu, měl by být odladěný, to co Xiaomi předvádí se mi snad jen zdá, tohle bych čekal u nového modelu v počátcích prodeje...

Díky moc za případné rady
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi Note 4X (Global) - obecná diskuze“