Xiaomi Redmi 4X - obecná diskuzeRychle vybíjející se baterie

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Cocos3
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. pro 2019 23:02:12
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4

Rychle vybíjející se baterie

Příspěvek od Cocos3 »

Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu.
Mám mobil Xiaomi Redmi 4, už asi 2,5 roku. Nutno říci, že nejsem žádný "ajťák", jen běžný uživatel, telefon používám čistě prakticky ke komunikaci, tedy nehraju na něm žádné hry, nemám tam X zbytečných aplikací. Těch, co používám, mám cca 10, jako WA, Firefox, MyMail apod.
Cca 4 měsíce zpátky se mi začalo stávat, že se baterie vybila za den (pozn. předtím běžně vydržela nejméně 2 dny). Myslel jsem, že je stára, tedy koupil a nainstaloval jsem novou, jenže výsledek stejný. Provedl jsem obnovu továrních dat. Výsledek stejný.
Telefon, resp. výdrž baterie, je někdy bezva, vydrží i tři dny, jindy ale jen jeden den. Sleduji položku "spotřeba baterie", zajímá mě hlavně "probuzeno". Tak například aktuálně mi telefon běží už jeden den a z baterie ubylo 30%, telefon byl probuzen vlastně jen tehdy, když jsem ho používal. Ale dnes v cca 13h zlom, od té doby je probuzeno NEUSTÁLE a baterie se opět vybíjí rychle. Při tom jsem neinstaloval žádné aplikace, nic, telefon je v normálním provozu. Jako největší žrout, cca 90% baterie, je systém Android. Až daleko za ním jsou další aplikace.
Někde jsem četl, že je dobré si nainstalovat aplikaci BetterBatteryStats, zkoušel jsem, ovšem ukazuje "nemám přístup k informacím z baterie".
Opakuji, že nejsem ajťák, takže odpověď typu: "musíš hacknout ROM a nainstalovat SUIT 123" mi moc nepoumůže. Má tu někdo nějakou radu pro blbce (jako jsem já), co může způsobovat rychlé vybíjení baterie, proč je telefon stále "probuzený", či jak nainstalovat funkční BetterBatteryStats?
Za případnou pomoc velmi děkuji.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Rychle vybíjející se baterie

Příspěvek od xanthor »

Aktualizovaný systém máš? Nemůže to být něco takového?
https://forum.xda-developers.com/redmi- ... 54355/amp/
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Rychle vybíjející se baterie

Příspěvek od prasil »

I baterie může být ko... Já reklamovali nafouknutou těsně před koncem záruky
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi 4X - obecná diskuze“