LG V30 - Obecná diskuzeOdpojování WiFi

Moderátoři: IQLogic, Otomar

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
swbear
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 13. říj 2018 0:57:23
Reputace: 0

Odpojování WiFi

Příspěvek od swbear » sob 13. říj 2018 19:34:37

Měl bych dotaz k odpojování WiFi.
V nastavení telefonu je obvykle možnost "WiFi aktivní i v režimu spánku", kterou mám celá léta zapnutou. Pominu-li fakt, že tuto volbu Google např. u Pixel 2 XL zcela vypustil a nastavení je už možné pouze přes ADB (ne pro obyčejné BFU), tak stejně WiFi nefunguje, resp. se po zhasnutí displeje odpojí. To i za předpokladu, že je nastaveno "WiFi aktivní i v režimu spánku" a případné aplikace s tím související jsou vyňaty ze seznamu úspory baterie. Kontrolou přes ADB je nastavena hodnota wifi_sleep_policy na "2", což je vždy zapnuto ("1" je při zapnutém nabíjení a "0" vždy vypnuto).

Menší zlo a téměř nepostřehnutelný je fakt, že se telefon znovu hlásí k WiFi až při rozsvícení displeje. Než se načte prohlížeč nebo Google Play, má WiFi dostatek času se probudit a uživatel tak nic nepozná. Pokud se ale telefonem hlásíme do LAN, zde již prodleva znát je v podobě "přesýpacích hodin" u PC s Windows, Linuxové stanice jsou dostupné ihned.
Největším kamenem úrazu je opačná komunikace z LAN. Používám telefon mj. jako FTP server, potažmo jako řídící člen NAS serveru, který je závislý na pingu dané stanice. Ve chvíli uspání telefonu má ping ztrátu 100% paketů a NAS se odpojí.

Úspěšně jsem tyto funkce provozoval na droidu 2.x, 4.x, 5.x, 6.x. V droidu 6.x byl poprvé představen režim úspory baterie a možnost některé aplikace vynutit. Přesto zde nebyl důvod jakkoli WiFi upravovat a vše fungovalo.

Na droidu 7.x a 8.x se WiFi neustále odpojuje a nelze tomu zabránit ani nastavením WiFi či editací seznamu úspory energie. Přes všechna nastavení je WiFi aktivní pouze s rozsvíceným diplejem (ani ne odemčeným) a několik minut po zhasnutí, případně je třeba opakovaně zapnout/vypnout WiFi.

Uvítám smysluplné rady, jak udržet WiFi aktivní i s vypnutým displejem.

LG H930, Android 8.0, V21h-EUR-XX, no root
Odpovědět

Zpět na „LG V30 - Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů