Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuzeSamsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

Zdarec,
dost uvažuju o objednání S10+ z jedné prověřené stránky kde je výkonnější verze se snapdragonem a FM rádiem jen za cca 21 000kč, nehodlám si tady v čr kupovat o 5 tisíc dražší méně výkonnou verzi s exynosem a bez rádia..

Je tu někdo kdo má už zkušeností s koupí nějakého telefonu z čínského trhu? Byl bych moc rád za postřehy...

Jde mi hlavně o to aby mi tam vše fungovalo, daly se odinstalovat čínské appky, a bylo vše v CZ a šly tam instalovat "evropské" app...
Na netu jsem se dočetl že mi nebude nejspíš fungovat Volte a Samsung pay, to je mi v celku fuk..

Předem díky
Karlosek-K1
Androiďák!
Příspěvky: 308
Registrován: stř 28. lis 2012 21:08:41
Typ mobilu / ROM: Huawei p9
Tablet: LG G Pad

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Karlosek-K1 »

Já osobně bych do toho nešel, ale je to každého věc, důležité je si ohlídat, jestli to má evropské LTE frekvence, jinak v případě potřeby uplatnit záruku to pak asi také bude složité...
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od LivArt »

Mno, jedna riskuješ, že to bude fejk. Dál, že to bude posílat data do Číny. Dál, že do toho nedostaneš firmware s rozumným jazykem. Dál, Google služby. Mno a dál, že budeš muset doplatit DPH, tedy 21k + 21%, tedy cca 25,5k Kč. Pořád ti to dává smysl?
lapsi
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: sob 12. lis 2016 22:14:40
Typ mobilu / ROM: Samsung note 9 Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od lapsi »

Maverick píše: sob 06. dub 2019 18:38:39 Zdarec,
dost uvažuju o objednání S10+ z jedné prověřené stránky kde je výkonnější verze se snapdragonem a FM rádiem jen za cca 21 000kč, nehodlám si tady v čr kupovat o 5 tisíc dražší méně výkonnou verzi s exynosem a bez rádia..

Je tu někdo kdo má už zkušeností s koupí nějakého telefonu z čínského trhu? Byl bych moc rád za postřehy...

Jde mi hlavně o to aby mi tam vše fungovalo, daly se odinstalovat čínské appky, a bylo vše v CZ a šly tam instalovat "evropské" app...
Na netu jsem se dočetl že mi nebude nejspíš fungovat Volte a Samsung pay, to je mi v celku fuk..

Předem díky
Nazdar,ja som si objednal zo stranky www.eglobalcentral.eu v septembri Note 9,tiez som chcel vykonnejsi snapdragon,posielaju to z Honkongu do UK a odtial ti to pride s DPD,takze neplatis dph a ani clo,v telefone je cestina aj slovencina,samozrejmost je google play,ziadne cinske apky tam nie su,je to medzinarodna romka,je to moj 4 telefon odtial,zaruka je 2 roky.
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No já bych si taky radši priplatil abych neriskoval.. Kdyby to bylo fakt jen o tom že si připlatím.. Ale přijde mi scam od samsungu si připlatit a dostat horší verzi..

Jinak o tom eglobalcentral jsem četl ale docela se bojím, má polovinu negativních recenzi na trustpilotu.. Zatím můj favorit je Wonda mobile, ta má téměř všechny recenze pozitivní.
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od deglaser »

Maverick píše - Ale přijde mi scam od samsungu si připlatit a dostat horší verzi..

Přesně tak proto jsem S10 nekoupil.
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No ale co je alternativa když nekoupit S10? Každý nový model u nás bude mít shit exynos..
A jineho výrobce asi nechci.. Koukal sem po Huawei P30 pro.. Ale prostě přijde mě že krom foťáku je ve všech směrech horší.. U samsungu se mi líbí jak mají promakane a hezké ui, hodně funkci,aplikaci..
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Libb »

Asi takhle: rádio bych pochopil, že chceš, ale výkon? Mám verzi s Exynosem a má výkonu pro 3 další mobily. V tom problém není.
Nevýhody té koupě (Snapdragon) už to padly:
  • těžko uplatnitelná záruka. Navíc pozor, nejspíš bys neuspěl asi kdybys opravu chtěl zaplatit, místní servisy nebudou mít díly na SD verzi!
  • ten výkon navíc ani nepoznáš
  • riziko fake telefonu
  • riziko doplacení DPH
Jak to myslíš s tím scamem?
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No dle testu obou verzi na anandtechu tak nejen že je verze s exynosem asi o 15 procent pomalejší, ale také má méně kvalitní audio Jack, nemá to rádio, v testu fotek hůř fotí.. V grafických testech a hrách má horší výkon a méně fps kvůli rozdílné grafice Andreno vs Mali..
A mě spíš zajímá výkon v emulatorech jako Dolphin nebo ppsspp. Chtěl bych na tom když už tak hrát hry typu NFS U2 apod.. Na android je drtivá většina her jak pro děcka.. A tyhle emulatory prostě na exynosu běhají napicu..

Proto mě to přijde celkem jako scam a drzost že to Samsung prodává pod stejným názvem.. A dokonce u nás za vyšší peníze než v USA.. Člověk se pak mrkne na recenze Amerických webu a když je neznalý si řekne Hmm super mobil, koupi ho, ale přijde mu trošku jiné zařízení.. Těch rozdílu je prostě hodně, rozhodně to není stejně zařízení, kdyby aspoň ten výkon byl třeba plus mínus 5 procent.. Ale 15 je dost. Proto už jen z tohoto důvodu se mi příčí tuhle politiku podporovat.. Když už dám za mobil 26k chci prostě top.
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

Ještě jsem našel zde v topicu: https://www.reddit.com/r/galaxys10/comm ... ck_please/

že dokonce má verze s exynosem horší camera senzory.. na Anandtechu říkali, že to, že má exynos horší fotky je nejspíše softwarová chyba, ale teď už to tak nevypadá...

Fakt je to uplně jiný telefon.. Nedivím se že spousta lidí vrátila evropskou S10 a radši koupila snapdragon verzi, nechápu tento trend, připomíná mi to nedávnou kauzu s dvojí kvalitou potravin :D

Ale dokud to budou lidi kupovat tak samsung nám bude vesele servírovat horší mobil za stejnou cenu, fakt bych se cítil okradený mít verzi s exynosem
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od mirsil »

Žádné propastné rozdíly, Exynos nabízí lepší a plynulejší grafiku při hraní her, Snapdragon o 45min delší výdrž, Antutu bodově srovnatelné + další výhody, které uvedl Libb, takže neřeším.


https://m.mobilmania.cz/snapdragon-vs-e ... /a-1344654
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No to je právě chybné, naopak snapdragon nabízí o dost plynulejší grafiku, viz všecky videa na youtube které o tom jednají a porovnávají, dám například tohle video
https://www.youtube.com/watch?v=MgRnbm9wrzg&t=1s
Je tam uplně vidět jak na exynosu se to na první pohled prosekává..

Na redditu se dokonce hovoří že samsung začal úmyslně zpomalovat v testech snapdragon aby EU zákazníci nebyli nasraní :D

a vlastně to máš i v komentech v tom tvém článku, cituji jednoho uživatele:

"Nevim co si o tom srovnání mám myslet..jiní výrobci dokážou ze snapdragonu 855 vytáhnout mnohem vyšši výsledky takže mi tohle srovnání připadá spíše jako "uklidňování" evropských zákazníků kteří kupují dražši s10 s horšim procesorem než zákazníci v USA..osobně bych uvítal možnost výběru."

EDIT: každopádně dnes večer objednávám z Wonda mobile, takže pak dám vědět, pořádně jsem četl recenze na trustpilotu a vypadají jako seriozní obchod, i tu na foru ho pár lidí doporučovalo. Clo a dph se neplatí, jde to z UK, čili v rámci EU. Jediné čeho se bojím tak jen ta roční záruka, ale stojí to za to to risknout, mít vykonnější telefon o 6000 levněji :D
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od mirsil »

No asi jak pro koho [emoji3]. Přeji hodně štěstí [emoji6].
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Libb »

Myslím, že Samsung tady nabízí nějaký výrobek a přesně u něho specifikuje, co obsahuje. To, že jinde nabízí pod podobným označením něco mírně jiného... Co třeba automobilka, vadí ti, že v Anglii nabízí auto s volantem vpravo? Nebo že někde nabízejí teřba i jiný motor? A vezmi si, že někde nabízejí i mobily s jinými kapacitami úložiště!
Jsem ochotný připustit, že můžeš mít reálnou potřebu vlastnit verze SD, ale ty kecy o scamu a podvodech si nech prosím tě od cesty.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od dufko »

Teda, toto by sa mohlo na škole učiť ako argumentačný fail. Volant na druhej strane? :) :) :) Naozaj si toto uviedol ako argument? Pri aute by bol ekvivalent menej výkonný motor, že?
Úložisko?

Áno chápem že si chceš silou mocou obhájiť miláčika, ale trochu nadhľadu by neuškodilo.

Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Libb »

Proč? Nabízejí na různých trzích různé verze "toho samého".
Pointa je, že je to zbytečná hysterie.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

Tak ty příklady co dáváš jsou trošku něco jiného. Ten volant na druhé straně je uplně mimo, A kapacity uložiště jsou taky jasně označeny za jménem modelu. To je zcela v pořádku

Vem si že by nějaký výrobce notebooku, např MSI, prodávalo pod stejným označením a za stejnou cenu dva rozdílné notebooky, akorát jeden by měl slabší procesor a grafiku, přišlo by ti tohle ok? Párkrát se to myslím i stalo, a řešilo se to jako klamání zákazníků. Nevím proč by se tohle nemělo brát stejně
Prostě pokud někdo nepročte fóra a nepodívá se uplně detailně do specifikace, tak je prostě oklamaný.

Správně by teda když už tak označit verzi ze snapdragonem jako S10+, a verzi s Exynosem např S10- nebo S10+e a prodávat ji za menší cenu,to by bylo ok
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od dufko »


Libb píše:Proč? Nabízejí na různých trzích různé verze "toho samého".
No veď to je práve pointa :). Že iný trh má pod rovnakým názvom horší produkt za vyššiu cenu. Že to teba necháva chladným neznamená že to je ok.

Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No toje právě ten důvod proč se s náma tak vyjebává, lidi to prostě nechají být. Ono Samsung a další by si to příště asi rozmysleli kdyby jim to v evropě koupil zlomek lidí co v USA...
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od mirsil »

Problém je, že Samsung v Evropě Snapdragony, kvůli tomu, že je musí draze nakupovat, nikdy prodávat nebude a v Americe svoje levnější čipsety prodávat kvůli nevýhodné licenční smlouvě zase nesmí, i když by moc chtěl, takže těch pár lidí, kteří si evropskou verzi nekoupí, stejně nic nezmůže, většině to bude jedno.

Ofi­ci­ál­ním sta­no­vis­ko Sam­sun­gu k roz­díl­né­mu na­sa­zo­va­ní čip­se­tů Exy­nos a Sna­pdra­gon do svých to­p­mo­de­lů je ta­to uni­ver­zál­ní for­mu­la­ce: „V zá­vis­los­ti na re­gi­o­nu se Ga­la­xy S10 pro­dá­vá, buď s Exy­no­sem 9820 (Se­ries 9), ne­bo se Sna­pdra­go­nem 855. Oba jsou špič­ko­vé čip­se­ty no­vé ge­ne­ra­ce, kte­ré po­sky­tu­jí pré­mi­o­vou uži­va­tel­skou zku­še­nost.“
Ne­o­fi­ci­ál­ně se ho­vo­ří o li­cenč­ní do­ho­dě Sam­sun­gu a Qual­com­mu. Mů­že­me se do­mní­vat, že čip­set vlast­ní vý­ro­by vy­jde ji­ho­ko­rej­ce lev­ně­ji, než když jej mu­sí „na­ku­po­vat“ od Qual­com­mu. A do­ho­da na ame­ric­ké pů­dě má na­víc Sam­sun­gu zne­možňovat na­sa­ze­ní vlast­ních čip­se­tů, pro­to mu­sí ji­ho­ko­rej­ci vy­u­ží­vat Sna­pdra­go­ny. Ofi­ci­ál­ně se však k té­to zá­le­ži­tos­ti tr­va­jí­cí již ně­ko­lik let žád­ná ze za­in­te­re­so­va­ných stran ne­vy­já­d­ři­la.

Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No ale to je právě paradox že sice Snapdragony jsou pro samsung dražší, ale ve výsledku modely se Snapdragonem v USA a Číně prodávají o tisíce levněji než v EU verze s "levnějším" esynosem.
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od mirsil »

Musí konkurovat IPhonům. Amíci jsou konzervativní... [emoji6]
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od sinco »

To Maverick: Už jsi objednal ? Uvažuji o S10 z wondamobile také.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

Ano, včera jsem již objednal. Hned mi poslali mail že už na tom pracují, tak jsem zvědavý kdy to dorazí. Nakonec jsem ale místo 21 tisíc platil cca 22, kvůli nevýhodnému kurzu převodu na libry, co má moje banka (česká spořitelna). Přes kurz paypalu to vůbec nedoporučuji, ten má ještě horší kurz. Škoda že jsem si dřív nepořídil Revolut kartu.. :D
Ale stejně jsem s cenou mega spokojený, ušetřil jsem 4 tisíce oproti ČR a budu mít lepší mobil. Dám vědět až dorazí a napíšu co a jak :)
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od havrdak »

A das tam cesky nebo nemecky FW? Nebo tam nechas ten, ktery tam bude? A jaky tam vlastne bude?
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

No co jsem se dočetl tam bude nejspíše buď nějaky anglicky co oni flashnou, a nebo čínský. Ale to je mi celkem fuk, u obou se dá změnit jazyk na češtinu, takže s tím nebudu dělat nic. Česky a německý tam stejně nedáš, ty jsou dělané na Exynos, na Snapdragon bys maximálně mohl flashnout USA/Canada firmware, ale nejsem si jistý jesi to jde..

EDIT: tak už mi od Wonda Mobile přišlo tracking number, momentálně je balíček v Manchesteru, tak jsem zvědavý jak dlouho to půjde do čr
havrdak
Androiďák!
Příspěvky: 434
Registrován: pát 08. črc 2011 9:00:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Bydliště: Litoměřice

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od havrdak »

Tak pak dej, prosim, vedet, jak vse funguje - LTE, VoLTE, jestli GPS chyta obe frekvence atd.
Uživatelský avatar
Brave.Maxton
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: stř 14. pro 2011 18:25:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+ 128GB Prism White
Rom: Official
Bydliště: 3 km od našich

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Brave.Maxton »

Maverick píše: úte 09. dub 2019 11:19:21 No ale to je právě paradox že sice Snapdragony jsou pro samsung dražší, ale ve výsledku modely se Snapdragonem v USA a Číně prodávají o tisíce levněji než v EU verze s "levnějším" esynosem.
Ale tady pleteš hrušky s jablkama dohromady. Všechna elektronika je u nás dražší, než je v USA, nebo v Číně....pročpak asi? Stále ti to nedochází? A co takhle CLO a DPH? Kdyby nebylo těhle dvou věcí, tak máme ceny na stejné úrovni jako USA víš.

Pokud pojedeš do Thajska, tak si tam ten telefon taky koupíš za o mnoho tisíc nižší cenu a to jen kvůli tomu, že tam prostě neexistuje daň. A takhle je to prakticky se vším.

Takže ano...Samsung to má takhle nastavené už léta a spoustě lidem je to fuk, protože s tím nic neudělají. A pak jsou tu lidé, kteří prostě nedokáží pochopit základní věci a ti si pak objednávají telefony z různých koutů světa a myslí si jak neušetřili. No jasně že ušetřili, ale jen do prvního problému.
Až nastane reklamace, tak jsou bez telefonu někdy i nekolikanásobně delší dobu, než kdyby telefon zakoupili v ČR, kolikrát jsou reklamace prostě zamítnuté a to nemluvě o tom, že reklamovat zboží na druhém konci světa? Díky, ale to fakt ne.
A to jen díky tomu, protože budu mít o pár bodíků víc v Antutu, nebudu muset hrát ty "dětské" hry, ale zahraju si dospělácké NFS přes emulátor :facepalm:
Samsung i8910->SG S2 Black->SG S3 Whitw->SG S4 White->SG S6 Edge Blue->SG S7 Edge Black->SG S8+ Black->SG S9+ Black->SG S10+ Prism White
Maverick
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pát 19. říj 2012 9:13:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ Snapdragon

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od Maverick »

Dobře, uznávám že to jak je to s DPH a clem nevím, nezjišťoval sem a víceméně je to fuk, já bych si ten telefon koupil i kdybych to clo měl zaplatit, protože i kdybych měl za stejnou cenu lepší telefon tak je to worth it.

A říkám, není to pár bodíků v antutu. To je snad to nejmenší, četl sis vůbec ten test na Anandtechu?

Ať si každej kupuje co chce, jen já bych si prostě s klidným svědomím nemohl koupit exynos, cítil bych se prostě okradenej.
A jak sem psal už dřív, vím o tom že to je risk.. může se něco posrat, ale nemusí.. a pokud se opravdu posere a budu donucený si za rok koupit nový tak no a co? Není to zas závratná částka a vemu si z toho ponaučení a už nikdy z číny nic nekoupím.. Ale taky už nekoupím nikdy Samsung dokud bude takto dělit zákazníky na ty co mají lepší a ty co mají horší ale přitom "stejné" zařízení...
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Samsung S10+ Snapdragon z Hong Kongu - zkušenosti

Příspěvek od dufko »


Brave.Maxton píše:
Ale tady pleteš hrušky s jablkama dohromady. Všechna elektronika je u nás dražší, než je v USA, nebo v Číně....pročpak asi? Stále ti to nedochází? A co takhle CLO a DPH? Kdyby nebylo těhle dvou věcí, tak máme ceny na stejné úrovni jako USA víš.
Čo to zase trepeš za hlúposti? Clo sa v eú na mobily neplatí, DPH áno. A veru DPH majú aj v USA, každý štát v USA má svoju sadzbu.

Takže tvoje tvrdenie je klamstvo.

Jedným z významných faktorov pri určovaní oficiálnej ceny je napríklad zohľadnenie dĺžky záruky, v USA je 1 rok, v eú 2 roky.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuze“