XIAOMI Pocophone F1 - ROM/ROOT/FWAdaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od Mareman »

Google při uvedení Androidu 9 - PIE uvedl jako jedno z vylepšení proti minulým verzím funkci "Adaptabilní jas". Tento má fungovat tak, že uživatel postupně upravuje nastavení posuvníku jasu podle svým preferencí k určitým světelným podmínkám a je vytvořena křivka regulace jasu tak, aby se dosáhlo v podstatě ideálního průběhu automatického jasu displeje. Nebyl tedy buď moc tmavý nebo zbytečně přesvícený.
Jak na RN3SE, tak na F1 jsem nezaznamenal, že by tato funkce fungovala. Oba telefony řídí jas na základě hodnot automatiky dané ROM/Firmwarem. Dnes jsem objevil důvod. O tuto schopnost totiž stará služba “Device Health Services”. Ke svému překvapení jsem zjistil, že žádnou takovou službu v cRDroidu nemám, nemůže tedy nic takového jako adaptibilní jas fungovat.
Na důvod jsem záhy přišel. Tato služba je součástí balíku Gapps, bohužel až od verze NANO (stejně jako i funkce odemknutí obličejem). Já ale používám dlouhodobě jen naprosté mimimum od Googlu, tedy PICO. Po flashnutí NANO Gapps do ROM se už pak mezi aplikacemi: Aplikace a oznámení / Zobrazit všechny aplikace / Zobrazit systémové aplikace zobrazí potřebná Device Health Services . Kliknutím na ni, volbou "Úložiště" je pak zobrazen dialog pro "Vymazat úložiště". Po této volbě se pak zobrazí možnosti pro reset hodnot adaptabilního jasu a od této chvíle se bude systém učit preferencím daným uživatelem.
_________________________________________________________
ab.png
ab.png (74.9 KiB) Zobrazeno 2676 x
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Nostalgeek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 28. kvě 2019 17:16:48
Typ mobilu / ROM: LG G3 (D855) 32 GB / crDroid Android v5.2
Rom: crDroid Android v5.2

Re: Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od Nostalgeek »

Teda, tohle mi taky vrtalo hlavou. Sám taky flashuju Pico GApps, a taky používám crDroid. Zvykl jsem si používat automatické nastavení jasu a často musím hýbat s posuvníkem, aby jas odpovídal světelným podmínkám.

Flashnul bych si Nano GApps, ale je to možné po delší době od flashnutí systému? Zatím jsem vždy flashoval GApps hned po ROM.

Vřelé díky za radu, snad to zde nepostuju nevhod.

Nostalgeek,
překladatel crDroid & RR OS ;)
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od aldav »

Skvělý postřeh Mareman [emoji106]

­

Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od Mareman »

/Nostalgeek/ - Flashnout Nano můžeš kdykoliv. Jde jen o to, že teprve až od přítomnosti zmíněné služby se stane jas adaptabilním, nebude řízený jen automatikou čidla. Platí to samozřejmě pro všechny telefony s Pie. I tak to chce tak týden "učení" aby se nachytaly vzorky ze kterých pak ten systém vychází....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Nostalgeek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 28. kvě 2019 17:16:48
Typ mobilu / ROM: LG G3 (D855) 32 GB / crDroid Android v5.2
Rom: crDroid Android v5.2

Re: Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od Nostalgeek »

Díky @Mareman

Flashnu teda Nano/MindTheGApps a uvidím. Zbytku textu rozumím. S polofunkčním automatickým jasem jsem vydržel dlouho, týden navíc dám :)
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Adaptabilní jas na Anroid 9 / PIE - Custom ROM

Příspěvek od Mareman »

Ten systém toho učení preferencí uživatele je podle mě zbytečně komplikovaný. Předpokládám, že by tam nemělo jít jen o vazbu čidlo světla / zvolený jas, ale snad by to mělo rozlišovat i způsob použití telefonu (video, internet atd.) Z toho asi nějakým způsobem vygeneruje nějakou křivku kterou konfrontuje s režimem momentálního použití. Vzhledem k tomu, že by se ale mohlo stát, že bude uživatelem upravený jas "nesmyslně", myslím že každou tu hodnotu chce uložit opakovaně aby ji akceptoval jako opravdu chtěnou. Google někde psal, že mu adaptace trvá asi měsíc ...já můžu potvrdit že opravdu trvá x dní než přestávám hrabat do nastavení posuvníku jasu a ten se upravuje tak jak chci automaticky.

Za mě by stačilo kdyby se dala křivka senzoru upravit v nějakých 7mi - 8mi bodech a bylo by hotovo . Třeba u Samsungu Galaxy S2 tabletu se nedá autojas vůbec použít protože stahuje jas hrozně moc. Mám dva kusy RN3 SE, každý má jiný senzor jasu, jeden ok, druhý má ve tmě jas zas moc vysoký. F1 stahuje defaultně jas v přítmí taky moc.........prostě základní adaptace by stačila a byl by to luxus. Takto je to zbytečně zdlouhavý proces, ale funguje to. Zkrátka recept na autojas je NANO Gapps + trpělivost 8-)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Pocophone F1 - ROM/ROOT/FW“