Archos 101Archos 101

Odpovědět
hradecak
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: úte 16. bře 2010 18:06:44

Re: Archos 101

Příspěvek od hradecak »

Nemate nekdo zkusenosti s Prestigio MultiPad PMP7100C? uz tu padlo, ze by to mel byt jen prevlecenej Archos 101. Jde mi spis o softwarovou vybavu. Jestli to jede na archosovym SW nebo ma prestigio neco svyho. Dale jak Vam jde na tablete flash, u prestigia pisou, ze by mel jit v pohode. Premejslim o koupi. Samozrejme jako neutralni clovek na poli Applu a Androida sem se nejdrive rozhodoval nad nejnizsim modelem ipadu diky podpore her a vymazenym OS. Odradila me ale nepritomnost USB a HDMI, a take nepodpora flashe. Mit tyhle veci, tak se asi nerozhoduju. Takze dalsim kandidatem je prave Archos (Prestigio).
bildoo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 05. bře 2011 12:12:20
Typ mobilu / ROM: Wodafone 845

Re: Archos 101

Příspěvek od bildoo »

To joejoecs.
To mas jakej widget na to pocasi a prehled baterky a volne pameti? Taky by se mi to hodilo. Dik
joejoecs
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: úte 04. led 2011 13:59:22
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Bydliště: Povazska Bystrica - Udiča, SR

Re: Archos 101

Příspěvek od joejoecs »

Je to Advanced Clock Widget Pro
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Asi tak jediná věc mě štve na tomhle tabletu... Je to asi na všech a mohli by s tim výrobci něco udělat. Když se nastaví nějaká plocha, tak v širokoúhlim stavu je tam jenom nějaká část toho obrázku, ale když se otočí tak jak se používá mobil, tak je to hned v pohodě. Tohle mě fakt štve a nevim jestli se to dá někde nějak nastavit nebo ne, ale je to fakt hrozný... Vždyť se ten tablet používá zkoro jenom na ležato. Tak proč to nemohli nějak dodělat? Určitě by to nějak šlo.
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

@Firedog
tohle by tě mohlo zajímat :) http://forum.archosfans.com/viewtopic.php?f=74&t=46103
Obrázek
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Kámo ty seš zlatej! :D thnx!!! :DD ;)
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

Vzpomeň si na mě až tu za pár let bude nějaký ten thx systém :)
Jinak na archosfans.com je spousta vychytávek, takže doporučuji navštěvovat..
Obrázek
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Mám takovej problém... Už dlouho nemůžu na Archosu dát Firmware... vždycky se mi to někde sekne, třeba na 8% nebo i 75% nebo to ani nezačne. Je to Update na 2.2.08 a někdy mi to taky napíše že se nemůže připojit na firmware update server,ale internet mi de v pohodě. Stalo se to už někomu?
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

Sekne se to při stahování nebo při rebootu a update?
Pokud při stahování, tak si ten fw stáhni na jejich webu a dej do rootu paměti a restartuj..
Obrázek
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Už mě napadlo to stáhnout z jejich webu, ale nevim co s tim mám dělat... Kam to mám dát?
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

Nepíšou to tam náááhodou? :)
Dej to do kořenového adresáře paměti, která se ti ukáže po připojení k PC a restartuj..
Obrázek
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

No jasný... :D Už jsem to nějak zmáknul... hodil jsem to normálně někam do paměti a pak v tabletu spustil. Už to mám :) díky
Cyllon
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. bře 2011 19:10:13
Typ mobilu / ROM: iPhone 4 32GB

Re: Archos 101

Příspěvek od Cyllon »

Nevíte jestli je už update na 2.3 ?
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Já bych radši 3.0 honeycomb :-)
joejoecs
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: úte 04. led 2011 13:59:22
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Bydliště: Povazska Bystrica - Udiča, SR

Re: Archos 101

Příspěvek od joejoecs »

Neviete, ci sa daju niekde nastavit vlastnosti mysi na A101? Chcel by som nastavit mys na jedno kliknutie. Dik.
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Nedá se prosím někde sehnat ten AC3 Cinema plug-in zadarmo? Přijde mi docela blbost za to platit!
radon
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. led 2011 0:56:08

Re: Archos 101

Příspěvek od radon »

Firedog píše:Nedá se prosím někde sehnat ten AC3 Cinema plug-in zadarmo? Přijde mi docela blbost za to platit!
Už jsem to tu někde psal, sehnat jde, ale je to na nic, protože je vázaný na hw a žádný hacker to ještě nerozlouskl.

Osobně bych byl také proto, aby rovnou zvedli cenu na všechny tablety o 400 Kč a nemuseli to komplikovat. Na druhou stranu chápu, že ne každý má tablet na filmy, resp. někomu nevadí filmy překódovat, takže takoví uvítají nižší cenu ...
Firedog
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. lis 2010 13:51:58
Typ mobilu / ROM: LG KM900 Arena

Re: Archos 101

Příspěvek od Firedog »

Mám menší problém.... :( nechal jsem tablet úplně vybít jako vždycky, ale teď když ho dám nabíjet, tak se mi rosvítí to zelený světýlko, ale to je asi tak všechno... nejde prostě zapnout! Nevíte někdo co s tím?
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

Nech to pár hodin v nabíječce a ono se to vzpamatuje :)
Obrázek
katzz
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 01. zář 2010 9:09:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Archos 101

Příspěvek od katzz »

Ahoj,
chtěl bych napsat menší recenzi na Archos 101, který již mám doma cca měsíc. Tablet má poslední FW, používám programy z APPsLibs a z Google Marketu.
Tablet používám na všechno možné, takže popíši zkušenosti s jednotlivými programy a funkcemi.

Ovládání tabletu:
- Tablet se ovládá velmi dobře, ovládání zvuky je na straně. Tlačítka HOME, BACK, MENU a SEARCH které jsou jen softwarová a jsou umístěny na pravé straně vůbec nevadí a jsou velmi dobře vymyšlena. Dost často (tak 1-2x za den se mi stane), že se tablet restartuje. Zrovna dnes se mi stalo toto, než jsem šel spát, dal jsem vypnout obraz a ráno jen svítilo logo Archos, tak jsem musel 10s podržet vypínací tlačítko a tablet se restartoval.
- Další velmi nepříjemná věc je zamrznutí dotykového ovládání, někde jsem četl, že to způsobuje nějaký program. V každém případě, pokud nelze tablet ovládat pomocí dotyku, tak můžete buď počkat (2-5 minut) nebo dát tablet restartovat.
- Občas se nechce znovu připojit na již použitou WiFi, i když jsem tuto WiFi používal před pár minutami a mezi tím jsem na jinou WiFi nepřepínal.

Přehrávání videa:
- Mám koupený Cinema Plug-In, přehrávat umí všechny možné videa ve formátu divx, 3gp, avi, mkv. Problém nastává při přehrávání 720p videa, pokud je v nižší bitrate (v nižší kvalitě), tak tablet přehraje video bez problému, pokud je vy vyšší kvalitě tak se video nestále cuká.
- Přehrávání z NASového serveru nebo PC funguje bez problému. Tablet se umí připojit na sdílený disk a také umí přehrávat přes uPnP.
- Přehrávání DvDček je celkem dobře udělané, musíte jen najít jaký soubor chcete přehrát a pak už to funguje. Výběr titulků a zvuků se dělá přímo v menu, jak se přehrává video.
- Titulky, ty moc u filmu nepoužívám, ale líbí se mi možnost nastavení velikosti titulků či si nastavit časování.

TV Out:
- Za prvé, pokud chcete připojit mini HDMI kabel, tak ho musíte krapet oříznout, aby se dostal dostatečně hluboko, jinak Vám prostě TV out nebude fungovat. Ovládání pomocí myši je naprosto nedomyšlené a na vše musíte klikat 2x až 3x. Nefunguje skrolovací tlačítko, takže pokud chcete skrolovat směrem dolů (například v menu Archosu), nezbude Vám nic jiného než 2x kliknout někam s tím, že při druhém kliku tlačítko podržíte.
- Kvalita obrazu na televizi je taková divná, je to sice jen můj subjektivní názor, ale na stejné LCD televizi má obraz z PC a NB super kvalitu.
- Přehrávání videa je v pohodě, kvalita se mi zde zdá celkem dobrá.
- Dálkové ovládání pomocí jiného zařízení s operačním systémem Android (novinka z nového Firmware), je velmi zajímavé, jen bohužel se neustále ztrácí propojení mezi ovladačem (telefon) a Archosem a přitom WiFi signál je velmi dobrý.
- Pokud použijete externí klávesnici, tak té nelze nic vytknout, vše funguje, tak jak by mělo.
- Zkoušel jsem i bezdrátový set klávesnice a myši, připojení a ovládání bez problému.

Přehrávání hudby
- Zkoušel jsem jen MP3. Vestavěný program je velmi dobře zpracovaný a vypadá i hezky z grafického pohledu. Ovládání je také intuitivní. Pokud odpojíte Archos od PC, tak si tablet projede co bylo přidáno do telefonu a poté vše přidá do seznamu MP3. Umí přehrávat podle tagů i dle adresářů.

Hry
- Zkoušel jsem na tabletu různé hry, akční, sportovní logické, vše funguje bez problému a je přes celou obrazovku

Programy
- Nesetkal jsem se z žádným programem, který by nefungoval. Až na google translator, se mi všechny programy spustili přes celou obrazovku.

Dálkové ovládání, viz TV OUT

Výdrž baterie:
- To je věc, která mě nejvíce překvapila, i když tablet vůbec nepoužívám, ale je ve stavu jen vypnutý obraz, tak se baterie vůbec nevybíjí. Nevím přesně kolik hodin vydrží, ale rozhodně to je několik hodin.

Softwarová klávesnice:
- Dle mého mínění, SW klávesnice od Archosu je naprosto nepoužitelná, nedá se na ní pořádně psát, člověk se pořád přecvakává a není tam něco jako domýšlení slov, které je použito u HTC Desire.
- Doporučuji buď klávesnici Gingerbread nebo SlideIT v 3.0. Já jsem si oblíbil SlideIT, píše se s ní velmi dobře, možná kdyby byla jen o malinko menší. Vyjímečně se stane, že u nějakých programů už nevidíte co píšete (stalo se mi to jen při vyplňování hesla)

Interní prohlížeč www
- Vypadá hezky, ovládá se dobře, ale dost často se mi stalo, že jsem se dostal na stránky, u kterých nešlo skrolovat do strany, takže ho nepoužívám. Místo toho mám nainstalovaný Operu a pro flash videa mám nainstalovaný Dolphin Browser.

Telefonování přes SIPDroid:
- Vyzkoušel jsem telefonování přes program SIPDroid na mobilní telefon a vše bez problémů.

- Zadní podpěrka
Toto je super věcička, díky které můžete koukat na tablet z jakékoliv pozice. Dá se to využít hlavně pokud máte tablet na stole, nebo pokud ležíte v posteli a různě se převalujete. Divný je, že mi podpěrka vyčuhuje asi o 2mm z tabletu, ale jinak to vůbec ničemu nevadí.

- Kvalita samotné obrazovky
Ta se mi zdá krapet horší (porovnávám se svým HTC Desire), panel je potřeba sledovat z určitého úhlu, jinak dojde ke snížení/zvýšení kontrastu, což zřejmě způsobuje použití TN technologie (snad se nepletu)

- Interní paměť a paměť na programy
Tak toto mě naštvalo na mém tabletu naprosto nejvíc, mám verzi s 16GB a nějaký debil si usmyslel, že dá na programy jen asi 200MB místa, takže když chcete mít v tabletu vícero programů, tak je musíte pořád přesouvat na SD kartu, ale pokud budete mít smůlu a programy co se Vám líbí přesunou nepůjdou, tak hold budete muset přemýšlet o tom, co si zrovna nenainstalujete.

Celkové hodnocení:
- Tablet se mi velmi líbí, hlavně to, že si ho můžu vzít na záchod, do postele nebo do autobusu, pokud jedu někam mimo město. V syrovém stavu (hned po rozbalení), je tablet IMO naprosto nepoužitelný a pro nezkušeného uživatele celkem na nic, protože si ho jen tak nepřízpůsobí (není zde předinstalovaný žádný prohlížeč na MS Office). Nejvíce mě štve časté samovolné restartování tabletu, časté zamrzání a nefungování doteku, dále je to dementní ovládání pomocí myši.

Prohlížená PDF a MS Office dokumentů
- U MS dokumentů celkem žádný problém, vše funguje docela dobře.
- U PDF souborů taky vše bez problémů, ale u větších souborů se mi PDF extrémně dlouho načítá (například PDF verze PC World) a číst se to prostě nedá. Vyzkoušeno na vícero PDF prohlížečích.

PS: Jedná se jen o můj osobní názor, pokud máte podobné nebo odlišné zkušenosti než já, tak sem napište, třeba někde dělám něco blbě.
Naposledy upravil(a) katzz dne úte 19. dub 2011 19:21:33, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
GMKcz
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: pon 09. lis 2009 20:56:32
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Archos 101

Příspěvek od GMKcz »

katzz: pěkně shrnuto, A101 jsem měl a v zásadě souhlasím..
jinak drobný detail - mám za to, že SW tlačítka byly napravo (ale možná už se pletu)
ještě k hrám - náročnější hry od GameLoft fungovaly na hranici hratelnosti a některé hry měli ovládací prvky na menší rozlišení - tedy špatně použitelné..
Obrázek
milans
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 21. led 2011 10:00:16

Re: Archos 101

Příspěvek od milans »

katzz: to máš blbé, že sa ti reštaruje, to by naštvalo. mne to spravil za štvťroka asi raz, aj to, len ked si nevedel s niečim poradiť.
čo sa týka mrznutia dotyku, stane sa mi to občas, ked ešte spracováva nejaký program, ale trvá to tak pár sekúnd.
Ale v čom je problém, ti neviem poradiť.
katzz
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 01. zář 2010 9:09:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Archos 101

Příspěvek od katzz »

Jojo je to tak, ovládací menu je vpravo :-) (Již jsem to ve svém příspěvku opravil)
joejoecs
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: úte 04. led 2011 13:59:22
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Bydliště: Povazska Bystrica - Udiča, SR

Re: Archos 101

Příspěvek od joejoecs »

Katzz: super recenzia. Mam Archos 101 cca 2 mes. Pridam niekolko postrehov.

Verzia firmw. 2.3.20 je podstatne menej stabilna ako predchadzajuce, aj u mna obcasny restart - dost neprijemny, tablet sa asi 5 min sprava ako mrtvy a potom restartuje.
Restart pomosou drzania vypinaca u mna nefunguje. Restart pri dotyku som nepozoroval.

S prahravanim videa a hudby nemam skusenosti, tablet pouzivam hlavne na web a email a citanie novin, casopisov.

Hry a programy funguju temer vsetky bez problemu - Appslib, Market.

Výdrž baterie je u mna jedna z naj vlastnosti. Pri beznom pouzivani web wifi 3 dni, tablet prakt. nevypinam.

Softwarová klávesnice je aj podla mna absolutne nepouzitelna. Pouzivam Thumb Keyboard ...

Interní prohlížeč www zriedkavo sa stane, ze stranka sa neda ziadnym smerom posuvat. Opera ...

S tabletom som spokojny. Potesila by ma vyssia rychlost pri prehliadani webu a odstranenie neprijemmnych restartov poslednej verz. firmwaru. Pri predchadzajucej tablet nerestartoval ani raz.

Katzz dik za rozsiahlu recenziu :D
katzz
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 01. zář 2010 9:09:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Archos 101

Příspěvek od katzz »

Další aktualizace recenze, přidal jsem zkušenosti s přehrávání DVDček, dopsal jsem jak funguje video z NAS serveru, přidal popis zadní podpěrky, popis kvality obrazovky + přidán popis problému s místem na interní kartě.

Co se týče padání, nyní zkouším odinstalovat nějaké programy, které by to mohli způsobit, ale zatím nic moc, dnes už se mi 1x restartovalo.

Máte někdo zkušenosti s video přenosem. Vím, že to má fungovat nějako přes Fring, ale nevím co si mám nainstalovat na PC, abych viděl obraz z tabletu.
katzz
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 01. zář 2010 9:09:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Archos 101

Příspěvek od katzz »

Našel jsem v tabletu další mega bug, jak již jsem psal, telefon má malou interní paměť na programy, takže pokud chcete mít v tabletu vícero programů, musíte si věci dávat na SD kartu.Celkem často se mi stává (tak 1x za 2 dny), že programy na SD kartě vůbec nelze spustit, tablet píše, že nejsou v telefonu nainstalovány. Pomůže až restart tabletu (ten je naštěstí celkem rychlý).
Cyllon
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. bře 2011 19:10:13
Typ mobilu / ROM: iPhone 4 32GB

PRODÁM ARCHOS 101 8GB

Příspěvek od Cyllon »

Pánové,
prodávám Archos 101 8GB všechny detaily viz. odkaz níže! Pokud někdo budete mít zájem po skončení aukce, nebo při průběhu pište SMS na 728 994 402.

http://aukro.cz/show_item.php?item=1582011199

Děkuji a přeji příjemný nákup.

Vodenka
Uživatelský avatar
vpa
Androiďák!
Příspěvky: 412
Registrován: sob 12. pro 2009 8:38:15
Typ mobilu / ROM: SGS21Ultra realme7 N5 A1 Honor6 H7Lite
Mobil 2 / ROM: SGS20+ AsusZE500CL
Twitter: vaclav_panenka
Tablet: Ticwatch Pro E KM8 R-TVS10 BeelinkGT1 zidooX6Pro
Tablet 2 / ROM: Archos70IT
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Archos 101

Příspěvek od vpa »

katzz píše:Našel jsem v tabletu další mega bug, jak již jsem psal, telefon má malou interní paměť na programy, takže pokud chcete mít v tabletu vícero programů, musíte si věci dávat na SD kartu.Celkem často se mi stává (tak 1x za 2 dny), že programy na SD kartě vůbec nelze spustit, tablet píše, že nejsou v telefonu nainstalovány. Pomůže až restart tabletu (ten je naštěstí celkem rychlý).
Doporučuji root a podívat se do složky /cache a trošku to promazat. Je to obvyklý bug Androida, odzkoušeno na 2.1 i 2.2, bez rootu je to skoro neřešitelné, kromě obnovení do původního stavu. Aplikace se z Marketu stáhne a nějak se nesmaže a další pokus už jen pokračuje a ani se mazat nepokouší. Výsledkem je složka s desítkami instalačních balíčků.
trilob
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: sob 07. kvě 2011 11:21:31
Typ mobilu / ROM: GoClever Fone 570Q Dual SIM Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB

Re: Archos 101

Příspěvek od trilob »

joejoecs a katzz - vidím že jste zkušenými uživateli a obracím se k vám s prosbou o radu, informaci.
Mám problém se zrcadlovým obrazem z kamery viz vlákno http://androidforum.cz/archos-101-zrcad ... 13579.html
Rád bych to vyřešil, resp. potřebuji info, jestli to na jiných kusech zobrazuje korektně - pak půjdu tablet vyměnit za jiný kus. Jinak ho vrátím, jelikož potřebuji operativně fotit i texty či nápisy a zrcadlově to je blbost...

Jak to máte na svém Archosu? Jsou obrázky z foťáku zrcadlově převrácené jako u mně?
Díky za každou konstruktivní informaci.
Mobil: GoClever Fone 570Q, dual SIM, 5.7", Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB, 10", Android 2.2
joejoecs
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: úte 04. led 2011 13:59:22
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Bydliště: Povazska Bystrica - Udiča, SR

Re: Archos 101

Příspěvek od joejoecs »

Obraz z fotaku je u mna v poriadku, ale od zaciatku mam na tablete vypnute automaticke otocenie obrazovky a to pod vsetkymi fw. Otacanie je velmi citlive a pri sebemensom nakloneni sa obraz pretacal, co bolo znacne otravne. Pri zapnuti tabletu sa stavalo, ze obraz bol dole hlavou. Po vypnuti otacania je vseko ok.
Odpovědět

Zpět na „Archos 101“