Obecné návody[NÁVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Máte návod jak se vypořádat s nějakým specifickým problémem android systému ? Zde je správná sekce. Pokud sháníte návod na ROM/ROOT, tak musíte do sekce návody ROM/ROOT.

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

[NÁVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od Ante »

Několik dní po zakoupení MotorolyProPlus mi "zničehonic" ;) hlásila Google navigace že hledá signál. Zkoušel jsem ji nechat hodinu venku hledat a nic. Začal jsem si hrát s úpravou konfiguračního souboru ( gps.conf umístěný v paměti telefonu/etc ), Factory Reset... Pořád se mi navigace nechytala. A nebo ano, ale jen na chvilku. Abych viděl jestli vůbec přijímám nějaké GPS satelity, stáhl jsem prográmek kde jsem viděl počet družic a jejich sílu. Ukazovalo jich to třeba 8 a pokud měly sloupečky barvu zelenou, neměl by být problém s navigováním.
Řešení ( ? - to ukáží ještě dny následující ) jsem nakonec MOŽNÁ (!) našel v nastavení APN - Menu/Nastavení/Sítě/Mobilní sítě/Názvy přístupových bodů. Tam jelikož mám Vodafone je jeden z nastavených bodů "GPRS web". Ten jsem rozklikl a skoro úplně dole je "Typ APN = default". No a k tomu "defaultu" jsem připsal ",supl", taže to potom vypadá takto : "default,supl".
Třeba je to blbost a nepravděpodobné, ale mě to ASI zafungovalo. Ještě zmíním, že jsem obsah souboru "gps.conf" nahradil obsahem z mého druhého telefonu - LG Optimus One. To nemůže fungovat - a ono asi jo... ?

Kdybych to už asi 3 x neodzkoušel během 24 hodin testování, nepsal bych to sem.
Prostě když ten "supl" odmáznu, navigace se mi po třeba 3.spuštění už nefixne. Jakmile ten default upravím tím suplem ;) - navi po chvíli bez problémů naskočí.

Neznám tuto problematiku a proto jen slepě kopíruju co si kde přečtu. Takhle jak to popisuji já to ještě nikde nikdo ( si myslím ) nepsal, takže je to třeba konina. No jo - ale když MĚ to funguje... ?
Nebo je to třeba jen hrozná nahoda... ?

Zkuste třeba Vy, kterým moc dlouho trvá fix tam připsat ten",supl" a napište, jestli se Vám to čistě náhodou nefixne rychleji... Díky !
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od LivArt »

Objevil jsi Ameriku ;)

V gps.conf jsou adresy pro AGPS servery. Z nich se stahují informace o poloze satelitů, které si jinak android (a kterékoliv jiné GPS zařízení) musí samo vytvořit prohledáním celého frekvenečního pásma. Proto tzv. studený start GPS trvá tak dlouho.
Ale pokud máš správné AGPS servery, informace se místo hledání stáhnou rovnou z nich a telefon nemusí nic hledat. Když máš ale nastavené špatné AGPS servery, stahují se informace třeba pro jinou část zeměkoule, pak tedy telefon nemůže správně GPS zafixovat. A ten tvůj supl server je právě součástí gps.conf (resp. má tam být, ale zřejmě ho tam nemáš, proto ty problémy).

Dokonce na úpravu gps.conf existuje samostatná aplikace s už předdefinovanýma hodnotama - FasterFix
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od Ante »

Jasny-o "suplovi" :) jsem jak pisu vyse opravdu nevedel.

Ted mi ale nejde o "supl" v konfiguracnim souboru "gps.conf" ktery je v mobilu ve slozce "etc" - original ( ktery jsem potom zmenil viz nize ) co tam byl vypada takto :
NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra2.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra2.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra2.bin
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
,
ale o "supl", ktery jsem "vrazil" do nastaveni APN pro datove prenosy ! Prave ten jsem tam NIKDY nemel a od doby co jsem si ho tam pripsal-viz co jsem psal v 1.prispevku :
dole je "Typ APN = default". No a k tomu "defaultu" jsem připsal ",supl", taže to potom vypadá takto : "default,supl"
se mi GPS fixne o mnoho rychleji-respektive bez toho "suplu" u nastaveni APN se mi GPS treba nefixne VUBEC. Jak ´jsem psal-muze to byt nahoda.


Jinak ted mam v tom konfiguracnim souboru misto "north-america.pool.ntp.org" - "cz.pool.ntp.org" - ale to mi k "fixu"stejne nepomohlo. Pomohlo mi az ten "supl" u nastaveni APN...

Ptal jsem se tedy, proc kdyz mi Vodafone posle konfiguracni soubor "GPRS web", tak proc je tam defaultne u TYPU APN "default" a ne rovnou "default,supl" ... ;)
Vodafone posila toto :
Name - Vodafone CZ
APN - internet
Proxy - Nenastavovat
Port - Nenastavovat
Username - Nenastavovat
Password - Nenastavovat
Server - Nenastavovat
MMSC - Nenastavovat
MMS proxy - Nenastavovat
MMS port - Nenastavovat
MCC - 230
MNC - 03
Authentication type - Nenastavovat
APN type - default
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Podle mě pleteš páté přes deváté. APN s tím vůbec nesouvisí, to je jen obecné nastavení pro přenos dat přes internet.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od Ante »

Cti poradne a uvidis ze pisu ze je to zvlastni, ale po tomto ukonu se mi proste navigace fixuje hned.
Tak hned neodsuzuj... ;)
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Neodsuzuju, pouze konstatuju, že to spolu vůbec nesouvisí a děláš ukvapené a nesprávné závěry z náhodného jevu.

EDIT: abych upřesnil, nesouvisí s tím APN. gps.conf samozřejmě ano.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od Ante »

Vzdyt jsem psal ze je to divne...

Cilem meho postu bylo, ze kdyz je nekdo nestastny ze spatne funkce GPS tak si alespon toto najde a odzkousi jako milion dalsich veci.
Kdyz jsem tapal ja tak jsem toto jen tak nenasel.
A za odzkouseni nic nedas - maximalne to hodis do kose...

Co budes delat kdyz Ti nepojede navigace u noveho telefonu a myslis, zes uz "vsechno" vyzkousel ;) ?

Rika se - "Tonouci se stebla chyta..."

Treba to taky nekomu zafunguje a zase bude krasne na svete... :)
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od ludekbrno »

No prepsání APN 100% nepomůže :)

Nicméně byl jsem ve stejné situaci jako ty a mnoho majitelů LG OO. Tam totiž po updatu na novou verzi Androida 2.3.3 nastalo přesně to co popisuješ. Po pár dnech od updatu, kdy zastaraly A-GPS data telefon nebyl schopen fixnout polohu. Já jsem takto trčel půl hodiny v Bratislavě na jednom rozcestí a nevěděl jsem na kterou stranu jít a čekal jsem marně na polohu, přestože telefon chytal dostatek satelitů. Ale polohu prostě odmítal chytit. Potom chvíli zafungoval, ale pak zase nic. Po návratu jsem pátral na fóru, až jsem řešení našel. Je potřeba vyvolat skryté servisní menu telefonu a tam přepnout typ GPS na standalone. Problém byl vyřešen, signál chytí kdykoliv kdekoliv během max. 5minut. Pokud píšeš, žes použil gps.conf z LG OO, mohlo by to být vysvětlení :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAVOD/POSTŘEH] Oprava "fixu" GPS

Příspěvek od Ante »

Mluvis mi z duse - mam jeste LG P500 Optimus One a tam jsem myslim prave nasel pristup, kde jsem menil to A-GPS.
Toto mam ve svych poznamkach ulozenych v PC k tomu telefonu :
Zkus najet do servisniho modu 3845#*500# a tam GPS TEST-gpsApp Main Menu-Settings-GPS TYPE-Standalone.
Pokud ti to pomuze, tak to nech. Spouste lidem to pomohlo...
Tento postup jsem chtel zkusit i na moji MotoProPlus, ale tam nefunguje. Pise "Invalid MMI code". Pro "Motorolu" budou asi jine prikazy... ( pokud vubec existuji ) :(

No ale ted se mi to fixuje behem par vterin - treba zrovna kdyz jsem pred tim navigaci zapinal tak byly servery v tu chvili nedostupne...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Odpovědět

Zpět na „Obecné návody“