Obecné návody[NÁVOD] Nedoručování dlouhých sms

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
J.eff
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace v2.3.5 [root]

[NÁVOD] Nedoručování dlouhých sms

Příspěvek od J.eff » ned 24. bře 2013 21:24:54

Zdravím všechny,
nejedná se ani tak o dotaz, jako o poskytnutí informací co nejvíce lidem. S Androidem jsem byl víc než spokojený a než si má přítelkyně pořídila Galaxy Ace2. Jediná chyba, která se mi kdy stala, byla, že mi občas přišla zkomolená zpráva. Vzhledem k počtu správně přijatých a počtu zkomolených zpráv jsem tomu nějak nevěnoval pozornost. Po čase jsem začal pátrat, až jsem zjistil, že se jedná o chybu, která je dobře popsaná zde: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=17769. Bylo zde popsané i řešení... Ve zkratce:
Musíte mít rootnutý telefon!
V databázi /data/data/com.android.providers.telephony/mmssms.db je tabulka s názvem "RAW". Tahle tabulka obsahuje všechny příchozí zprávy, které se skládají z více částí a čekají na doručení ostatních částí, aby je telefon mohl zobrazit uživateli. Jenže občas (důvod neznám) přijde jedna část dvakrát a telefon si s ní už neporadí, tudíž zůstane v této databázi.
Jakmile pak přijde nějaká část zprávy, tak se tam občas dostane nějaká jiná z této databáze a výsledkem je tzv.: zkomolená zpráva.
Já měl rootnotý telefon, takže jsem si vždy zkopíroval tuto DB na SD kartu a pak tabulku promazal pomocí aplikace aSQLiteManager. Přítelkyně má Ace2 asi dva měsíce, takže přijít i jen teoreticky o záruku nepřicházelo v úvahu. Jenže pak se začalo stávat, že jí nedošla sms, která se skládala z více částí (více než 160 znaků)! To už je docela závažný problém...
Google moc neporadil a když, tak výměna sim karty, tovární nastavení nebo takové příšernosti....
Nutno podotknout, že jsme si s přítelkyní psali hodně. Cca 20-30 sms každý den.

Řešení této situace je následující:
1) Stáhněte si tuto aplikaci: https://android.googlecode.com/issues/a ... 4147533448 (Případně odkaz je ještě zde: https://code.google.com/p/android/issue ... d=28697#c5)

2) Promažte si všechny zprávy z tabulky "RAW" pomocí této aplikace. NENÍ NUTNÝ ROOT TELEFONU

3) V případě, že máte tabulku plnou, přijdou ještě nějaké zprávy. Promažte tabulku ještě jednou jako v bodu 2.

4) Enjoy it!

Abych to vysvětlil - jakmile je tabulka RAW plná, telefon nepřijme žádnou zprávu, která se skládá z více částí, takže se podaří doručit jen zprávy do 160 znaků. A co je nejlepší, když si takhle pravidelně promažete tabulku, tak nebudou chodit zkomolené zprávy a taky se nestane, že nepřijde zpráva, která je delší než 160 znaků. Doufám, že až se vyřeší bug s číslem #17769 nebo s číslem #28697 (tedy ta samá chyba), tak vše už bude v pořádku.
uk.co.scytmo.smsmultipartcleaner-1-v1.0.zip
App z výše uvedených zdrojů
(15.06 KiB) Staženo 560 x
Naposledy upravil(a) don_alex dne stř 29. kvě 2013 10:23:07, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Přidána app z výše uvedených zdrojů pro případ jejich nedostupnosti

jirka81
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1c

Re: Nedoručování dlouhých sms

Příspěvek od jirka81 » pát 19. dub 2013 13:02:45

Děkuji, tak tohle jsem nemohl dlouho vyřešit bez přehazování SIM karet
teď ještě zjistit jak se tomuto problému vyhnout, nebo jak alespoň detekovat, že mi SMSky přestaly chodit.

Odpovědět

Zpět na „Obecné návody“