Rady a tipy pro vyvojApache Cordova - kešování obrázků

Moderátor: mArtinko5MB

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
bajgl@ibisingold.com
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Honor 8 FRD-L09

Apache Cordova - kešování obrázků

Příspěvek od bajgl@ibisingold.com » čtv 19. pro 2019 14:38:11

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně kešování obrázků v android mobilní aplikaci vytvořené pomocí nástroje Apache Cordova. Potřebuji mít v aplikaci dostupné(nakešované) obrázky pro použití aplikace offline. V režimu online by se měly obrázky načíst z jednoho jediného serveru a uložit do mezipaměti aplikace. Na serveru je nastavená expirace obrázků(všech typů souborů) na 20 dní. Obrázky se skutečně na androidu uloží do mezipaměti a jsou dostupné offline, ovšem pouze některé. Jedná se o velké množství obrázků (cca 50). V momentě, kdy se obrázky nakešují, je velikost využité mezipaměti větší jak 20MB. Náhle ale tato velikost klesne těsně pod hranici 20MB, pravděpodobně operační systém některé obrázky odmaže. Když pak spustím aplikaci offline, skutečně některé obrázky chybí. Když vyzkouším nakešovat menší počet obrázků jejichž kapacita je pod 20MB, pak se žádné obrázky nemažou a vše funguje dobře. Vyzkoušel jsem i knihovnu imgcache.js pro kešování obrázků. I přes asynchronní chod této knihovny při kešování všech obrázků, dost výrazně zpomaluje aplikaci. Proto bych Vás tedy prosil o řešení tohoto problému bez použití knihovny imgcache.js. Přemýšlel jsem a hledal jakési limity nebo nastavení velikosti mezipaměti pro aplikaci, ale bez výsledku. Problém je pouze na platformě Android. Zkoušel jsem aplikaci na více Android zařízeních a všude je problém stejný. Na Apple iOS funguje vše dle požadavku. Děkuji předem všem, kdo se mi bude snažit pomoci. :)

Papooch
Androiďák!
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Re: Apache Cordova - kešování obrázků

Příspěvek od Papooch » sob 21. pro 2019 12:24:15

Nevyznám se teda ve vývoji v Apache Cordova, ale je takový problém ty obrázky stáhnout do paměti aplikace, nikoliv do cache?

https://github.com/xpbrew/cordova-sqlite-storage#readme
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
bajgl@ibisingold.com
Nové Androidě

Příspěvek od bajgl@ibisingold.com » pon 23. pro 2019 8:33:42

Cordova-sqlite-plugin je plugin(databáze) pro ukládání dat, nikoliv obrázků, ukládám si do něj data. Ano, problém ukládat obrázky ručně je, zkoušel jsem knihovnu pro kešování obrázků, která využívá plugin cordova-file, který obrázky ukládá do paměti telefonu a ukládat desítky až stovky obrázků vážně problém je. Je to dělané na ukládání tak do 20ti obrázků, potom už to nestíhá a při kešování mobil na určitou dobu zamrzne nebo se výrazně zpomalí, zvlášť když se má myslet i na starší pomalejší telefony. Musím vytvořit řešení, které bude umět kešovat i klidně 100 a více obrázků. Proto jsem v původním dotazu psal, že prosím o řešení bez ručního ukládání obrázků (třeba imgcache.js).

Papooch
Androiďák!
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Příspěvek od Papooch » úte 24. pro 2019 0:14:22

Obrázky jsou taky data a dají se uložit do databáze. Co je to vůbec za aplikaci? Co je to za obrázky a proč musí být k dispozici offline? Nabízí se otázka, zda je apachae cordova skutečně dobrým nástrojem pro tvorbu takové aplikce...
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
bajgl@ibisingold.com
Nové Androidě

Příspěvek od bajgl@ibisingold.com » pon 30. pro 2019 8:27:39

Jo? Už vidím jak třeba 100 obrázků rozkládáš na data a ukládáš do databáze. Aplikace má být svižná, uživatelsky rychlá a přívětivá. Né aby uživatel při spuštění čekal hodinu než se mu rozloží a uloží obrázky.... FB a Instagram mají také ukládání obrázků tak rychlé, že to ani nepostřehneš. Když si aplikace spustíš offline tak se ti nějaké obrázky v příspěvcích zobrazí, tudíž musí být nějak uložené. Nevím proč se ptáš na takové otázky... požadavek je stanoven jasně, obrázky musí být offline. Místo aby se mi tu někdo snažil pomoci s problémem tak se mě ptáš na otázky úplně mimo. Prosil jsem tu o radu s mým problémem, nic jinýho...

Pablo74
Stálý androiďák
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: GT-N7000

Příspěvek od Pablo74 » stř 01. led 2020 10:08:58

Co takhle zvážit místo Cordovy předělat tu aplikaci jako PWA? Tam se pak dají použít různý strategie cacheování obrázků.

Autor tohoto vlákna
bajgl@ibisingold.com
Nové Androidě

Příspěvek od bajgl@ibisingold.com » stř 01. led 2020 19:08:49

Předělání aplikace bohužel není možné, ale i přesto se zeptám co je PWA? Jak se tyto aplikace vyvíjí?

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 01. led 2020 20:04:36

Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
bajgl@ibisingold.com
Nové Androidě

Příspěvek od bajgl@ibisingold.com » pon 13. led 2020 8:58:31

Googlovat umím... chtěl bych ale spíš názor a popis někoho zkušeného kdo s tím pracuje.

Odpovědět

Zpět na „Rady a tipy pro vyvoj“