DefyDefy - chybejici Bootmenu, zadna vnitrni pamet :/

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mishak78
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy a moto G
Rom: CM10 a original

Defy - chybejici Bootmenu, zadna vnitrni pamet :/

Příspěvek od Mishak78 » úte 17. pro 2013 11:29:04

Tak se mi po letech věrné služby Defy zbláznil po banální výměně respektive ořezu SIM karty na microSIM. Nevím, co s tím ti šašci v TM udělali během těch pár minut, co to měli v rukách (a to jsem na to koukal), ale dostal jsem se do stupidní situace:

1. Telefon normálně naběhne do CM10, jenže se tváří, že nemá žádné místo na interní paměti. Nelze logicky nic nainstalovat jen holý CM10
2. restart do recover nebo bootmenu - žádný efekt - telefon se jen restartuje
3. Když dám boot klasicky PWR+VOL DWN - vidím jen klasické bootmenu z výroby (3e)

Pokud by měl někdo ideu co s tím, budu velmi povděčen.
Můj laický dojem je, že se něco poškodilo a přeinstaloval bych ROM, jenže se nějak záhaně ztratilo i CWM recovery/boot a není jak. Mám to nějak zkoušet znovu root a přes adb to nějak rozjet?

Ještě, že mám čerstvě Moto G 16GB, ale tuhle jsem chtěl dát na Vánoce...Ach jo...

Hanz410
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: CM 13

Re: Defy - chybejici Bootmenu, zadna vnitrni pamet :/

Příspěvek od Hanz410 » pát 20. pro 2013 23:24:35

Zkus toto parkrát mě to už taky pomohlo.

1-Instalace Froya.Vypněte telefon.Pak zmáčknete a budete držet tlačítko pro snížení hlasitosti a zároveň tlačítko zapnutí telefonu.Jakmile se obrazovka rozsvítí,pustíte tlačítka.Až se na obrazovce objeví robot s vykřičníkem nad sebou zmáčknete zároveň tlačítka hlasitosti nahoru i dolů--nebo klepnete na tlačítko ok dole v rohu.Tak se dostanete do tzv. recovery.V menu se pohybujete tlačítkami hlasitosti a potvrzujete tlačítkem zapnutí.
Poté se navigujte hlasitostí na "wipe data/factory reset" a "ok", až bude hotovo, stiskněte "wipe cache partition" a "ok"
-až bude opět hotovo, vypněte telefon odebráním baterie.
-otevřete program RSD Lite a otevřete si v něm stažený firmware--Froyo
-vložte baterii do telefonu,stiskněte a držte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a k němu stiskněte a držte tlačítko pro zapnutí,
jakmile se rozsvítí obrazovka, můžete obě tlačítka pustit a na displeji se vám objeví bootloader
-v toto chvíli připojte telefon k počítači a měl by se vám objevit v seznamu zařízení v RSD Lite, pokud ano,
nic nebrání tomu, stisknout "start" a čekat
-jakmile bude flash firmware hotový, pravděpodobně vám telefon hned nenaběhne (i když první start trvá pár minut)
-takže pokud vám problikává logo android stále dokola i po několika minutách, vyjměte baterii a přidržte znovu
hlasitost dolů, tlačítko pro zapnutí a vložte baterii, naběhne vám recovery (trojúhelník s vykřičníkem = stisknout hlasitost dolů + nahoru) , tak znovu proveďte wipe data a wipe cache
-restartujte telefon a vyčkejte než naběhne.
Stejně nainstalujte i druhý firmware.

2-Instalace MIUI-České verze Androidu

Ze složky MIUI-ČESKÁ VERZE ANDROIDU,zkopírujte soubor zip-nerozbalujte ho-tak jak je do telefonu na sd kartu.
Stáhněte si program SuperOneClick. Po připojení kabelu USB přepněte ve stavovém řádku USB connection na "none". V Settings, Applications, Development, zatrhněte USB debugging. Spusťte Superoneclick a klikněte na "Root". Po dokončení !RESTARTUJTE! telefon.Root telefonu je nutný.Tzv. rootováním se odemknou některé skryté vlastnosti a možnosti telefonu.
Po Rootu už samotná instalace MIUI.
Istalace z paměťové karty ze souboru ve formátu zip probíhá následovně.
Vypněte telefon.Nepřipojujte k pc.

Při startu telefonu v době M loga bedlivě sledujte prostor notifikační LED telefonu a jakmile blikne cca na 1 sekundu modře, stiskněte Vol. Down (hlasitost dolů) a objeví se vám Bootmenu (pohybujeme se tlačítky pro hlasitost a potvrzujeme vypínacím tlačítkem). Zde je na výběr z několika velmi užitečných položek, přičemž nás teď bude zajímat pouze Recovery > Custom Recovery.
Pokud jste již aktivně stiskli Custom Recovery, pak jste udělali správně a zde si v první řadě proveďte Android zálohu (Backup and Restore > Backup) vašeho aktuálního Froyo pro případný návrat pokud nemáte k dispozici správný sbf firmware. Dále stiskněte wipe data/factory reset (všechna vaše data tímto zmizí) a poté wipe cache partition. Následně stiskněte install zip from sd card > choose zip from sd card a postupně mačkejte tak dlouho hlasitost dolů nebo nahoru, až najdete staženou a na kartu nakopírovanou ROM MIUI ve formátu zip, tak ji opět stiskněte, potvrďte instalaci a děj se vůle boží :-) Pokud instalace trvala méňe než půl minuty, pak je něco špatně a MIUI není nainstalováno. Proto doporučuji nerestartovat telefon, ale provést - backup and restore > restore (návrat do původního Froyo systému). Zjistit příčinu závady a opakovat postup . Pokud však instalace trvala více než půl minuty, pak je pravděpodobně vše v pořádku.

Odkaz na ROM Moto a MIUI........: http://ulozto.cz/xWTiQG2b/moto-defy-rar
-Motorola D160, MicrotacDuo, m3888, T192, V66, L7, Defy mb525.
-Nokia 3310, 6510, C6, E51.
-Lenovo P770, P780, S820, P70-A, K5-Note, P2a42.

Odpovědět

Zpět na „Defy“