DefyDefy problem pls help

Motorola
Odpovědět
zupik
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 05. říj 2009 15:58:51

Defy problem pls help

Příspěvek od zupik »

Zdravím, potreboval bych help. Dostal se mi do rukou telefon motorola Defy, který měl úplně rozhozený systém. Po nějaké době se mi tam podařilo dostat CyanogenMod 10, ale zřejmě se někde stala chybka. Telefon se stále seká, ale problém mám jinde. viz popis
V telefonu je 4.1.1. , CM 10 a root

Popíšu situaci:

Problém je, že
- po naistalování CM10 tam nejsou Google Apps, takže nejsem schopen na market cokoliv stáhnout a nainstalovat.
- dále není naistalovaný žádný souborový správce, takže se nedostanu z telefonu na uložiště abych něco naistaloval
- při pokusu o vstup do recovery modu se telefon akorat restartuje a znovu naběhne systém.
- po připojení k PC ho nenajde ani ODIN ( samotné připojení jako usb uložiště funguje )

V telefonu je terminal emulator,ale při zadání příkazu #reboot recovery mi napíše cannot find cache file. Telefon se taky chová, tak že pokaždém restartu zapomene veškeré předešlé nastavení.

Pár telefonů jsem již v životě flashoval a rootoval, ale tady jsem trochu v koncích. Napadá mě jedině JIG, ale s tím nemám žádné zkušenosti.

Někdo nějaký nápad prosím ?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Defy problem pls help

Příspěvek od pRo_lama »

Téma bola presunutá do správnej sekcie!
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
uray
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. čer 2011 13:27:59

Re: Defy problem pls help

Příspěvek od uray »

Aktuálně sem řešil obdobný problém měl sem 4.2 a CM10 - časem byly problémy (chyby google aplikací) tel se po cca měsící provozu samovolně restartoval až nakonec nenajel vůbec. Nejdřív sem nahrál systém z SD karty přes bootmenu ale hlásilo to samé chyby + tak sem přes RDSlite chtěl nahrát ucelený systém ale bohužel se mi tel nebootoval. Přitom status instalace hlásil, že je úspěšně dokončeno. Zkoušel sem několik souborů až zůstal telefon ve stavu, kdy se už ani nepřipojí přes USB.
Po vytažení baterie a zapnutí telefonu se přes USB tel pouze nabíjí (baterie se zahřeje) a nabíjení se i ukončí po pár hodinách, přes nabíječku jen problikne statová dioda.
Mám z něj teď těžítko. Totální smrt. Ale koupil jsem náhradu Lenovo s750 (taky má IP67) uvidíme jak dlouho vydrží, defy jsem měl 3 roky
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Defy problem pls help

Příspěvek od kremilek »

- google apps se instaluji zvlast v recovery
- jestli zkousis jit do recovery pres reboot menu z androidu, tak to u nekterych verzi CM nefungovalo. Musis ho normalne restartovat a kdyz se rozsviti modra ledka, tak zmacknes tlacitko na snizeni hlasitosti
- s CM10 jsem mel kdysi take problemy, tak jsem dobu pouzival CM7 a ted zkousim CM11 a ten se chova lip nez CM10
Odpovědět

Zpět na „Defy“