DefyFlash pro Defy (green lens) s možností downgrade

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Fers
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8

Flash pro Defy (green lens) s možností downgrade

Příspěvek od Fers » sob 02. srp 2014 6:47:09

Ahoj,

hned na začátek se přiznám, že jsem nikdy neflashoval, ale zatím jsem jen pročítal XDA forum, kde jsem něco málo pochytil, jen v tom nemám stále moc jasno jak na to a jak z toho zpět.

K věci: sháním rady, zkušenosti a ideálně i stručný návod (step-by-step) jak a jakou (na češtině netrvám) nahrát co nejvyšší verzi Androida a jak z ní bezpečně vrátit (downgrade) na stávající Stock ROM.

Aktuální stav je takový, že mám Defy s SOC kamerovým modulem (green lens), Stock Froyo 2.2.2 (3.4.2-179-2 cee, CG/BL4). Telefon jsem rootnul pomocí Framaroot, nahrál Custom recovery přes 2nd Init, kde jsem si vytvořil kompletní Nandroid zálohu + jsem zálohoval i přes Titanium Backup.

Dál už potřebuji pár rad, jakou ROM zvolit abych se bezpečně dostal zpět na stock 2.2.2 Froyo (ne čínské! ale cee) a jak na downgrade (nechci se do ničeho pouštět, než v tom budu mít jasno, abych si neodpálil čočku či blesk, nebo brick). Jestli jsem to dobře pochopil, tak jedinou cestou jak flashovat jakékoliv vyšší verze CG/BL s možností návratu je přes Fixed SBF, kde z původního flashovaného SBF odstraním soubory CG31 a CG39. Je to správně? Nebo je to také omezeno nějakou verzí? Jakou stabilní ROM používáte? Popř. je možné udělat dualboot, kde bych měl stávající stock ROM a nějakou vyšší verzi Androida nad 4.0? (i když tady je asi problém s rozdílným Kernelem).

Díky moc za rady, návody a názory :)

vikimaus
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Flash pro Defy (green lens) s možností downgrade

Příspěvek od vikimaus » úte 05. srp 2014 9:08:09

mas toho nastudovanyho vic nez ja ale ja nikdy netrval na vraceni do original ROM :-) ani nevim proc bych to delal.
Ja jsem presel na jiny foun ale DEFY+ mam stale jako zalohu
Dlouho jsem pouzival z XDA fora Slim ROM http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2556473bez problemu ale tet jsem dal posledni od Quarxe CM11 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2515036oboje jej 4.4. vsechno bezi jak ma.
Kernel je stejnej jen na 4.4. je mozno pouzit kernel 3 ale nemusis ani se to nedoporucuje (ja to taky nezkousel)
u Quarxe me nebezi synchro kalendare ale to je tim ze jsem asi stahl spatne GAPPS tel. tet nepouzivam tak to neresim nemam cas - pristi tyden to poresim.

Supertramp
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy

Re: Flash pro Defy (green lens) s možností downgrade

Příspěvek od Supertramp » úte 16. zář 2014 11:03:04

Ahoj, to mi snad poradíte. Mám ještě továrního Androida a co jsem pochopil podle Vikimause, tak si stačí nahrát ten soubor od Quarxe a budu mít Androida 4.4? Nevíte kde bych sehnal návod jak na to? Který soubor přepsat, nebo co vymazat a co kam nahrát? Díky

Odpovědět

Zpět na „Defy“