MagicProblém s aktualizací a instalací APP

Uvedení na trh: 05-2009
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Vegetus »

Před cca 3 dny se mi v marketu najednou zobrazilo hned několik aplikací k aktualizaci, problém je v tom, že po potvrzení se aktualizace stáhne, ale nenainstaluje, jen to napíše že aktualizace se nezdařila.
Navíc je zajímavé, že se mi teď v marketu zobrazují i aplikace, které NEJSOU kompatibilní s androidem v. 1.5, což je bohužel můj případ.
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Uživatelský avatar
danteantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 24. čer 2009 23:17:48

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od danteantik »

mám stejný problém, dělá mi to Shazam a nebo u FB nefunguje widget na plochu... děs!
MarkS
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: pon 23. lis 2009 10:59:23
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 4G
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Active / Cyanogenmod 9

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od MarkS »

Jo, jo, stejný problém :-( Pravděpodobně přestávají vývojáři 1.5 podporovat!! No nic, šup telefonku za "desítku" do popelnice ...
Uživatelský avatar
kamelot
Androiďák!
Příspěvky: 351
Registrován: pon 12. črc 2010 13:26:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od kamelot »

vyskúšajte nejakú ROM froyo (samozrejme root je nutný), cupcake a donut sú už prakticky odpísané dnes
Naposledy upravil(a) kamelot dne pon 07. úno 2011 14:56:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od ramon.dexter »

Pánové, proč se toho telefonu chcete hned zbavovat? Root tohle řeší docela dobře, ROM s Androidem 2.2 se pro Magic taktéž dají sehnat, takže není co řešit (ano, je tu to, že nechcete přijít o "záruku"...ale jakou teď máte záruku a co se vám výrobce/prodejce zaručil?).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

Proč já ti odpovím protože jsem ještě nenašel 100% dobre fungujici ROM na magica at 2.1 nebo 2.2 vzdy to nejak zlobí.
Ofiko rom proste funguje na 100%. Mám root každých 14 dnu sem skoušel novou ROM. Bud me šla do p... baterka nebo zlobila kamera nebo se telefon vypinal nebo padali aplikace atd.
Ted jedu na asi nejstabilnejsi ROM 2.2 co jsem sehnal a přesto to neni bez problemu. Custom ROM jsou pro kutily ne pro uživatele který chce aby telefon fungoval.
Takže proto jsem naštvanej na HTC proto si již HTC nechci koupit a každého od koupě HTC zrazuji protože odpíšou telefon kdy se jim zlíbí a aktualizace OS nikde.
Bohužel nepatřím k lidem kteří si mohou jen tak říct hmmm tak si koupím nový tel.
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Lojza píše:Proč já ti odpovím protože jsem ještě nenašel 100% dobre fungujici ROM na magica at 2.1 nebo 2.2 vzdy to nejak zlobí.
Ofiko rom proste funguje na 100%. Mám root každých 14 dnu sem skoušel novou ROM. Bud me šla do p... baterka nebo zlobila kamera nebo se telefon vypinal nebo padali aplikace atd.
Ted jedu na asi nejstabilnejsi ROM 2.2 co jsem sehnal a přesto to neni bez problemu. Custom ROM jsou pro kutily ne pro uživatele který chce aby telefon fungoval.
Takže proto jsem naštvanej na HTC proto si již HTC nechci koupit a každého od koupě HTC zrazuji protože odpíšou telefon kdy se jim zlíbí a aktualizace OS nikde.
Bohužel nepatřím k lidem kteří si mohou jen tak říct hmmm tak si koupím nový tel.
Jakou ROMku máš? U té mojí mi vadí ta pomalost a vydrz baterky..:-/
Samsung Galaxy Nexus
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Vegetus »

Lojzo, naprosto souhlas. Sice jsem zadnou alternativni ROM nezkousel, a podle ohlasu na ruzne nefunkcni detaily jsem o tom ani neuvazoval.

Rozhodl jsem se pro koupi Nexusu S hned jak ho Vodafone naskladni, a zadny telefon s upravenym Androidem si uz nikdy nekoupim. Jedine cisty Android.

To ze nemuzu instalovat nove app je blby, ale ze uz ubyvaji i ty stavajici je vrchol. Treba Shazam, po aktualizaci uz nefunguje, a dalsich asi 8 app...

Takze muj oblazek pujde o dum dal.
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Jak řikáte, s "čistym androidem" je to jiný. Možná stupidně, ale přes to se chci zeptat.
V létě plánuju navštívít Ameriku. Kanada už pak není problém. Takže je možný se simkou od Rodgers
pak dostat ten oficiální update i do mýho magica?
Samsung Galaxy Nexus
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

Momentálně již delší dobu používám ROM 2.2.1 od Sparks je to upravena cyanogen.
jsem spokojenej je to 2.2 kde všechno funguje z toho co používám. Výdrž baterije vcelku v pohodě. Oproti 2.1 nárůst výdrže oproti 15 ofiko samo méně. Sem tam spadne nejaká APP což je nemilé ale stačí tlačítko počkat a vše jede dál.

Link mam myslim i odsud z fora na XDA.

Každopádně mám pocit že ROM od rogeru do našeho magica nenarveš. A jestli tu jejich poběží na 100%? .
Nejsem odborník na magice jen mě situace donutila se v tom trochu rejpat a popravdě mě to vadí.
Furt něco ladit skoušet a zkoumat proč to nefunguje. Mě telefon proste musí fungovat na 100% nemůžu se bát že náhodou nebude zvonit protože spadnul nejaký SW v tel a ja se nekoukal jestli to neco nehlásí. Na druhou stranu ROOT Magica je hračka pokud si človek přečte vše na foru a wiki a je obeznámen s terminologijí a umí na PC musí telefon rootnout a preflashovat levou zadní.
Co mě vadí že za pár měsíců to opravdu bude jen težítko na stole. Již dnes se dá prodat magic jen steží a to nemluvím o tom kolik za něj dotyčnej dostane ikdyž to není starý tel a skoro všichni ho mají v záruce. Kdo je obeznámen s androidem ví že magic nemá kupovat.

Kdo byl lama jako já a naletěl HTC si ted může jen drbat hlavu a ROOTovat.
Reklamace u Vodafone by přišla v ůvahu pouze tehdy kdyby člověk prokázal že telefon neplní svou funkci.
TZV seznam aplikací které nefungujou díky tomu že HTC nevydalo aktualizaci a pak jak tu psal někdo na foru by byla možnost dle zákona se dožadovat vrácení peněz od vodafone protože ty aplikace v době pořízení telefonu fungovali a dnes ne. Ale kdo má takový seznam? Jaká by byla ůspěšnost tohoto pokusu který byt má oporu v zákoně tak jde o to jak se k tomu postaví reklamační oddělení vodafone. Prostě moc otázek které by se dali řešit ale není na ně čas zjištovat skoušet aplikace.
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Souhlas. Když jsem Magica kupoval, tak jsem předpokládal, že mi plně funkční vydrží aspoň záruční období (tak aby se záruka dala ještě uplatňovat). Realita je jiná. Bohužel jsem se s fungováním Androidu a aktualizacema seznámil až později a měl smůlu na Magica...
Nicméně bych rád, aby mi ještě nějakou dobu vydržel, i kvůli startující Barceloně a dalším chystaným posunům....
ROM kterou teď používám je založená na tom 2.1 rodgers updatu- vše funguje až na výdrž baterky a sekání chodu telefonu, což mě dost vytáčí. Včera jsem provedl hard reset a k mému zděšení se nic nezměnilo až na to, že mi to rozhodilo aplikace. Nevím, jestli chyba ROMky, či co...
Tak bych rád zkusil zase něco jinýho. A jestli je u týhle největším problémem padání aplikací, což je u mé taky vcelku běžné, vzhůru do toho.
;)
Samsung Galaxy Nexus
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

Jop Sparks je svižná neseká se mě občas me telefon lagne ale to dela AVG když ho dám pryč tak lagy nejsou.
Market se občas déle načítá ale to nevím jestli je to nastraně googlu nebo telefonu :-) Dělá to jen občas.

Já scháněl dlouho rom která není moc dodělávaná nejlépe čistá android + google aps což také není už je tam predinstalováno pár věcí.
Dost mě vytáčí 3D galerie než se načte ale zase je to pěkné.

PS: kdyby někdo narazil na uplně čistou TZV od nikoho nezbastlenou aplikacema tak bych byl vděčnej za link :-)
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Lojza píše:Jop Sparks je svižná neseká se mě občas me telefon lagne ale to dela AVG když ho dám pryč tak lagy nejsou.
Market se občas déle načítá ale to nevím jestli je to nastraně googlu nebo telefonu :-) Dělá to jen občas.

Já scháněl dlouho rom která není moc dodělávaná nejlépe čistá android + google aps což také není už je tam predinstalováno pár věcí.
Dost mě vytáčí 3D galerie než se načte ale zase je to pěkné.

PS: kdyby někdo narazil na uplně čistou TZV od nikoho nezbastlenou aplikacema tak bych byl vděčnej za link :-)
Je to tahle?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=843292

další jsem tam zatim nenašel.
U smokiho mi vypadává i mobilní net, přes to, že ikona pripojeni je ok a mam pripojeni povoleny...
Hlavne kvuli tomu bych chtel zmenu..
Samsung Galaxy Nexus
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

jj je ja mam jen starší konkrétne 1.6.1, jestli vyskoušíš v2.0 tak postni pls první dojmy
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Zítra jí jdu zkusit.
Jaké si použil SPL? Nikde jsem to tam nenašel a nevím jestli je moje ok...
Jinak RADIO je třeba 3.22.x.x, Recovery je třeba clockworkmod a flash je realizovatelný skrz ROM Manager?

Nebylo něco, co bych měl vědět předem?:) Kernel.... ;)
Samsung Galaxy Nexus
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

radio 3.22... spl 1.33.20xx rec mam sapphire 1.7.0H, prý co jsem se dočetl tak nejlepe behaji rom na staré radio.
nevím co je na tom pravdy :-)
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Asi mám smolíka. Ten odkaz na verzi 2.0 nefunguje. Lépe řečeno doběhne vždycky tak do třetiny a pak zamrzne...
JInej zdroj jsem nenašel.... Leda zkusit taky tu starší...
Samsung Galaxy Nexus
Lojza
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 06. led 2011 15:23:35

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Lojza »

o víkendu skusím stáhnout V2.0
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Problém s aktualizací a instalací APP

Příspěvek od Daerek »

Tak flashnuto:-)
Můj první flash bez pomoci, takže velka radost.
Musel jsem se s tim teda babrat, ale nakonec ok.
Radši jsem to dělal v XP Mode a použil RADIOSWITCHER (btw šikovný program)

Jdu testovat. Pak napíšu dojmy...

EDIT: Chybí GAPPS, máš nějaký zdroj na ně?
Samsung Galaxy Nexus
Odpovědět

Zpět na „Magic“