MagicWiFi certifikáty na Magic

Uvedení na trh: 05-2009
Odpovědět
batusek
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. črc 2009 20:57:28
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 2
Tablet: Asus Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

WiFi certifikáty na Magic

Příspěvek od batusek »

Ahoj,

pokouším se dostat do firemní WiFi sítě, která vyžaduje certifikáty (podotýkám, že mám nerootnutý telefon). Asi nejpodrobnější návod, jak to udělat, jsem zatím našel tady: http://abtevrythng.blogspot.com/2010/06 ... droid.html.

Dejme tomu, že ukecám admina, aby mi certifikát vyexportoval v .pfx nebo .p12 (ještě to nemám, ale dělám na tom). Ani pak ale nebudu vědět, jak ten certifikát dostat do telefonu.

V návodu i tady na fóru (třeba http://androidforum.cz/post108667.html) se píše, že mám otevřít položku Security & Location (česky asi Zabezpečení a Umístění). Ale já na Magicu od českého Vodafonu nic takového nemám. V menu mám zvlášť Umístění, zvlášť Zabezpečení a tam jsem žádnou položku "Importovat certifikáty" nenašel. Ani v pokročilém nastavení WiFi sítí, jak se někde píše.

Jak se dají certifikáty naimportovat na nerootnutém Magicu od českého Vodafonu?
Dexter_M
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: úte 22. bře 2011 0:31:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 mini
Tablet: Lenovo TAB2 A7-10F

Re: WiFi certifikáty na Magic

Příspěvek od Dexter_M »

Ahoj,
řešil jsem nyní podobný problém na Incredible S.

Viděl jsem i návod z Tvého odkazu, ten export do .pfx mi nefungoval (nebyla zpřístupněná možnost) tak jsem to exportoval do všech nabízených formátů a chtěl to postupně zkoušet.

Vyšel už ten první. V telefonu stačilo jen v Nastavení - Zabezpečení - vybrat Certifikát (hodil jsem ho na sdcard), povolit přístup do úložiště a nastavit heslo.

Následně jsem vybral síť, při prvním připojení se konfigurovala a vybral jsem TTLS - PAP, zadal svůj login a heslo.

Doplním, naše školní síť využívá EAP-TTLS -PAP (stačí CAcert) nebo EAP-TLS -PAP, kde je nutný také osobní certifikát (mám k dispozici, ale nezkoušel jsem).

A vše běží.
S pozdravem,
Václav Málek

vaclavmalek.cz
patrick
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. kvě 2011 15:46:09
Typ mobilu / ROM: GT540

Re: WiFi certifikáty na Magic

Příspěvek od patrick »

ja som mal problem ze som nemohol dat nas skolsky certifikat do mobilu lebo pytalo ma heslo ale potom som sa skusil prihlasit len s menom a heslo a ide mi to aj bez certifikatu :)
Phone: LG GT540 Optimus/Swift
OS: Android 2.1-update1 by LG
Odpovědět

Zpět na „Magic“