HTC Wildfire S[Návod][Wildfire S] Data2EXT

Uvedení na trh: 02-2011
lijavec
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 27. led 2011 23:03:31
Typ mobilu / ROM: Huawei P7

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od lijavec »

Nějak jsem se do ničeho takového nechtěl pouštět, ale zoufalý nedostatek místa v interní paměti Wildfire S mě prostě donutil i přes to že jsem používal App2SD se místo nedalo dlouhodobě udržet přes 15MB. Udělal jsem test, po factory resetu jsem nechal jen zaktualizovat předinstalované aplikace jako play, mapy atd. a zbylo v telefonu asi 54MB místa což je u čistého telefonu dost málo :(

Telefon od vodafone cz, Android 2.3.5 + 2.1 Sense,
Soft. 2.26.401.3, Jádro 2.6.35.10, HBOOT 1.09.0099

Takže jsem koupil novou 8GB kartu a v programu MiniTool Partition Wizard Home Edition 7.5jsem ji rozdělil
na 6,4GB - Primary - FAT32
a 1GB - Primary - ext3

Po té jsem provedl odemčení bootloaderu dle htcdev.com
to znamená instalace Anrdroid SDK, Javy a HTC sinc
to vše klaplo - UNLOCKED

Pak jsem chtěl udělat Root telefonu, ale pomocí "Htc super tool v3" se mi to nevedlo
tak jsem použil návod z XDA
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1702542
a pomocí souborů
Android.zip, root.zip, recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img
jsem provedl Root a nainstaloval aplikaci Superuser.apk

Tímto má telefon root, ale ne S-off - přesně nevím jaký je mezitím rozdíl.

A konečně se dostávám k tomu kvůli čemu jsem to vlastně dělal - Data2EXT ;)
Nainstaloval aplikaci "Root explorer"
Do kořenu na SD jsem nahrál rozbalený adresář Data2Ext_signed
Protože jsem před vším dělal factory reset tak předpokládám že zbytky aplikací data2sd, a2sd, app2sdv adresářích (etc, bin, xbin) nejsou tak jsem z nich nic nemazal, i když nejsou prázdné. A pomocí Root exploreru jsem zkopíroval potřebné soubory z SD karty do požadovaného místa v system/...
Pak jsem provedl restart telefonu ....... a nic :(
Ten restart nebyl nijak dlouhý, vlastně asi byl standardní.
Furt mi to ukazuje 94MB volných místo 1000MB a teď už fakt nevím a nikde jsem nic nenašel co dál, nebo co jsem udělal špatně.
Jestli se mají adresáře system/etc, bin, xbin kompletně promazat? do toho se mi nechtělo, protože nevím co to může udělat.
Ještě mě napadá že na trubce jsem viděl http://youtu.be/vUOLefxpdJQ že karta má 4 Partition (1x FAT32, 2x ext3, a jeden pro swapování linuxu) - nevím jestli je to nutné, ale nikde jinde už jsem o tom zmínku nenašel.

Jen jsem našel návod na DESIRE, ale tam je postup úplně jiný. Tam se soubor Data2Ext_signed.zip flashuje.
http://androidforum.cz/data2ext-t9414.html

Dík těm co dočtou až sem ;)
Uživatelský avatar
Jacho
Moderátor
Příspěvky: 3554
Registrován: sob 09. říj 2010 12:56:59
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 Gun Metal Grey
Rom: VIPER
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od Jacho »

nieco si spravil zle, treba pomazat vsetky subory ktore suvisia s tym co je pisane v navode
Ak mi chceš poďakovať klikni na palec hore pod príspevkom :palec:
OPRAVA HTC NA ĎIAĽKU - Fleshing, UNLOCK, Repair boot, Debrand, LOCKED Warranty
Nováčkovia používajte tlačidlo HĽADAŤ a pozrite sa na AndroidWIKI
lijavec
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 27. led 2011 23:03:31
Typ mobilu / ROM: Huawei P7

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od lijavec »

Tak nakonec jsem tam naflasoval CyanogenMod 10 (Android 4.2.1) a program INT2EXT4+
podle tohoto návodu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1987671
Za začátku se mi moc nedařilo, a zjistil jsem že nejde udělat wipe na ext4 oddíle karty, ale popromáznutí souborů na kartě se už zadařilo.
Takže nakonec spokojenost s 8GB SDkartou (class10) mám 1GB interní paměť a 4kovej android, už jsem chtěl wildfira házet do starýho železa jako nepoužitelnej šrot, ale s novou krví v žilách jsem mu ještě prodloužil život ;)

Edit: K té kartě (8GB) nakonec stačilo ji rozdělit na dvě partition
1024 MB Primary ext4
a zbytek (zhruba 6.4GB) Primary FAT 32
někdo už tady psal že poměr rozdělení karty by měl být na 100MB interní paměti 500MB paměti na kartě.
2013-02-19 12.34.33.png
2013-02-19 12.34.33.png (59.13 KiB) Zobrazeno 6462 x
2013-02-19 12.42.45.png
2013-02-19 12.42.45.png (86.59 KiB) Zobrazeno 6462 x
jaha2x
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung OmniaPRO B7610

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od jaha2x »

lijavec píše:Tak nakonec jsem tam naflasoval CyanogenMod 10 (Android 4.2.1) a program INT2EXT4+ ...
Pouzil jsem stejny postup, duvody byly take stejne, nepouzitelne malo mista ve vnitrni pameti, 12MB opravdu neni mnoho :)
Jen v mem pripade jsem ext4 vytvoril 4GB a na rozdil od lijavce jako druhou za stavajici, kterou jsem zmensil.
Dalsi rozdil byl v tom, ze karta byla jen Class 4. Vse ale zatim funguje dobre, volne RAM je take vyrazne vice.. Bohuzel nektere aplikace nejsou kompatibilni, jako napr. Pubtran, Nakupni seznam a VLC. Nepomohla ani rucni instalace. Pak nektere dalsi sice Play oznacil za nekompatibilni, ale rucne je instalovat bylo mozne, napr. Adobe AIR.
Android je verze 4.2.2, CyanogenMod 10.1.
lijavec
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 27. led 2011 23:03:31
Typ mobilu / ROM: Huawei P7

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od lijavec »

Zrovna ten Pubtran mi funguje bez problémů
jaha2x
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung OmniaPRO B7610

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od jaha2x »

Aha, dik za info, takze bude rozdil mezi 4.2.1 a 4.2.2 a nebo spise problem gapps - zkusim to preinstalovat.

EDIT:
Tak nakonec pomohlo reflasnout tu Cache GApps.. Tak on to i autor pise, ale nevedel jsem, ze je to stejny problem: FIXING PROBLEMS WITH GAPPS?: Use the "Cache GApps" instead
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 10. srp 2013 7:46:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok viď pravidlo č. 5 !!!
stew0.sv
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: ned 07. srp 2011 10:31:35

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od stew0.sv »

Mna by skôr zaujimalo,že prečo mi poslednou dobou dost pada system..Dost časro mi naskakuje napr: fotoaparat prestal pracova...a ja musim stlacit ok alebo prehlad....a podobne
maywy
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 25. pro 2011 23:44:58
Typ mobilu / ROM: htc wildfire s

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od maywy »

ahoj tak sem si take naflasoval CyanogenMod 10 (Android 4.2.1) a program INT2EXT4+ a funguje skvele i s pametovkou class 4.
musim si trochu zvyknout na zbrusu novy system,ikdyz je celkem je pekne udělan par veci ze stareho systemu(oficialni) mi chybi.
nevim treba se do nekde zapnout ale napr pri zapnuti gps se mi nahore v notifikacni liste nezobrazi ikonka gps.
take mi nefunguju youtube korektne- pri spusteni videa mi ¨škytne¨zvuk a prehravani se stopne.
Poradil bys?Díky
jaha2x
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung OmniaPRO B7610

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od jaha2x »

maywy píše: .. se mi nahore v notifikacni liste nezobrazi ikonka gps.
Hmm, zajimave, rekl bych, ze ja ji tam mam.
Ale to asi neni az tak podstatne, pokud pri tom samotna GPS je funkcni.
maywy píše: take mi nefunguju youtube korektne- pri spusteni videa mi ¨škytne¨zvuk a prehravani se stopne.
To se take nestava, ta aplikace to prehrava normalne. Tu youtube app mas instalovanou z google play?
Kazdopadne bych to videl na nejaky problem kolem instalace gapps.

Problemu byl s originalnim widgetem digitalnich hodin, ten tam nefunguje, ale na to lze pouzit nejakou jinou appku z play, napr.
"Sense Analog Clock Widget" . Dalsi vec, co zde moc nefunguje spravne, je fotoaparat s galerii, lze nahradit napr. s "Camera ICS" .
Karki
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09. srp 2013 16:08:58
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od Karki »

Budte zdrávi.
Snažim se rozšířit pamět,na mém Wildfire S,podle návodu,ale pořad nic.Mám tam Cyanogen 10.Android 4.1.2 jelly king.Kartu jsem naformatoval,udělal ext.3(1gb).Soubory nakopiroval,Nahrál novy zip. s sd karty a pořád nic.Mužu nakopirovat soubory total commanderem,nebo musím tim rootmanagerem?Zkoušel jsem obojí,ale TC to jde rychleji.Když jsem naformatoval celou kartu,tak by tam už neměly žádne soubory zustat,ne?Nemohlo něco zustat v interni paměti telefonu?Díky za radu.Karki
vasek666
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: stř 26. zář 2012 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Honor 9 lite
Mobil 2 / ROM: Samsung a51

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od vasek666 »

Ahoj, tak mě to nejede, Root explorer jsem nainstaloval, ale ty soubory tam nemám. instalaci data2EXT jsem provedl podle návodu, ale nevím jak ty soubory nakopírovat do systému.
Samsung A51, Samsung galaxi watch 46
korka
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05. črc 2011 8:45:55

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od korka »

Ahojky mám prosbu nebyl by jste někdo ochotný mi to provést na mém telefonu. Děkuji
vasek666
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: stř 26. zář 2012 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Honor 9 lite
Mobil 2 / ROM: Samsung a51

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od vasek666 »

Tak jsem to nakonec zvládl, nahrál novou ROM, a s ní mě ty DATA2EXT taky nešli, tak jsem nainstaloval CronMod-INST2EXT, a mám po problému. Výsledek je 0,98Gb interní paměti.
Samsung A51, Samsung galaxi watch 46
M.C.
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 16. dub 2009 17:19:17
Typ mobilu / ROM: Lg G3s 5.0.2

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od M.C. »

Jenom dotaz k tomu restartu. Udelal jsem vse podle navodu a restartoval. Akorat mi to nabiha uz 2 hodiny. Zaplo jse to, po pul hodine to chtelo po me pin, ten jsem zadal a uz hodinu mi tam sviti logo htc a porad nic. Ptam se tedy, je to normalni nebo je nekde neco spatne? Rom mam original htcv a root podle zde uvedeneho navodu.
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Příspěvek od mitch.mb »

Hz Ahoj,
chci se zeptat. Odemkl jsem Bootloader, udělal root to je OK
Na kartě jsem vytvořil 1GB ext oddíl a 128MB swap v recovery.
Nahrál soubory podle návodu v prvním příspěvku a v telefonu je stále málo místa nic to neudělalo.
Dokážete mi prosím někdo poradit kde dělám chybu?

Díky Martin

EDIT: Dokáže mi někdo potvrdit zda-li něco z toho funguje na STOCK ROM 2.3.5? Díky

EDIT 2: Takže po několika hodinách hledání a nevzdávání se jsem našel tento link pomocí kterého se mi to podařilo rozběhnout.
Jde o to že ta STOCK ROM nepodporuje init.d (což jsou nějaký scripty při startu). Na tomto linku jsem provedl vše podle návodu a nakonec se mi podařilo rozjet DATA2EXT na STOCK ROM. Teď mám přes 800MB volnýho místa... Paráda...
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1933849

EDIT 3: Takže po dalších pár desítkách minut a obnovování aplikací do původního stavu se telefon seknul udelal jsem restart a telefon se restartoval do takoveho polovicniho factory resetu... Od te doby se telefon chova dost divne takze jdu obnovit originalni RUU a pak to zkusim znova... Zkousel jsem totiz ruzne varianty a mozna jsem to nejak nakopnul... Takze zo zkusim znova a nacisto...

Edit 4: Tak nakonec jsem musel vrátit čistý RUU bez rootu, protože i jen s rootem se to hrozně sekalo. A s data2ext s telefon vždy tak napůl zresetoval do továrního nastavení a pak už blbnul. Takže opět čistý neupravený systém. Škoda
enysaky
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08. lis 2013 14:21:10
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od enysaky »

Ahojte,
po prestudovani navodov a chabych pokusok som usudila, ze technicky nemam na to spravit Root na svojom Wildfire S. Nedostatok internej pamate mi vyskakuje kazdu chvilu. Nasiel by sa niekto z Trnavy - okolia, kto by mi ju rozsiril? Zaplatim.
eny
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od mitch.mb »

Zkusit to můžeš, ale pokud chceš zachovat originální rom tak to nikam nepovede...
Chtěl jsem tam manželce nechat původní ROMku a jenom jí rootnout a zvětšit pamět (není tak úplně technický typ aby si zvykala na nový systém).
Bohužel po dlouhých hodinách flashování a zkoušení jsem telefon uvedl do původního stavu včetne unroot protože i s rootem se telefon choval divně (asi špatný root nevím).

Každopádně už jsem to neřešil a radši jí časem koupím nový telefon.
Spitonite
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. srp 2013 23:02:54
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 stock android with sense

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od Spitonite »

Mam takovy dotaz...Mam na Jelly kinga nahazovat klasicky Data2Ext, nebo pouzit upraveny autorem Jelly King 2.0, ktery pouzivam z jeho vlakna na XDA?

Dik.

Edit: Zajimalo by mne, proc na XDA pisou, ze neni dobre delat partition prez Windows Minitool Partition Wizard, nevite nekdo? Respektive, jestli to http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2125513 mam brat vazne, nebo to udelat v tehle utilitce :D
HTC Wildfuck S, Jelly King 2.0 SanDisk Ultra micro SDHC UHS-I 16Gb R.I.P.
HTC Desire 500 stock
Vodafone Smart ultra 6 stock
marfan
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: stř 26. pro 2012 17:14:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II

Re: [Návod][Wildfire S] Data2EXT

Příspěvek od marfan »

zdravím vie mi niekto pomôcť poradiť ako to podľa návodu spraviť ?? pretože pokúsil som sa to spraviť podľa návodu nahral som tam tie súbory do System s toho Raru data2ext a po resete telefonu sa nič nedeje.

Tú partíciu treba mať naformátovanú ako Ext3 ?? ak áno tak som hu pomocou MiniTool Partition programu vytvoril. ROMku mám [4.4.4] CyanogenMod 11.0 [NIGHTLY/OTA] http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2735775 .

Už sa s tým trápil asi 5hodín na Samsung telefone sa mi to podarilo ale tu sa mi nič nedarí. Vie mi niekto s týmto pomôcť ako to spraviť ?? Poprípade aj iným spôsobom ??
Odpovědět

Zpět na „HTC Wildfire S“