Atrix 4Godemknutí bootloader - jak na to

Motorola
Odpovědět
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

Začnu slovami že mě snad admini hned nepošlou někam že jsem to tu neprohledal kompletně, ale potřeboval bych poradit na konkretně tento typ telefonu.Pročítal jsem různe fora zhlidl moc videii na youtubu ale nenašel jsem odpověd.Koupil jsem si atrixe nedávno s doměnkou že přeinstalování rom nebude tak složité , po přčdchozí skušenosti s galaxy ace.spletl jsem se.
Snažil jsem se telefon odemknout "na superuser "abych mohl nainstalovat rom manager a přes něho implementovat clckworkmode. to se mi podle s programem Pete's Motorola Root Tools .po nainstalování rom managera a implementování clockworkmode jsem myslel že mám vyhráno ale.. po možnosti nainstalvat to nevím jak to nazvat"radoby konzoly z toho clockwork mode" a nebo při zapínání a držení tlačítka dolů měl clock najet a z tama jsem chtěl udělat zalohu a nainstalování nové romky cyamogenu u mě . ale telefon napíše jen že nemůže načíst file 2 a sekne se .pomůže až vybrání baterky.. mam verzi s androidem 2.3.4 od vodafonu pro eu z německa tuším...řekne mě měkdo kde je problém nebo co dělám špatně?
všem kteří to přečetli až do konce a ignorovali pravopis a snaží se mě poradit vopřed děkuji
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Nemas odomknuty bootloader podla toho co pises...


http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1136261
Naposledy upravil(a) netineti dne pát 19. říj 2012 17:04:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
nerd
Androiďák!
Příspěvky: 425
Registrován: pát 16. pro 2011 17:50:07
Typ mobilu / ROM: Essential PH-1/stock 8.1
Mobil 2 / ROM: LG H870 DS

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od nerd »

ked napises do google "unlock bootloader atrix" tak ti to najde tie fora ktore mas citat.
goo.gl/qXHfRf
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

pochopil jsem to tedy spravně ano?stahnl jsem si ten fastboot,zapnul atrixe do modu fastboot připojil ho přes usb k pc přes cmd spustil ten fastboot oem unlock?jestli ano tak mě to píše jen waintig for device :( a nic se neděje
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

aha tak jsem pochopil že to musím potvrdit ale napsalo mě to že za 0,175s "not implement" :(
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

mam dojem ze ti pc nerozozna mobil podla toho co pises..
Mas mobil prepnuty v rezime fastboot?
Musis ho do tohoto rezimu prepnut este pred pripojenim usb..
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

bohužel s pc spolupracuje skoušel jsem reboot a funguje,nechapu :( nebo jak se dostat do clockworkmodu? jinak nebo nějake rady co bych mohl udělat špatně .je někdo z okoli prostějova kdo by to za i finanční uplatu udělal?
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Romracerovo CWM mozes nahrat cez fastboot ale az po odomknuti bootloaderu.. Je to najlepsie recovery pouzivane vsetkymi vyvojarmi na XDA... Vsetky rom vcetne CM rom sa flashuju cez toto recovery... Podmienka je ale odomknuty bootloader... Kym ho nemas odomknuty nic neskusaj lebo brickes Atrix...
Dokonalejsi navod ako je na Xda na odomknnutie nenajdes... Niekde robis chybu..navod v cestine je aj tu v hlavnom topicu o atrixe ale je pre ATT atrix.. Pre medzinarodnu verziu treba este patch, ktory je spominany v topicu na xda..

P.S. Total komplet navod
https://www.youtube.com/watch?v=H02N4p9 ... ata_player


Viac pomoc neviem...
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

do toho cmd mam napsat jen "fastbbot oem unlock" ? je tam i video ale to co to dělá jemu to mě neudělá napíše jenom ... bootloader oem unlock is not implement
Uživatelský avatar
nerd
Androiďák!
Příspěvky: 425
Registrován: pát 16. pro 2011 17:50:07
Typ mobilu / ROM: Essential PH-1/stock 8.1
Mobil 2 / ROM: LG H870 DS

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od nerd »

ja som ho odomykal ked som 2.2 trvalo to mozo tak 5min, ked som flashol prvu oficialnu 2.3 tak znovu zamkol :)
odomknutie v 2.3 bolo o par krokov jednoduchsie.
skontroluj ovladace a malo by to ist
goo.gl/qXHfRf
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Ano napises tam to co hovoris(je to prikaz na odomknnutie-fastboot oem unlock)a potom musis v dalsom kroku opisat spolu s prikazom na odomknnutie( fastboot oem unlock) ten ciselny kod co ti vypise(ako je uvedene v dolnom navode)a ak je vsetko ok vypise ti ze je bootloader odomknuty... Tak ako v tom videu...


Re: Motorola Atrix 4G (Olympus)
od hekkit » sob 23. črc 2011 12:09:04



15.Vypněte Atrix
16.Podržte tlačítko napájení a tlačítko hlasitosti dolů, až uvidíte "Fastboot"
17.Pusťte tlačítko a stiskněte tlačítko hlasitosti nahoru, na displayi se objeví “Starting Fastboot protocol support”
18.Připojte zařízení k portu USB na zadní slotu počítače
19.Zadejte následující příkaz: fastboot oem unlock
20.Nyní se zobrazí upozornění spolu s jedinečným ID kódem
21.Zadejte následující příkazy pomocí své jedinečného ID kódu:
fastboot oem unlock #### (#### je kód vašeho zařízení )
22.zadáte poslední příkaz : fastboot reboot
23.Počkejte až se přístroj restartuje. Gratuluji! Nyní máte odemčený bootloader!
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

bod 20 prostě nenastane :( a dal pokračovat nemůžu
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Napis na xda aky mas problem... Este moze byt problem, ze Motorola na neskorsich modeloch blokla unlock bootloaderu... Tiez sa o tom pise na xda.. Ale skor mam dojem ci spravne zadavas prikaz... Po potvrdeni prikazu
"fastboot oem unlock" ti co vypise?
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

určitě to píšu v pořádku a ovladače budou taky nainstalovaný protože třeba příkaz reboot funguje.napíšu fastboot oem unlock (funguje i unlocking co sjem skoušel) to napíše že
bootloader oen unlock is not implement
okay 0,003s
finished. total time: 0,003s

skoušel jsem si i vijet device id a skoušet to zapsat za ty přikazy a uděla to to samo:( bóže proč já :D
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Uplne sedlacky "not implement", nie je implementovane(zahrnute), takze to moze byt z tych novsich modelov kde sa unlock boodloaderu stopol(ale je to len moja domnienka)... Napis na xda do sekcie atrix - Q&A... Urcite ti odpovedaju alebo poradia... Moje vedomosti su vycerpane...sorry...
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

jsem rad že si pomohl i když jsem se zase zasekl ale někde jinde. xda je forum psane aj, sice mam maturitu z aj :D ale ze školy už je to nějaká doba a nediponuju takovou slovni zasobou že bych dokazal snad popsat můj problém takže jsem asik taky skončil. nainstaloval jsem si tema z androidu 4 + češtinu +locale select (na ten poslední jsem přišel až dneska díky tomuto foru mimochodem) a šlape to jen to nastavení a nějake te hlašky v aj,to byl můj cíl abych to kompletně počeštil . děkuji ale i tak

jen mě tak napadlo jak jsem se díval na to video on používal nějakej jinej program a nepřesouvá se nějakej soubor nejdřív do poaměti třeba aby to mohlo spusit ten bootloader na odemčení ?něco extra? asi blbost
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Asi mas na mysli RSD... To sme pouzivali ti ktori sme mali hned na zaciatku Atrixy s 2.2... Bolo treba pred unlockom flashNut este jeden subor... Teba sa to netyka lebo si Gingerbreade..

P.s. Este popozeram na xda... Uz som nasiel jeden prispevok s tym istym problemom ako mas ty...

ok - uz viem kde je problem..tu je riesenie..
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1185939
Naposledy upravil(a) netineti dne pát 19. říj 2012 22:22:42, celkem upraveno 1 x.
peetr_
Androiďák!
Příspěvky: 624
Registrován: pát 27. srp 2010 16:44:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od peetr_ »

Než abys mohl bootloader odemknout, musíš tam nejdřív přes rsd lite flashnout bootloader, co ti odemčení umožní.
Říkají tomu "pudding". Záleží ale na verzi původního systému, jestli jsi neměl nějakou ota aktualizaci, atd. Pro Atrix jsou na xda k dispozici dva bootloadery, co se dají odemknout. Musel bys ale nejdříve zjistit, který bootloader je určený pro tvůj tel. Netuším jaké firmware jsou pro Atrix k dispozici, co bys tam mohl mít a jakou verzí je to podepsáno. Mohl bych se rozepsat více o problematice různých verzí podpisů mezi různými firmware, ale asi by to nemělo cenu, stejně si potřebuješ zjistit spoustu informací v aj. :-)
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

peetr ma pravdu...treba cez RSD flashnut unlock 2.3.4.sbf subor/tzv.puding/...potom nastane softbrick/netreba sa zlaknut/..dalej uz spominane odoknutie bootloaderra a hned nasledny flash Romracerovho recovery aby nakoniec cez toto recovery dal flashnut jeden z fruitcakeov.. nie je to az taka sranda ak s tym niekto zacina..vela ludi si bricklo atrix...po domknuti bootloaderu sa uz nesmie do atrixu flashnut ziadna OTA aktualizacia ani ziadny oficialny soft..samozrejme vsetky ofiko aktualizacia boli ostrene aj pre unlock bootloadery..

P.S.: ja som bootloader odomykal este z Froya, takze som toto dalej uz az tak nesledoval ako to je s Gingerbreadom..uz teraz viem..
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

tak stahl jsem tedy rds 5,6 :) krok první :D ted kdyš tam flashnu špatnej ten bootloader co se stane? brick?
system: 45.31.20.mb860.vodafone.en.eu baseband version :n_01.100.00r webtop version:wt-1.2.0-133_41 kernelv: 2.6.32.9 e13392@zch68lnxdroid46#2 apflex v :gas_emea_usaolypgbvfde_p021 gas_emea_usaolypgbvfde_a007 gas_emea_usaolypvfcoreeu_m001
build n :4.5.2a-74_ole - 31.20 ,,ted babo rad,pomohlo to k identyfikování přístroje? kde stahnu ten puding děkuji
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od netineti »

Klidek..neponahlaj sa...Radsej vela citaj najprv...flashnutie nespravneho .sbf suboru sposobi pravdepodobne hardbrick.

Ak mas atrix z De tak to je INTERNATIONAL /tusim vsetko mimo ATT je international, takze aj cela Europa/


Tu je forum...
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1136261
peetr_
Androiďák!
Příspěvky: 624
Registrován: pát 27. srp 2010 16:44:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od peetr_ »

A kdybys tomu chtěl porozumět trochu více, pak máš tady pěkné čtení - http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=28467871 - proč se nelze vrátit na nižší verzi.

Osobně si myslím, že je Atrix stejně nebricknutelný jako Photon. Jen je třeba poskládat správně sbf na opravu. Verze podpisů jednotlivých CG jsou jen dvě (když nepočítám Froyo - tam byla úplně jiná struktura sbf a vnitřní paměti) a leaky firmwarů jsou na obě. Pudding bootloadery na Atrix jsou také v obou verzích k dispozici. Ale je to trochu vyšší dívčí - unbrick.
fichtl2
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 19. říj 2012 12:21:00
Typ mobilu / ROM: atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od fichtl2 »

chlapi odkud jste smím li se zeptat?doufam že ne někde od plzně :D je to už pro mě taková vyšší dívčí to už asik nedám.
Uživatelský avatar
milennium
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: ned 29. lis 2009 0:18:33
Typ mobilu / ROM: Pixel 3 XL
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Twitter: @jardalukas
Bydliště: kousek od KUTNÉ HORY

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od milennium »

Zdárek chlapi.
Mám Atrix tady koupený, verze Central Europe a rád bych nahodil do něj uniklou ROM ICS 4.0.4. Chtěl bych se tedy zeptat tady zkušených, jak bych měl postupovat s odemknutím Bootloaderu, nahozením CWM a flashnutím vlastní ROM.
Teď mám v Atrixu 2.3.4.
Vím, že je toho docela spoustu napsáno na xda, ale raději bych pokud by to mohl někdo napsat česky.
Díky za radu.
tocak
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. pro 2012 11:03:07
Typ mobilu / ROM: Motorola Atrix 4g

Re: odemknutí bootloader - jak na to

Příspěvek od tocak »

milennium píše:Zdárek chlapi.
Mám Atrix tady koupený, verze Central Europe a rád bych nahodil do něj uniklou ROM ICS 4.0.4. Chtěl bych se tedy zeptat tady zkušených, jak bych měl postupovat s odemknutím Bootloaderu, nahozením CWM a flashnutím vlastní ROM.
Teď mám v Atrixu 2.3.4.
Vím, že je toho docela spoustu napsáno na xda, ale raději bych pokud by to mohl někdo napsat česky.
Díky za radu.
Neni to nic sloziteho, chce to poradne procist XDA a postupovat podle tohoto navodu je to kompletne popsano od odemknuti az po flash ROMKY staci pouzivat google chrome prohlizec a jeho prekladac :) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1302423
Odpovědět

Zpět na „Atrix 4G“