Navigace/GPSJak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
PavelCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 16. led 2013 12:42:39

Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od PavelCZ »

Ahoj vsem,

urcite jste to uz nekdo resil: naplanujete si trasu v klidu a teple vaseho domova na pocitaci v GoogleMaps. Pote chcete trasu jednoduse prenest do vasi androidi navigace a ono to NEJDE :-( Jenze slovo NEJDE se mi v tomhle pripade nechce verit. Proto se obracim na vas! Podarilo se nekomu z vas tuhle hadanku rozlustit ? Idealne pro navigaci Navigon (v krajnim pripade Sygic)!

Predem diky za opdoved!
Pavel
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od dufko »

Trasu si nahadzujem vždy ručne.
Našťastie mám navigáciu kde si viem nahodiť aj 20 prejazdných bodov veľmi rýchlo a jednoducho.

Neviem prečo google mapy nepodporujú export do gpx.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od radegast »

@PavelCZ:

V první řadě to musí umět ona "androidí navigace" do které takovou trasu chceš importovat.
Třeba v případě Sygic-u se možná dočkáme: http://help.sygic.com/entries/23433867- ... N-formats-


EDIT:
Vypadá to, že kptAndreas na něco přišel:
http://androidforum.cz/navigaco-do-andr ... ml#p609883
Nechme se překvapit :)
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
kptAndreas
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 04. kvě 2013 7:20:38
Typ mobilu / ROM: LG G8S
Mobil 2 / ROM: Iphone 14 Pro
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od kptAndreas »

Je to tam, návod na Maps -> mobinavigace :-D
Octavia I 1,9 TDi4x4 a Octavia II 2.0 DSG :-)
Rád tvořím ze dřeva pro děti
Můj oblíbený web pro kutily
PavelCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 16. led 2013 12:42:39

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od PavelCZ »

Tak jsem prisel na to jak to udelat v Sygicu:

Postupoval jsem nasledovne:

1. stahnout si aplikaci http://www.tyre.tk
2. stahnout z Google Maps (soubor KML/KMZ) trasu a otevrit ji v Tyre (nebo v Tyre dejte import z webu a vlozte odkaz na mapu, proste easy :D)
3. trasu v Tyre ulozit ve formatu TomTom *.ITN
4. pres aplikaci http://www.softpedia.com/get/Others/Mis ... rter.shtml si otevrit ITN a exportovat jako soubor s koncovkou ITF (Sygic 11)
5. zkopirovat soubor do telefonu/tabletu do slozky Sygic\Res\itinerary\
6. nacist trasu v menu Sygicu a jet ;-)

Trasa se, na rozdil od jinych postupu tady na foru, da nacist jen s prujezdnimi body (tj. neobsahuje tisice prujezdnich bodu pro kazde odboceni), takze je toto reseni pouzitelne!

Jinak aplikace Tyre vypada velmi schopne a v podstate v ni jdou trasy planovat jeste s vetsim komfortem (je to tlusty klient s podklady od Google Maps) nez v samotnych Google Maps.

Diky vsem za pomoc, i kdyz jsem na to musel prijit ve finale sam :D :D :D
Pavel
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od S.hort.Y »

Tak jsem teď řešil podobný problém. Návod na nejnovější Sygic (v angličtině) zde. Bohužel, nestíhám to teď přeložit nebo alespoň stručně popsat česky. Pro anglicky aspoň trochu rozumící to je ale pochopitelné. Nedaří se mi do toho však nacpat funkční odkaz z Google map - vždy mi to napíše invalid file format, ale nevidím nikde jinou možnost získání odkazu, než vpravo dole odkaz Sdílet nebo mapu... Poradíte někdo, jak na to?
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od kralovicek »

pouzivam NAVIGATOR free. Mapu vytvorim v mapy.cz-->soubor.gpx ten pomoci apky "route importer" na GP ji nahraji tak aby ji navigator pouzil tak jak byla navrzena v PC.
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od S.hort.Y »

Já mám právě koupený Sygic a jsem už na něj i zvyklý, takže bych byl rád, kdyby to šlo do Sygicu..

EDIT: Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si to naplánoval na Google mapách (resp. nakonec Mapy.cz, protože je mám radši) a pak v editoru trasy přímo v ITN conventoru zadal body trasy, nastavil jsem, ať to vypočítává podle Google map a z toho udělal export.. Ani nevím, jestli to bylo rychlejší/lehčí, než přímo v Sygicu, ale aspoň jsem si to vyzkoušel a na delší (zahraniční) cesty to určitě bude lepší..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
Majklik
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pon 08. říj 2012 9:45:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4
Rom: Oficiální

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od Majklik »

když stáhnu z Mapy.cz nebo Google maps KML/GPX soubor a přes ITN conventor převedu na ITF a vložím do Sygicu, nahlásí mi Sygic pak něco ve stylu nelze vložit trasu, obsahuje příliš mnoho silnic.

Neřešil jste to někdo?

Pro mě teď fakticky neexistuje způsob jak při plánování tras v PC nakreslit vlastní trasu a pak se po ní nechal přesně navigovat turn-by-turn navigací :( Nechápu proč to neumí Google, navigovat po předem nakreslené trati :(

EDIT:
Takže nejlepší způsob je nakreslit trasu v Mapy.cz - exportovat do GPX a pak jí importovat do ITNConverteru a uložit ve formátu pro Sygic. To funguje. A nebo přímo naplánovat v ITN Converteru. To jde taky bez problémů.
aalaal
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. dub 2013 18:00:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S6
Tablet: Lg
Bydliště: Jeseník

Re: Jak na import map z GoogleMaps do androidich navigaci ?

Příspěvek od aalaal »

V ITN konverteu je přímo mapa na které si trasu můžeš vytvořit. Je třeba zadávat průjezdní body z místa odjezdu do cíle. Vytvořenou trasu si zkonvertuješ do Sygicu a uložíš. Trasu nakopíruješ do Dropboxu a po spuštění Sigicu je v aplikaci.
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“