Navigace/GPSAponia GPS Navigace

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od roy100 »

To je sice hezké, ale bílá barva je dost na prd, a hlavně mapy Ceda pořád 2015.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

Já ten HUD nějak nemůžu najít.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Hurec »

Kua chce to ty mapy , vzdyt to je stare 1rok +
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Nové mapy už mají, ale s programem se ještě nesnesou a navigace padá, ale dělají vše pro brzkou nápravu. :)
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od roy100 »

@ Marek P hud je hned první položka, když klepneš vpravo na tu lištu s nabídkou voleb. Je to takový obdelníček.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

Díky, tam mě to nenapadlo hledat. :palec: Prolezl jsem celé nastavení :facepalm:
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od unavix »

Kdo má čas čekat půl roku než uvedou něco do funkčního stavu? Aponia už byla nahrazena Navigonem a je klid a spolehnutí na funkční apk.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Lubis »

Tak to ja si klidne pockam, i se starymi mapami me zatim, vzdy bez problemu dovezla, kam jsem potreboval.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

Já mám aplikaci plně funkční.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Aplikace je funkční, také mi funguje, jen má staré mapové podklady. U nich nefungují nové mapy s aplikací, prostě jim to padá a tak to trvá, než to vyřeší.

Odpověď supportu na staré mapy:

Dobrý den,

Ano bohužel meškáme. Mapové podklady nakupujeme od společností CEDA a Navteq a bohužel jednání a následná implementace dat do našeho softwaru není jednoduchá záležitost. Nejedná se pouze o upgrade map,ale i naší aplikace se kterou máme aktuálně potíže, jelikož nám nová verze s novými mapami neustále padá a všichni naši vývojáři se snaží tento problém co nejrychleji vyřešit. Omlouváme se za komplikace, které Vám to způsobuje a doufáme, že v budoucnu dojde z naší strany k častějším aktualizacím.Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
Kateřina Kosová
Customer Support
toorek
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: pon 18. úno 2013 18:30:38
Typ mobilu / ROM: Xioami Note 3 SE 32 GB
Tablet: Lenovo IdeaTab A1000

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od toorek »

Milí vývojáři: bla bla bla bla bla. Jiní to zvládají rychleji a lépe. Ještě nějaká další výmluva? :facepalm:
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

Jsou k dispozici nové mapy Navteg.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Hurec »

Jojo je to tam navteq 2016 Q 3 :clap: :clap: :palec:
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

http://www.ceda.cz/cs/ukonceni-spolupra ... x8000.html
Praha, 22. srpna 2016 – Společnost CEDA oznamuje ukončení spolupráce s firmou Aponia Software, s.r.o. z důvodu nedodržování smluvních závazků. Aponia Software, s.r.o. je povinna vrátit všechna používaná data poskytovaná společností CEDA a odstranit je ze své produktové nabídky, což i po opakovaných výzvách doposud neučinila.

Upozorňujeme, že poslední dodávku aktualizovaných dat pro území České a Slovenské republiky převzala Aponia Software s.r.o. v srpnu 2015. Přestože společnost CEDA již od té doby vydala dvě nové aktualizované verze mapových podkladů (poslední v červnu a červenci 2016), uživatelé aplikace Aponia GPS Navigation mají k dispozici pouze rok stará data, která již nemusí odpovídat realitě. Doporučujeme uživatelům, aby si produkty s těmito neaktuálními daty nepořizovali.

Neradi informujeme o trestuhodném chování našeho bývalého obchodního partnera, ale především ochrana zájmů koncových zákazníků nás k tomuto kroku vede. Kauza je předána k dořešení právnímu oddělení naší společnosti.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
glock69
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: sob 07. pro 2013 13:48:52
Typ mobilu / ROM: thl w100

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od glock69 »

Špatná zpráva, kam teď?
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Marek.P »

Zatím stačí Waze a uvidíme co s tím udělají.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

To si dělá Aponia prdel ! 27. 7. 2016 jsem zakoupil mapové podklady CEDA a klidně mi je prodali a to už museli tušit problémy ! Už jdu žhavit support. :facepalm:
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Lubis »

Tak jeste mam Evropu Navteq.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Tohle opravdu nechápu. Půl roku nám slibují nové mapové podklady CEDA a když píšu, že Q3 2015 jsou opravdu už staré, tak píšou o SW problémech. Na webu pořád CEDA mapové podkady klidně nabízejí dále. No to jsem zvědav, jak se k tomu postaví a co mi odepíšou. :twisted:
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Hurec »

Jeste , ze jsem si koupil i NAVTEQ evropy.
Waze dobra na dalnici , ale jakmile spatne odbocim , tak me taka mega kotehulkama , kde bych nejel ani na kole (Mega uzke a diry jak na poli). Proste na mape vidi , ze to je cesta , kde dokonce muzu jet 90tkou :D
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
7lk
Stálý androiďák
Příspěvky: 210
Registrován: pon 17. zář 2012 17:32:04
Typ mobilu / ROM: AZUS Z2 - HONOR 8
Tablet: 7" AINOL FIRE / Lenovo YOGA 10"

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od 7lk »

Nesmysl, takové navigování je u waze výjimkou, od navigace IGo ve win mobilu na HTC jsem zkusil kde co, nic se iGo nevyrovná, stále ten starý stroj opatruji a v západní Evropě nostalgicky používám, ale aktuální waze je nezbytné kdykoliv je provoz zahuštěný. Aponia a Ceda také dobré, pak už pojedeme diskuzi jen stylem makové / povidlové a černá / blondýna... Každému jak si přeje jeho gusto, ale fundamentální hodnocení je mimo
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Takže Aponia se k tomu postavila čelem a dnes mi dali ZDARMA licenci pro mapové podklady Navteq. Takže CEDA už nemám. Spokojenost. :clap:

Edit: už stáhli CEDA z nabídky s E-shopu.
Naposledy upravil(a) -Pavel- dne stř 24. srp 2016 15:31:25, celkem upraveno 1 x.
toorek
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: pon 18. úno 2013 18:30:38
Typ mobilu / ROM: Xioami Note 3 SE 32 GB
Tablet: Lenovo IdeaTab A1000

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od toorek »

A jak jsi je k tomu dotlačil?

odesláno    
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Stačil 1 email, který jsem napsal včera okolo 18 hodiny a dnes přišla reakce. Pomohl mi článek o skončení spolupráce CEDA se společností Aponia, který je už dnes stažený. Komu nevadí čekat, tak zde je odpověd společnosti Aponia na můj email:

Dobrý den pane Baudiš,

v tuto chvíli můžeme nabídnout ZDARMA update map jiného poskytovatele. Věřím, že situace se společností CEDA bude brzy dořešena a budeme i nadále podporovat tyto mapové podklady včetně updatů.Tisková zpráva již byla ze stránek CEDY stažena. Update CEDA map byl plánován na přelom září a října (na základě CEDA dat 07-2016). Věřím, že to té doby bude vše dořešeno.

S přáním hezkého dne
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od roy100 »

Kecy v kleci, nabídku ceda map už stáhli z webu, myslím že to chtějí nechat vyhnít, tak jsem už napsal mail na podporu.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od -Pavel- »

Update CEDA byl plánován ... Na to jsme čekali asi rok. Jsem rád, že se nezdráhali a dali mi Navteq mapové podklady, které jsou aktuální a ZDARMA a platí doživotní licence aktivovaná max. na 5 zařízení.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od Hurec »

7lk píše:Nesmysl, takové navigování je u waze výjimkou, od navigace IGo ve win mobilu na HTC jsem zkusil kde co, nic se iGo nevyrovná, stále ten starý stroj opatruji a v západní Evropě nostalgicky používám, ale aktuální waze je nezbytné kdykoliv je provoz zahuštěný. Aponia a Ceda také dobré, pak už pojedeme diskuzi jen stylem makové / povidlové a černá / blondýna... Každému jak si přeje jeho gusto, ale fundamentální hodnocení je mimo
Bohuzel je to tak. Waze nepozna rozdil mezi okrskou a silnici mezi domama , ktera je uzka , rozbita a nejde tam jet vice nez 50tkou. On vidi , ze tam je 90 tak pocita s 90tkou. Jiz nekolikrat me dostal na nezpevnenou cestu. A to jen proto , ze nekdo kdo kreslil mapu , chtel edit body. O nicem jinem to neni. Jinak na dalnice a 1 tridy navigace ok.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od don_alex »

Zajímavé, že takové problémy má vždy jen pár jedinců, ale hned to prezentují tak, že je to globální problém a aplikace je z toho důvodu nepoužitelná...

Ano, stává se to. I mně se občas stane, že mě pošle na lesní cestu, po které se rozhodně nedá jet. Ale od toho mám hlavu, abych si řekl, že tudy nepojedu a waze mi najde jinou cestu.

Nicméně toto není o waze, takže zpět k Aponii.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od dufko »

Stalo sa mi to tiež pár rokov dozadu.
Tak som v aplikácii nahlásil že cesta je ťažko prejazdná a bez asfaltu, do druhého dňa bola tá cesta označená ako 4x4.

Chyby v mape sa nájdu, dajú sa ale aj riešiť...predpokladám že chybu si nehlásil....:) stačí nadávať :)
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Aponia GPS Navigace

Příspěvek od roy100 »

Tak už mám místo ceda navteq, trvalo to dva dny. Bohužel žádná výhra to není, třeba rychlostní silnici z Trutnova do Liberce vede pořád jako zpoplatněnou, přestože už od ledna je zdarma. Vzhledem k velkému množství techto změn na našich silnicích jsem se pídil po aktualizaci a moc si teda s navteqem nepomohl....
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“