Navigace/GPSSygic Aura -> Sygic GPS Navigation

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Tak moje problémy evidentně souvisí s dopravními informacemi, stejně jako u MM. Teď jsem je měl vypnuté a jelo to jako víno s nádherně plynulou grafikou.

@telefon    
fiserar
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 18. čer 2010 14:27:51

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od fiserar »

Tobě na Aure chodi dopravní info? Ja tam mám to poličko ale nejde to zapnout.
Uživatelský avatar
Pavlos
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: ned 24. říj 2010 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Note9
Rom: Android 10 UI 2.5

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pavlos »

radegast píše: Mám takový nepříjemný pocit, že když budeme chtít zůstat u Sygicu, tak tedy jedině u Aury.
Skuste si totíž dnes koupit Sygic. Jdetě tam klidně via mobile maps->buy now->android. Nabídne vám to už jedině Auru.
To je sice pravda, ale pokud nebude změněný formát map, tak si se zakoupenou MM10 vystačím ještě nějaký rok.
O nefunkčnosti Aury na Wildfire jsem už informoval Hotline Sygicu.
__________________________________________________________________________________________
Aktuálně Samsung Note 9 > čekám na Note 21
Uživatelský avatar
kolda.o
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. kvě 2010 12:32:36
Bydliště: Severni Cechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od kolda.o »

dnes otestovano cca 200km - 60km dalnice. 50km mesto a zbytek okresky. navigace pekna na pohled i na navigovani, nicmene algoritmus vypoctu trasy je ve meste krize. tzn navrat k Motonav /iGO a jeho "oklestene" navigaci. Funkci ma malo ale to co umi, tak zvlada dokonale a to mi vyhovuje :-(

v ramci testovaciho obdobi dam jeste Aure sanci ale to co jsem dnes videl se moc nezmeni. 200m od firmy se prepocitala trasa diky me zamerne zmene a pak me vede do cile 1500m :-) To je nekde neco spatne.
SXS SGo SXT :)
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

fiserar píše:Tobě na Aure chodi dopravní info? Ja tam mám to poličko ale nejde to zapnout.
A máš ho zaplacený?

@telefon    
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pnaky »

2radegast: Taky jsem na to koukal ale mnohem zajimavejsi je pro mne tohle: - TomTom maps stored on the phone ? Dokazete mi to nekdo vysvetlit...
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od radegast »

TomTom vlastní TeleAtlas.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Pavel Vlasák
Androiďák!
Příspěvky: 369
Registrován: ned 06. čer 2010 11:35:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo
Bydliště: Pardubice

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Co si mám představit pod pojmem celoživotní licence? Aktualizace map po celou dobu?
ACTIVATION
To activate lifelong license, please proceed with purchase. You will receive a product code by email. When running Sygic Aura, enter the product code.

Please contact support@sygic.com if you experience any issues.

Enjoy and let us know how you like Sygic Aura.
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Ne, že ti navigace s aktivovanými mapami bude fungovat celý život - na tom zařízení, na kterém je aktivována. A jak znám Sygic, místo aktualizace vyjde nová verze aplikace, za kterou zacvakáš dalších 80 EUR.
Uživatelský avatar
Pavel Vlasák
Androiďák!
Příspěvky: 369
Registrován: ned 06. čer 2010 11:35:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo
Bydliště: Pardubice

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Takže to, že ji zakoupím na Marketu je jen habaďůra a přesto bude vázaná na zařízení a nikoliv na gmail účet?
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od -Pavel- »

Dobry den,

v priebehu tohto tyzdna budeme posielat oficialnu komunikaciu ako sa bude realizovat migracia z Mobile Maps na Auru. Tuto pripraveny email:

Dear customers,

We launched our new app Aura in the Android Market last week. You may be interested to know how if there are any upgrade paths available for customers who bought Mobile Maps for Android. And also, if Aura will be available for customers using phones with Symbian and Windows Mobile operating systems.

Good news for Android customers – yes, we will provide a free update to Mobile Maps for Android which will convert it to Aura for Android.

Not-so-good news – we will need few more months to accomplish technical implementation of the update. We hope to provide you with the update in the first quarter of 2011.

The update from Mobile Maps to Aura will be available free of charge. Aura comes with lots of 3D content and city guides. Sygic purchases this content from external providers. 3D content and city guides will be listed for extra purchase within Aura. 3D content and city guides shall be priced at around 10 Euro each.

Availability of Aura for the Symbian operating system is open. Aura requires 3D chip accelerator to be present in the phone. There are only 2 Nokia phones with the 3D chip available, 3 Sony Ericsson phones and 1 Samsung phone. Distribution is also difficult – Nokia’s Ovi Store limits maximum size for the app to 350 MB, which is not enough even for one country. Distribution channels for Sony Ericsson and Samsung have their downsides as well. We want to make Aura available for Symbian, but the situation as is today is difficult.

Windows Mobile 5.x and 6.x provides only 32 MB of operating memory for app processes to run. 32 MB is not enough for Aura. Unfortunately, Aura will not be available for Windows Mobile anytime soon. We are sorry.

Once Aura is available for Android users as a free update to Mobile Maps, we will notify you by email. Stay tuned :)

Thank you.
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Proboha, co je složitýho na tom, aby číslo licence z MM fungovalo v Auře?

EDIT: Navíc, když to čtu znovu, tak to, co odlišuje Auru od MM, tedy 3D grafika, se bude muset dokupovat zvlášť za těžký love...
Uživatelský avatar
Pavlos
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: ned 24. říj 2010 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Note9
Rom: Android 10 UI 2.5

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pavlos »

Seznam kompatibilních přístrojů na stránkách Sygicu - http://sygic.com/aura/list/

Wildfire mezi nimi není a zřejmě ani nebude, jelikož jedním z požadavků je 3D akcelerace.
__________________________________________________________________________________________
Aktuálně Samsung Note 9 > čekám na Note 21
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Včera jsem trial smazal, dneska chci znovu nainstalovat, a přesto že mám staženou mapu ČR, píše mi, že nevidí žádnou mapu. Můj boj s navigacema na Android je asi zakletej...
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Wexter »

mám problém, na LG Optimus One mi to nejde, po zapnutí naběhne jen úvodní logo a pak BLIK a vypne se to.
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Může mi prosím někdo odpovědět, jak se jmenuje soubor mlm ve složce Aura/Maps? Já tam mám jen World.mlm, a to je podle mě špatně. Díky.
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Krokodyl »

Je tam skutečně jen world.mlm
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Venousek
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 29. črc 2010 17:39:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 8GB

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Venousek »

Kruci, tam bych tipoval problém... Máte někdo pls nějaký nápad?
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od slamka »

Tak som skusil tuto navigaciu a konecne vyzera nieco normalne, prijatelne.
UI je prijemne, jednoduche, konecne v Sygicu pochopili ako ma vyzerat navigacia - zadava sa mesto zvlast, ulica zvlast. Hura.
Zobrazenie map a detailov na mape je vyborne, mapa neseka, odnavigovanych prvych cca 8km a celkova spokojnost, ale treba dotiahnut detaily:
  • 1.trosku oneskorene reakcie na zmenu polohy - presiel som po ulici uz najmenej 300m a poloha stale ta ista - potom ju skokovo dobehne.
    2. zastavenie na semafore sposobuje "preskakovanie" mapy dopredu-dozadu a pritom neverim ze to je problem so satelitmi a urcenim presnej polohy.
    3. dosiahnutie ciela a jemna zachadzka za ciel (obcas tazko urcit kde presne v okoli zaparkujem) sposobi ze navigacia znovu vyhlada trasu spat do ciela. trosku obtazujuce.
Myslim ze ked sa dotiahnu drobnosti, tak nevaham a kupujem. Konecne nieco rozumne ked sa IGO nerozhybalo.. :(
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od slay »

Tak zatím po jednodenním zkoušení si myslím, že Auru si asi koupím. Škoda, že jsem ji neinstnul o den dříve. Stěhoval jsem holku v Praze. A v zástavbě v centru by bylo nejlépe vidět, jak stíhá (používal jsem Igo). S klasickým sygicem se to nedá srovnat. Ještě kdyby byly klasický cedule :cry:
Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od michpo »

Přišli jste někdo jak v této navigaci naplánovat trasu včetně průjezdních bodů? Občas jedu někam a cestou se ještě stavuju na pár dalších místech a plánovat to vždy jen k tomuto jednomu místu a pak tam teprve plánovat další místo je nepraktické.

Jinak se mi navigace líbí. Momentálně používám CoPilota a Auru. Obě se mi zdají být dobré, jen u CoPilota je víc možností nastavení, což je velkou výhodou, nicméně Aura zase lépe vypadá :D
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od radegast »

Když máš nastavenou trasu, tak Menu->Info->Trasa->Náhled v mapě->Hotovo->Menu->Najít->Cíl vybereš klasicky Stát->Město->Ulice->atd, pak ->Hotovo a třetí volba je "Cestovat přes".

Teď jsem to VELMI rychle proletěl, takže doufám, že je to tak jak v Sygic-u zamýšleli a že jsem to popsal dost srozumitelně.

Anebo:
Při naplánované trase, přímo hlavní z obrazovky:
Přepnu zobrazení na 2D (pro lepší orientaci), zmenším mapu, posunem mapy najdu požadované místo na mapě, samozřejmě nad daným místem ji zvětším a tak najdu přesně místo, kterým chci projíždět, pak ťapnu na nalezené místo, dál už zase je "Cestovat přes".


No ale tak či tak mně Aura zatím neoslovila :no: .
Neumí:
1. Zadat cíl pomocí GPS souřadnic
2. Zadat cíl pomocí bodů zájmů v daném městě
dále
3. Použít POI z http://www.poi.cz/, které šly použít v SMM
4. "Oblíbené" z SMM nepasují do Aury :(
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od michpo »

Jo jde to tak jak píšeš, nicméně mi to jako příjemné nepřijde, je to šíleně zdlouhavé a nemůžu najít seznam kudma pojedu. Napříkald v CoPilotu mám obrazovku kde mám start, cíl a mezi tím průjezdní body, vše pěkně přehledně vypsané.

Aura sice vypadá pěkně, ale user-friendly rozhodně není :no:
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od Pnaky »

Mně osobně se Aura líbí, jen si nejsem jistý tím 3D terénem jak by to vypadalo při jízdě - to vyzkouším až o víkendu. Každopádně se mi líbí ty statistiky o cestách a zejména způsob jakým funguje upgrade map - prostě to vystaví na web a Sygic to sám oznámí - to považuji za naprostou bombu celé apps.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od radegast »

radegast píše:Neumí:
1. Zadat cíl pomocí GPS souřadnic
2. Zadat cíl pomocí bodů zájmů v daném městě
Tak už vím jak na 2-ku.
Když se vybírá cíl, tak při zadávání adresy Stát->Město atd, ->Čtvrť a tam se dá vybírat z Bodů zájmů.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od -Pavel- »

Lidi, pracujte s tím co navigace nabízí a nelamentujte pořád. Žádná navigace nebude každému napsána na míru. Já si myslím, že Aura je povedená navigace, jen cena je trochu jinde než bych čekal. ;)
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od slamka »

Cena je aj podla mna trosku prehnana, az som zostal sokovany kolko za to pytaju...
A duplom s tymi problemami ktore tam su a ktore doslova obtazuju:
  • 1. pomala odozva na zrychlenie ci spomalenie auta, velmi pomala. Castokrat sa rozbehnem, prejdem 300m a az potom sa navigacia uvedomi ze uz nie som tam kde som stal. Detto brzdenie pred krizovatkou - uz stojim, kukam na navigaciu a sipka veselo cestuje uz za krizovatkou.. Potom sa vrati spat.. A poskakuje dopredu-dozadu na mieste...
    2. po dosiahnuti ciela navigacia doslova zblbne, sipka sa "ukotvi" k cielu a toci sa ako blazon. ked sa vzdialim viac ako cca 100m od zelaneho cielu, skokovo sipka odskoci od ciela a naviguje zas do toho isteho ciela. Preco trasu nezrusi a neukazuje len mapu naokolo??
Toto fakt nedokazem "rozchodit". Na starom HTC Artemis mi toto nerobila ziadna navigacia, tak nech mi niekdo netvrdi ze sa to "neda" spravit lepsie. Za toto im 80e nedam, bohuzial. Tak ako som bol na zaciatku poteseny, taky som sklamany....
Cakal som ze vcerajsia aktualizacia nieco z toho poriesi, ale mylil som sa.. :( :( :(
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od radegast »

To JackalJackal:
Jestli je Aura nástupce SMM tak nevím proč neumí co uměl SMM?!

­ Desire.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od -Pavel- »

radegast: asi šli jinou cestou, nevím. Jako nástupce to nevidím, aspoň cenou ne. Pracujme s tím co navigace nabízí, psát pořád " proč tam není toto, nebo ono ", naučme se trochu tolerovat a brát, že každá navigace nabízí to, či ono. Proto je zkušebka a pak se stačí rozhodnout, jestli navigaci koupím, ale pořád dokola publikovat to co jsem psal, je o ničem. Každá navigace má jádro stejné ( umí navigovat ), jako ostatní a v tom ostatním se navigace mohou lišit. Mě se Aura zatím moc libí a zamlouvá se mi. Pěkná grafika, upgrady a to mi stačí. Naučím se navigovat s tím co mi navigace Aura nabídne. Jestli koupím. :)
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygic Aura pro Android

Příspěvek od radegast »

No tak tady s Tebou souhlasit nemohu.
Jako nástupce ji považuji, páč SMM už koupit nemohu. A cenu bych respektoval, kdybych nemusel psal dál:
- Na co mi je pěkná grafika, když nemá funkce, které předchůdce měl.
- K některým funkcím se dostanu složitější cestou než u předchůdce a není to jen můj názor.
Prostě, když něco vylepším, tak na druhé straně to pak zku*vím? Ne, tohle je špatně :no: .
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“