ProduktivitaPhoneProfilesPlus-profilovník

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lobo1978
Androiďák!
Příspěvky: 417
Registrován: sob 12. pro 2009 20:47:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Lobo1978 »

Super! Díky moc. Chtěl jsem opět zaslat nějakou odměnu, ale Google mi píše, že požadovaná položka není k dispozici k zakoupení.

Ještě mám dotaz, zda by nešlo zvolit angličtinu v programu, i když mám systém v češtině?

A poslední dotaz - když změním profil, tak se přehraje takový krátký zvuk. Nevím jestli to dělá tvůj program nebo je to něco v systému. Nemůžu to nikde najít.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1. Z tej beta verzie penazne prispevky nefunguju. Len z verzie, co sa nainstaluje z Obchodu Play.
2. V nastaveniach PPP je v sekcii "Prostredie aplikacie" moznost zmenit jazyk.
3. Podla chyby co mi dosla na Crashlitics mate Galaxy S7. Tak ten zvuk robi sam mobil. Mne to na na S8 robi tiez. Zvuk vznikne pri prepinani z ticheho na netichy rezim.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
Lobo1978
Androiďák!
Příspěvky: 417
Registrován: sob 12. pro 2009 20:47:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Lobo1978 »

O.K. tak pak pošlu jak bude opravená verze na Google Play.

Když dám prostředí aplikace, tak mě to hodí do jazykového nastavení systému a tím zněním jazyk pro celý systém. Zvolit angličtinu jen pro tvůj program mi nejde.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Pravda, pravda. Pre Android 6 a viac to ponuka systemove nastavenie jazyka. Mne samotnemu sa to nepaci. Ked potrebujem zmenit jazyk PPP tak ho musim menit v celom systeme.
Posielam novu verziu. Tam sa da jazyk menit rovnako ako to je pre Android 5 a menej.

Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
Lobo1978
Androiďák!
Příspěvky: 417
Registrován: sob 12. pro 2009 20:47:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Lobo1978 »

Bomba, díky moc! Hned jak to bude na Play, tak opět něco pošlu.

Jinak ten zvuk pro přepnutí profilu je tady:

/system/media/audio/ui/TW_Silent_mode_off.ogg

Stačí si připravit ogg soubor bez zvuku, přejmenovat, nahradit a je klidek.
honzapro
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. čer 2014 6:57:37
Typ mobilu / ROM: Ascend G300
Mobil 2 / ROM: CM11

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od honzapro »

Ahoj, dlouhá léta jsem používal LLamu, teď s novým Xiomi Redmi Note 4 zkouším přejít na PPP. Více méně mi všechno funguje, pouze mám problém s ukončení události s parametrem " v okolí určité WiFi ". Mám např. nastaveno, že po ukončení události Během práce definované parametrem "v okolí naší firemní wifi", se má aktivovat profil Venku. Jestliže ale odejdu z dosahu wifi, zůstane profil aktivní až do doby, kdy odekmnu mobil (mám nasataveno skenování wifi každých 5 minut a při zapnutí obrazovky). Podobně když v práci vypnu wifi v telefonu, profil se sám nezmění, dokud nerestartuji události, nebo nezhasnu a aktivuji displej.
Špatně chápu, jak to má fungovat, nebo je něco špatně?
Aktuálně jsem to obešel tak, že jsem parametr změnil na "připojeno k wifi" a to funguje korektně.
Díky
Honza
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Žiaľ, skenovanie na pozadí, keď je obrazovka zhasnutá, nefunguje. Tak to spravil Google. Šetrí tým batériu. Skúste pozrieť v PPP do "Dôležité informácie", časť Systém. Tam je aj pre Xiaomy popis, čo treba spraviť. Mohlo by to pomôcť.

­    

Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
honzapro
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. čer 2014 6:57:37
Typ mobilu / ROM: Ascend G300
Mobil 2 / ROM: CM11

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od honzapro »

Díky. To nastavení podle pokynů pro Xiaomi mám, v tom to asi nebude. Ale nevadí, možností je víc, nějak se s tím poperu.
sNOW
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: úte 14. úno 2012 23:34:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od sNOW »

V Tasker to funguje.
esty22
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 21. bře 2013 14:31:04
Typ mobilu / ROM: One+5 8/128Gb Midnight black

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od esty22 »

Je možno zpouštet události pomocí NFc tagů,mám nalepené štítky různě ,doma, v autě, v práci.
Přiložím telefon k NFC tagu a telefon by se přepnul do přednastaveného profilu?
Je to možné?
Nebo se události přepínají jen ručně?
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Marek.P »

Je to možné. Přepíná to pak automaticky.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
esty22
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 21. bře 2013 14:31:04
Typ mobilu / ROM: One+5 8/128Gb Midnight black

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od esty22 »

Ale nevidím nikde v aplikaci nastavení štítku,zapsání do NFc štítku.
Nastavím si profil a pak bych jej měl přenést na štítek.
Aby kdýž se k němu telefonem přiblížím mi nastavil požadovaný profil.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Marek.P »

Musíš si nastavit události. Podle události se přepínají profily.
http://phoneprofilesplus.proweb.cz/udalosti
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Treba sa v Editore prepnut na jeden z pohladov na udalosti (bocny vysuvny panel na lavej strane obrazovky). Uz tam par udalosti je vytvorenych, ale nie su povolene, takze nefunguju. V udalosti su tzv: senzory. Na NFC tagy je senzor: "NFC parametre". Ale aby to fungovalo, PPP musi do Tagu zapisat svoju znacku. Cize radsej pouzivat este nevyuzivane tagy.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
mir0mik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. dub 2017 18:56:27
Typ mobilu / ROM: Note8
Rom: stock (7.1.1)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od mir0mik »

Ahojte, pozeram, ze uz dlhsie ziadna aktivita, ale skusim.

Presiel som si tu cele vlakno a snazim sa personalizovat si PPP, pouzivam ho na SG Note8 / Stock ROM, vsetky permissions a povolenia povolene + white list pre killery nastavene...

Moja otazka:
- momentalne mam v podstate len dva profily (doma a praca) + default profil a jeden event (at home)...
- event "at home" je nastaveny na SSID (v dosahu), ma zapnute ignorovanie manualne spusteneho profilu a taktiez ma povolene nezastavit sa pri manualnom spusteni...
- ak restatrnem eventy a som v dosahu domacej siete, aktivuje sa profil "doma" >> funguje
- prejdem do profilov, cez submenu vedla profilu "praca" aktivujem profil "praca", cim sa dany profil spusti >> funguje
- vratim sa do eventov, semafor je oranzovy a event "at home" ma modru sipku >> funguje
- zhasnem obrazovku, pockam 2 min (sacan wifi nastaveny na 1 min koli testovaniu, vsetko povolene, aj pocas vypnutia) >> ziadna zmena
- zapnem obrazovku, pozriem do eventov - semafor stale oranzovy a stale pri "at home" svieti sipka, ale profil je stale "praca" >> ma to takto fungovat?
- rucne restartnem eventy a aktivuje sa profil "doma" >> co je OK, ale cakal by som, ze sa aktivuje aj bez toho restartu...

Cakal by som, ze ked pravidlo bezi, tak by sa kazdu minutu malo even presvedcit, ci sa ma spustit a kedze ma nastavene ignorovat manualne spustene profily, a je v dosahu daneho SSID, tak po minute by sa mal even "at home" vykonat a nastavit profil "doma"... Alebo sa mylim?

Dakujem,
Miro
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1. ignorovanie manualne spusteneho profilu -> pouzije sa ked udalost nebezi a ma sa spustit.
2. nezastavit sa pri manualnom spusteni -> pouzije sa, ked udalost bezi a vykona sa manualna aktivacia profilu.

Oba tieto parametre sleduju stav udalosti (bezi/nebezi). Ak uz udalost bezi, nespusti sa znova po manualnej aktivacii, lebo bezi. Nezmenil sa jej stav. Cize ani nedojde ku opatovnej aktivacii profilu udalostou.

Cize ano, tak ak Vam to funguje, tak je to spravne.

Spravil som to takto z dovodu, ze ak si uzivatel manualne aktivuje profil, hadam nechce, aby mu ho daka beziaca udalost zmenila. Teda, ja by som to nechcel. :-)
Ja parameter "nezastavit sa pri manualnom spusteni" ani nepouzivam. Toto chcel daky uzivatel, tak som to do PPP spravil.
Tento parameter je skor dobry, ked si uzivatel aktivuje profil, ale chce nechat bezat udalosti a chce zmenu az na koniec udalosti, cize ma nastavene parametre v sekcii "Koniec udalosti".
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
mir0mik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. dub 2017 18:56:27
Typ mobilu / ROM: Note8
Rom: stock (7.1.1)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od mir0mik »

Dakujem, za vysvetlenie! Toto vela veci vysvetluje (co sa tyka mojich profilov). Tato appka trochu trpi tym, ze nikde nie je detailne popisana takato funkcnost (ja osobne by som uvital nejaku moznost rozkliknutia si detailov o danom parametri, ako to ma napr. "automate").

Kazdopadne vdaka! Som rad, ze to tu stale funguje. A ked uz sme v "spojeni" ake je odporucanie autora na to, aby som v nejakej lokacii (dajme tomu, ze doma) s urcitostou dosiahol nejaky pozadovany profil, aj napriek manualnej zmene ked uz je clovek tam? Daky periodicky check?

Vdaka.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Senzory "Parametre polohy", "Parametre Wi-Fi" (s "Typ pripojenia"="V okoli"), "Parametre Bluetooth" (s "Typ pripojenia"="V okoli"), "Parametre mobilnych buniek", su idealne na zistovanie polohy. Ja osobne pouzivam "Parametre Wi-Fi".
Tie periodicky zistuju polohu napr. na zaklade pritomnosti wi-fi SSID.
Cize pouzite niektory s tychto senzorov.
Ak mate potrebu manualne si zmenit profil (ako napr. ja, ked idem na poradu), nastavte profilu Trvanie. A na ukoncenie trvania nastavte "Restart udalosti".
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
mar72
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. bře 2011 20:32:22
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi Note 3 Pro + Nexus 5 32GB
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z2 + Huawei G300

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od mar72 »

Aplikaci používám delší dobu k plné spokojenosti, nedávno jsem přešel na Android 8.1 Oreo na něm mi přestalo v profilech fungovat vypínaní/zapínaní Wi-Fi přístupového bodu (Hotspot) je tam jen oznámení Není možné: nepodporovná verze Androidu (8.1.0) bude tohle v nějakém updatu aplikace zprovozněno?
LG V30 : stock Oreo
XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE : Resurrection remix 6.2.1
Nexus 5 : LineageOS 14.1
lazy
Androiďák!
Příspěvky: 530
Registrován: pon 04. úno 2013 12:45:07
Typ mobilu / ROM: S10e

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od lazy »

Tak je snad jasny ze pokud to neumoznuje system tak s tim aplikace nic neudela... proto tam taky autor napsal ze to nepodporuje
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Sorry, ale žiaľ Wi-Fi hotspot na 8.1 sa mi nepodarilo rozbehať. Google to zasa pokašľal. Len v rámci lokálnej siete funguje. Síce hotspot sa zapne, ale nejde spojenie von na internet. Ani pod rootom to nešlo.

­    

Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

V prifile je parameter "Nastavenia Wi-Fi prístupového bodu". Zatiaľ aspoň takto som to vyriešil. Možno raz nájdem riešenie aby to šlo meniť priamo.

­    

Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
mar72
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. bře 2011 20:32:22
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi Note 3 Pro + Nexus 5 32GB
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z2 + Huawei G300

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od mar72 »

Děkuji za odpověď, tajně doufám že se vám to povede nějak rozchodit. To spuštění nabídky pro Nastaveni přístupového bodu wi-fi je stejné jako stažení notifikační lišty a zapnutí přepínače, úkon navíc, na 7.1 to fungovalo vše samo. No některé vylepšení systému od Googlu člověk opravdu nechápe!
LG V30 : stock Oreo
XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE : Resurrection remix 6.2.1
Nexus 5 : LineageOS 14.1
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Dnes mi pisal jeden uzivatel, ze mu Wi-Fi hotspot fungoval na verzii 3.5.6.2. Na HTC U11 rootnuty. Len tam nema stock romku.
Skusal aj skompilovat moje zdrojaky (samozrejme povolil wi-fi ap pre 8+) slo mu to. Cize na verzii 3.5.7 mu to slo.
Skusal som s nim vselico co mi radil, ale mne to na Nexus 5x neslo. Cize je to jeho specialitka romky. Cize ide to, ale... custom rom.

Takze mam v plane povolit to aspon cez root.

Bolo by super, keby si mi mar72 pomohol s testovanim. Mozno to aj u Teba pojde. A mozno aj bez rootu. Asi ho na LineageOS mas, ale chcel by som skusit aj nie-root sposob. Mozno u LineageOS to bude fungovat.

Pripadne napis na henrich.gron@gmail.com.

Diik moc.

EDIT: Ked uz som v tom, ten uzivatel, co som o nom pisal hore, mi poslal prispevok (peniazky :clap: ), tak som to spravil s funkcionalitou cez root.
Skus tuto verziu ak chces:
Vzdy posielam uzivatelom verziu, ktora ma release signature key, cize nova verzia z Google Play bude akceptovana, ak aplikacia bude mat vacsi kod verzie v Google Play.

No a ked uz teda ju hadam skusis, tak napisem, co je v nej nove.
Okrem oprav chyb (nastastie ich je malo) je to oprava obrazoviek pre zariadenia s malou obrazovkou. Zistil som, ze vobec moja aplikacia taketo zariadenia nepodporuje. Teda podporuje, ale neda sa to citat :-D Takze niektore dialogy su troska upravene. Nemaju tretie tlacitko, to som presunul hore nad ne, pridal som zalamovanie textu u obrazoviek nastaveni, help tlacitko (s otaznikom) u dialogoch som dal ako popup okienko. Docela vela roboty s tym bolo :-D, ale na Galaxy Nexus (na nom som to testoval) to uz vypada super.

A sorry, ze tykam. Som uz stary chren, v aprili mam 48, dufam, ze nie si starsi :-D
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
budi89
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. říj 2018 2:25:24
Typ mobilu / ROM: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od budi89 »

Přesně tak. PPP verze 3.4.4. Po restartu mobilu app sama nenaběhne. Musím ji najít v aplikacích a spustit. Dříve to šlo, ale nepamatuji od kdy se to nedaří.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Najprv skús upgradnúť na najnovšiu verziu. 3.6.4.1.
A este: Na MIUI rom musis dat aplikaciu do Autostart listu. Na mojom Redmi 4x je to v Installed apps->Permissions->Autostart.

­    
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Zdravím všechny uživate této (podle mého názoru) velmi detailně propracované aplikace.
Vrátil jsem se k jejímu podrobnějšímu zkoumání po nedávno nucené výměně telefonu, a s ohledem na komplikovanost nastavení aplikace a mých požadavků bych poprosil někoho znalého o objasnění některých nejasností.

- Jedna kosmetická drobnost.
(možná souvisí s konkrétním zařízením, verzí systému, příp. s EMUI nadstavbou)
V Nastavení aplikace > Systém > "Správce napájení". Šipka napravo signalizuje možnost "prokliknutí" do systémového nastavení telefonu, ale nedělá nic. Stejně tak dopadne pokus o proklik v "helpu" aplikace (?) v důležitých informacích (kde oranžové písmo signalizuje možnost prokliku).
Na obdobných místech, ale odkazy např. "Optimalizace baterie" fungují normálně.

- Poněkud zatím nejasné (alespoň pro mne) pojmy u profilů.
Při nastavování nějakého profilu je jedna z možností použít hodnotu z "Sdílený profil".
V Nastavení aplikace > Aktivace profilu se zmiňuje "Předvolený profil" kam lze zadat některý již hotový profil, ale ostatní nastavení v této části zmiňují pojem "Výchozí profil".
Mohl by mi prosím někdo objasnit vazby mezi těmito pojmy?
Jaké hodnoty jsou nastavené v "sdíleném profilu"? Je to ten "předvolený", který se aktivuje když neběží žádná událost? A jak do tohoto vstupují nastavení zvuku oznámení a nastavení vibrací "výchozího profilu", pokud jsou nastaveny odlišně od toho "předvoleného profilu"?

- Můj telefon má sloučené hlasitosti vyzvánění a oznámení, které profilovník umí oddělit.
V souvislosti s tím, bych se chtěl zeptat jak je to s hlasitostí "Média" a "Sluchátka".
Při poslechu hudby ve sluchátkách, je změna kteréhokoliv z těchto dvou nastavení okamžitě slyšet (při změně posuvníku), ale po potvrzení se zase vrátí "někam" na nějakou hodnotu. Zřejmě je "správný postup" znovuaktivace daného profilu (i když na posuvník reaguje okamžitě), ale není mi jasné použití obou těchto "posuvníků". Může být, že toto oddělení nepodporuje telefon a profilovník si s tím neporadí?
Vytvořil jsem si událost tak, aby opakovaně upozorňovala zvukem na zmeškané notifikace některých aplikací, což (jak jsem vyrozumněl) se děje kanálem pro média a v takovém případě by se mi oddělení kanálu pro sluchátka hodilo.

- Snad chápu správně vlastnost události "Ignoruj manuální aktivaci".
Není mi ale asi úplně jasná volba "Nezastav manuální aktivací". Znamená to, že pokud je aktivován profil událostí s tímto nastavením a následně manuálně aktivuji jiný profil, k jeho aktivaci nedojde? (Priority jsem zatím nezapínal a nezkoušel se v nich "ztratit").
Obdobně si nejsem jist jestli chápu správně nastavení v ostatních parametrech události "Manuálně aktivovat profil". Znamená to, že profil spuštěný touto událostí se bude chovat jako kdybych profil aktivoval manálně a tím tedy např. blokoval spuštění jiných profilů z událostí, které mají nastaveno "Ignorovat manuální aktivaci" = Ne?

Děkuji předem za ujasnění.
Tom.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Dobry den,

1. Nanapisali ste verziu PPP a verziu Androidu. Prosim, napiste mi to. Na zobrazenie spravcu napajania PPP pouziva kniznicu, je mozne, ze je v nej chyba.
2. Sdileny profil nie je normalny profil. Neda sa aktivovat. Daju sa, ale, pouzit jeho parametre v normalnych profiloch. Cize ak niektore profily pouzivaju parametre zdielaneho, treba zmeny parametrov robit v zdielanom profile.
Predvoleny profil je profil, ktory sa aktivuje, ak ziadna udalost nebezi. Cize ak skonci posledna beziaca udalost, aktivuje sa predvoleny profil. Ja puzivam ako predvoleny, profil Vonku. Udalosti mam take, ze sa aktivuju, ked som doma, v praci, ... Cize ked som v urcitej lokacii. Ak nie som v ziadnej, nebezi zadna udalost, aktivuje sa profil Vonku. Vychodzi profil = Predvolenej profil. Tak mi to prelozili. Napiste, ktore je spravne pre "Default profile" a opravim to.
3. Zlucene halsitosti: v cistom Androide su zlucene hlasitosti zvonenia a notifikacii. Media a sluchatko nie su zlucene. Sluchatkom sa tu rozumie sluchadko telefonu pocas hovoru. Ked mate sluchatka na hudbu v mobile a menite hlasitost v parametroch profilu, ano je pocut, ze sa hlasitost meni, lebo PPP prehrava zvuk pri zmene posuvnika cez media kanal. Cize este raz: hlasitost medii a sluchatka nie su zlucene v systeme. V ziadnmom mobile, nech je od akehokolvek vyrobcu.
4. Ignoruj manualnu aktivaciu: udalosti sa nespustaju, ak je profil manualne aktivovany, napriklad cez Aktivator. Manualna aktivacia je signalizovana [M] pri nazve aktivovaneho profilu. Zapnute "Ignoruj manualnu aktivaciu" toto obide. Cize udalost sa spusti aj ked je profil aktivovany manualne. "Nezastav manuální aktivací", ak je to zapnute, sposobi, ze udalost zostane bezat, pretoze manualna aktivacia profilu normalne zastavi vsetky beziace udalosti. "Manualne aktivovat profil", ak je to zaskrtnute, manualne aktivuje profil ([M] pri nazve aktivovaneho profilu). Cize aj pomocou udalosti sa da profil aktivovat manualne. Chovanie je presne take iste, ako pri aktivacii napr. cez Aktivator. A ano, vyssie spominane parametre maju rovnaku funkciu ako pri aktivacii cez Aktivator.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Dobrý den Henrichu,
děkuji mnohokrát za reakci a snahu i přes tento vánoční čas.

ad1.
Verzi PPP+ mám 3.6.5 (4330). Verzi androoidu jsem "šupnul" do podpisu... tedy 8.1.0. A mám Honor 8x s EMUI 8.2.0.

ad2.
Pojem "sdílený profil" jsem mezitím asi "pobral". Resp. "našel" jsem ikonu, která k němu vede.
Výchozí = Předvolený.
Pokud ve výchozím nastavím vibrace=ano a v předvoleném vibrace vypnu... tak to znamená co?
Toto asi taky už chápu...
Nastavení "Výchozí profil: Zvuk oznámení" a "Výchozí profil: Oznamovat vibracemi" (V Nastavení aplikace -> Aktivace profilu) neslouží k nastavení profilu jako takového, ale slouží pouze pro případnou notifikaci o aktivaci "Předvoleného profilu".
Vlastně takové nastavení (notifikace o aktivaci) je v rámci každé události. A "výchozí profil" žádnou událost (která by mohla upozorňovat) nemá...
Chápu to správně?

Nepovažoval bych za důležité jak se přesně profily jmenují (v jednotlivých jazykových překladech), ale pokud jde o stejný pojem, zdá se mi nepřehledné použití dvou označení.

Obdobně se mi zdá trochu nepřehledné (pokud si tedy mohu dovolit připomínku), že "sdílený" profil se nekonfiguruje (např. i) v "globální" konfiguraci aplikace, třeba hned vedle (pod) výchozím profilem... Případně tam kde se konfigurují ostatní uživatelské profily.
Trochu se v té konfiguraci obecně ztrácím...
Podobně jsem bádal u priorit... To je taky "globální" vlastnost, ale je dostupná z konfigurace každé události... Teď už se mi zdá, že tomu rozumím (a že jde o "proklik" do globální konfigurace), ale při prvním setkání s tím jsem byl zmaten, jestli jde o vlastnost globální nebo konkrétního profilu...
Ale to je o náhledu každého uživatele... já raději "strukturovanější" a oddělené nastavení, ale takto je to pro někoho zase pohodlnější...

ad3.
Aha, takže "Sluchátka" = "Sluchátko hovorů"?
Nějak se v těch "kanálech" a hlasitostech ve svých profilech pořád trápím, resp. při případném poslechu hudby jsem vždy překvapen hlasitostí oznámení a hudby jak se mění události během poslechu události hudby. Ale to bych případně zkusil popsat zvlášť (možná do SZ) abych zde tu diskusi úplně nerozmlátil.

ad4.
Zdá se mi, že jsem to pobral správně, a že popisujete jinými slovy můj předpoklad... ale jistý si nejsem :-)
Dovolím si to tedy zkusit ještě jednou.
"Nezastav manuální aktivací": Znamená to, že pokud již je aktivován nějaký profil takovouto událostí, a následně se manuálně pokusím aktivovat jiný profil, k jeho aktivaci nedojde, protože toto nastavení to vylučuje?

Ještě jednou děkuji mnohokrát.
Tom
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1.
Pozriem na to, zjavne asi chyba v kniznici.

2.
Ano, predvoleny profil nema udalost, preto ma vlastne nastavenia na notifikaciu o tom, ze bol aktivovany.

Tak mi prosim napiste, co je lepsie "Vychozi" alebo "Predvolenej". Zjednotim to.

Zdielany profil bol kedysi mimo nastaveni normalneho profilu. Ale vtedy bolo tazke sa do neho pozriet, pripadne zmenit, ked zrovna editujem parametre normalneho profilu. Preto som to spravil tak ako to je teraz.

Priorita udalosti: v Nastavenia PPP sa zapina/vypina jej pouzivanie pri spracovavani udalosti, v samotnej udalosti sa nastavuje jej level. Nie je mozne, aby jedna udalost prioritu pouzivala a ina nie.

3.
Kanaly hlasitosti: Android ma viac kanalov. Vsetky sa daju v PPP v profile konfigurovat. Aj v Nastavenia Androidu mate moznost si nastavit pre rozne kanaly rozne hlasitosti.
Ak sa vam pocas pocuvania hudby meni hlasitost hudby (kanal medii), je to preto, lebo sa vam spustaju/ukoncuju udalosti v PPP pocas pocuvania hudby. Cize musite pozriet nastavenia udalosti, ktore vam to mozu sposobovat. Mate v PPP v Editore aj pomocku: "Log aktivity", kde si mozete pozriet, kedy a ktora udalost sa spustila, ukoncila, ktory profil sa aktivoval.

4.
Nie, k aktivacii profilu dojde vzdy. Len udalost, ktora ma zapnute "Nazastav manualni aktivaci" sa nezastavi. Ostatne udalosti sa zastavia.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“