ProduktivitaPhoneProfilesPlus-profilovník

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

ad2.
Asi bych volil (z těchto mmožností) "Předvolený".

Rozumím, že takto je sdílený profil dobře přístupný při správě profilů (pro toho "kdo už ví"), ale že tento profil není (třeba současně) také dostupný v nastavení aplikace nebo přímo v profilech mi přišlo (když jsem se trápil hledáním) nepřehledné. I když to není "klíčová" komponenta, spíše užitečná "vychytávka".

Ano, rozumím, že priority se "zapínají" v nastavení aplikace a že nedává žádný smysl aby některé události priority zapnuté měly a jiné ne.
Ale v nastavení událostí je "odkaz/proklik" (hned pod názvem události) do nastavení aplikace k tomuto nastavení a to mne ze začátku trochu zamotalo. Ale je fakt, že to tam je napsané "...Povolte v nastavení aplikace..."
Možná by tyto případy, kdy jde o "proklik" (oranžová šipka vpravo) někam jinam mohly být nějak (třeba graficky) odlišeny.
Některé tyto "oranžové šipky" vedou k podrobnějšímu nastavení dané komponenty, některé odkazují např. do nastavení aplikace. Ale to je jen můj názor.

ad3.
Ano, příčinou změny hlasitostí byly měnící se události.
Komplikaci jsem měl v tom, že v jedné z událostí jsem chtěl využít opakovanou notifikaci o jejím běhu a tato notifikace právě využívá kanál "média". A já se snažil zajistit (na jedné straně) neměnost této hlasitosti v profilech, a zároveň zajistit "nějakou" hlasitost pro opakovanou notifikaci jedné z událostí.
Nakonec jsem udělal pro "poslech" separátní událost s vyšší prioritou a během poslechu se tedy již události nepřepínají. Mají nižší prioritu.

ad4.
Aha, takže událost, která spouští např. profil_A zůstane v běhu, ale "aktivní" bude v tu chvíli profil_B?
Je to tedy obdobné, jako když běží současně více událostí, kde každá aktivuje nějaký profil?

5.
Ještě jsem si všiml, že v nastavení sdíleného profilu je v části "funkce aplikace" 2x volba "Zakázat skenování polohy", přičemž nastavit lze pouze první výskyt.

6.
Jednu ze svých událostí ukončuji volbou "Konec když je odemčeno" u senzoru obrazovky.
Funguje to, když odemknu "kódem" pro odemčení obrazovky nebo když odemknu otiskem prstu. Když je ale telefon odemčen "obličejem" událost se neukončí. šlo by s tím něco dělat?

Děkuji
T.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1.
- Ak chcete, tuto (moj GDrive) je beta verzia. Je tam aj oprava pre HUAWEI mobily, Instalujte, ale len v pripade, ak nepouzivate v udalostiach senzor hovoru alebo sms/mms. V tejto beta verzii a v ostrej bude potrebne nainstalovat novy PPPExtender, ktory este nie je vonku.
https://drive.google.com/file/d/1M37pKk ... p=drivesdk

2.
- Zmenene vsade na "Predvoleny".
- Zdielany profil: nemoze byt v zozname profilov. Nie je to normalny profil. Neda sa aktivovat. Mohol by som ho prodat do nastaveni Aplikacie do casti: "Aktivacia profilu". Pozomyslam.
- Priorita a celkovo parametre so sipkou: taketo parametre smeruju rozne. Mozu otvorit nastavenia PPP, nastavenia systemu, spustit e-mail obrazovku na poslanie e-mailu, ... Nevbiem ako by som to mal farenbe rozlisovat. Vzdy pisem pri tych parametroch, co sa stane ak na to uzivatel klikne.

3.
- Pozeram na to a prehravanie tejto notifikacie nemeni hlasitost media kanalu. Cize by to malo hrat stale rovnakou hlasitostou, ako prehravana hudba. Muselo to byt sposobene aktivaciou profilu.

4.
- Ano, proste zostane udalost bezat, ale zmeni sa aktivovany profil.

5.
- Opravene.

6.
- Odomknutie tvarou: Myslite v senzore obrazovky? Toto mi je podivne. Musim to testnut. PPP reaguje na odomknutie, cize ak vznikne systemova udalost "user presented". By bolo zle, keby HUAWEI tuto udalost neposielal na otvorenie tvarou. By som povedal, ze az fatalna chyba. Zial taky Huawei ja nevlastnim. Mozem to testnut na Galaxi S8.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

TomBas, nova verzia je vonku, tak tu betu uz neinstalujte.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Mám nainstalováno: PPP 3.6.6 (4400) i extender 3.0

ad.1
Stále stejná situace.
Optimalizace baterie > skočí do systémových nastavení.
Správce napájení > nic.

ad.2
Ano , vidím všude "předvolený".
A ano, máte to všude napsané (kam co vede), to je pravda. Grafické odlišení byl jen nápad, aby to bylo "do očí bijící"... Sám sebe jsem nachytal, že nečtu...

ad.3
Možná jsem to špatně popsal...
Nepovažoval jsem uvedené chování za chybu, jen jsem si nevěděl rady s nastavením.
Toto jsem vyřešil separátním profilem pro poslech.

ad.4
OK. Díky za vysvětlení.

ad.5
Ano, už to nastavení vidím pouze jednou.

ad.6
Mam událost, která končí, když je "odemčeno" a při ukončení aktivuje profil "buď zticha".
pokud odemknu kódem nebo otiskem prstu aktivuje se příslušný profil "buď zticha".
Pokud zapnu obrazovku (tlačítkem) a nastavím "xicht" pro odemčení (a k odemčení dojde), profil se nezmění.

Díky T.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1.
Skusme jednu vec:
a) Nainstalujte si tuto aplikaciu: https://play.google.com/store/apps/deta ... itymanager
b) V titulku aplikacie je ikona stvorceka so sipkou, stlacte ju.
c) Vyplnete takto:
- Action: huawei.intent.action.HSM_PROTECTED_APPS
- Categories: CATEGORY_DEFAULT
- Flags: FLAG_ACTIVITY_NEW_TASK
- ostatne nechat pazdne
d) stlacte dole gulaty button. Mala otvorit obrazovka.
Mne to na Honore 7 funguje (Android 6.0, EMUI 4.0).

6.
Opravene. V tejto beta verzii: https://drive.google.com/file/d/1M37pKk ... p=drivesdk
Ak chcete, nainstalujte si.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

ad.6
Ano v betě to funguje.

ad.1
Přílohy
Screenshot_20190106-133620.jpg
Screenshot_20190106-133620.jpg (307.3 KiB) Zobrazeno 4218 x
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

OK, pozriem, preco teda je zobrazeny ten parameter. Nemal by byt.
Otakza: je v tom mobile nieco take ze Protected applications? Na mojom to je.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Mam to v: Settings/Advanced settings/Battery manager/Protected apps. Toto sa mi otvara z PPP.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Chyba opravena. Uz by nemalo zobrazovat ten parameter.
https://drive.google.com/file/d/1M37pKk ... p=drivesdk
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Omlouvám se, neměl jsem příležitost reagoval.
Nic takového jako "Protected applications" jsem nenašel.
Ale mám něco v " Settings/Battery/App launch", kde lze nastavit každé aplikaci Auto launch, Secondary launch a Run in background.
Netuším nakolik jsou tyhle nastavení záležitostí verze androidu a na kolik nadstavby emui.

Každopádně, v téhle verzi 3.6.7b (4434) opravdu už ten parametr v nastavení PPP+ vidět není.

Dovolte prosím další dotaz...
K čemu slouží Nastavení aplikace / Oznámení / Oznamovat bublinou?
Resp. mě se při přepínání profilů, zobrazuje v dolní části obrazovky "bublina" s textem o přepnutí profilu (nestačím jí ani dočíst do konce). Myslem jsem, že nastavení "Oznamovat bublinou = Ne" tomu zabrání, ale nikoliv....
Lze tedy ty bubliny nějak vypnout?
Nezdá se mi, že se objeví vždy při každé změně profilu, ale asi to nějak souvisí s předvoleným profilem, resp. jeho ukončením další událostí....nevím...

Děkuji
T.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1. Power manager: Tak toto bude asi problem. Asi Huawei zmenil, ako spustit obrazovku ku tomuto. Zial nemam taky mobil, mozno by som to zistil, co treba zavolat. :-(

2. Toast: parameter "Notifikovat bublinou" v Nastavenia/Notifikacie zapina/vypina "toast" notifikaciu (taku bublinu na spodku obrazovky). Nastavuje to len pre aktivaciu profilu a restart udalosti. Ostatne toasty sa zobrazuju vzdy. Su to take, kedy je otvorene GUI PPP. Napriklad zaloha/obnovenie nastaveni, instalacia tonu "PhoneProfiles Silent", Nastavenie prav, ...
Ale nasiel som chybu. Takze viem, preco Vam to stale tu bublinu zobrazuje. Zapnite a vypnite to nastavenie, malo by sa to spravne potom nastavit.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Toast.
Vypadá to, že ten parametr v nastavení u mne funguje. Pokud zapnu bubliny, tak se opravdu objevují bubliny při každém přepnutí profilu obsahující název profilu. Pokud vypnu, neobjevují se.
Je toto vůbec bublina z profilovníku? Není to nějaké info nějakého systémového procesu, že mu profilovník změnil hlasitost?
Objevuje se pouze při změně profilů které znamenají buďto úplné ztlumení nebo naopak zesílení z úplného ztlumení.
A pokud by to tak bylo, nemáte nápad jak se toho zbavit?
Přílohy
IMG_20190108_225921.jpg
IMG_20190108_225921.jpg (27.63 KiB) Zobrazeno 4025 x
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

To je systemova notifikacia. Mozno je na to nastavenie v mobile. Na vypnutie.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

TomBas prosim testnite tuto beta verziu. Mozno uz pojde ten manager energie na Vasom mobile: https://drive.google.com/file/d/1M37pKk ... p=drivesdk

Diik moc.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
TomBas
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22. bře 2015 17:33:07
Typ mobilu / ROM: Honor 8x (Andrioid - 8.1.0, EMUI - 8.2.0)

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od TomBas »

Ano, potvrzuji. Funguje.
Díky
T.
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Inac urobil som "Autostart manager" a "Power manager"parametre do PPP kvoli tomuto, vid link: https://dontkillmyapp.com/.

Proste vyrobcovia mobilov davaju do svojich ROM agresivne funkcie kvoli setreniu baterie. Obchadzaju Android SDK, a nestartuju aplikacie pri boote a killuju ich po vypnuti obrazovky. Ak teda nedate aplikaciu do vynimiek. Nokia je tak agresivna, ze ani len aplikacie na hodiny/budiky nedrzi v behu takze vas nezobudia. Lebo zmazu aj nastaveny alarmClock() (SDK funkcia), ktory sa na budiky ma pouzivat.

Kniznica, ktoru na toto pouzivam nie je este dorobena, snazim sa autorovi kniznice pomoct ju vylepsovat. Problem je, ze na testovanie je treba mat fyzicke mobily od vyrobcov u seba. A to este treba brat do uvahy verziu Androida. Des. :-/
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
jan_bar
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2012 13:52:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9, stock Android 9 Pie

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od jan_bar »

Ahoj,

přecházím z Llama na PPP. Poté co jsem vyřešil problém s Android Pie a nescanování mobilních buněk (musí být zapnuto location), se snažím pochopit, jak PPP funguje. Budu rád za pomoc.

1. V anglické verzi je při ukončení událost možnost "Undo". To jsem pochopil tak, že se udělá opak toho, co provedla aktivace profilu, tj. událost In Car zapne profil Car, který zapne BT, když událost skončí, BT se vypne. V české verzi je tam napsáno "Vrať zpět profil" což chápu jako znovu aktivuj (předchozí?) profil. Pokud předchozí profil nechává BT tak jak je, BT pak zůstane zapnuté a přesně to mi to dělá (a já to tak nechci). Šlo by změnit popisek "Undo" na "Return to previous profile"?

2. Co je "předchozí" profil? Řekněme, že jsem doma a běží mi událost At Home a profil Home. Sednu do auta aktivuje se mi událsto In Car a profil Car, který zapne BT. Vylezu z auta, profil Car je ukončen pomocí aktivuj předchozí, tj. aktivuje se mi profil Home? Ve stejném okamžiku ale již nejsem doma, mám defaultní profil Outdoor. Budu mít tedy aktivovaný profil Home nebo Outdoor? Když se podívám do logu událostí, tak se opravdu nejdřív aktivuje profil Home a hned poté profil Outdoor. Nicméně mi není jasné, co aktivovalo ten Outdoor profil, žádná událost tam není zapsaná.

3. Vůbec mi není jasné, k čemu slouží čas Pozdržení u aktivace a deaktivace profilu. Jak se toto chová pokud se v době Pozdržení aktivuje nebo ukončí jiná událost?

Děkuji, Honza
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od Marek.P »

2) Outdoor se spouští pokud není aktivní žádná událost. To znamená, že ty tam máš nastaveno vrať zpět což udělá když ukončíš událost in car ale událost Home nesplňuje parametry(wifi atd,), takže se spustí profil Outdoor.
3) Já pozdržení využívám u přepínání podle kalendáře, kde je nastaven pevný čas událostí v kalendáři. Událost v kalendáři skončí, ale já mám nastaveno pozdržení (10 min), tak událost v PPP pokračuje ještě 10 min po skončení události v kalendáři.
Edit: jiná událost se nespustí pokud běžící událost splňuje podmínky a nová událost nemá větší prioritu.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
jan_bar
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2012 13:52:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9, stock Android 9 Pie

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od jan_bar »

Díky Marku za reakci,

ad 2) tomu právě nerozumím, vrátí se profil Home, nikoliv událost At Home, ta už hodně dlouho podmínky nesplňuje. Co tedy přepne na Outdoor? Událost to není, ani v logu to není napsané, prostě tam vidím profil Home a hned poté profil Outdoor.

ad 3) priority (zatím) nepoužívám ovšem to co píšeš mě vede na další otázku. Když dám reset událostí, události se spouští podle pořadí. Když jich je víc běžících, tak se spustí první, pak druhá atd, je to tak ne? To se ale vylučuje s tvým
jiná událost se nespustí pokud běžící událost splňuje podmínky a nová událost nemá větší prioritu.
. Když nemám priority, předpokládám, že se postupně spustí všechny, které jsou běžící.

Já jsem programátor a proto mám problém s pochopením toho jak to funguje :-)

Honza
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

jan_bar:

1) 2) Undo profile znamena, ze sa aktivuje profil, ktory bol aktivovany pred spustenim udalosti. Viem, ze to nie je uplne jasne, co to robi. Popisane to je v "Dolezite informacie". Asi dam do toho dialogu pri kazdej polozke popis, co ktora polozka znamena.
Tuto volbu je dobre pouzivat vo vynimocnych pripadoch. Napriklad je super ju ppouzit na udalost nocneho hovoru.
Som doma, spim. mam udalost na nocne hovory, cize len pre vybrate kontakty mi mobil zvoni. Takuto udalost je fajn ukoncit cez "Vratit spat". Vrati sa spat profil Spanok, aby ma mobil nezobudil zvonenim.
Na ostatne udalosti, kde sa moze zmenit poloha mobilu pocas jej behu, odporucam "Restart udalosti".

3) Pozdrzanie pri starte funguje tak, ze ak udalost ma vsetky senzory platne (zelene), tak sa udalost spusti "v cakani", profil sa ale este neaktivuje. Az po vyprsani casu pozdrzania sa aktivuje.
Pozdrzanie pri konci je zasa opak. Sice uz nie su vsetky senzory platne (zelene), ale udalost zostane bezat "v cakani". Az po uplynuti pozdrzania sa udalost ukonci a vykonaju sa veci pre ukoncenie.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

" Když dám reset událostí, události se spouští podle pořadí. Když jich je víc běžících, tak se spustí první, pak druhá atd, je to tak ne? To se ale vylučuje s tvým
jiná událost se nespustí pokud běžící událost splňuje podmínky a nová událost nemá větší prioritu.
. Když nemám priority, předpokládám, že se postupně spustí všechny, které jsou běžící."

Priorita a poradie startu su rozne veci.
Poradie startu sa pouziva vzdy, neda sa vypnut. Udalosti sa spustaju v poradi. Aj ked bezi uz daka udalost a startuje nova, vsetky beziace sa zvova spustaju v poradi startu. To aby sa podla poradia postupne aktivovali ich profily.
Priorita je nieco ako filter. Ak bezi udalost, ktora ma vyssiu prioritu ako ta, ktora sa ide spustit, nespusti sa. Aj ked ma vsetky senzory zelene.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
jan_bar
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2012 13:52:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9, stock Android 9 Pie

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od jan_bar »

Díky kluci za váš čas, beru si z toho toto:

ad 1) Klíčová je pro mě věta Na ostatne udalosti, kde sa moze zmenit poloha mobilu pocas jej behu, odporucam "Restart udalosti". K čemu tam tedy tato možnost je? Když bych z nočního hovoru udělal restart událostí, měl bych skončit též s profilem Spánek. V čem je výhoda vrácení předchozího profilu?

ad 2) Profile Outdoor se aktivoval protože - po skončení události In Car se vrátil profile Home ale nebyla žádná událost aktivní, tak se aktivoval defaultní profile Outdoor

ad 3) Pozdržení chápu stejně, jen mi není jasné, jak se to vyrovná se situací, když během pozdržení dojde k další události. Například mám pozdržení na události Kalendář (dejme tomu že vím, že na porady se všichni courají se spožděním :lol: ), mezi tím zavolám manželka a musím frčet domů, aktivuje se mi událost In Car. Po aktivaci profilu Car doběhne pozdržení událost Porada a aktivuje se mi profil Tichá režim, tj. přebije profil Car?

Další klíčová věta je zřejmě tato Aj ked bezi uz daka udalost a startuje nova, vsetky beziace sa zvova spustaju v poradi startu. Asi už tomu začínám trošku rozumět.

Při restartu událostí se též restartují profily, tj. začne se vždy s defaultním profilem?

Mrzí mě, že svými dotazy beru čas, který by šel využít třeba na vylepšení PPP. Používám profilovníky už dlouho, začal jsem s PhoneAlarm (ještě Windows Mobile), pak Easy Profiles (ten byl nejsrozumitelnější, vývojář to ale vzdal kvůli roztříštěnosti Androidu a aplikaci stáhl z Play), pak Llama (taky opuštěná, bohužel nefunguje správně s Android Pie) a teď PPP, kdy snad open source vývoj zajistí alespoň minimální kontinuitu až to Henricha přestane bavit, práskne s Androidem a koupí si iPhone :P

Co se týče velké počtu lidí, kteří si PPP stáhnou ale nepoužívají, myslím si, že by mohlo pomoct následující:
  • aplikace by mohla mít dva režimy, Easy a Advanced, v Easy režimu by se skryly některé možnosti, třeba priority, vrácení předchozího profilu, spouštět/nespouštět při manuální aktivaci, sdílený profil atp., prostě zobrazit jen to, co tvoří základ aplikace
  • návod by měl obsahovat více praktických příkladů použití jednotlivých funkcí s polopatickým vysvětlením, proč to tak funguje
Díky za váš čas, Honza
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

1) "Vratit spat" aktivuje 1 profil. Restart udalosti vsetky udalosti ukonci a znova nastartuje. Cize "Vratit spat" zerie menej baterie, je to rychlejsie.
2) Ano toto je normalne. Nebezi ziadna udalost, aktivuje sa predvoleny profil. Ono by sa to stalo aj ked sa pouzije "Restart udalosti" ak senzory nie su zelene (splnene).
3) Tuto kombinaciu som netestoval. Ale: udalost v pozdrzani nie je v skutocnosti spustena. Nema nastaveny priznak, ze bezi, takze ano, aktivuje sa profil nepozdrzanej udalosti. Ak skonci pozdrzanie, znova sa skontroluju senzory. A ak su vsetky passed tak sa udalost plne spusti. Cize ano, aktivuje sa profil z udalosti na kalendar senzor.
V tomto pripade je priorita udalosti vhodna. Udalost na auto dajte s vyssou prioritou ako kalendarovu a mate vystarane.

Nie, restart udalosti nezacina aktivovat profily prednastavenym profilom. Kedysi som nad tym uvazoval, ale zavrhol som to. Prednastaveny profil sa aktivuje len ak nebezi ziadna udalost. Plati to aj pre restart udalosti.

:-D Nie, do iPhone nepojdem. Ako uzivatel. (Ale planujem si kupit komplet: macbook + iPhone a skusit nieco nakodit. :-))
Aj keby ma Google az tak obmedzil, ze dalsi vyvoj uz nebude mozny, zostavam u Androidu. Napriklad teraz mam dost problem prejst na podporu Android 9, lebo Google zakazal niektore specialne volania. Snazi sa, aby aplikacie pouzivali len api, ktore spristupnia vyvojarom. Nie aby pouzivali java techniku reflections, kedy sa da zavolat aj to, co Google nema v api pre vyvojarov.
Dalsie obmedzenie mozno bude root. Ved cas ukaze, co si pre nas Google pripravuje. :-/

Easy a Advanced verzia: do tohoto sa mi teda vobec nechce. To by znamenalo kompletne prekopanie aplikacie. Strasne vela prace s tym je a ani netusim, co dat do Easy verzie alebo ako by mala vypadat.

Dokumentacia: momentalne je len help v aplikacii (ikonky otaznika vsade mozne) + kopa vysvetlujuceho textu v GUI. Su samozrejme miesta, kde nie je vsetko jasne, to postupne sa snazim zlepsit.
Napisat kompletnu dokumentaciu je tiez problem. Zacal som s Wiki na GitHube, ale uz davno a nemam cas to dorobit. Problem je aj s prekladom takejto dokumentacie a s mojou biednou anglictinou (wiki som pisal po anglicky). Nema mi s tym kto pomoct.
Naposledy upravil(a) henrichg dne sob 09. úno 2019 22:05:54, celkem upraveno 2 x.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Este k tomu "Vratit spat" a "Restart udalosti": "Vratit spat" aktivuje profil, ktory bol aktivny pred spustenim udalosti. "Restart udalosti" aktivuje profily podla aktualneho stavu senzorov. Cize "restart udalosti" nemusi aktivovat to iste, co "vratit spat".

Ja napriklad mam koniec udalosti nastaveny takto:
Udalost Doma -> sensor wi-fi, v okoli nastavene na moju domacu wi-fi. Konec udalosti: nevykonat nic.
Udalost Noc doma -> cas od 0:00 do 8:00 a senzor wi-fi, pripojene na moju domacu wi-fi. Koniec udalosti: Restart.
Udalost Nocny hovor doma ->senzor na hovor, biela listina, a spustenie, len ak je aktivovany profil Spanok (aktivuje sa udalostou Noc doma). Koniec udalosti (cize hovoru): Vratit spat.
Udalost V OSK (Orange, tam som kedysi pracoval, teraz robim z domu) -> sensor wi-fi, v okoli nastavene na OSK internu wi-fi. Koniec udalosti: nevykonat nic.
Udalost Diskoteka -> senzor Prislusenstvo - sluchatka, aktivuje sa profil, co spusti Spotify. Koniec udalosti: restart.

Prednastaveny profil: Vonku.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Este taka pikoska od jedneho uzivatela. Prave mi pisal. Chcel aby mu bezala udalost Praca, cez pracovne dni od 7:00 do 17:00 ale nie ked ma volno.
Volno ma nastavene v kalendari.
Krasne sa na to da pouzit priorita. Stacia na to dve udalosti:
- Udalost Praca so senzorom casu, kde si nastavi pondelok az piatok od 7:00 do 17:00.
- Udalost Volno so senzorom kalendara, ktory hlada celodenne udalosti v kaledari, ktore maju nazov "Volno".
Podmienkou je pouzit prioritu.
Udalost Praca nech ma = 5 a Volno = 6. A ked sa spusti udalost Volno, zablokuje to udalost Praca. Ta sa nespusti.
Finito. :-)

Proste treba na udalosti pozerat celkovo, na vsetky. Lebo sa daju medzi nimi spravit zavislosti. Bud tou prioritou alebo ako to mam ja, aktivovanym profilom (Noc doma, Nocny hovor doma). Mozno vymyslim aj dalsie zavislosti. :-D
Naposledy upravil(a) henrichg dne sob 09. úno 2019 23:34:44, celkem upraveno 2 x.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od dufko »

Nie je jednoduchšie riešiť to cez jednu udalosť "práca"? Teda nahodiť dni kedy robí a udalosť aktivovať ak je v kalendári event "práca".


Aj ja mám v kalendári rozvrh na celý mesiac, dávať si tam navyše celodennú udalosť voľno mi naozaj nenapadlo :)
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Da sa aj tak, ale uznas, ze volna mas menej ako prace. :-D
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

Tu slo o to, ze pracu si do kalendara nedava, kedze robi kazdy den od 7 do 17. Proste chce nahadzovat do kalendara len dovolenku.
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od dufko »

Aha tak to sa dá chápať.
Ja mám zase niečo ako krátky a dlhý týždeň a nepravidelne, takže mám celý pracovný mesiac nahodený v kalendári :)
Uživatelský avatar
henrichg
Robot
Příspěvky: 708
Registrován: stř 05. srp 2009 10:30:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: PhoneProfilesPlus-profilovník

Příspěvek od henrichg »

To chapem. Sam som uvazoval nad tym, ze keby som pracoval ako Ty, tak kto mi to nahadze do kalendara. :-D
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“