Google Galaxy Nexus - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Uživatelský avatar
cvaldik
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:27:26
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815
Mobil 2 / ROM: LG G2 D802
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od cvaldik »

Ja osobne letim na C.N.A jelikoz je to smesice. I kdyz me laka Cm ci aokp. Nekdo naky postrehy vuci cna vcem lepsi horsi ? Diky
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Lyon »

CNA,AOKP i CM maji tunu funkcí,které nikdy nevyužiješ :) (stejně jako já).Jediný rozdíl,co jsem zpozoroval mezi AOKP a CNA je v tom,že v AOKP můžeš měnit boot animaci pomocí toolu přímo v ROMce,což CNA neumí a v CNA se lépe nastavuje blikání LED kontrolky,což se mi v AOKP nějak nedařilo.
DMOC
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 13. dub 2012 19:34:37
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Rom: CyanogenMOD 7,2

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od DMOC »

Ahoj. Děkuji za návod, velice jednoduše jsem se propracoval k nahrání ROM. Můj problém je, jak jsem zjistil, jinde. Začalo to tak, že jsem na rootlém telefonu s CM10 verzí asi 15 dní starou, neměl žádný problém. CM používám asi tak dva roky, na různých zařízení a na Galaxy Nexus od počátku - cca 9M, nikdy žádný problém. Včera jsem hrál závislou hru Royal Revolt!
Před veškerým hraním jsem vždy čistil app. aby zbytečně neběžela jiná. Po cca 3 hodinách hraní mi telefon udělal zásek na 10s a poté se restartoval. Do této doby jsem byl v klidu, až do bootloga logo jokera načítalo, pak hodilo rozmázlej ksichtCM a tel se restartoval. Takto to byl několikrát, až jsem vyndal baterii, očuchal telefon jak je na tom s teplotou, jestli není přehřátý, to bylo v pohodě. Nedávno jsme čistil komplet paměť v telefonu a co jsem si samozřejmě smazal byli i Backup no nedalo se nic dělat a hledal jsem a našel tento skvěle napsaný článek. Potkal jsem se s první chybou a to že nešlo instalovat USB Driver, jelikož mám Windows 8. No tak celé opakovat na NTB kde ještě WIN 7 zahnívají a hurá vše se dle návodu zdařilo. Těšil jsem se na funkční telefon, ale při načítání jokera se stala opět ta samá chyba. Desky se točí, barvičky svítí a po pár vteřinách rozmazání a pád s rebootem :( . Nevíte nědko prosím, jak zachránit mého Samsung Galaxy Nexus Maguro?
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Lyon »

Ten joker je co? Bootovaci logo ROM? Jinak jestli te chapu spravne, telefon ti vubec nechce nabootovat, je to tak? Pokud ti nechce nabootovat, jakou ROM a kernel pouzivas?
DMOC
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 13. dub 2012 19:34:37
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Rom: CyanogenMOD 7,2

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od DMOC »

Přesně tak, Nechce naběhnout a to do žádné z testovacích ROM Původně CM10 nyní podle tohoto návodu nahrané yakju : 4.0.4 (IMM76I)

V obuch případech v bootovacím logu (joker) po cca 5s načítání se rozsype obraz na pul sekundy a restartuje se.

Momentálně nemám u sebe telefon, takže nenapíšu jaký kernel. Nevím, jestli tohle pomůže, to jsem našel jako poslední scr co jsem použil někde na netu ještě před creshsoftem
Obrázek
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Lyon »

Znas Nexus Root Toolkit? Pres ten bych tam zkusil nahrat ofiko 4.1.2 ROM a pokud by to stale delalo, tak na reklamaci. Na screenu je CM ROM s default CM kernelem.
DMOC
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 13. dub 2012 19:34:37
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Rom: CyanogenMOD 7,2

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od DMOC »

Nahrál jsme přes Nexus Root Toolkit 4.0.4 (IMM76I) Dělá to to samé :-(
Teď ho budu muset uzamknout a poslat tedy na tu reklamaci. Nic jiného asi nezbývá.
Jen takový dotaz asi před rokem jsme sním upadl na kole při psaní SMS :D No a telefon posloužil jako skvělé chránič zápěstí. Respektive místo lišeje na mé ruce je na telefonu. Co na to servis asi tak řekne? A mimochodem můj druhý nexus co teď mám doma jsem, ztratil dnes v lese. Pro zasmání hledal jsme ho v listí asi hodinu a nalezl. Samozřejmě v lese v 18:00 tma jak v pytli a svítil jsme si akorát blikačkou z kola a nikde ani noha na prozvonění.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Lyon »

No tak to seš úplně jasný,pokud je tam viditelné mechanické poškození,tak ti Britex řekne,že je naštíplá základní deska nebo něco podobného.Což je btw. dost možné,že opravdu máš telefon někde vevnitř mechanicky poškozený a teď se to projevilo.

Každopádně dej vědět,jak si dopadl.Třeba budeš mít obrovskou kliku a reklamaci ti uznaj.Upřímně tomu ale nevěřím...
bejvalo
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 05. led 2012 10:18:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Tablet: Nexus 7

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od bejvalo »

mohl by se někdo rozepsat o bode 1? Nainstalovat Android SDK a řádně zprovoznit (přidat do PATH) příkazy jako adb, fastboot atd.

uz jsem to dlouho nedelal a moc nerozumim "řádně zprovoznit (přidat do PATH) příkazy jako adb, fastboot atd."
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od mArtinko5MB »

Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
kecinzer
Moderátor
Příspěvky: 2142
Registrován: stř 07. dub 2010 16:46:40
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Bydliště: Děčín - perla severu
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od kecinzer »

Nezlobte se na mě, ale pokud si někdo není schopen nainstalovat a řádně rozchodit Android SDK (třeba i s vygooglením), tak by se do žádného flashování neměl vůbec pouštět.
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK
Uživatelský avatar
Heimdall
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: ned 05. zář 2010 17:12:04
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 2 XL
Mobil 2 / ROM: LG G6
Bydliště: České Budějovice

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Heimdall »

Mám trapnou otázku. Bude ten Tebou popsaný postup fungovat i pro přechod z CM 10.1.2 na původní Google rom 4.3 (JWR66Y) ? Android SDK jsem si samozřejmě zprovoznil. :oops:
Uživatelský avatar
chal
Droid
Příspěvky: 1430
Registrován: úte 12. črc 2011 7:46:13
Typ mobilu / ROM: 1+1 64GB

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od chal »

Bude...

@phone
1+1 64GB Sandstone Black / COS
Uživatelský avatar
Kevina
Androiďák!
Příspěvky: 260
Registrován: stř 24. dub 2013 10:07:47
Typ mobilu / ROM: Nokia 7 Plus
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Obnovení výchozí ROM

Příspěvek od Kevina »

Trošku jsem se s tím nyní pral a nevím, jestli jsem špatně téma přečetl, ale v návodu mi chybí, že je potřeba do SDK Android nakopírovat fastboot ovladač. Jinak není možno příkaz fastboot použít, resp. nefunguje. Osobně mi přišel super tento návod + zde je odkaz na fastboot ovladač. Chtělo by to návod pro "paka" jako jsem já, co nejsou programátoři, ale "lopaty" a nad vším musí přemýšlet proč, nač a jak :D
Nokia 7 Plus ■ Unlock bootloader ■ Stock Android Pie (rooted)
Odpovědět

Zpět na „Google Galaxy Nexus - ROM/ROOT/FW“