Online aplikaceDisk Google

Aplikace typu "tenký klient" využívající zdroje na internetu.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

Já jsem teď nedávno zařizoval FTP pro svého zákazníka u Tele3. 1GB za 120kč/rok. Bezplatným službám menších firem bych se vyhnul, tam není žádná garance, že to za týden pojede.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
proste_ja
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 06. pro 2012 7:39:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Re: Disk Google

Příspěvek od proste_ja »

Mrknu na to, díky moc
Martuška
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 13. dub 2014 14:30:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 mini a S4

Re: Disk Google

Příspěvek od Martuška »

Jde nějak v aplikaci Fotky nastavit aby se mi fotka kterou smažu v mobilu, tak aby se mi nesmazala i úložišti?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, nemělo by to logiku. Synchronizace znamená, že se udržuje stejný stav v zařízení i na serveru.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Martuška
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 13. dub 2014 14:30:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 mini a S4

Re: Disk Google

Příspěvek od Martuška »

Synchronizace sice ano, ale nemá to taky sloužit jako záložné úložiště např. při přehrávání telefonu nebo když se rozbije SD karta? V návodu aplikaci je i napsáno že to jde, když kliknu do levého rohu a dám nastavení, ale to nastavení tam není...
Přílohy
Screenshot_2015-07-29-20-11-38.png
Screenshot_2015-07-29-20-11-38.png (255.52 KiB) Zobrazeno 4556 x
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

Když se rozbije SD karta nebo když resetuješ telefon, tak se to ze serveru nesmaže, ale naopak se to potom zase obnoví do telefonu. Ze serveru se to smaže jen tehdy, když to úmyslně z telefonu smažeš. Tedy musí tam proběhnout příkaz ke smazání, nestačí jen, že soubor zmizne.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Martuška
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 13. dub 2014 14:30:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 mini a S4

Re: Disk Google

Příspěvek od Martuška »

Aha, takže když si omylem smažu všechny fotky jako teď tak je mi ti k ničemu. A nějaký jiný nápad (aplikace), která by mi to pomohla řešit...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, pokud je přímo smažeš, byť omylem, tak zmiznou i ze serveru. Ale mám pocit, že se u google dá vrátit do historie, tedy do stavu, kdy ještě fotky byly. Jinak já k tomuto účelu používám galerii Quickpic, která umí přenos do cloudu formou zálohování, nikoliv synchronizace, takže fotky se nahrají a jsou tam, bez ohledu co s nimi dělám v telefonu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ales0546
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 28. črc 2015 17:21:00
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 Stock

Re: Disk Google

Příspěvek od ales0546 »

Potřebuji radu. Začal jsem nově používat Google disk jako zálohu pro svoje fotky a videa co mám v telefonu. Nainstaloval jsem si i program do PC (Windows 7). Teď jsem už skoro všechny fotky a videa sesynchronizoval. Co mi vadí je to, že program v PC automaticky zvolil jako složku pro soubory systémový disk. Což já vzhledem ke kapacitě SSD nechci. Chci, aby se soubory ukládaly na jiný disk, než je systémový. Nikde v nastavení jsem to nenašel, ani při instalaci nebyla možnost zvolit výchozí složku. Tak jak je to třeba u Dropboxu.
Je nějaký způsob, jak změnit umístění systémového disku jinam, než je to nyní?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

To se poptej spíš v nějaké PC poradně, s androidem to nesouvisí.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Disk Google

Příspěvek od Otomar »

Fotky od Googlu se ptají, jestli maji mazat jen v telefonu, nebo i v cloudu. Při mazání fotek se fotky přesunou nejprve do kose a po delší době teprve mažou. Používám Fotky na Androidi 5.1.1.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
harris
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 22. črc 2011 21:21:18
Typ mobilu / ROM: XIAOMI RN3 Pro Se

Re: Disk Google

Příspěvek od harris »

ales0546 píše:...Je nějaký způsob, jak změnit umístění systémového disku jinam, než je to nyní?...
Tu je postup nato z Google drive help fora v angličtine, sú dve možnosti a obe fungujú:
Give these steps a try for setting up a new Google Drive folder and location.

Click on the Google Drive icon in your system tray (usually bottom right of your Windows task bar)
Choose Preferences
Choose Disconnect account, your Drive will be disconnected but your files will stay on your PC
Click on the Google Drive icon again
Sign in when asked, step through the set up until you reach screen 2 of 2 – then click Advanced setup
Click Change to choose the folder name and location – if you choose an existing folder it must be empty
Your files will now be re-synced down to your PC in this new location
Delete the old folder and files – if you want to.

An alternative method, without disconnecting your account:

Click on the Google Drive icon in your system tray
Choose Quit Google Drive
Now move the Google Drive folder within Windows Explorer to a new location
Restart Google Drive from Start –> All Programs
Google Drive will warn you that it can’t find the folder, click on the Google Drive icon again and choose Error – Google Drive folder is missing
A window will open up, choose Locate folder and go find the new Google Drive folder.
Nexus S - Nexus 5 (Red) PureNexus 6.0.1 - XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE Nitrogen - Nokia 8 - Samsung S21
kvapo
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: pon 14. črc 2014 18:41:04
Typ mobilu / ROM: xxx
Rom: 0

Re: Disk Google

Příspěvek od kvapo »

ahoj dřív g.disk fungoval bez problému na zálohu fotek z mobilu na pc, vždy jsem vybrané fotky označil a poslal na google disk přes wifi, teď už to nejde myslel sem, že je to pomalým uploadem od poskytovatele blbnul net, ale je to opravené a problém pořád přetrvává.

Neustále nedokončené přenosy fotek na disk, notifikace na liště jen ukazuje ikonku a nic. žeby nová aktualizace? Nevím co se stalo, poradí někdo?
Mumínek
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 15. kvě 2015 17:49:27
Typ mobilu / ROM: Acer B1_750
Tablet: Acer B1_750

Re: Disk Google

Příspěvek od Mumínek »

Nemůžu přijít na povolení ke stažení souboru. Je tam pouze prohlížení a upravování. Oprávnění ke stahování mám pořád na zabránit čtenářům ve stažení. Chci povolit všem co mají odkaz, aby si soubor mohli stáhnout. Prosím poraďte.
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Disk Google

Příspěvek od foto1977 »

Ahoj nevíte jestli letos opět bude ta bezpečnostní kontrola za kterou Google dával 2GB prostoru navíc???
Tedy doufám, že už nebyla...
Loni i předloni jsem jí využil a těch 19GB mi je již těsných, pohybuji se pořád na 85-90% kapacity...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
ropman
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 15:57:27
Typ mobilu / ROM: Realme 7 4/64GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Disk Google - zmizely soubory na webu

Příspěvek od ropman »

zdravím Vás,
zjistil jsem, že nemohu přes mobil (SG NoteII) otevřít nějaké soubory na Google disku a i nahrávání mi zahlásilo chybu. Strukturu složek vidím, soubory také. I v NTB, který mám synchronizovaný soubory jsou (12GB, raději jsem si vše odkopíroval do zálohy), klient v NTB (Win7, 32 bit) normálně běží a píše že je vše synchronizováno.
Ale po přihlášení do webovéh rozhraní Google Drive tam není NIC! Ještě po přihlášení mi tam někde probliklo že mám obsazeno těch cca 12GB z 17GB, ale je tam prázdno a teď už to zobrazuje obsazenost jen 20MB z 17GB.a to i v klientu NTB (ale fyzicky v NTB ty soubory jsou).

Čím to sakriš může být? Mám synchronizaci ještě na dalším PC s Win10 a občas jsem se tam přihlásil i z firemního NTB.

Díky za rady. Jak jste na tom vy, vše funkční?


EDIT:
tak vysvětlení zde - https://www.google.com/appsstatus#hl=cs ... a2c918af14" onclick="window.open(this.href);return false;

Aktuálně mi ale pořád 19.3.2017, 12:30 služba nefunguje a k souborům na webu se nedostanu.


Čas Popis

17.03.17 0:22

Problém se službou Disk Google bude vyřešen. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za trpělivost a trvalou podporu.
K dispozici jsou i další informace v angličtině. Anglický text najdete na stránce stránka v angličtině.

16.03.17 22:58

Funkčnost služby Disk Google již byla pro některé uživatele obnovena, úplné zprovoznění pro všechny uživatele očekáváme za 12 hod.. Upozorňujeme, že tento časový rámec pouze předpokládáme a může se ještě změnit.
K dispozici jsou i další informace v angličtině. Anglický text najdete na stránce stránka v angličtině.

16.03.17 21:22

Náš tým pokračuje v řešení problému. Další informace o tomto problému a jeho aktuálním stavu vám poskytneme nejpozději v: 16.03.17 22:30.
K dispozici jsou i další informace v angličtině. Anglický text najdete na stránce stránka v angličtině.

16.03.17 20:33

Náš tým pokračuje v řešení problému. Další informace o tomto problému a jeho aktuálním stavu vám poskytneme nejpozději v: 16.03.17 21:29.
K dispozici jsou i další informace v angličtině. Anglický text najdete na stránce stránka v angličtině.

16.03.17 19:41

Omlouváme se, jsme si vědomi problému se službou Disk Google postihujícím velká skupina uživatelů. Uživatelé se bohužel nemohou přihlásit ke službě Disk Google; setkávají se s chybovými zprávami a případně i dalším neočekávaným chováním. Nové informace o tom, kdy bude problém vyřešen, budou k dispozici do 16.03.17 20:41. Upozorňujeme, že tento časový rámec pouze předpokládáme a může se ještě změnit.
K dispozici jsou i další informace v angličtině. Anglický text najdete na stránce stránka v angličtině.

EDIT 2: V 16:00 už zdá se vše funkční
Mpik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21. čer 2018 12:17:34

Re: Disk Google

Příspěvek od Mpik »

3 roky neaktivní diskuse, ale zkusím to.
Gdrive používám na desktopu pod windows běžně a vím, že se tam dají soubory i vytvářet a editovat. Teď jsem chtěl se přihlásit z telefonu. Jde to. Ale pro editaci musím mít staženou aplikaci Dokumenty. A ta se mi hádá s Battery saverem. Prostě po napsání každého jednoho písmene se spustí battery saver a optimalizuje. Vrátím se zpět, napíšu další písmeno, a opět. Pomůže jen natvrdo ručně zastavit battery saver.
Chtěl jsem na telefonu nejít na gdrive přes příslušnou aplikaci, ale přes webový prohlížeč, ale nastalo totéž. Jakmile chci editovat, nutí mě to do aplikace Dokumenty. Je to nějaká hloupost, aby se programy takto spouštěly navzájem, ale zatím nevím co s tím.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Disk Google

Příspěvek od ludekbrno »

V zájmu duševního zdraví a zejména správné funkčnosti telefonu důrazně doporučuji nepoužívat žádné pitomosti typu "battery saver"!!! To je v podstatě jen podvod na hloupé uživatele, protože to v žádném případě baterii neušetří, zato to způsobuje právě podobné nesmyslné problémy. Takže pryč se saverem a bude to ok.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“