Nástroje pro práciMuzikanti - Metronom, ladička, akordy, piano, atd.

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lektor
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Muzikanti - Metronom, ladička, akordy, piano, atd.

Příspěvek od Lektor » stř 17. srp 2011 11:57:00

Na Marketu najdeš zadarmo, co jsem vyzkoušel a funguje perfektně:
Mobile Metronome - různé zvuky, i kravský zvonec
gStrings Free - ladička jako měřicí přístroj s rafičkou, nebo hraje určený tón
Fretter Lite - akordy snad na všechno brnkací, kytary, banja atd. Zadáš např. G a zobrazí se ti několik variant Gdur, gmi, G7, gmi7, Gmaj7). Jde to i obráceně (Reverse), že nakreslíš akord a ono to řekne značku. To je verze Basic (zdarma). V té pokročilé je toho asi víc.
Piano for you - klaviatura až 15 bílých v řadě, umí i dvě řady nad sebou. Umí i dvojhlas. Umí nahrát co hraješ a pak přehrát s pohybujícími se klávesami.
Smart Lyrics - přehráváš písničku, nahoře v povelové liště se objeví trojúhelníček - stiskneš - objeví se text písně, který lze uložit a pak někdy zase už offline vyvolat. Jde to i manuálně zadat název písně a napíše to text. Musí být puštěný Internet. Akorát jsem nepřišel na to, kam se to ukládá, aby se to dalo dál využít (říká že se to kopíruje do clipboardu).
Chromatic Pitch Pipe - sbormistrovská ladička. Klepneš na tlačítko MT (dur) a na stupnici, např. C a přehraje to 1. 3. a 5. tón stupnice (C,E,G), totéž tlačítko mT (moll) C (C, Es,G). Placená verze má navíc zvuk místo piána ještě varhany.
Pitch Perfect - sbormistrovská ladička - je trochu jiná než předchozí - hraje tón dokud držíš tlačítko. Ukazuje a přehrává tón, např. A4 t.j. 440 Hz. Hraje dokud držíš tlačítko. Ukazuje notové osnovy (jaký je moll na jednom křížku) a přehraje základní tón. Je tam i jakýsi zápisník, přidej písničku a v jaké tónině (jenom jméno a tónina) je to pro zapomětlivé muzikanty.
Magnify - zvětšovací lupa. Využívá fotoaparát mobilu a může i přisvětlit diodou. Senza!
Swiss Army Knife - baterka, pravítko (cm i inche), minutka (timer), Stopky (Stopwatch), užasný kompas, vodováha, kalkulačka.
Super Swiss Army Knife Free - navíc ještě úhelník, olovnice, bublinová kruhová vodováha, vertikála/horizontála, měření vzdálenosti a i výšky sochy či domu.
Naposledy upravil(a) Lektor dne sob 01. říj 2011 9:25:14, celkem upraveno 2 x.

henrichg
Robot
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 - Android 9.0 stock - not root
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X - PixelExperience ROM (A9.0) - root
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE - Android 6.0.1 stock

Re: Muzikanti - Metronom, ladička, akordy, lupa

Příspěvek od henrichg » stř 17. srp 2011 12:07:52

Diik moc za super typy. ;)
Autor PhoneProfiles a PhoneProfilesPlus. e-mail: henrich.gron@gmail.com

fachamusik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia x3-02
Tablet: Nextbook 8SE

Re: Muzikanti - Metronom, ladička, akordy, piano, atd.

Příspěvek od fachamusik » pon 12. srp 2013 11:32:01

Dobrý den, na google play jsem taky našel spoustu metronomů, ale záhadou u všech je, že jsou nepřesný: náhodně je vždy jeden klik zpožděnej. Tablet mám docela výkonnej - dvoujádro s 1 GB RAM, pro jistotu jsem vypnul wifi a všechny aplikace, ale opakuje se stejná chyba nehledě na staženou aplikaci. Předpokládám správně, že chyba bude někde v tabletu resp. v systému? Mezitím jsem si stačil všimnout, že je Android pro muziku nepoužitelnej myšleno čistě v reálnym čase. Ta latence je všude, i tam, kde se aplikace tváří, že se s ní dá hrát live: např. různý AKAI MPC simulace (jsem taky bubeník a perkusionista a v PC to používám běžně), případně aplikace pro DJ´s. Nedá se s tim prostě hrát. Vyřeší to upgrade systému (mám 4.0) nebo je to otázka mého HW anebo mám na tvorbu hudby v Androidím tabletu zapomenout?
S Androidem prožívám zábavu každý den. Je legrační vracet se do dob počítačového pravěku z dob Windows 3.1, kdy jste nevěděli dne ani minuty, kdy se co posere... :D

mickielli15
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Vodaf. Smart II - HTC Desire X - Sony Xperia Z+Z1

Příspěvek od mickielli15 » ned 26. led 2014 18:48:23

Jen povím, že jsem muzikant a vyhovuje mi Gstrings jako ladička a Metronome beats jako metronom :-)

mijakhany
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 dual 9.0 P
Tablet: Asus EEE Pad Transformer TF701T

Příspěvek od mijakhany » sob 03. kvě 2014 21:28:02

Já přidám aplikaci Zpěvník, který je hlavně o písničkách s akordy, ale vychytávky přibývají.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ka.zpevnik
C35i,MT50,K700i,N6220clasic,N96,OMNIA II, SonyEricsson X10i, HH2, XperiaV, SG S5

A4tune
Nové Androidě
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Příspěvek od A4tune » pát 26. srp 2016 15:59:01

Ohledně ladičky, naprogramoval jsem si vlastní :-)

https://play.google.com/store/apps/deta ... com.a4tune" onclick="window.open(this.href);return false;

Vyvíjím primárně s houslemi, ale testuji i s kytarou, tak snad vám dobře poslouží...

miland
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Příspěvek od miland » úte 27. pro 2016 18:01:56

Všechny tyhle ladičky jsou jen takové hračky. Pokud někdo chce opravdu profesionální software tak jedině Verituner a Tunelab. Druhá zmiňovaná je i pro AD, ale ne na GPlay, ale pouze ze stránek výrobce. Jako demo je zdarma. Pro iOS je první za cca 600$ a druhá za 300$.
Ovšem nejlepší je ladit podle ucha. [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s

mijakhany
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 dual 9.0 P
Tablet: Asus EEE Pad Transformer TF701T

Příspěvek od mijakhany » úte 27. pro 2016 23:09:35

A4tune píše:Ohledně ladičky, naprogramoval jsem si vlastní :-)

https://play.google.com/store/apps/deta ... com.a4tune" onclick="window.open(this.href);return false;

Vyvíjím primárně s houslemi, ale testuji i s kytarou, tak snad vám dobře poslouží...
Díky za odkaz, až bude chvilka rád vyzkouším. :palec:
Né, že by to bylo nutností, ale mám rád češtinu ;)
C35i,MT50,K700i,N6220clasic,N96,OMNIA II, SonyEricsson X10i, HH2, XperiaV, SG S5

A4tune
Nové Androidě

Příspěvek od A4tune » pon 02. led 2017 23:48:00

mijakhany píše: Díky za odkaz, až bude chvilka rád vyzkouším. :palec:
Né, že by to bylo nutností, ale mám rád češtinu ;)
Bezva, díky! Na základě Tvého komentáře jsem přidal ve verzi 2.0.1 české překlady uživatelského rozhraní, tak ať dobře poslouží :-)

A4tune
Nové Androidě

Příspěvek od A4tune » úte 03. led 2017 0:05:36

miland píše:Všechny tyhle ladičky jsou jen takové hračky.
Přesně tento pocit mě vyprovokoval k tomu, abych si napsal vlastní :-) Mohl bych se tu rozepsat, kolik algoritmů jsem vyzkoušel, než jsem došel k současným, ale to by bylo nadlouho; každopádně v momentální podobě je v A4tune přesnost chromatické ladičky na desetiny Hz (zpřesňuji výsledky FFT pomocí vyšších harmonických frekvencí) a přesnost strobe ještě vyšší - daleko za hranicí toho, co zvládnou mechaniky "normálních" nástrojů udržet.

Což ovšem vůbec neznamená, že není co zlepšovat, za jakékoli nápady budu vděčný - dejte mi prosím vědět na a4tunelabs@gmail.com .

maro
Nové Androidě
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: SG NOTE

Příspěvek od maro » stř 04. led 2017 13:40:20

Ahoj, tak jsem si ji včera vyzkoušel s kytarou a vypadá moc dobře. Pěkně se s ní ladí. Časem ješte vyzkouším, jak si porozumí s banjem.
Dík za ladičku...

Odpovědět

Zpět na „Nástroje pro práci“