Motoluxeu Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Motorola
Odpovědět
haryk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:49:15

u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od haryk »

prosím o radu,příchozí zprávy fungují,ale nelze žádné odeslat,zkoušel jsem i konfigurační sms od operátora,ale žádná změna,při odesílání se dlouho snaží a poté se objeví hláška"nepodařilo se odeslat",už nevím,co bych s tím měl udělat,zkusil jsem i reset do továrního nastavení,poté se podařilo dvě sms odeslat,ale pak opět nešlo další odeslat.je kupovaný u alzy,v češtině,žádné změny v aplikacích jsem neprováděl,verze 2.3.7,předem díky za radu,Haryk
franik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. črc 2013 15:28:52
Typ mobilu / ROM: Motorola XT615

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od franik »

Mam stejny problem konfiguracni sms nic neresi, ani puvodni nastaveni...Problem mam ted asi 2 den a nikdo nevi co s tim, ani jsem nikde nenasel nejake dasli forum, kde by bylo popsano co je spatne nebo v cem je chyba
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od LivArt »

Dá se v nastavení SMS nastavit SMS centrum (nějaký telefonní číslo)?
haryk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:49:15

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od haryk »

zkoušel jsem v rubrice nastavení SMS podle instrukcí technické podpory T mob. ale kolonka "nastavení Centrum zpráv" tam vůbec není!!!tak jsem ho poslal na reklamaci k prodejci ať si s tím poradí.Operátor mi vyměnil pro jistotu simku,ale žádná změna,zkusili jsme i jejich služební sim kartu a také nic,
ale koupil jsem jinou Motoluxe ,která pochází od T mobile,tam nastavení Centrum zpráv je,ale připadám si jako blázen,když jsem jí kupoval,sms v pohodě odešla,ale druhý den ani náhodou,tak opět vyresetování a bez výsledku.Pak se nějakou náhodou podařilo několik zpráv odeslat a další den opět nejde nic poslat.Nechápu to,zkoušel jsem i vypnout synchronizaci s Googlem,žádné jiné sdílení nemám zapnuté.KDO TO VYŘEŠÍ MÁ U MĚ FLAŠKU MORGENA :(
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od aldabubo »

Nemůže to být tím, že se ti sms automaticky po napsání určitého počtu znaků převádí na mms? Občas ty aplikace mají takové nastavení- je potřeba to tam přepnout. Zkusili jste jinou apku na sms, třeba GO?
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
haryk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:49:15

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od haryk »

neodešle třeba i jen dvě slova,v nastavení je 160 znaků bez diakritiky,taky jsem si všiml,že při odesílání hodně kolísá indikátor signálu,občas dokonce přepne na stav bez signálu,přitom jsem ve městě,hovory a internet,vše jede ok.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od aldabubo »

Tak mě ještě napadá - nemáš nastavené třeba "wcdma only", tedy mobil vyžaduje 3G...hmmm, ale na sms by to vlastně nemělo mít vliv, ty by měly jet vždy přes GSM.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
haryk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:49:15

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od haryk »

mám v nastavení 2G/3G automaticky,ale je fakt nepochopitelné,že mi na stejné číslo jedna sms odejde a po chvíli už další neodejde ani na několik pokusů.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od LivArt »

Byla v těch dvou Motorolách stejná verze ROM?
haryk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:49:15

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od haryk »

jestli byla stejná verze ROM netuším,kde najdu tento údaj?koukal jsem v nastavení rubrika info o telefonu,ale tam jsem nic takového nenašel
knp
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 19. zář 2011 12:33:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Re: u Motoluxe mi nejdou odeslat SMS

Příspěvek od knp »

Mam uplne stejny problem u telefonu me manzelky. Co jsme vypozorovali, ze smsky se zacnou posilat kdyz vypneme datove sluzby. Pokud ficime na wifi tak smsky se poslou. Ale je to zahada predtim vse fungovalo ale posledni dobou telefon zacal zlobit :(

Mate stejne zkusenosti, tedy vypnout data a posilat sms?
Odpovědět

Zpět na „Motoluxe“