Huawei Ascend G300 - obecná diskuzeZtrata signalu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Ztrata signalu

Příspěvek od Tomáš V »

Ahoj, taky mám asi dva měsíce ascend g300 a poslední dobou mě trápí ztráta signálu. Občas se mi stávalo, že po odemknutí telefonu jsem zjistil, že "služba není k dispozici" nebo "pouze tísňová volání", prostě že telefon je bez signálu. Někdy stačí telefon jen odemknout, jindy zapnout / vypnout wifi a signál naběhne, jindy zase musim zapnout / vypnout režim v letadle a signál naběhne, je to záhada. Takže mě to hrozně štve, protože pak mi chodí akorát smsky že jsem nedostupný. Signál je tu perfektní, tím to není. A dělá mi to čím dál víc, dneska už mám signál jen ojediněle :cry:

Nevíte čím by to mohlo být nebo jak to vyřešit? Mám toto nastavení:
- pouze sítě 2g
- manuálně nastavenou síť tmobile (ne automatickou volbu sítě)
- android 2.3.6.
- B892
maTTew
Stálý androiďák
Příspěvky: 163
Registrován: pon 24. led 2011 18:02:19
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300 B952

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od maTTew »

Nech zapnutou GPS..
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Tomáš V »

Aha, to mě nenapadlo - vyzkoušim a uvidim, akorát to bude teda žrát baterku navíc... maTTew, takže máš / měl jsi taky tenhle problém a pomohlo to?
Naposledy upravil(a) xGrany dne pon 01. črc 2013 15:06:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstranění citace
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Nesli »

Nebo nedávej manuální volbu sítě...Můžě prijít o signál či měnit BTSku a pak znovu potvrdit volbu sítě, něco takovýho mi dělala G1ka, když jsem byl kdysi na hranicích a měl jsem tam manuální vyhledávání...
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Tomáš V »

Já právě zkoušel všechny možný volby (i síť automaticky) a nepomáhalo... ale díky moc za tip.

Tak puštění GPS taky nepomohlo. Signál teď na chvíli naskočil ale už to zase píše že služba není k dispozici... grrrr

Nemáte ještě prosím někdo nějaký tip? Protože jinak to jde do servisu.
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Nesli »

Tak jestě zkusit factory reset a s nicím nechýbat - uvidíš, jestli to pojede...pak leda servis...
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Tomáš V »

To znamená volba Reset která se objeví dole po podržení tlačítka nahoře na telefonu? To jsem právě už taky zkoušel a nic. Ale nevim jestli Reset = ten factory reset, to jsem nikde nenašel.
Naposledy upravil(a) xGrany dne pon 01. črc 2013 15:07:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstranění citace
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Nesli »

Myslím navracení telefonu do původního stavu, ale smaže ti to všechny data, najdeš to někde v menu telefonu, zabezpečení, úložiště nebo tak...
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Tomáš V »

Jo aha, bude to asi Nastavení - Ochrana osobních údajů - Obnovení továrních dat. No zkusim to a uvidim, protože stejně jestli to půjde do servisu tak to tam udělaj beztak jako první krok. Data tam ani stejně žádný nemám, aplikace můžu nainstalovat znova. Napíšu jestli to pomohlo.

Takže reset do továrního nastavení proveden, bohužel opět po pár minutách hlásí že služba není k dispozici. Za chvíli signál naskočí a pak zase za chvíli nic. Takže se na to můžu vy... a jestli někdo nemá nějaký tip tak zítra posílám do servisu.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 13. črc 2013 7:05:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
pavbures
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 03. črc 2011 19:33:31
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od pavbures »

Nemůže Ti to dělat SIMkarta? Nezkusil jsi jinou?
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od Tomáš V »

No to už mě taky napadlo... mám ještě jednu kteoru nepoužívám ale je na ní PIN kterej samozřejmě už nevim :oops: Ještě bych si mohl zkusit půjčit od manželky. Já teda simku už mám hodně starou, je možný že to dělá simka?

Tak jen dodávám, že s jinou simkou to dělá totéž (ta simka je teda taky stará jako moje, asi ještě starší ale nevim jestli to hraje roli...).

Ještě k tomu výpadku signálu... dal jsem tu svou simku ještě do svého starého telefonu a signál vypadává také :shock: :shock: Předtím to ale nedělalo. Takže možná je to nakonec fakt simkou, je už dost stará, tipuju tak minimálně sedm let.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 13. črc 2013 7:05:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním triple príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
Uživatelský avatar
ekim
Androiďák!
Příspěvky: 254
Registrován: pon 09. črc 2012 22:43:18
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend G300
Tablet: Vodafone Tab Prime 6
Tablet 2 / ROM: Vodafone Smart Tab7 a dalsi

Re: Huawei Ascend G300

Příspěvek od ekim »

Nevim mam krasnou bilou SIM lehce nakraplou nad cipem od oskara bez jakehokoliv loga cca 12 let starou a nikdy zadny vypadky signalu :/ Spis jestli to neni nekde problem v okoli...
Spousta hracek, telefonu a tabletu, ze bych si mohl otevrit elektro :) divim se ze vsechny pouzivam
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Tomáš V »

Je to záhada, protože s mojí starou sim to dělá v novym i starym telefonu (ve starym to dřív nedělalo). S manželčiou simkou (taky stará karta) mi to dělá v novym mobilu taky. Ale manželce s její simkou v jejím mobilu nic nevypadává a to jsme vedle sebe. Takže jsem z toho fakt paf.
DemoVerze
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. črc 2010 23:26:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII - ICS 4.0.4. + Cyanogenmod9
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od DemoVerze »

Skoda, ze tady neni nikde reseni... rekl bych, ze je to problem androidu jako takovyho. Ja mam SG2, kolegyne HTC Wildfire (stejny operator), pritelkyne HTC Wildfire S (jiny operator) a vsem to pada....
Co se tyka me SG2 -ztrata signalu je cim dal castejsi, pridavaji se do toho samovolne restary, nelze probudit z rezimu "letadlo"... mam root, ICS, cyanogen mod 9..... ale nejsem zadnej geek, vse jsem delal podle navodu na forech. Takze dohromady toho moc nevim.
Az nekdo prijde na to, cim to je, poslu mu dekovny dopis :)
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Tomáš V »

Tak já jen zpětně dodávám, že jsem telefon poslal na reklamaci do servisu (britex), odkud mi napsali že tento problém už jinde zaregistrovali a kde mi během pár dnů vyměnili anténu a poslali zpět. Telefon od té doby v pohodě, ale poslední dny se mi občas signál zase ztrácí :( Zatim pomáhá aktivace / deaktivace režimu letadlo. Ale dost mě to se**....
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Ante »

Osobne si maslim, ze je to HW chyba.
Overil bych si to tak, ze bych vse zkusil na systemu Gingerbread a nasledne na ICS. U kazdeho je jiny Baseband ( radio/ vysokofrekvencni cast ) a tak kdyby byla chyba v softu to po prechodu na jiny system by to delat nemuselo. Pokud by to delalo v obou pripadech tak bych rekl, ze je to HW - treba blbe sedici antenou uvnitr telefonu.

Ale - je to jen a pouze teorie... ;)
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Tomáš V
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. srp 2012 9:45:34
Typ mobilu / ROM: ascend g300

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Tomáš V »

Přesně tohle už mě taky napadlo, po uvedeném příspěvku o výpadku v různých telefonech.

No a jak to vypadá po přechodu na ICS? Zatím ani jedna ztráta signálu, takže to vypadá, že problém byl opravdu v předchozí verzi androidu. Teda doufám, že už to dělat nebude, zatím to na ICS jede bez jediné ztráty. Snad to tak zůstane :)
stehla
Androiďák!
Příspěvky: 413
Registrován: pon 08. lis 2010 21:31:40
Typ mobilu / ROM: Honor 6X Grey

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od stehla »

mě to po přechodu na ICS taky přijde, že signál šel rapidně dolů... Na GB jsem byl pořád full...
Honor 6X Grey
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Ante »

Bych spise rekl, ze v kazde verzi - bud v GB nebo ICS je malinko jinak udelanej soft a "carky" signalu jsou proste softwerovym "trimrem" serizeny o carku jinam... ;)
Proto treba na ICS mas jen 1 carku a na tom samem miste jsi mel na GB carky 2. Takze Te to takto ale ovlivni a myslis si, ze mas/mels horsi/lepsi signal...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
stehla
Androiďák!
Příspěvky: 413
Registrován: pon 08. lis 2010 21:31:40
Typ mobilu / ROM: Honor 6X Grey

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od stehla »

pokuid nejde volat, o čárkách to asi nebude :-)
Honor 6X Grey
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Ante »

Jo - tak to je dalsi vec... ;)
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
Pany
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 06. črc 2012 21:32:33
Typ mobilu / ROM: Note 4
Rom: Jelly bean

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od Pany »

Ja na GB mel take vypadky signalu,ze neslo ani volat a s ICS zadny
wazba_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. srp 2012 10:15:42
Typ mobilu / ROM: Huawei G300

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od wazba_cz »

Prošel jsem s g300 všechny možné ROM, stable i ve vývoji a můžu říct, že cynogenmod 10.1 zatím naprosto nejlepší ROM (jak ve správě RAM, tak v uživatelském prostředí). Nevěřím, že problém s vypadáváním signálu je zapříčiněn touto nebo jinou ROM, vždyť telefonování je u telefonu funkce numero UNO. Vývojáři by si nedovolili vypustit rom, která by nevolala. Spíš ale věřím tomu, že problém je na straně operátorů. Díky mobilním internetům stoupl trafik v GSM a teď mají méně stabilní sítě než dříve. To je ovšem jen moje hypotéza. Spíš bych to viděl na nějakou klasickou čínštinu. Volná anténa, nebo něco v tom smyslu.

Takze se omlouvam za to co jsem napsal v predchozim prispevku. Problem se signalem byl spojeny s CM 10.1. Po instalaci 952slim jsem nezaregistroval jediny vypadek signalu. Je mozne ze CM 10.1 nema dostatecne doladeny modem...
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 13. črc 2013 7:03:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od LivArt »

Máš bootloader odemklý oficiálně nebo neoficiálně?
noski
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24. úno 2013 19:56:11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A70

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od noski »

Měl jsem stejný problém po instalaci CM. Pomohl až oficiální unlock.
voj.h
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. lis 2014 23:52:52
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: Ztrata signalu

Příspěvek od voj.h »

Mám dualsim LenovoA319, který mi téměř dva roky fungoval bez obtíží, teď vypadává T-mob signál, Vodafone signál má, ale nedá se z něj volat, ani mně se nikdo nedovolá. Vypadává naprosto náhodně, zjistím to vždy, až když mi přijde sms, o zmeškaném hovoru či podobně. Dříve to rozchodilo vypnout/zapnout, ale výpadky byly stále častější a pak už ani toto nepomáhalo. Obnovení továrních dat také nepomohlo, jiné sim jsem zatím nezkoušela, ani dát sim do jiného telefonu. Ale vyndala jsem problémovou simku od Tmobilu a od té doby mobil funguje, Vodafone sít nevypadává. Myslela jsem si, že to bude v hw - vadný slot nebo anténa... ale pak jsem vyndala druhou simku a mobil funguje. Může o tedy být tou anténou??
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G300 - obecná diskuze“