Xperia PNFC- Dotaz na použití

Sony
Odpovědět
klein9
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. říj 2011 13:51:06
Typ mobilu / ROM: Furt jiny -Thl Xiaomi Lenovo vetsinou
Tablet: Mipad :3
Rom: Moje

NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od klein9 »

Měl bych takový dotaz celkově na nfc, nicméně nenašel jsem lepší místnost k otázce než právě tuto, přesně k mému telefonu... Zkoušel jsem googlit, hledat zde, jestli jsem něco přehlédl, můžete fackovat :lol:
Můj dotaz směřuje k technologii NFC obecně... NFC je pěkná věcička, zkoušel jsem spojit dva telefony, zkoušel jsem načítat kódy z mé opecrad, vše maká:) Ale napadlo mě, jestli bych mobil s NFC nedokázal použít jako samotný NFC tag, popíšu... S opencard si otevírám ve škole dveře, přiložím opencard k NFC čtečce, čtečka načte číslo karty, "zeptá" se serveru jestli mě může pustit, ten "odpoví" že ano a sezame otevři se, jednoduché:) Mě zajímá jestli místo opencrad můžu použít mobil s NFC, prostě jestli má NFC čip v mobilu nějaký svůj kód stejně jako karta, tzn. bych si zaregistroval číslo čipu v mobilu místo karty a otevíral si jím... Je to možné? A nebude čtečka mít kecy na spojení aktivní-aktivní? :roll:
Díky:)
Xperia X8-Darováno- Sbohem moje bílá krásko :3
ortel
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: sob 20. úno 2010 18:03:39
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Tablet: Nexus 7

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od ortel »

Tak určitě to jde(když jde mobil s Nfc použít místo kreditní karty tak tohle by taky neměl být problém) ale jak a co k tomu je potřeba???...
Zkus Xda tam o tom něco bude
Uživatelský avatar
Maaara
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 06. kvě 2011 8:08:25
Typ mobilu / ROM: Nexus S + SGS3
Tablet: Nexus 10 + SGT 10.1
Rom: CM 10.1
Kontaktovat uživatele:

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od Maaara »

Jde to, mame to takhle v praci - prilozis telefon ke ctecce a otevrou se ti dvere. Kdo nema telefon s NFC, ma bud "samolepku" s cipem kterou si nalepi pod kryt telefonu nebo pouziva klasickou kartu. A funguje je jak pises tj nacte si cislo NFC a overi proti serveru, jestli do tehle dveri muzu nebo ne.
klein9
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. říj 2011 13:51:06
Typ mobilu / ROM: Furt jiny -Thl Xiaomi Lenovo vetsinou
Tablet: Mipad :3
Rom: Moje

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od klein9 »

Tak jsem zkoušel přiložit mobil prostě k čtečce a nic... Ok, tak jsem prolízal XDA a hledal hledal... Nakonec jsem našel fórum se stejným dotazem jako mám já... Je to takové jedno přes druhé, někdo říká že musí být upravený kernel, jiný říká že na emulování Tagu stačí appka, alespoň co jsem se svými chabými znalostmi angličtiny pobral... Nuže zkusil jsem aplikaci NFC Classic která se sice tváří hezky, načetla mi kartu a nabídla mi její emulování, ale po přiložení ke čtečce ani prd, jako bych k ní nepřiložil vůbec nic... Hmm, zeptal bych se Maary: Jakou aplikaci používáš na emulaci karty? Nebo není potřeba? :roll:
Do úpravy kernelu ani OS se mi nechce, přecijen furt mám záruku něco málo pod dva roky, a nejsem banka abych to s klidem mohl zatáhnout ze svého:D
Xperia X8-Darováno- Sbohem moje bílá krásko :3
korenisko
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 31. říj 2010 8:56:55
Typ mobilu / ROM: Galaxy S6
Tablet: ZenPad Z380kl

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od korenisko »

pokiaľ sa nemýlim, karty majú svoje zabezpečenie, teda kartu síce aplikácia prečíta, ale k zabezpečenej časti / informáciám sa nedostane. Preto (podľa mňa) čítačka nereaguje...
Galaxy S6 & ZenPad Z380kl
guliver
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. úno 2013 9:23:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od guliver »

Ja mam taku otazocku funguje NFC aj ked mam na mobile silikonove puzdro? alebo v takom pripade nie? dakujem
Vladko23
Stálý androiďák
Příspěvky: 167
Registrován: pon 20. pro 2010 16:47:48
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od Vladko23 »

áno, funguje
Uživatelský avatar
Franz Ferdinand II.
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pon 24. pro 2012 13:45:13
Typ mobilu / ROM: Xperia CM11 KitKat 4.4.4

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od Franz Ferdinand II. »

Zdar :D dnes mi došla PayPass karta a když ji přiložím zezadu k telefonu tak dělá jakoby nic (NFC je samozřejmě zapnutý).
Znamená to že mi NFC v telefonu nefunguje? Pokud vim tak bezkontaktní karty používají NFC čip.
klein9
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. říj 2011 13:51:06
Typ mobilu / ROM: Furt jiny -Thl Xiaomi Lenovo vetsinou
Tablet: Mipad :3
Rom: Moje

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od klein9 »

No, jednak v telefonu musí být nějaká NFC čtečka-Na Google Play třeba NFC TagInfo, a pak nevím jestli tvoje karta má vůbec NFC, jestli to není spíš RFID... Jediný na co mi mobil reaguje je OpenKrad:D
Xperia X8-Darováno- Sbohem moje bílá krásko :3
Uživatelský avatar
Franz Ferdinand II.
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pon 24. pro 2012 13:45:13
Typ mobilu / ROM: Xperia CM11 KitKat 4.4.4

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od Franz Ferdinand II. »

NFC Taginfo PP kartu přečte, ale musí se přiložit až těsně k telefonu. NFC senzor v telefonu asi nebude nic moc, spíš do počtu aby se to líp prodávalo :P
Počkám až mi banka umožní placení mobilem....
Uživatelský avatar
Tnet
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 22. zář 2009 9:46:58

Re: NFC- Dotaz na použití

Příspěvek od Tnet »

No podlě mě Openkarta není NFC ale MIfare-DESFire. Takže proto to ten telefon jaksi asi nežere a naopak. Pokud se pletu tak opravte.
[HTC DESIRE Z,] Dříve G1 ROOT.
Odpovědět

Zpět na „Xperia P“