Xperia PJak poznat orig. baterii

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sh01
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony XPERIA P 4.1.2

Jak poznat orig. baterii

Příspěvek od sh01 » úte 25. bře 2014 22:27:19

Ahoj, normálně na fóra nepíši ale tentokráte se zapojím. I přesto, že mám telefon ještě v záruce, zakoupil jsem pro svoji SXP novou baterii, protože už toho moc nevydržela, stejně to není česká distribuce a navíc je rootnutý takže záruka je i tak v čoudu. Ale o co jde, zakoupil jsem tuto baterii http://www.huramobil.cz/sony-agpb009-a0 ... /dp-70492/ nejen že neměla avizovaných 1320mah ale normál 1265mah, baterie navíc do telefonu ani nešla protože měla jiný tvar toho kablíku, bohužel ani potisk na baterii nepůsobil nijak věrohodně, musím říct že mi byly vráceny peníze ihned a i předtím jsem měl s touto firmou jen dobré zkušenosti, navíc je možné že baterie byla pro jiný typ telefonu a někdo to prostě jen popletl, nerad bych křivdil. Jde o to jak poznat že jde o originál baterii, už jsem si obědnal jinou také bulk "originál" tentokrát si ověřím rovnou jestli má stejný typ konektoru, ovšem originalitu baterie asi neověřím, je známým problémem že sem z Číny putují padělky baterií po milionech, ale co s tím nikde jsem nenašel jinou než bulk takže mi nezbývá než doufat protože tu starou jsem při vyndavání asi rozbil nešla totiž vůbec ven. P.S baterii jsem bohužel nestačil vyfotit. A ještě otázka, je možné že až tam dám tu novou baterii že telefon nepůjde zapnout? Teď tam totiž není, Desiru to nevadilo ale Sony je na tohle asi náchylný. Nemáte někdo zkušenost?

LivArt
Terminátor
Reputace: 252
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Jak poznat orig. baterii

Příspěvek od LivArt » úte 25. bře 2014 22:32:42

Desire po roce bez baterie taky nešel zapnout.
Baterka, která je stejně velká jako originál, nebude mít nikdy vyšší kapacitu. Není to fyzikálně možný.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
sh01
Nové Androidě

Příspěvek od sh01 » úte 25. bře 2014 22:35:29

Telefon není bez baterie rok ale den, navíc nejde o kapacitu je mi jasný že je to asi překlep, ale má to tak víc eshopů, jde o to jestli je ta bat. originální.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 25. bře 2014 22:41:01

Neoriginální baterku většinou nepoznáš, dokud ji nedáš do telefonu, protože tam často špatně pasují. Číňani už umí balení napodobit dokonale včetně hologramu výrobce. Jistota je jediná, že na eBay na originální baterku nenarazíš ani omylem a stejně tak u malých pochybných prodejců u nás. Tam jsou to všechno padělky. U těch slušnějších prodejců se aspoň nesnaží to vydávat za originálku a uvádí, že jsou to náhrady. Originálku koupíš spolehlivě možná tak u operátorů a velkých známých shopů, i když ani to není 100% jistota. Jediný, kdo by si snad netroufnul prodávat kopie, jsou přímo značkové prodejny výrobců telefonů, ale těch je málo.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sh01
Nové Androidě

Příspěvek od sh01 » úte 25. bře 2014 22:47:37

http://zpravy.aktualne.cz/finance/nakup ... 590604f2e/ jak vidno tak i u těch slušnějších se můžem setkat s padělkem.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 25. bře 2014 23:28:57

Jj, proto jsem zmiňoval, že ani u zavedených prodejců to bohužel není na 100%. Poslední naděje zbývá u značkových prodejen výrobců a možná u operátorů, kteří mají smlouvy přímo s výrobci.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sh01
Nové Androidě

Příspěvek od sh01 » stř 26. bře 2014 16:33:06

Tak jsem dneska koupil jinou, ta už vypadá líp a je v podstatě k nerozeznání od té původní, i konektor sedí, telefon šel normálně zapnout, akorát se teda zase rychle vybíjí tak nevím jestli se má nějak zkalibrovat.

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Příspěvek od Lyon » pát 28. bře 2014 19:07:53

Bude trvat pár nabíjecích cyklů, než dosáhne optimálního výkonu.

@telefon

Odpovědět

Zpět na „Xperia P“