ZTE Racer II - obecná diskuzeProblém s nabehnutím systému

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Danec
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13. říj 2012 17:09:47
Typ mobilu / ROM: ZTE Racer II

Problém s nabehnutím systému

Příspěvek od Danec »

Zdravim,

tento telefon pouzivam od aprila a nielkolkokrat sa mi stalo že pri vykonavani nejakej cinnosti (prezeranie webu alebo pocuvanie hudby) sa mi telefon restartoval, nasledne vsak nabehol bez problemov. Teraz mi však telefon nechce nabehnut, jednoducho sa zasekol na zobrazeni loga ZTE, a ďalej už nepokračuje zobrazením preblikávacieho napísu android a spustením systému. Telefón mám rootnutý. Prosím poradte mi či sa jedna o SW alebo HW chybu a či ju možem vyriešiť sám alebo je potrebný servis. Skúšal som už vybrat baterku a spustiť ho potom no nepomohlo, zapínal som ho bez SIM aj bez SD karty no tiež nepomohlo. BTW vypínam ho len vytiahnutím baterie. Tlačítka nefunguju, ani dotikove nereaguju vibráciou na dotyk. Ďakujem za rady.
Danec
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13. říj 2012 17:09:47
Typ mobilu / ROM: ZTE Racer II

Re: Problém s nabehnutím systému

Příspěvek od Danec »

takže už som sa niekde pohol použil som tento tutoriál "First of all you need to download Android SDK from intrenet. Then you need to flash yours phone recovery manager [ you see now android logo and exclamation mark in a triangle].
I will upload back up from my phone[ it is the same but it is from Serbia telecom and don't know will it lock your sim but it should not]
When you install SDK go to C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools
In this folder you should see little file called 'fastboot'.
Then go to Start\run and enter "cmd'. Win terminal should appear.
In terminal enter this command cd C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools.
Now copy file cwm_recovery_racer2.img to this folder.
Turn off your phone. Press power button and volume + button for 5-10 sec, connect your phone and computer with usb cable. If copm ask for drivers you should install it.
When everything is set in terminal enter command fastboot, then fastboot flash recovery cwm_recovery_racer2.img [note that file cwm_recovery_racer2.img must be in C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools]. wait for 8 s and you should see done message.
Now you need to copy folder clockwork to your sd card.
diskonect phone from usb, turn it off, press power button and volume - button for 10-15 sec and if everything go well you will see black screen with some options. Go to back up and restore using volume buttons and confirm with Home button. Then go to restore and pick folder that appears and that it restore will begin.
My system has root so if you don't wont you can use unlock root to delete it...
This phone have problem with drivers so i recomend you to install unlockroot
and from Start\all programs\unlosk root\ install driver[ you will see it]" a všetko spravil podla neho čiastočne to pomohlo. ovšem teraz už ked nejdem do cwm tak sa telefón začne spúšťať ZTE logo ukazuje nejakých 10-15 sekúnd a ptm sa vypne ptm ho môžem zapnúť tlačítkom zapnutia. skúsil som všetky možnosti cwm všetky wipe aj restore a som bezradný telefon bude nejaký vadný čo sa týka sw lebo v prostredí CWM šecko funguje ako má prosím poradte.
Fiktik
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 09. pro 2010 5:24:25
Typ mobilu / ROM: Huawei P 30 Pro

Re: Problém s nabehnutím systému

Příspěvek od Fiktik »

Mohl by mi prosím někdo udělat backup CZ systému a poslat ho? Nikde nemůžu najít českou verzi ROM. Root i CWM mám v telefonu funkční.
Předem díky.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Problém s nabehnutím systému

Příspěvek od ramon.dexter »

Ono totiž nic jako česká verze rom neexistuje, takže to ani nehledej. Hledej spíš nějakou evropskou verzi.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Fiktik
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 09. pro 2010 5:24:25
Typ mobilu / ROM: Huawei P 30 Pro

Re: Problém s nabehnutím systému

Příspěvek od Fiktik »

Já našel jen nějakou ruskou. Pokud máte někdo radu nebo odkaz na verzi s CZ, budu rád. Telefon je origo koupený u nás a kdysi česky byl... :cry:
Odpovědět

Zpět na „ZTE Racer II - obecná diskuze“