Tablet ArénaTablet nenebíjí

Pokud nevíte který Tablet vybrat a váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání !
Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Deratizator
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 01. bře 2018 14:41:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536

Tablet nenebíjí

Příspěvek od Deratizator »

Dobrý večer,

Už nějakým rokem mám tablet Lenovo A3500-F. Už nějakou dobu v něm USB pořádně nedrželo a v určitých polohách nenabíjel. Dnes se však rozhodl, že přestane nabíjet úplně. Po připojení k nabíječce hlásí, že se nabíjí, ale procenta nepřibývají. Zkusil jsem podle návodu na internetu pomocí aplikace Ampere zkontrolovat, jestli se tablet nabíjí. Podle ni jde do tabletu proud 960 mA (hodnota ale zůstávala stejná, dokonce i když jsem použil jiný kabel, nebo tablet zapojil do PC, takže asi nebude tak úplně správná...). Dále jsem zkoušel USB port vyčistit. Jelikož to za celou dobu, co tablet mám nikdo nedělal, vytáhl jsem z něj celkem dost prachu, ale ničemu to nepomohlo. V domnění, že by to třeba mohla být softwarová chyba jsem zkusil obnovit tovární nastavení, čímž se také nic nezměnilo. Poradí mi někdo, co s tím? Je to sice starý zasekaný krám, ale pracuji s ním ve škole, takže bych ho nerad vyhazoval.

Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Tablet nenebíjí

Příspěvek od LivArt »

Tak utržený USB asi softwarem nespravíš. Nech to opravit v nejbližším servisu, bude to stát kolem pětistovky.
Deratizator
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 01. bře 2018 14:41:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536

Re: Tablet nenebíjí

Příspěvek od Deratizator »

Zkusil jsem opatrně narovnat kontakty. Kablík teď drží lépe a tablet jakž takž nabíjí, sice pomalu, ale jistě. Snad vydrží alespoň do konce semestru.
Odpovědět

Zpět na „Tablet Aréna“