Servisy SonyMobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Pravidla fóra
Pro tuto sekci platí jedno extra důležité pravidlo: Neobjektivní a nepodložené informace jsou vždy oceněna varováním ;)
Odpovědět
martin.janac
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. zář 2014 0:48:52
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Tipo

Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od martin.janac »

Zdravím,

řeším poměrně dlouho problém s připojením sluchátek (či jiných kabelů s 3,5mm jackem). Telefon totiž nepozná jejich připojení/odpojení. Mám puštěnou muziku, a když odpojím sluchátka, muzika hraje dál, telefon si myslí, že je aktivní přenos zvuku do sluchátek a já musím telefon restartovat, když potřebuji někomu zavolat (a naopak to funguje stejně).

Nemáte po ruce nějaké možnosti opravy? Myslím, že problém je v některé z aplikací, kterou nainstaluji, protože pomáhá návrat do továrního nastavení, ale to mi nepřijde zrovna efektivní při množství dat, které v telefonu mám. Dokonce jsem zkoušel omezit se na základní sadu aplikací a vyměnit nějaké konkrétní za jiné, ale můj problém to stejně nevyřešilo na delší čas nevyřešilo. Napadla mě možnost využití nějakého programu, který by dokázal telefon přesvědčit, zda sluchátka v telefonu jsou nebo nejsou.

M.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Seš si jistej, že to není hw chyba konektoru?
Jedná se o sluchátka nebo headset (mají ta sluchátka mikrofon)?
martin.janac
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. zář 2014 0:48:52
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Tipo

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od martin.janac »

Jak říkám, vrácení do továrního nastavení problém na nějaký čas vyřeší, spíš za to může nějaká konkrétní aplikace, ale nemám ponětí která. Používám aplikace, které využiji téměř každý den. Když chci připojit sluchátka, musím mobil napřed vypnout, připojit je do konektoru a pak teprve zapnout, jinak to mobil nerozpozná. Taky pomáhá obnovení nastavení (ta, která smaže jen nastavení uživatele, ne všechna data), což mě jen utvrzuje v tom, že je to nějaká sw vada. Spíš mě zajímalo, jestli se s tím už někdo nesetkal a nenašel způsob, jak to vyřešit.

Ono je to jedno. Mám sluchátka přímo od sony s headsetem (součást balení), ale stejná chyba se projevuje u jakéhokoliv kabelu, který připojim (rádio v autě - mobil / receiver - mobil)
matejjj
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. úno 2015 19:18:45
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 RR 5.8.5

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od matejjj »

Ja mám ten istý problém. Ak chcem použiť slúchadlá musím mobil vypnúť a znova zapnúť, už s pripojenými slúchadlami, inak mobil používa reprák. No ak podom slúchadla odpojím musím znova mobil reštartovať aby si mobil nemyslel, že sú slúchadlá stále pripojené. Neviete mi poradiť? Alebo náhodou niekto neviete o nejakej téme na xda kde sa to riešilo ???
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od wallin »

ahoj,

1) jakou používáte aplikaci na přehrání hudby?
2) tím "po továrním nastavení je vše na čas ok" - je myšleno do té doby, než si nahodíte aplikaci na přehrání hudby? (jinou, než je jako výchozí v telefonu)
3) odpověď na Artovu otázku prosím
4) používáte soft na monitoring (nahrávání) hovorů?

díky
p.
DeTomaso
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. pro 2015 12:09:16
Typ mobilu / ROM: HTC One M8

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od DeTomaso »

Řešil jsem a vyřešil stejnej problém, samo se mi zapínalo připojení sluchátek, prvně jsem vyčistil vstup, bylo tam opravdu hodně bordelu, ale tak nějak jsem věděl, že závada je sw. Po ukončení free licence na hudbu google play mi začala ta apka blbnout, sama se spouštěla s vložením sluchátek, běžela na pozadí i když jsem jí vypnul, tak jsem jí zakázal, do toho jsem pro jistotu ještě smazal apku na nahrávání hovorů. Hudba google play se mi ale sama dál zapínala i přes zakázání, chybu sluchátek jsem mazal vložením a vyndáním sluchátek, po nějaký době, většinou samo nebo spuštěním nějakýho videa v chromu se to opakovalo, taxem šel do továrního nastavení, pak jí (hudba google play) znovu zakázal a mám klid.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Tím jsi ten problém nevyřešil, jen odstranil důsledek (protože telefon sice zaregistruje připojení sluchátek, ale nemá co spustit). Ono ti to časem začne dělat bordel při hovoru, jak se bude přepínat zvukový výstup.
DeTomaso
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. pro 2015 12:09:16
Typ mobilu / ROM: HTC One M8

Re: Mobil nerozpozná připojení a odpojení sluchátek

Příspěvek od DeTomaso »

Tak nakonec máš pravdu, sluchátka (s mikrofonem) mi to nastavuje jak chce, vždy pomůže vložení sluchátek nebo restart. To někdy pomůže na den, někdy na hodinu, někdy se to vypne samo. Ale vyřešil jsem to apkou na ovládání zvukovejch výstupů. Až budu měnit baterku, nechám si vyměnit i ten konektor, už jsem si nějak zvykl... furt jsem věřil, že to je software, ale ani ug na Android 6 a tovární nastavení to nijak nevyřešilo. Ještě přemýšlím ten konektor něčím vyčistit, ale nevím čím
Odpovědět

Zpět na „Servisy Sony“