Huawei MediaPadUnlock bootloader Huawei mediapad 7

Odpovědět
palkooo82
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: pát 09. srp 2013 17:27:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy NOTE 2
Tablet: Huawei mediapad 7
Rom: stock

Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od palkooo82 »

Zdravim !!!

MAM taky mensi problem... Mám Huawei media pad 7 ( S7-301u )
Tablet ma vykonu celkom dost nieje snim problem len ma hneva vrzia androidu 4.0.3...je pomalsi a obcas zamrzne.
Znami ma rovnaky tablet a ma v nom cyanogenmod 10 s androidom 4.2.2 a tablet je oproti mojmu nenormalne svizny ...chcel by som si tuto rom nahrat aj ja ale bohuzial neviem ako odomknut bootloader ...oficialnou cestou som to skusal, najprv som vyplnil formular potom som posielal mail do huaweiu ale bezvysledne...neviete mi poradit ako odomknem bootloader aby som mohol nahrat inu rom ??

ďakujem všetkým za akukoľvek pomoc a radu
armaman
Androiďák!
Příspěvky: 337
Registrován: pát 03. pro 2010 7:55:05
Typ mobilu / ROM: mobil

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od armaman »

A preco chces odomykat bootloader este takym sposobom akym popisujes. Pripominas mi kamarata ktoremu som dal neofiacialny key k MS Office a jeho po neuspesnej instalacii nenapadlo nic rozumnejsie ako ist ku zdroju a pytat sa priamo u MS kde je problem. Samozrejme ,ze mu to bolo patricne drbovi vysvetlene. Ale to len naokraj, spät k tvojmu problemu. Ak chces mediapad zrychlit skus este pred instalaciou CM10 nainstalovat upravenu ICS CleanICE. stiahnes tu:

Kód: Vybrat vše

http://www.android-hilfe.de/root-hacking-modding-fuer-huawei-mediapad/344577-rom-clean-ics-v1-3-15-12-2012-a.html
Instaluje sa nahranim zlozky DLOAD na SD kartu, to dufam zvladas.... No a ak nadalej trvas na nahrani CM10 tak musis mat nahrany v PC potrebny driver v PC a ten najlepsie ziskas z oficialnej ROM hned po pripojeni tabletu k PC. Potom Ti staci v PC otvorit Auto_recovery_installer_for_huawei_mediapad

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/download/it55lbm4c4ttj5y/Auto_recovery_installer_for_huawei_mediapad.zip
Spusti v nom po rozbaleni install_recovery apostupuj podla "napovedy". Potom uz mozes instalovat potrebne rom napr od CM10. Vyhodou tohoto instalatoru je ,ze obsahuje ako zakladny Bootloader tak aj dve alternativy UI loaderu ja pouzivam standartny CWM. Zvyk z predchadzajucich ROM. ROM CM 10 4.2.2 je asi najlepsie stahovat odtialto

Kód: Vybrat vše

http://huawei-games.ru/firmware/812-cyanogenmod-101-for-huawei-mediapad-by-after_silence.html
Osobne vsak tieto ROM neodporucam. Stale tvrdim,ze nic v nich nie je dotiahnute k dokonalosti. Bohuzial. Nazor nikomu neberiem no moj je takyto. Navody ako na co Ti tu popisovat nebudem. Ak je 82 v tvojom nicku rok narodenia tak potom som ja o 11 rokov starsi a ak ja stary "chuj" zvladam taketo veci tak pre teba by to mohlo byt samozrejmostou. Mame dobu Google (vyhladavania) Youtube (video navodov) tak preco toto vsetko nevyuzijes. Ver ,ze spravnou kombinaciou slov sa da na nete vela najst. Skus trochu viac citat a hladat a uvidis ,ze to ide. Ak dokazes napisat na support Huawei blbost ako na zmenu bootloader tak si asi jazykovo zdatny a preto nechapem v com je problem.... Ja jazyk neovladam no aktivne vyuzivam to co PC a net v dnesnej dobe ponukaju. Prepac za tu uvahu, ale fakt mi to nedalo....
Naposledy upravil(a) armaman dne sob 11. říj 2014 2:41:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od Jumbo78 »

Mimochodem, Huawei na vyžádání poskytuje kód na odemčení bootloaderu... Proto jim psal, protože Huawei nedělá štráchy, kvůli odemčenému bootloaderu

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
armaman
Androiďák!
Příspěvky: 337
Registrován: pát 03. pro 2010 7:55:05
Typ mobilu / ROM: mobil

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od armaman »

Tak ale naco ho zbytocne ziadat (vyrobcu) pokial je tu daco ako Auto_recovery. Daco co je uz davno na svete a funkcne.... No musim uznat jedno a to ,ze na ich stranke bolo toho uz aj viac no necudujem sa ked su nove modely a je zbytocne drzat stare veci na support. Dokonca HiSuite je uz sucastou oficialnej podpory co v minulosti nebolo a potom je bez problemu naistalovat potrebne driver na ovladanie tabletu z PC.

Kód: Vybrat vše

http://consumer.huawei.com/en/support/index.htm
Je aj pravdou to ,ze skutocne ponuka Huawei moznost unlock bootloader co v minulosti nebolo bezne. A je aj pravdou to ,ze na oficialnej stranke som dlho nebol pretoze potrebne veci ako ROM taham inde a starsie oficialne ROM som mal na disku. Teda aspon tie co som pouzival doteraz, urcite nie vsetky aby nedoslo k mylke ,ze disponujem vsetkym. Donedavna sa tieto veci riesili inak...... Zaujimava tema k Unlock Bootloader

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881435
Mozno to chapem zle no zatial na Mediapad Unlock Bootloader nie je? Je tam ten mail od Huawei na druhej strane.... Zeby sa zatial vyrabali iba "tehlicky"? Neda mi a nepochopim jedno. Preco si ludia dokazu takto zivot skomplikovat. Doteraz to islo a zrazu nastavaju problemy....
Naposledy upravil(a) armaman dne sob 11. říj 2014 2:42:17, celkem upraveno 1 x.
palkooo82
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: pát 09. srp 2013 17:27:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy NOTE 2
Tablet: Huawei mediapad 7
Rom: stock

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od palkooo82 »

no tak mam 23 rokov ... metodu Auto_recovery_installer_for_huawei_mediapad som uz skusal ma 3 pc asi 2 dni a stale to skonci hlaskou "writing recovery ... failed remote: command not alloved"

uz jednoducho na to nemam nervy ... v nahravani rom som uplny zaciatocnik ( ale vsetko musi byt prvy raz ) ....az to nepojde predam, dolozim a kupim nexusa
armaman
Androiďák!
Příspěvky: 337
Registrován: pát 03. pro 2010 7:55:05
Typ mobilu / ROM: mobil

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od armaman »

daj si auto recovery na plochu, v tablete zapni setup/moznosti vyvojara/ladenie usb. V pc v spravcovi zariadenia musis mat polozku Android ADB. A ak Ti nejde fastboot tak daj reset zariadenia a pri resete drz tlacitko volume - to je blizsie k power tak aby si vosiel do fastboot rezimu. Ak si z okolia Trnavy napis mi ss. Ak nie musis sa o to pokusit sam. A vzdavat sa za kazdu cenu nema vyznam... Alebo pouzi CleanICE ta sa instaluje ako oficialna ROM.
Naposledy upravil(a) armaman dne sob 11. říj 2014 2:42:35, celkem upraveno 1 x.
palkooo82
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: pát 09. srp 2013 17:27:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy NOTE 2
Tablet: Huawei mediapad 7
Rom: stock

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od palkooo82 »

no tak tablet som vymenil za nexus z doplatkom 40€ takze som ani neriesil ....nechcem zakladat novu temu tak to rovno napisem sem .... na mojom nexuse mam taky problem ze ked zhasnem displej tak mi prerusi stahovanie ci uz z google play alebo v prehliadaci po zapnuti dislepja stahovanie zacne pokracovat ....v pokrocilich nastaveniach wifi mam povolene wifi vzdy .....wifi je stale pripojena neodpoji sa ale vsetky prenosi sa prerusia ....nestretol sa niekto stym ???? android mam 4.3

Budem vdacny za akukolvek pomoc

ďakujem a prajem pekny den
Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

Re: Unlock bootloader Huawei mediapad 7

Příspěvek od Ceon »

Je to sice už trochu vyčpělé vlákno, ale .. díky armamanově postupu jsem bez potíží oživil dceřin Mediapad a posunul ho k další aktivní službě (4.0.3 ICS už byl fakt .. dědeček :)). Takže kdyby byl někdo v podobné situaci, postup funguje. Odkazy na aktuální verzce všeho jsem bral v příslušném vláknu na xda http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2410881
Odpovědět

Zpět na „Huawei MediaPad“