Minix Neo X5Minix Neo X5

Odpovědět
quicksilver
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: sob 15. zář 2012 10:18:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Tablet: Mini Pc: Minix Neo X8-H

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od quicksilver »

market-helper

Nejsem tedkom doma zkuste prosim nainstalovat tohle je potreba Root
Jedna se o aplikaci ,ktera umuznuje zmenit pravidla marketu a aplikace ,
ktere nejdou nainstalovat by meli jit.Zkuste stahnout potom Prima Play :-)
A dejte vedet jak jste dopadli.

Kód: Vybrat vše

http://dotekomanie.cz/2013/02/market-helper-stahnete-si-nekompatibilni-aplikace-play-storu-root/
amfet
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 13. led 2013 8:04:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od amfet »

ta po instalaci market helpru se mi app nezobrazuje v seznamu app, nejde spustit ani přímo z marketu, takže nejde ani nastavení nějakého telefonu a následné stažení prima play.
quicksilver
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: sob 15. zář 2012 10:18:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Tablet: Mini Pc: Minix Neo X8-H

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od quicksilver »

http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=152005

Zkuste novou verzi xbmc 19.2 jak slape.
lukas.burkon
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. úno 2013 12:43:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od lukas.burkon »

Ahoj,

plánuju si koupit Minix Neo X5, ale nejdřív bych se potřeboval ujistit ohledně několika věcí ..

Sháním de facto libovolné mini PC pro 2 hlavní účely:
1) sledovat videa - spojil bych si ho se svou Samsung Full HD TV a sledoval videa z externího HDD, nebo online (YouTube, Vimeo, nebo něco dalšího přímo z prohlížeče)
2) poslouchat hudbu - připojil bych si ho přímo do repra a poslouchal buď MP3jky z externího HDD, nebo online (Grooveshark, Deezer atd.)

Myslíte, že to s Neo X5 všechno půjde?

Proč se ptám:
1) neustále čtu, že mají lidé na tom problém s Full HD videi (1080p) -> už je to korektně vyřešené?
2) je možné na Neo X5 otevřít webový prohlížeč a používat v něm YouTube, Vimeo, Grooveshark, Deezer atd.? Ptám se kvůli podpoře Flash, HTML5 atd. Nebo se přehrávání těchto služeb řeší na Neo X5 jinak? Resp. jde to vůbec?
3) pro poslech hudby bych nerad zapínal TV, abych mohl Neo X5 ovládat. Ideálně, pokud bych mohl ovládat Neo X5 skrze něco jako vzdálenou plochu. Tzn. zařízení by stále běželo, bylo by připojené k mé domácí síti, já bych si otevřel v laptopu (MacBook Air) nějaký program, který by mi "streamoval" obrazovku Neo X5 v nějakém okně a mohl bych to tak rovnou ovládat. Je to vůbec možné? Jak na to? Díval jsem se na nějaké programy (TeamViewer, AirDroid apod.), ale stále si nejsem jistý, jestli to bude dělat, co chci.

Díky moc za rady!
quicksilver
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: sob 15. zář 2012 10:18:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Tablet: Mini Pc: Minix Neo X8-H

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od quicksilver »

Odpovim jednoduse : 1080p Ano funguje prehratim FW 1080p.
Youtube zle pustit bud pres aplikaci Youtube, nebo pres XBMC a se spravnym nainstalovanim flashem lze pustit video i pres
webovy prohlizec.Me osobne daleko vic tedkom vyhovuje samotna aplikace na android a nebo jestli je libo primo pres xbmc.
Mimochodem sledovat video lze prave pres xbmc ruzne ceske servery od voyo , ivysilani ,stream.cz az po befun.cz a ruzne serialy typu serialycz.cz, eserialcz atd.

Myslim ze na repro pripojit Minix nebude problem,ale urcite to nebude nic na 7.1 zvuk a nebo neco podobneho.Kazdopadne to urcite v pohode funguje na 2.1 a nemyslim si,ze by zarizeni melo spatny zvuk.Za me jsem tedkom se zarizenim spokojeny a na filmy online primo vyjimajici ... libi se me ivysilani 720p koukame na Stojaka a nebo na Vypravej.A neni zatim problem prehrat i fullHD video.Mozna nejake extra velke o velikosti 30GB ,ale takovy film nikdy nestahnu :)
spermosh
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pon 03. led 2011 16:03:58
Typ mobilu / ROM: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od spermosh »

quicksilver píše:libi se me ivysilani 720p koukame na Stojaka a nebo na Vypravej.A neni zatim problem prehrat i fullHD video.Mozna nejake extra velke o velikosti 30GB ,ale takovy film nikdy nestahnu :)
ahoj, na cem prehravas ivysilani? me to pres web nefunguje (pritom flash nainstalovan mam) a primo v aplikaci je video dost spatne...pres xbmc se mi bohuzel plugin pro prehravani ivysilani nepodarilo nainstalovat (dmd-xbmc repository)
HTC One X+ | original rom with A4.2.2 and Sense 5
lukas.burkon
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. úno 2013 12:43:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od lukas.burkon »

Super, díky moc za tipy.

S XBMC zatím zkušenost nemám -> bude přes to fungovat kromě YouTube a Vimea i GrooveShark a Deezer?

Ještě bych se chtěl zeptat na to vzdálené ovládání Android Mini PC, resp. přímo Neo X5.
Máte s tím někdo zkušenost? Který program byste doporučili na plnohodnotné ovládání Neo X5 z jiného počítače (mám MacBook Air).

Díky!
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od dejdis »

Ovládám bez problémů aplikací DroidMote skrze smartphone.
quicksilver
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: sob 15. zář 2012 10:18:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Tablet: Mini Pc: Minix Neo X8-H

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od quicksilver »

DMD funguje musite dat obnovu repo melo by to snad jit i pres mys pravym tlacitkem a obnovit.
Pak vam to nabehne a muzete vse nainstalovat.Neni Flash Player a jako Flash Player mam na usb verzi ,ktera na minix jede :

Kód: Vybrat vše

 http://uloz.to/xUEdUC2/install-flash-player-ics-apk
ondrakolbl
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26. úno 2013 18:50:44
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od ondrakolbl »

dejdis píše:Ovládám bez problémů aplikací DroidMote skrze smartphone.
Ahoj,
take jsem nainstaloval Droidmote server, ale mam problem se strednim tlacitkem D PADu. Dam priklad: Najedu mysi na ikonu aplikace Opera mobile, pote se prepnu na DPAD, presunu se o 4 ikony na Total commander stisknu stredni tlacitko DPADu, ale spusti se mi Opera. :( Psal jsem na Droidmote forum a tam mi bylo sdeleno, ze u Minixu muze byt problem. Proto by me zajimalo jestli s tim mas podobny problem.

Diky za info.
Ondra
lukas.burkon
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. úno 2013 12:43:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od lukas.burkon »

Ten DroidMode, jak jsem pochopil, ale je pouze virtuální ovladač typu ovladače na TV, ne?
Tzn. neuvidím v tom zařízení celou Android screen jako bych to viděl na TV, ale pouze ty ovládací tlačítka, ne?
Já právě řeším situaci, že bude TV vypnutá, Android PC pojede, a já ho potřebuju ze vzdáleného laptopu (v domácí síti) kompletně ovládat .. to teda ten DroidMode taky zvládne nebo na to je vhodné využít jinou aplikaci? Resp. kterou?

Díky.
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od matata »

Hledal jsem intenzivne cca pred mesicem a takovou korektne fungujici app jsem nenasel.
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od dejdis »

Po poslední aktualizaci app mi DroidMote přestal komunikovat mezi smartphone a Minix. :?:
vf1
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. bře 2013 20:56:42
Typ mobilu / ROM: SGS2

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od vf1 »

Mám dotaz ohledně rozlišení. Chci Neo X5 používat s LCD monitorem (ne s TV), který má HDMI vstup. Jenomže jsem narazil, on nemá 1080, ale jen 1680x1050. Takže se mi Android rozjede jen v 720 a ten monitor to nezpracuje úplně nejlépe a vypadá to děsivě. (na jiném LCD s 1080 je to nádhera)
Nemáte někdo zkušenost, jak kernelu předhodit nějaký parametr, aby naběhl v požadovaném rozlišení?
miramusikant
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. úno 2013 10:53:54
Typ mobilu / ROM: 777604153

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od miramusikant »

dejdis píše:Kdo by měl zájem o apk YouTube, která dokáže zobrazit videa přes celou obrazovku možno stahovat tady:
https://dl.dropbox.com/u/57408607/YouTube-4.1.47.apk
http://uloz.to/xiM1onS/youtube-4-1-47-apk

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6JMHHVZ ... ata_player[/youtube]
Zdravím.mám také Neo X5,a četl jsem Váš příspěvek,kde si mohu stáhnout ze stránek pomoc,jak roztáhnout You tube na celou obrazovku.Jsem začátečník s OS Android.Po stáhnutí stačí kliknout na instalaci a automaticky se to nainstaluje.nebo je třeba vědět cestu,kam to nainstalovat.Díky Mirek E-mai:l miramusikant@seznam.cz
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od dejdis »

Instalace app z odkazu jen aktualizuje stávající YouTube v zařízení. Cestu netřeba zadávat jako snad u žádné app v systému Android. ;-)
Romando
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 16. lis 2012 17:54:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Problem s mysi

Příspěvek od Romando »

Dobry den.Jsem cerstvz majitel teto krabickz a pouzivam wifi klavesnici i mys znackz LOGO :( a mam problem s mysi.Chvili jede,ale pak zajede sipka dolu a konec.Mohu jezdit jen do stran,ale nejde s ni vyjet nahoru.Poradte pros9m,je to znackou ,nebo v nastaveni neo x5.Dekuji


Tak jsem si koupil tuto mzsku a jede bezvadne mysi.heureka.cz/logitech-wireless-mouse-m235/
Naposledy upravil(a) Romando dne pon 11. bře 2013 15:59:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dejdis
Androiďák!
Příspěvky: 611
Registrován: úte 10. led 2012 20:05:24
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od dejdis »

Používám myš Logitech a žádný problém. V nastavení X5 se k ovládání myši nic nevyskytuje. Zkus jinou. ;-)
Romando
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 16. lis 2012 17:54:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od Romando »

Děkuji za reakci.Obával jsem se že to bude tou myší.Hold další investice do nové.
Ketos83
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 01. bře 2013 17:51:59
Typ mobilu / ROM: Nokia N8

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od Ketos83 »

zdravím,
již nějakou dobu koukám po nějaké takové krabičce, ale stále nevím jakou si vybrat. Nemám s androidem zkusenosti, ale na druhou stranu si s tim rad pohraju a zaučím se. Verim, ze mi nějaky zkuseny androidak pripadne poradi :)

Procital jsem jiz hromadu for a chci se zeptat na 5.1 zvuk. Nikde jsem nezjistil, zda tyto mini PC zvládnou ve fullHD i 5.1 zvuk. X5 ma opticky vystup, pripadně vsechny miniPC maji HDMI, tak snad by mohli zvladnout vice audio kanalu, ale nikdo mi to nepotvrdil :( Máte někdo odzkouseny 5.1 zvuk?

Co se tyce fullHD, tak jede po novem updatu opravdu na 100%? Nekde jsem vycetl, že čip RK3066 je delany jen na HD

Pres miniPC by jsem rad sledoval serialy online např. z http://www.sledujuserialy.cz Nekde jsem vycetl, ze android nezvladne primo flash videa v prohlizeci, ale je na to nejaka aplikace. Muze mi o tom nekdo prosim rict vice? Zvlada ta aplikace vsechny odkazy nebo ma jen prednastavene nejake servery? Pripadne jsem nasel nekde i navod, jak flash povolit pro prehravac, ale byl v tom nejaky hacek. Ma s tim nekdo zkusenosti?

Jak je to s napajenim? U mensich mini PC je treba externi aktivni hub. Utahne pristroj externi disk, pripadne nejake dalsi doplnky?
kunstat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. led 2013 16:26:31
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od kunstat »

Nabízím k prodeji Minix Neo X5 viz případně cena dohodou http://aukro.cz/minix-neo-x5-mele-f10-f ... 65100.html
kunstat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. led 2013 16:26:31
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od kunstat »

Mám jeden Minix X5 + Mele fly F10 k prodeji za dobrou cenu.
Pokud má někdo zájem ozvěte se.
kunstat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. led 2013 16:26:31
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od kunstat »

Ketos83 píše:zdravím,
již nějakou dobu koukám po nějaké takové krabičce, ale stále nevím jakou si vybrat. Nemám s androidem zkusenosti, ale na druhou stranu si s tim rad pohraju a zaučím se. Verim, ze mi nějaky zkuseny androidak pripadne poradi :)

Procital jsem jiz hromadu for a chci se zeptat na 5.1 zvuk. Nikde jsem nezjistil, zda tyto mini PC zvládnou ve fullHD i 5.1 zvuk. X5 ma opticky vystup, pripadně vsechny miniPC maji HDMI, tak snad by mohli zvladnout vice audio kanalu, ale nikdo mi to nepotvrdil :( Máte někdo odzkouseny 5.1 zvuk?

Co se tyce fullHD, tak jede po novem updatu opravdu na 100%? Nekde jsem vycetl, že čip RK3066 je delany jen na HD

Pres miniPC by jsem rad sledoval serialy online např. z http://www.sledujuserialy.cz Nekde jsem vycetl, ze android nezvladne primo flash videa v prohlizeci, ale je na to nejaka aplikace. Muze mi o tom nekdo prosim rict vice? Zvlada ta aplikace vsechny odkazy nebo ma jen prednastavene nejake servery? Pripadne jsem nasel nekde i navod, jak flash povolit pro prehravac, ale byl v tom nejaky hacek. Ma s tim nekdo zkusenosti?

Jak je to s napajenim? U mensich mini PC je treba externi aktivni hub. Utahne pristroj externi disk, pripadne nejake dalsi doplnky?
Zvlada to flash videa z netu, je tam nainstalovany Adobe flash player.
PEL
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: stř 30. led 2013 8:49:01
Typ mobilu / ROM: Honor 6
Tablet: MINIX NEO X5

Minix Neo X5 - DMP?

Příspěvek od PEL »

Zdar nevíte někdo jak by se dalo udělat, abych mohl media z meho MBT (LG Optimus Black ... Android 4.0.4.) prehravat na Minixu (jako, ze bych v mobilu "rekl" zobraz na Minixu (Minix ze by byl jako zarizeni s DLNA?). Neco jako ma Samsung nejake to AllShare (ze si veci z mobilu muzete zobrazovat na Televizi s DLNA...)
Dik
Ketos83
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 01. bře 2013 17:51:59
Typ mobilu / ROM: Nokia N8

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od Ketos83 »

Zdravím,
chci se zeptat, zda ma nekdo tuhle skatulku napichlou pres optiku k bednam. Nedari se mi rozjet audio pres opticky vystup. Jak jsem koukal pod krytku, tak jsem zjistil, ze nesviti. Je to HW problem, nebo je to treba nejak SW aktivovat?
Prozatím mam originální OS bez FW
Pavis
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18. bře 2013 19:22:41
Typ mobilu / ROM: minix x5

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od Pavis »

Mě optika funguje, byť chtělo trochu násilí dostat tam ten kabel.
Aktivovat S/PDIF jako zvukový výstup je zapotřebí v Nastavení -> Zvuk -> Sound Devices Manager -> Rockchip-SPDIF
Ketos83
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 01. bře 2013 17:51:59
Typ mobilu / ROM: Nokia N8

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od Ketos83 »

dekuji, uz mi to hraje. Ted jen doufam, ze zprovozni 5.1 zvuk a budu s touhle hrackou na 100% spokojeny :)

Jeste se chci zeptat, jak resite hry, ktere se ovladaji dotykovym displejem. U nekterych her mi nefunguje kliknuti mysi a nedostanu se pres menu hry :(
Ma nekdo odzkouseny nejaky herni ovladac? Da se nakonfigurovat na vsechny aplikace nebo jen ty co podporuji externi ovladac?
PEL
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: stř 30. led 2013 8:49:01
Typ mobilu / ROM: Honor 6
Tablet: MINIX NEO X5

Minix Neo X5 - seká se až do restartu

Příspěvek od PEL »

Zdar, mám tam ROMku Fineles (4.1.1), rootnuté.

Skoro všechna videa *.avi se mi přehrají asi 1s a pak se to kousne a musím restartovat čudlíkem (někdy se zrestartuje samo).
Některá videa *.mkv s vyšším datovým tokem (4,5GB a více na film) se taky sekají a je nutné restartovat.
Videas vysokým datovým tokem (když je vůbec přechroustá ... 12GB a víc) jsou jako SlideShow.
Samsung Oceanic demo hraje asi 10s a pak se to samo zrestartuje.

Přehrávám na BSPlayer (nejvěrší buffer), nebo MXPlayed (HW akcelerace) ... je to jedno (BSPlayer mi přijde trochu stabilnější).

Můžete mi s tím někdo pomoct? Je to na reklamaci? Dá se s tím něco dělat? Nějaká jiná vymazlenější ROM?

Nejvíc mě pak nas*** když si čtu na tvfreak.cz, že skoro každé mmc s polovičním výkonem a pamětí přehraje úplně všechno a to jakkoli náročné...

Dík za pomoc.
josef1974
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pon 17. zář 2012 16:18:56
Typ mobilu / ROM: STAR x920
Tablet: Sanei n10
Rom: 4.4.0

Re: Minix Neo X5 - audio 5.1

Příspěvek od josef1974 »

Zdravím všechny, taky jsem si X5 pořídil, rozchodil jsem to s XBMC a externím MX Playerem, maká to skvěle, sice asi ne na 1080 ale alespoň je to na velké obrazovce v nějakém podobném a odpovídajícím rozlišení. Mám plazmu LG 127cm ale ne Full HD jen HD. Jediný co mě dost vadí je že to neumí zvuk 5.1. Hledal jsem všude možně ale zatím nikde nic moc o tomto není. Podle mě je to zásadní problém u multimediálního centra aby šel zvuk 5.1. Pátrám dál ale kdyby se tu někdo našel kdo se tím taky zabývá, budu rád. Udělal jsem si nějakou zásobu různých ROMek a budu zkoušet, vypracuji nějaký přehled a pak to sem dám.
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: Minix Neo X5

Příspěvek od matata »

Prehled romek by byl super.

Krome filmu pouzovam mx taky jako sitovy disk s pripojenym ext hdd pro zalohovani vsech domacich stanic. A mel jsem taky problem, pri zalohovani vetsiho souboru se to cele seklo. Kdyz jsem stahoval film na ntb primo na ext hdd v mx tak to jelo v pohode, kdyz jsem ape tento stejny vetsi soubor stahoval z ext hdd pripojeneho k mx do ntb, tak se mx seknul. Ted tam mam na zkousku pripojenou flashku 8gb (coz samozrejme neni dostatecna kapacita) ale mx jede kazdopadne uz tyden v kuse bez jedineho zaseku a vde svisti jak hodinky. Problem je pravdepodobne v ext hdd. Chyba muze byt i jinde nez v mx.
Odpovědět

Zpět na „Minix Neo X5“