Sony Xperia SolaXperia sola - instalace větších her a aplikací

Sony
Odpovědět
mmhp
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: sob 27. lis 2010 18:28:42
Typ mobilu / ROM: g1

Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od mmhp »

Zdravím, dnes jsem si koupil telefon sony xperia sola. S telefonem jsem velice spokojený, bohužel mi ale nejdou nainstalovat větší hry, které instalují data na paměťovou kartu. Sola má interní paměť rozdělenou na 2 části. Jedna se tváří jako systémová a druhá jako sd karta. Jenže na této virtuální sd kartě mám volné jenom necelé 1gb paměti.

Takže například když chci nainstalovat fifu 12, kterou jsem si bohužel zakoupil, mám smůlu. Nejde tam vybrat moje reálná 16gb sd karta, ale telefon se snaží stáhnout data na tu malou "jakoby" kartu.

Do telefonu jsem právě nainstaloval aktuální firmware, bohužel tato vlastnost nezmizela. Nevíte někdo co s tím ?
tomas321
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. srp 2012 15:39:03
Typ mobilu / ROM: sony xperia go

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od tomas321 »

mam podobny problem popisany nizsie a potrebujem tiez poradit

Potrebujem poradit ohladne telefonu Sony xperia go ST27i
Tento telefon mam asi 2 tyzdne, je tam verzia softvéru Android 2.3.7
Tento telefon ma 3 druhy pamate: SD kartu 32 GB, internu pamat 3,98 GB a pamet telefonu 1,68 GB. Vsetky aplikacie ktore som si dodatočne nainstaloval mi samozrejme naistaluje do pamate telefonu. Ak aplikacia podporuje premiestnenie na SD kartu a v nastavaniach – sprava aplikacii si zvolim moznosť presunut na SD kartu po presunuti zistim ze aplikaciu mi nepresunulo na SD kartu ale do intrenej pamate . Problem je v tom, ze v telefone mam nainstalovany aj navigacny program Sygic ktory je datovo dost narocny -3,7 GB . Kedze mi ho nedokaze presunut na SD kartu ale len do intrenej pamati, v tejto pamati mi uz nezostalo ziadne volne miesto a napriklad aplikacia galeria ktora zobrazuje fotky nefunguje spravne a nedokaze mi nacitat fotografie z SD karty. Ked som sa pozrel ako to funguje na inom telefone s Androidom konkretne na Sony Ericsson xperia ray zistil som, ze tento telefon ma len 2 pamate a to SD kartu a pamat telefonu, tym padom ak aplikaciu presuniem z pamati telefonu na SD kartu skutocne ju aj na tu SD kartu presunie a ne na daku zvlastnu internu pamat ktora v tomto telefone ani nieje.
Potrebujem preto poradit ako mozem aplikacie presunut skutocne na SD kartu.
Este jedna vec ked som si nainstaloval aplikaciu Tota Comander tak tento program mi tiez zobrazuje 3 druhy pamate o ktorych som pisal a to nasledovne:
Pamat telefonu – koren suboroveho systemu 1,68GB
Interna pamat – SD karta /mnt/sdcard 3,9 GB
SD karta – SD karta (2) /mnt/ext_card 29,3 GB
Nainstaloval som si aj aplikaciu App2SD ktora mi vsak s mojim problemom nedokaze pomoct.
Vopred dakujem za radu.
mikulisek
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. srp 2012 19:05:56
Typ mobilu / ROM: Xperia Sola

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od mikulisek »

Mám stejný problém.
někde jsem našel návod (aplikovatelný na Solu), jak zaměnit ext_card na sdcard a tím problém vyřešit, ale osobně jsem si tento hack nedovolil použít.

Pro navigaci Sygic existuje poměrně jednoduché řešení:
Pripojte Solu k počítači
Na externí (skutečné externí sd kartě) vytvořte složku Aura s podsložkou Maps, do této složky překopírujte obsah složky s Mapami (Aura/Maps) z vnitřní paměti (tvářící se jako sd karta).
pak změňte následující soubor (v poznámkovém bloku, uložit někam a pak prohodit, předtím si pro jistotu zazálohovat původní soubor):
Internal storage/Aura/Android/settings.ini
přepiště cestu k mapám na:
MapPath=/../../../ext_card/Aura/Maps
ContentPath=/../../../ext_card/Aura/Maps
Vymažte Mapy z původní složky Maps.
Navigace nyní bere mapy z externí karty, bohužel si navigace při stahování dalších map sama změní soubor settings.ini a stáhne mapy do původního umístění (ve vnitřní paměti). Je tedy nutné mapy opět ručně překopírovat a změnit settings.ini
(na sd kartu si dejte jen složku Maps, v ostatních jsou např. zvuky a ty by pak Sola umístila do nabídky hudby)
//jen poznamenám, že nemám navigaci originálně, ale z principu není důvod aby to nefungovalo u každé verze.

Btw. Sony se vyjádřilo tak, že toto rozdělení na 3 druhy pamětí je prostě vlastnost telefonu a asi s tím nehodlají nic dělat.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od xanthor »

Povzdechnutí: Tohle rozdělování je fakt otřesný, podobně to má i Samsung. Naopak třeba Huawei u G300 (prý, osobně jsem to nezkoušel) po vložení pam. karty bere jako /mnt/sdcard kartu (pravda, má to drobnej háček v tom, že po vložení karty je potřeba překopírovat data z interní paměti). A to jsem si myslel, že problémy s pamětí skončily poté, co výrobci začali dávat do telefonů dostatek paměti pro aplikace (tzn. pro to, co je v /data)...
mikulisek
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. srp 2012 19:05:56
Typ mobilu / ROM: Xperia Sola

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od mikulisek »

Samotná myšlenka 3 druhů pamětí není úplně marná, na jedné je systém do kterého běžný uživatel nemůže zasáhnout, druhá na aplikace, kam se uživatel dostane ale raději se v ní moc nešťourá, aby mu všechno fungovalo jak má a 3 úplně externí, kam může bez ladu a skladu házet veškerou hudbu a videa a využívat jí jak přenosný disk, to vše bez obavy o funkčnost přístroje. Problémem je, že bez neoficiálního zásahu se rozvržení paměti do 3 částí nedá spravovat. Trochu podpásovka je, že se to uživatel dozví až když má přístroj v ruce, v nejhorším případě až ve chvíli, kdy mu paměť došla a on zjišťuje že 32Gb sd karta je mu vlastně k ničemu
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od xanthor »

Podle mě to zbytečný je, mají dát radši do balení rovnou (rychlou) paměťovou kartu.
lebra
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. pro 2012 10:50:21
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od lebra »

chlapi stale se na nic nepřišlo? hledám hledám a nemuzu najít :-/
Uživatelský avatar
Dekxster
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 31. led 2011 20:18:13
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Sola
Tablet: ASUS Transformer Prime
Rom: Stock JB (oboje)

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od Dekxster »

Koukám že stále bez řešení?

Pokud chcete, můžu vám sem hodit, jak jsem to na své sole vyřešil, sd karta se mi teď ukazuje jako vnitřní paměť a naopak.
Je ale potřeba ROOT.
Uživatelský avatar
ja_som
Robot
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 22. lis 2012 7:33:37
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1 (2018) 32GB / Android 8.1.0
Tablet: Lenovo Tab 4 8" Plus 64GB / Android 7.1.1 root
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od ja_som »

Ak máte ROOT (inak odporúčam spraviť) tak pre vás riešenie mám... sám ho používam, no nie priamo na toto, ale presúvam väčšie hry na SD kartu, externú, nie tu virtuálnu...
Aplikácia sa volá FolderMount
https://play.google.com/store/apps/deta ... que.fmount
v bezplatnej verzii (mám ju ale zakúpenú za 2€) ponúka "presun" 3 zložiek z virtuálnej SD na externú.
Funguje jednoducho, do prvej časti (obr.2) zadáte názov hry, napr. MAX PAYNE, do druhej cestu k pôvodným dátam tejto hry /mnt/sdcard/Android/data/com.rockstar.maxpayne a do poslednej cestu k zložke na externej SD kam dáta pôjdu /mnt/ext_card/App_data/Max, môže byť zaškrtnutá možnosť vylúčenia zo skenovania médií, ak dáta pre hru obsahujú obrázky aby sa nezobrazovali v galérii 2x. Dáta sa potom presunú na ext. kartu (automaticky) a na virt. karte ostanú len akože (sú nalinkované), lebo tam ich hra hľadá. Klikne sa na pripínačku (obr.4) aby sa linkovanie uskutočnilo po každom reštarte a hotovka (aspoň tak som funkciu pripínačky pochopil)...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
(obrázky sú z GP, na druhom ešte nie je možnosť zaškrtnutia vylúčenia zo skenovania)

Vám by to pomohlo tak, že si dáte nalinkovať zložku Fifi ešte pred stiahnutím dát a potom spustiť sťahovanie, dáta by sa uložili priamo na ext. kartu....
:ugeek:
Sanatana2008
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. lis 2013 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od Sanatana2008 »

Koupil jsem si tedy nakonec Sony Xperia M Dual, riskl jsem to i s tou pamětí.... Realita byla o to horší, že tento mobil má ve skutečnosti využitelnou paměť jen 1,5GB, oproti udávaným 4GB !!! Nechal jsem si nainstalovat mapy Sygic v obchodě s mobily, a ouha, na kartu to nešlo, po stažení třetí mapy Evropy byla paměť plná. Ten odkaz na youtube výše je k ničemu!!! Hledal jsem na různých fórech a diskuzích, všude plno "chytrých" rad, ale ve skutečnosti jen kecy. Už jsem uvažoval o rootu telefonu, ale sám bych si na to netroufl. Kdo by to odborně udělal - nikoho jsem nesehnal. Zase jen spousta rad jak je to jednoduché, každý první radí a každý druhý nádává, že se mu mobil podělal... Začal jsem zvažovat koupi jiného dražšího mobilu Sony Xperia Z, s 16Gb paměti... A nakonec ... Heuréka... našel jsem řešení sám. Po 6-sti hodinách na internetu, pokusů a omylů jsem našel řešení. Neříkám, že je to jednoduché, ale není potřeba žádný zásah do softwaru mobilu, riskovat ztrátu záruky nebo pokažení mobilu. Mapy Sygic (v nové verzi) mám již k dispozici, jsou na micro SD kartě - celý svět a z paměti mobilu neubylo ani 1MB. Kdo potřebuje pomoci s tímto problémem napište na email: karel.bittner@email.cz
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Xperia sola - instalace větších her a aplikací

Příspěvek od Jumbo78 »

Stačí Sygic nainstalovat a pak celou jeho složku (Sygic) přesunout na externí kartu a vše se bude stahovat tam. Žádná věda, řešilo se to tu xkrát

Edit: pokud chceš někomu pomoct, sepiš návod tady na fórum. Od toho tu to fórum je...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Sola“