Prestigio Multipad PMP5780DPouzivani tabletu behem nabijeni ?

Moderátor: negrbob

Pravidla fóra
Speciální pravidlo tohoto podfóra: Neprodlužujte výchozí vlákna tabletů nabalováním dalších dotazů. Zakládejte nová konkrétní vlákna!
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
twofinger
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung B7300

Pouzivani tabletu behem nabijeni ?

Příspěvek od twofinger » úte 16. črc 2013 15:56:53

Ahoj, mel bych dotaz ohledne pouzivani tohoto tabletu behem nabijeni. Nekde jsem cetl, ze IPS displeje maji pri nabijeni problem s dotykem a je prakticky nemozne na nich pracovat... je tomu tak i u tohoto modelu ?

Druhy dotaz souvisi s prvnim, a sice pokud na tabletu lze pracovat behem nabijeni, co se stane po nabiti ? Pojede tablet na el. proud ze zasuvky, nebo funguje pouze na baterii, a to i behem nabijeni ?
Chtel bych ho vicemene pouzivat "misto" stolniho PC (pripojit periferie) a mit ho skoro stale v elektrice, je toto vubec mozne? (proste jako u notebooku)

Diky za pripadne postrehy a rady.

LivArt
Terminátor
Reputace: 246
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzivani tabletu behem nabijeni ?

Příspěvek od LivArt » úte 16. črc 2013 16:03:29

Tablet jako náhrada PC - zapomeň. Tablet je doplněk a je určen pouze pro prohlížení obsahu, ne pro tvorbu. Nehledě na to, že je nesmysl nahradit poměrně dobře ergonomicky přizpůsobitelné PC něčím, co leží na stole a úhlopříčka toho je max. 11".

Technologie displeje nemá s technologií snímaní dotyků nic společné. Pleteš jedno s druhým.
Pokud bude nabíječka stát za nic, tak na tabletu při nabíjení neuděláš nic.
BTW počítej s tím, že tímhle používání dřív nebo později odpálíš baterku.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
twofinger
Nové Androidě

Příspěvek od twofinger » úte 16. črc 2013 16:23:21

Tak nevim jestli si rozumime... tablet bych mel pripojeny k monitoru a pouzival ho na klasicke brouzdani, plus nejake maily, max. video pres HDMI na TV.
O mizernem pouziti tabletu s IPS displejem behem nabijeni jsem se, jak jsem jiz psal, DOCETL... proto se na to ptam majitelu konkretniho modelu, co je na tom pravdy.
Vzhledem k tomu, ze jsem v teto oblasti novacek, tak se stejne tak dotazuju na moznost uzivani behem nabijeni. Chtel jsem pouze vedet, jestli tablet (NE)funguje podobne jako NB, kde se po nabiti jede uz jenom na sit... tot cele.
Ostatni uzivatele, pokud ma nekdo nejake postrehy, bych poprosil o trosku umirnenejsi odpovedi !

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 16. črc 2013 21:29:40

Tohle by me taky zajimalo.Nicmene casto takhle tablety(i mobily) pouzivam a pri pozivani a nabijeni hreji min. o 80% vic nez kdyz je pouzivam a sou nabite na 100%( a samozrejme porad pripojene k el. siti).

Autor tohoto vlákna
twofinger
Nové Androidě

Příspěvek od twofinger » stř 17. črc 2013 7:43:48

Ahoj, takze tablet je behem nabijeni plne ovladatelny a nema problem jako treba Cube U30GT, kde recenzent pise "Další, u mě méně citelnou vadou, která se objevuje zřejmě u všech zařízení s IPS displejem, je, že se při nabíjení aktivují doteky po celé ploše displeje, takže se tablet stává neovladatelným" ...
Psal jsi, ze se pri nabijeni (a pouzivani) citelne zahriva, coz mi prijde normalni, ale spis by mne zajimalo jak se tablet chova po nabiti na 100 procent a ponechani v siti. Ale asi to vypada, ze tablet(y) nejsou schopny fungovat na proud z el. site a ten slouzi pouze pro nabiti baterie ? Predpokladam, ze asi neni mozne v androidu nejak upravit nastaveni odkud ma cerpat stavu (nejaky power manager).

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » stř 17. črc 2013 9:32:28

Po nabiti na 100%(a stale ponechano zapojene v siti) se zahrivani rapidne snizi a rekl bych ze uz pak se baterka vubec nezahriva.Aspon nic necitim .I pri hrani narocnych her(to se tablet zahriva stejne jako kdyz neni pripojeny a nenabiji se).
Proud ale asi porad prochazi baterkou...i kdyz je na 100% nabita.
Nejvetsi drama je to pri nabijeni a hrani nejakych her.To byva u nekterych tabletu mazec.Nicmene i kdyz sou tak "rozpalene" tak neni problem s ovladanim tabletu(furt stejne reakce a zadne samodoteky).Nikdy sem se s tim nesetkal(momentalne mam 4 zarizeni s IPS.Ale furt to stridam).Ani u levnych prestigii.A to treba 5570 byl nekdy jak prenosny topeni :-) A porad sel v poho ovladat.U Cubu samozrejme nevim

Gentiana
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: pap4300 + SEz710i
Tablet: pmp5297c + pmp5780d

Příspěvek od Gentiana » ned 09. úno 2014 22:49:51

Když mi u Xperie X1 odešla nabíječka, a dávala asi 7.5V místo 5V, tak se to při nabíjení chovalo stejně tak jak popisujete - dotek lítal po celé ploše displeje. A to to byl jednodotekovej displej!

Zkusil bych tedy v podobném případě jako první přeměřit napětí na nabiječce.

Odpovědět

Zpět na „Prestigio Multipad PMP5780D“