Jiayu G2S - obecná diskuzeJiayu G2S

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od spachal »

Z hlavy to uz netusim, ale byla to nejaka zelena ikonka se stitem :] Security neco (Centrum?). Nasel jsem to v nejake EN diskuzi Google > Lewa rom "enable root", ale hledat to ted uz zase nebudu.

Soubor s funkcni rom jsem nasel nekde v tomto vlakne, pripadne ve vlakne http://androidforum.cz/jiayu-g2s-lewa-r ... 41088.html, ale je rychlejsi to upnout na web, nez znova hledat: http://uloz.to/x6SFnD2b/burgerz-update-zip

Po cca tydenni zkusenosti vse pry funguje presne jak ma (gps nepouzivane). Toz hodne stesti! :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

Už jsem to taky našel, root funguje, ale jen co jsem odinstaloval hudební přehrávač, udělal jsem z G2S mrtvolu co ani nenajede. Tak snad to rozchodím.
Díky, že si mi upnul tu Romku, předpokládám, že to je ta už počeštěná. Jestli to rozchodím, tak ho stejně nejspíš střelím za 1500 a půjdu do G3S.
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

Díky moc, ta romka od spachal je dost dobrá. Vše chodí jak má, počeštění je dostatečné. Měl jsem romku od lewa, ale ta byla plná balastu a počeštěná byla minimálně. Tahle je super, konečně je to funkční telefon bez bugu. Možná jen grafické prostředí je takové víc strohé, v romce co jsem měl od miu bylo hezčí, jak kontakty, tak sms. Ale to klidně překousnu.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

Spachal - to je soubor Burgerz? Jede Ti GPS?? Mi to detekuje, detekuje přijímač a nic víc.....
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od spachal »

Ten soubor, co jsem nahral, jsem nasel nekde zde na foru. Kde, to uz z hlavy netusim, ale neni to moje prace :]. GPS muzu v pondeli vyzkouset, jakmile se k telefonu dostanu.
"Graficke prostredi" jsem neresil, do telefonu jsem nahral muj oblibeny launcher Nova (vrele doporucuji), DialerOne a Handcent SMS.
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

GPS jsem rozjel, jinak proti LeWa je ten Burgerz míň zasraný a na paměti je to znát (design ROMky neřeším, do systémového nastavení jdu jednou za sto let a zbytek si udělám aplikacema a tématy), je jí sežráno míň, než LeWa, i když některé LeWa vychytávky (Data Meter, Dual SIM managment, stavová a tlačítková lišta v roletce) jsou silně návykové... mám obě zazálohované Clockworkmodem, obě jedou pod Recovery 6.0.2.8. takže zítra bych to vytáh do auta a na střídačku zkusil GPS. Ale stejně napřesrok přejde G2S na pozici sekundárního a náhradního founu, 4jádro volá :-))))
myxal
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 21. bře 2013 21:32:00
Typ mobilu / ROM: LG E960

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od myxal »

Ahojte,
kupoval niekto tento fon v poslednej dobe? Pozeram, ze miestami uz je out of stock, tak dufam, ze ostatni predajcovia nepredavaju nejake repasovane z reklamacii... :-\
Ex: Nokia 3210, SonyEricsson T630, Nokia N97 mini, ZTE Blade, Lenovo A789
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

Ak zvazujes kupu tak osobne G2S by som znova uz nekupoval..
myxal
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 21. bře 2013 21:32:00
Typ mobilu / ROM: LG E960

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od myxal »

Mozes prosim v skratke zhrnut dovody? 25 stran sa mi moc citat nechce ;) a ostatne temy v tejto sekcii nevyzeraju nijak hrozivo... Ako je na tom zo stranku software, oproti povedzme LG E460? (viem, ze hw bude LG o nieco slabsie)
Taktiez, pre perspektivneho zaujemcu to bude prvy android, takze pokial tam budu dobre fungovat zaklady, tak bude stacit.

EDIT: Aha, tak par stranok dozadu som narazil na GPS trampoty. No to je pekny fail :cry: Predpokladam, ze to ani v neskorsich kusich neopravili, a problemami trpia teda vsetky, aj teraz predavane telefony G2S?
Ex: Nokia 3210, SonyEricsson T630, Nokia N97 mini, ZTE Blade, Lenovo A789
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

Tak Jiayu pouzivam uz pol roka, co sa tyka spracovania a tak z mojho podladu kvalitka, momentalne az na GPS ide paradne, no nebral by som ho uz hlavne preto, ze za cenu G2S si uz kupis solidne 4-jadro s funkcnym GPS (a mozno este aj lacnejsie).

Dalsie take mensie problemy:

- nefunkcnost GPS, ako fix celkom ok, presnost onicom, stabilita onicom ... proste neda sa povedat ze to u nas ide korektne
- problemy s mikrofonom - da sa to nastavit softverovo, ale aj tak po nahodeni novej ROM zase nastavovat vsetky hodnoty a aj tak to neje vyladene..
- par ludi malo problemy s chvenim displeja - da sa to fixnut no niekolko G2S predsalen islo naspat do ciny
myxal
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 21. bře 2013 21:32:00
Typ mobilu / ROM: LG E960

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od myxal »

Ako som spominal, zaujemca prechadza zo SE K800i, takze 4-jadro je zbytocne. Mal som Lenovo A789 s MT6577 a procak bohate stacil na vsetky zakladne veci (hry su pre mna aj zaujemcu irelevantne), najvacsi problem bol, ze 512 MiB RAM uz na Android 4+ a aplikacie, ktore ten procak utiahne, proste nestaci.

Kazdopadne nefunkcne GPS je show-stopper. Na A789 to fungovalo - nie solidne, a obcas mu z neznamych dovodov trvalo velmi dlho dostat fix, ale ked ho raz dostal, tak si ho udrzal. Na nezname mesto to moc nebolo, ale na prejdenie ciest 3. triedy medzi dedinami to stacilo. Fony s MTK chipsetmi su stale v hre :)

Vie niekto poradit nieco male (<128 mm na dlzku) s aspon WVGA displejom, a aspon 2-jadrom?
Ex: Nokia 3210, SonyEricsson T630, Nokia N97 mini, ZTE Blade, Lenovo A789
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

Tak 4-jadro zbytocne nieje, neide ani tak o vykon ale funkcnost. Pod MTK 6577 ti GPS korektne nepojde. Mimo mesto mozno, rychly fix aj poloha, no ked ti fakt bude treba GPS v meste tak proste bez sance, sam som nato doplatil, coz som aj popisoval v tomto vlakne.

Dalsia vec ceny smartphonov s 4-jadrovym procesorom su na rovnakej urovni, dokonca aj nizsie ako cena G2S.

To uz vec preferencii no, kto co pozaduje, no prave kvoli tomu by som znova do G2S, resp. MTK 6577 neisiel ;)
CoolXman
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. bře 2013 9:39:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od CoolXman »

Sháním displej na Jiayu G2S, telefon jsem používal cca 4 měsíce a nyní mám displej venku ... vzhledem k tomu, že displej se de facto nedá dostat ven bez poškození, je potřeba celej díl i s rámečkem. Takže kdo má poškozenej telefon s funkčním displejem nebo i funkční celej telefon a chce se ho zbavit, tak nabízím částku do 1000 CZK. Díky za případný nabídky.
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

Mám funkční jako nový, i bych se ho zbavil a šel bych do nějakého 4-jádra s 2GB ramkou, ale 1000,- je málo. Za dva bych ho už i pustil. Ale chápu, že nechceš investovat víc. Spíš jen kdyby měl někdo zájem, tak za 2000,- ho prodám, mám ho cca 4 měsíce, kupovanej v ČR. Poslední lewa rom v CZ. I krabici bych doma někde našel ;-)
Tak zas bys měl náhradní díly a druhou baterku ;-)
KáMa
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 20. úno 2013 20:26:27
Typ mobilu / ROM: JiaYu G2S

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od KáMa »

Zdravím mám G2S. Měl sem ho na reklamaci kde mě vyměnili základní desku, bohužel od té doby mi nejde nic stáhnout z play ani odnikud jinde a nedaří se mě nastavit internet od operátora. Net jsem zkoušel nastavovat dle návodu ve vláknu ale mám tam víc položek než je zde v návodu tak nevim jestli ještě nějaká neni špatně nastavená. Můžete mě poradit. Děkuju
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Přes kompletně Čínské Recovery včetně výmazu atd....
Dal jsem tuto verzi : LeWa_Jiayu_G2S_JB_ROM_13.04.02_cc3d1 (anglická)
Vše chodí ale:
1. Jméno volajícího je moc malinkaté, umístěné v levém horním rohu (v té poslední stabilní verzi od LEWA to bylo nádherně velké.
2. Dochází k zamykání telefonu během hovoru. Pokud protistrana hovor zapomene ukončit, musím telefon probouzet stisknutím tlačítka pro Power. V té poslední stabilní verzi od LEWA to je o dost lepší.
3. Horší citlivost WIFI (HW záležitost).
4. GPS horší (HW záležitost).
5. Nedoporučuji používat RYCHLÝ BOOT (povoluje se v menu).
6. Doporučuju instalovat jen omezené množství prověřených programů.
7. Doporučuju dokonale uklidit před instalací.
8. Pokud přesuneš některé čínské apky do složky /system/vendor/operator/app , dají se pak odinstalovat, ale bacha na to které.
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

3. Horší citlivost WIFI (HW záležitost). - preco HW ? ked som 1x skusal lewa, aj som to tu pisal, ze subjektivne sila wifi signalu je horsia, teraz ked mam tu DAVID G (v.3.0) tak to uz viem naisto. Na miestach kde lewa predtym nechytala vobec, tak so sucasnou rom mam paradny signal ;)
Libor1961
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:30:00
Typ mobilu / ROM: JiaYu G2s

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od Libor1961 »

BoVe159 píše:Tak tady posílám odkaz na z 80% počeštěnou a odzkoušenou rom pro G2S - JIAYUG2S-Android-4.1.2-DAVID-G-v3.0.
Instalovat přes CWMRecovery - já použil čínskou z NeedRom, ale mělo by chodit i s EN verzí, jak např uvádíš z xda-developers.
Instaloval jsem bez SIM, tu jsem vložil až po úspěšné instalaci a základním nastavení ... POZOR! musí se vložit do horního slotu pro simku!!! Po vložení po mě kromě PIN chtělo i PUK! Pak už stačí jen stáhnout More Locale 2 z play.google.com a nastavit češtinu. Pár programů ještě cz nemá, jako třeba Camera, ale to možná dodělám později (stejně jsou tam jen ikonky a spoušť :-).
Tak hodně zdaru s instalací!!
Moje 67 letá matka je s tímto spokojená a vesele se učí android ovládat :-D

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xZFyKTXu/jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip
spachal píše:Jako recovery jsem zkousel kde co :], ale najisto funkcni byly obe verze CWM z tohoto postu: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=311
Absolutně nej.Jen mám malý problém.Občas mi na liště zmizí logo operátora a píše žádný signál,přestože signál mám.Také se mi vypínají datové služby.Ví někdo,kde to lze nastavit?Dík moc
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

Datové služby se občas vypínají i u LeWa
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mk-tec »

shln píše:Ahoj vy lidi.
Zkouseli jste nekdo toto
http://masqfoto.blogspot.com.es/2013/05 ... o-con.html
? (HW gps mod)
Taky řeším použitelnost GPS a...

...tak jsem to dnes vyzkoušel a mohu potvrdit, že je to značný skok kupředu. Bez toho, aniž bych použil nějaké SW úpravy, byl první fix za 86sec. a potom je to jen otázka pár vteřin. Reset A-GPS, stáhnout nový a jede to prakticky hned. Jel jsem známou cestou do práce i z práce a tam, kde se navigaci běžně a stále motala hlava, nyní bez problémů. Když jsem si to přepnul na satelity a hlídal přesnost, kde dříve bylo 39m je nyní kolem 13m, kde se dříve fixlo 6-7 z 12 satelitů, nyní 9z11, takže si myslím, že už je to celkem použitelné. Ještě vyzkouším o víkendu nějaké trasy v kopcích a mezi stromama a uvidím. Ale každopádně je to o velký kus lepší.

...nemám však měděnou desku a ani jsem nepoužil náhradní alternativu "ALOBAL", ale jak tam někdo psal, vzal jsem kus starýho koax. kabelu na anténu, opatrně obnažil a opatrně jsem stáhnul ten měděný proplýtaný drát. Pak jsem si natáhnul průhlednou širokou lepící písku a na velikost baterky jsem tím drátem udělal housenku (jak to třeba dělají na bočních sklech na Audinách nabo jek je třeba vyhřívání zadního okna), páskou to přelepil k sobě (abych to měl volný a mohl vytánout baterku, nebo SIMku, SD kartu apod.) a nechal vývod trčet. Obnažil jsem izolaci GPS opatrně nožíkem a ten konec na ten obnažený opět přilepil páskou. Normálně se to tam vešlo, zaklapl a hotovo. Nikde nic netrčí...

Já jsem doslova nadšený ! (vzhledem k tomu, jak to fungovalo před tím - a to jsem zkoušel SW snad úplně všechno). Takže za mě určitě JO :thumbup:
...teď to již použitelný je.
Jinak ROM mám Custom z 27.3. tuším, je stabilní a zatím šlape bez problémů od června...
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Takže 2 piny z GPS modulu máš na plošňáku propojené natvrdo původní anténou a pididrátkem na plochu baterky do volna nahousenkovaný.
Fajn.
Tak si povypínej A-GPS i EPO a vymaž data.
Telefon dej do držáku v autě, rozjeď se v místě bez stromů a budov v okolí, stačí 50 km/h.
Nahoď modul GPS a zapni aplikaci GPS TEST - je zdarma.
Pokud dole nebude řada čísel (satelitů) a čárek, znamená to, že není almanach a to potřebuješ, prostě si jako GPS zapnul po měsíci, kdy platnost starého almanachu je už dávno ta tam.
Postupně, zleva, se ti budou objevovat jeden satelit za druhým.
Pokud se telefon bude chtít fixovat nyní, nemusí být hodnota přesnosti optimální.
V momentu, kdy se dole objeví řada čísel (satelitů), čárek a původně zachycené satelity se rozhodí na různá místa do řady, znamená to, že potřebný základ almanachu je stažen.
Dle mých zkušeností tahle procedura prostě trvá a je to normální.
Pokud opravdu pojedeš, bude to trvat déle, než když budeš od začátku stát.
Pokud pojedeš v(u) řadě(y) stromů, třeba i bez listí, bude to mít vliv na přesnost.

Sumaré - Takže ten fix ovlivňuje nejen kvalita přijímaného signálu GPS, ale i fakt, jak aktuální je výchozí almanach.
Pokud stáhneš A-GPS - stáhneš vlastně krátkodobý přesný almanach. EPO je dlouhodobý - z časem znepřesňující se almanach, predikce.

Já jsem dělal pokusy-omyly s náhražkovými anténami několik hodin. Vždy jsem pohořel, pokud se anténa přiblížila k tělu telefonu. Nejlepší výsledky má drátek obvodu dvacetikoruny s každým jeho koncem zapojeným na jeden ze dvou pinů GPS modulu. Samozřejmě nesmí být tento připlácnut k tělu telefonu. Zkus a uvidíš, není problém mít za jízdy přesnost od 4 metrů. Pak napiš výsledky.

G2S bez HW modifikace při fixu za jízdy dává přesnost tak kolem 40m ve volném terénu, při fixu před jízdou pak za jízdy tak kolem 20m i méně, samozřejmě ve volném prostoru kolem silnice a vždy pod předním sklem.
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mk-tec »

Právě jsem přijel z odpolední (mám to domů asi 9 km). Přečetl jsem si ještě v práci tvůj příspěvek a vše vymazal. HW úpravy jsem dělal už dávno před tím, takže asi to zůstalo v paměti telefonu. Takže jsem vypnul A-GPS i EPO, v GPS Tools jsem dal reset. (nic jsem nestahoval, stejně nemáme v práci Wi-Fi). Pak jsem vyjel z práce, při jízdě zapnul GPS a GPS Test a bylo to, jak popisuješ - psalo to jen satelity na 0/0, jinak nic - prázdná obrazovka bez čísel. Rychlost kolem 50-80 km/h a asi po minutě objevil první SAT a na prázdné orazovce se začali množit písmenka a čísilka. Po asi další minutě viděl druhý a tak to šlo asi po minutě do 5-té minuty. Najednou u 5. SATelitu se fixnul, naběhlo 11 SAT a fix 5/11 s přesností kolem 40 a po další minutě se fixovaly další a padala i přesnost, která se ustálila kolem 16-23 m při fixu 7 až 8/10. Když jsem pak musel na žel. přejezdu na chvíli zastavit (jel vlak), tak to pomalu padalo k přesnosti 11m, ale pak jsem zase musel jet. Při jízdě opět kolem 15-17m, FIX 7 až 9 z 10SAT. Takže uvidím, jak to bude, když to nechám Fixnout na místě. Věřím, že při externím vývodu antény mimo tělo bude přenost super.

Před tím (touto konfigurací), jsem jel z Kroměříže do Slavičína (asi 70 km) a i po stáhnutí EPO a AGPS byl první FIX až na parkovišti ve Zlíně a domnívám se, že jen proto, že jsem zastavil. Pak to už jakžtakž drželo s občasnými výpadky v lesích. Když jsem jel zpátky, tak se to nefixlo za celou cestu a ukazovalo to, že vidí jen 1SAT a nic...

Myslím tedy, že v této konfiguraci je to již použitelné. Jezdím do práce na skůtru a i když je to za plexi, tak si nedokážu představit, že mi bude někde vzduchem lítat drátek - to by mělo asi krátký konec. V autě by to snad šlo, ale na skůtru a moto rozhodně ne. ...APROPOOO - napadá mě použít, jak to už tady někdo popisoval - napájet vývody z pinů na sluchátkový konektor, ze starých sluchátek vzít konektor s ponecháním kousku drátu a... Když budeš potřebovat přesnou navigaci do auta, tak určitě v poho, na moto bych musel napojit asi pevný měděný drát stočený do kruhu, který by mi sice trčel, ale mohl by držet. Ale i tak - i když to mám teď schovaný, je to úplně jinde ;) a doufám, že dostačující. Čas však ukáže... Když nebudu spokojený, dodělám tu extérní anténu.

Díky,Čao ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

Se na to vyprdněte dokud ten telefon má nějakou cenu. Já před měsícem udal G2S na Aukru za 2750 + poštovné a o pětikilo míň jsem koupil nový a lepší bez neduhů MTK chipsetu....
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

hotovyrado píše:Se na to vyprdněte dokud ten telefon má nějakou cenu. Já před měsícem udal G2S na Aukru za 2750 + poštovné a o pětikilo míň jsem koupil nový a lepší bez neduhů MTK chipsetu....
Pravdu máš.
Nejhorší na tom je, že LeWa nedala za celou dobu jedinou ROM bez bugu.

Já jsem to vyřešil tak, že jsem připájel tenoučký mědění pásek na proškráblou origo anténu a mám tak v konektoru na sluchátka další pin, sluchátka hrajou normálně, ale kladný vliv v tomto případě na GPS nemají. Do konektoru v případě nutnosti strkám 2,5 měděné lanko i s izolací tak, aby se měděné drátky dotýkaly jen toho ,,GPS pinu,, dlouhé je asi 6 cm, to už postačuje na přesnost od osmi metrů. Lanko je přizpůsobené tak, aby to šlo rychle zasunout a aby se nedeformovalo a drátky držely, kde mají.

G2S má ještě další dvě slabiny, je špatně řešena WIFI anténa, což znemožňuje plnohodnotné použití této funkce a navíc je telefon osazen špatným typem mikrofonu.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

ale to není jen o ROMce, ale o přístrojích na MTK platformě... projdi si tohle fórum... 90 procent témat je o všemožných problémech telefonů napříč značkami, s MTKčky.... Čryřjádro Qualcomm 8225 nemá sice grafický výkon jako stejně drahé telefony s MTK6589/6582 ale nemá jediný problém.... a zdaleka to není jen GPS, ale přeba u MTK víceméně standardní vypadávání hovoru/dat při přepnutí z 3G do 2G poktrytí - kteréžto dvě věci jsou celkem zásadní... G2S je prima telefon, ale jsem rád, že mám martýrium zvané MTK za sebou, upřímně.... Teď mám AMOI 862 (107 doláčů i s DHL), MIUI v5 a chrochtám blahem. Dokud dva a půl litru za G2S dostaneš, hoď jej na Aukro.... za půl roku bude pozdě....
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

mirasat píše: G2S má ještě další dvě slabiny, je špatně řešena WIFI anténa, což znemožňuje plnohodnotné použití této funkce a navíc je telefon osazen špatným typem mikrofonu.
Wifi je v pohode, ale na offi romke (David G), nie pod lewa. To uz mam otestovane. Kazdopadne na dalsi tyzden ocakavam tiez AMOI.
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Tak jsem jí dal (David G) a šlape dobře. Samozřejmě je to nezvyk oproti LeWa. Nezdá se mi, že by byla wifina lepší, ale uvidíme dál.
Nevíte náhodou, jak mám udělat update, který bych chtěl zkusit z menu. Cpe mě to do recovery :!: Jak tam postupovat :?:
Jsem zvyklej udělat čistku, pak vybrat zip soubor a nazdar, ale tady nevím. Když jsem updatoval Lewu z menu, tak to bylo celé automatické, bez recovery.
Díky.
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

Nieje dostupny ziadny update...

Lewa som mal, pacilo sa mi to prostredie, no kvalita wifi bola predsa podstatnejsia. Ked som mal lewa tak v istych castiach domu sa wifi vobec nechytalo, alebo len minimalne a vypadavalo. Pri offi rom v tych istych priestoroch som chytal signal a stabilne, stale... takze umna to je otestovane a rozdiel podstatny. Ked neide GPS poriadne tak aspon wifi :D
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Aha, tak mě to:
NEW1 UPGRADE1 info:nothihg
zmátlo.

EDIT: Tak už mě to docvaklo, že jsem měl hozenou na SD starou romku přejmenovanou na update.

Já mám asi fakt štěstí. Se mi stalo u David G, že zmizely ikony pod čarou a pomohl až reset.
U verze LeWa 13.08.15 semi po záhadném hmatu na základní úrovni sekce system setting podařilo aktivovat náznak jakého si skin editového prostředí, každý objekt měl svůj rámeček. Něco podobného znám s Enigmy 2. :shock:
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od P1azer »

Nemáte někdo Jiayu G2 (popřípadě jako já G2H a pod.)?
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G2S - obecná diskuze“