Jiayu G2S - obecná diskuzeJiayu G2S

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
BoVe159
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24. kvě 2011 15:13:02
Typ mobilu / ROM: One X
Tablet: Transformer Pad TF300

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od BoVe159 »

Tak tady posílám odkaz na z 80% počeštěnou a odzkoušenou rom pro G2S - JIAYUG2S-Android-4.1.2-DAVID-G-v3.0.
Instalovat přes CWMRecovery - já použil čínskou z NeedRom, ale mělo by chodit i s EN verzí, jak např uvádíš z xda-developers.
Instaloval jsem bez SIM, tu jsem vložil až po úspěšné instalaci a základním nastavení ... POZOR! musí se vložit do horního slotu pro simku!!! Po vložení po mě kromě PIN chtělo i PUK! Pak už stačí jen stáhnout More Locale 2 z play.google.com a nastavit češtinu. Pár programů ještě cz nemá, jako třeba Camera, ale to možná dodělám později (stejně jsou tam jen ikonky a spoušť :-).
Tak hodně zdaru s instalací!!
Moje 67 letá matka je s tímto spokojená a vesele se učí android ovládat :-D

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xZFyKTXu/jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip
spachal píše:Jako recovery jsem zkousel kde co :], ale najisto funkcni byly obe verze CWM z tohoto postu: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=311
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od spachal »

Nadhera, dekuji Ti!! :] Kolegyne ma sice ted tyden dovolenou, takze se k flashovani nedostanu, ale ona to jeste vydrzi. Dam vedet, jak to dopadlo, pokud do te doby prelozis neco dalsiho, prosim o upload. Predem diky! :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
hjerry
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. dub 2013 20:38:03
Typ mobilu / ROM: JiaYu-G3

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hjerry »

Ahoj, předně bych chtěl všem přispívatelům poděkovat za návody, rady a postřehy. Pročetl jsem celou diskusi a pořídil jsem G2S manželce.
GPS příliš neřeším, ale po odzkoušení pomoci GPStest.apk jsem zjistil, že bez datového připojení se první fix povedl do 5 min a následně to trvalo pouze vteřiny. Přesnost okolo 50m. Nic moc, ale v nouzi se podle toho jet dá. V telefonu je rom od etotalk.
Jak už tady bylo zmiňováno, musel jsem přenastavit hodnoty u mikrofonu, použil jsem návod a hodnoty z fóra jiayu g3 http://androidforum.cz/jiayu-g3-mikrofon-t43424.html. Funguje to na sto procent. Teď už se dá do telefonu i šeptat a protistrana slyší výborně.
Celkově mám z telefonu velmi dobrý pocit, display, dílenské zpracování a použité materiály, vzhled jsou na jedničku.
Mám ale jeden dotaz na vlastníky tohoto telefonu. Na stránkách etotalk píšou, že má telefon podsvícené senzorové tlačítka pod displayem, manželce nesvítí a po bližším zkoumání, se mě zdá, že by snad ani svítit neměly...
Pro klid duše a pro případnou reklamaci se radši ptám, jak to teda je. Dík za odpověď.
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Tlacitka maji pod sebou podsvetlovaci diody.
Ja je mam vypnute v menu.
Moznosti nastaveni jsou dle rom.
GPS potrebuje u tohoto modelu k dosazeni lepsi presnosti vyssi uroven signalu (antenu mimo pristroj). Take se tim urychluje cisty offline fix.

EDIT:
V poslední době se mi začaly přepisovat audio soubory a já slyším ve sluchátku hodně zkresleně. Naládoval jsem nově příslušně soubory, ale pořád to blbne. Navíc za celou dobu jsem nedokázal dát dohromady hlasitost vnějšího reproduktoru při handsfree režimu. Mělo by to být v LoudSpeaker Mode položka Sph. Když to přepíšu, zase se mi to hodí zpátky na nesmyslné hodnoty.... Obecně to ale bylo vždy hodně potichu, na hranici použitelnosti.

EDIT2:
Hm, tohle vypadá hodně špatně.
Pořád se to samo přepisuje.
Než udělám factory reset.
Mohl byste sem někdo hodit celou složku APRDCL ?
Díky.
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

BoVe159 píše:Tak tady posílám odkaz na z 80% počeštěnou a odzkoušenou rom pro G2S - JIAYUG2S-Android-4.1.2-DAVID-G-v3.0.
Instalovat přes CWMRecovery - já použil čínskou z NeedRom, ale mělo by chodit i s EN verzí, jak např uvádíš z xda-developers.
Instaloval jsem bez SIM, tu jsem vložil až po úspěšné instalaci a základním nastavení ... POZOR! musí se vložit do horního slotu pro simku!!! Po vložení po mě kromě PIN chtělo i PUK! Pak už stačí jen stáhnout More Locale 2 z play.google.com a nastavit češtinu. Pár programů ještě cz nemá, jako třeba Camera, ale to možná dodělám později (stejně jsou tam jen ikonky a spoušť :-).
Tak hodně zdaru s instalací!!
Moje 67 letá matka je s tímto spokojená a vesele se učí android ovládat :-D

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xZFyKTXu/jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip
spachal píše:Jako recovery jsem zkousel kde co :], ale najisto funkcni byly obe verze CWM z tohoto postu: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=311

Díky moc za výbornou práci, CZ super na jedničku ;-) asi nejlepší room co jsem ve founu měl, ale protože je to čína tak mám nějaké mouchy.
- na odemikací obrazovce nemám ten kříž, vlastně kromě tapety tam není nic, tak odemknu jen odhadem. dá se na to zvyknout, ale kdyby to šlo opravit budu rád.
- po reboot to po mě pořád chce PUK místo PINu, taky nevím kde to změnit.
- nefunguje root, vždy i po přehrání jiné room mi šel a teď nemůžu mazat zbytečné apk, dělá Vám to taky?
hjerry
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. dub 2013 20:38:03
Typ mobilu / ROM: JiaYu-G3

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hjerry »

Tak jsem hledal, kde se dá natavit to podsvícení tlačítek a nikde jsem to tam nenašel. Mohly by jste mě prosím poradit, kde by to mělo být a v případě, že to v menu není jestli se to nedá nastavit jinde, třeba v Mobileuncle MTK Tools. Předem moc dík!
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Lewa rom to má v MENU-KEY-KEYBOARD LIGHTS.
hjerry
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. dub 2013 20:38:03
Typ mobilu / ROM: JiaYu-G3

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hjerry »

Dík za info. Tak rom z etotalk tuto možnost nenabízí......
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

V tom případě se divím, že tlačítka vůbec nesvítí......očekával bych nějaký chytrý režim podsvícení tlačítek.
pavel.nydecky
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 15. dub 2013 20:12:23
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od pavel.nydecky »

Dodatek k mé reklamaci u antelife:

Telefon mám asi týden doma. 3.7. byl odeslán z Číny. Takže celková doba reklamace cca 3 měsíce :)

Jumping screen, musím zaklepat, se nekoná. Jen mi foun vrátili lehoulince škráblej (plast z boku, ne displej) a co jsem měl skvěle nalepenou ochrannou folii, tak tu stáhli, opravili telefon a prasácky nalepili zpět (je pod ní plno smetí a kvůli tomu samozřejmě mega bubliny). Mohli se aspoň zeptat, jestli si nechci koupit nový screen protector. No co už, hlavně, že to funguje.

GPS jako takovou jsem nezkoušel. Jen endomondo. 10km běh v lese a trasa byla zaznamenána. Kvůli tomu jsem v telefonu funkci GPS potřeboval. Takže spokojenost. Snad to bude měřit stejně i v budoucnu.
Ploki
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. kvě 2013 19:44:34
Typ mobilu / ROM: Sony

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od Ploki »

BoVe159 píše:Tak tady posílám odkaz na z 80% počeštěnou a odzkoušenou rom pro G2S - JIAYUG2S-Android-4.1.2-DAVID-G-v3.0.

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xZFyKTXu/jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip
Ahoj,
chtěl bych upozornit, že se nejedná o ROM od David G, ale o počeštěnou MIUI 3.7.5
Každopádně se ale jedná o velice dobrý kousek :-)
BoVe159
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24. kvě 2011 15:13:02
Typ mobilu / ROM: One X
Tablet: Transformer Pad TF300

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od BoVe159 »

firerescue píše:
BoVe159 píše:Tak tady posílám odkaz na z 80% počeštěnou a odzkoušenou rom pro G2S - JIAYUG2S-Android-4.1.2-DAVID-G-v3.0.
Instalovat přes CWMRecovery - já použil čínskou z NeedRom, ale mělo by chodit i s EN verzí, jak např uvádíš z xda-developers.
Instaloval jsem bez SIM, tu jsem vložil až po úspěšné instalaci a základním nastavení ... POZOR! musí se vložit do horního slotu pro simku!!! Po vložení po mě kromě PIN chtělo i PUK! Pak už stačí jen stáhnout More Locale 2 z play.google.com a nastavit češtinu. Pár programů ještě cz nemá, jako třeba Camera, ale to možná dodělám později (stejně jsou tam jen ikonky a spoušť :-).
Tak hodně zdaru s instalací!!
Moje 67 letá matka je s tímto spokojená a vesele se učí android ovládat :-D

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xZFyKTXu/jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip

Díky moc za výbornou práci, CZ super na jedničku ;-) asi nejlepší room co jsem ve founu měl, ale protože je to čína tak mám nějaké mouchy.
- na odemikací obrazovce nemám ten kříž, vlastně kromě tapety tam není nic, tak odemknu jen odhadem. dá se na to zvyknout, ale kdyby to šlo opravit budu rád.
- po reboot to po mě pořád chce PUK místo PINu, taky nevím kde to změnit.
- nefunguje root, vždy i po přehrání jiné room mi šel a teď nemůžu mazat zbytečné apk, dělá Vám to taky?
- u mě odemykací obrazovka bez problémů - zkusil bych reset a natáhnout to znovu
- PIN a PUK to chtělo jen poprvé, teď už standardně jen PIN
- root zatím netestován

Pokud tato rom nechodí s verzí tvého hardwaru, zkus třeba tuto romku od LeWa

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xvXDHRNX/lewa-jiayu-g2s-jb-rom-13-07-26-c841b-cz-zip
Překládal jsem před třemi týdny, ale dosud jsem neměl čas na testování. Pokud zkusíte, dejte vědět :-)
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

LeWa jsem měl, ale moc mi nepasovala :-( Asi je čas to vyměnit za JiaYu G3S kámoš to má a tam už to všechno vychytli, včetně GPS. A se silnější baterkou skvělá výdrž.
BoVe159
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24. kvě 2011 15:13:02
Typ mobilu / ROM: One X
Tablet: Transformer Pad TF300

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od BoVe159 »

a máš na mysli přesně tuto verzi, nebo některou starší?

EDIT by pRo_lama:
Necituj posledný príspevok! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!


Děkuji za upozornění :yes:
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

Nevím jestli to byla ta poslední, každopádně ty udělátka od Lewa se mi moc nelíbí. Mám raději když je ten android čistý. Jinak po delším pozorování se mi zdá, že baterie s touto rom vydrží tak o den déle. Možná je to náhodna, nebo se mi to fakt zdá, ale teď mi telefon při stejném užívání vydrží cca 3 dny, místo dvou.
Ale zase mi hůř chytá rychlý internet 3G, nebo H...pořád to jede na Edge i tam kde jiné zařízení chytá rychlejší sítě. A ztrácí se mi nápis T-Mobile vlevo nahoře a místo toho je tam nápis "bez signálu" i když signál telefon má dobrý.
Ono to asi ani nejsou chyby, ale vlastnosti romek na G2S :-) prostě žádná není vychytaná na 100% spíš mě udivuje, že je spousta romek od druhých stran, lewa, miu ale aby udělali opravenou a konečně vychytanou od výrobce, tak to nee. času na to měli dost. Jinak maximální spokojenost za ty peníze.
dreduza
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07. kvě 2013 12:39:40
Typ mobilu / ROM: Samsung mini
Tablet: Ployer Momo8 (Vincent rom)
Rom: CM7.2 New Experinece

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od dreduza »

je pořád problém s GPS, nebo existuje nějaký univerzální ozkoušený řešení...

zkoušl někdo návod odsud?
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2063255

případně v diskuzi o ZTE V970 jsem potkal toto

od luu007 » stř 17. črc 2013 11:38:08
Co se tyče gps a neustalych problemů u lidi s MTK co se tyče nelze fixnout,nevidím - ne neni to HW zaležitost aleš čistě jenom a pouze softwarová.Nestači mit pool evropa a pool cz v conf ale je nutne vlezt do MTK ENG TOOLS a podle navodu se podivat co tam činani nechali a přepsat.Problematicky jsou hlavně ty romky kde vam zustavaji ruzny činsky appky - takova ta rychlo rom,vysekat nebo jenom zmrazit,more locale a nazdar bazar.U jejich app spojenych s lokací krasně vidite že se vam snaži vnutit lokaci peking,jo a to potom se blbě fixuje a hledá.Prolezte cely i YGPS,lokace a věci souvisejici a podivat se co tam je.A-GPS normalně nastavit,conf předpokladam že už mate OK,data nebo wifi ma každej předpokladam A-GPS povolit at si na to šahne i porestartu,reset,stahnout data,povolit asisitenci sitě,profil GOOGLE.A-GPS pod domaci sití pouze,určovani polohy google pomůže rychlosti a přesnosti
logicky taky - vždycky prakticky jste v dosahu něčeho kde ví co to je a kde to je.
Až posledni EPO - stahnout data.Nebyl jeden jedinej MTK kde gps nejde dat dokopy pokud ma člověk romku založenou na těch buildech kde zažrali někam hluboko neustaly přepisovani někam do činy.Koneckonců odpověd prodejce u tehož modelu - s tymž hardware -žadna revize, byla gps fixed?Yes - fixed a byla.Co z toho vyplyvá - prodejce prodaval mobil u nějž nebyl žadny hardwarovy problem s gps,oprava pro zbytek světa se tykala toho aby si mobil průběžně nemyslel že by se mohl podivat ktere satelity krouži na činou - přesně tak se chovala ta upravena romka od nich.Hardwarovy problem - vadny modul je prostě vadný,to neopraví přepsáni par hodnot.Takže HW e ok,to že citlivost neni šampion je jina věc.
josef1974
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pon 17. zář 2012 16:18:56
Typ mobilu / ROM: STAR x920
Tablet: Sanei n10
Rom: 4.4.0

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od josef1974 »

Zdravím, poradíte mi jak dostat CWM (mám je v .img) do telefonu?
díky
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od dizzy2012 »

SP flash tool je nástroj, který potřebuješ.
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od TomasT342 »

A scatter soubor z nějaké ROM k tvému telefonu (v něm se píše, do které části paměti se má recovery.img nahrát)
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od spachal »

>josef1974: jde to snaze, nejdrive root telefonu, pak nainstalovat MobileUncle, zkopirovat do telefonu recovery.img se spravnym CWM nebo TWRP, spustit MobileUncle a pres nej to nainstalovat ..
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od dizzy2012 »

Ano, toto jde taky, akorát někdy při tomto postupu skončí telefon v bootlopu. Oficiální flahovaci nástroj je SP flash tool (tím jde případně odstranit ten bootloop).
CoolXman
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. bře 2013 9:39:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od CoolXman »

firerescue píše:LeWa jsem měl, ale moc mi nepasovala :-( Asi je čas to vyměnit za JiaYu G3S kámoš to má a tam už to všechno vychytli, včetně GPS. A se silnější baterkou skvělá výdrž.
já budu muset asi taky měnit, uvažuju taky o G3S, je tam to GPS opravdu funkční nebo to má do GPS u provařenejch značek pro evropský trh pořád daleko?
nejde mi o rychlost fixu, ale o stabilitu fixu a hlavně přesnost

jinak dávám zde fotku toho, proč budu muset asi měnit G2S, zkoušim to reklamovat u Antelife, zatim se neozvali
jinak mám asi nějakou smůlu nebo je to fakt vadnej kus, neřikejte mi, že když mi telefon spadne z ruky z necelýho metru na zem a ještě v pevným koženým obalu, můžu ho vyhodit .... už jste někdo něco podobnýho viděl, na co to tipujete?
Přílohy
220820134052.jpg
220820134052.jpg (84.63 KiB) Zobrazeno 3603 x
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Nefunguje mi aplikace camera. Většinou to ani nenajede, pokud ano padá to s hláškou, že galerie byla zastavena. Přes Mobile Uncle jsem zjistil, že hlavní kamera funkční je.
Jedná se o poslení stabilní Lewa, updatováno přes telefon.
Co s tím ?
Externí aplikaci ? Jakou ?
Definitivně jinou rom ?
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od nightkyn »

Ta posledna aktualizacia je des, Camera isla bez chyby, no zato boli problemy s Play Store a par dalsich, zmenil som ROM na tu od DAVID G, oproti lewa ide vsetko +lepsia kvalita wifi signalu, akurat mi chybaju niektore appky ktore su v lewa.. :|
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od mirasat »

Mě začala kamera postupně blbnout, tak jsem poprvé přistoupil k upgradu a to rovnou na poslední verzi.
Upgrade tento problém nevyřešil.
Jinak pozitivum:
Obrovskými písmeny znázorněno - kdo volá !!!!! :yes: konečně !!!! Taková kravinka, nad kterou jsem po přechodu na Android jen nevěřícně kroutil hlavou. Věděl jsem, že u Gingerbreadu to je běžně velkými písmeny, ale v JB ani prd.....
Částečně vyřešen problém se samouzamykáním telefonu při hovoru.
Negativa:
Ještě více čínských kravin.
Problém s Play Store (ale ne hned po upgradu, ale až po továrním nastavení (tam není ikona Play Store) Dohrávaná apk Play Store funguje na houby, apky se stáhnou, ale nenainstalujou. Čínský android market se použít dá, ale není tam samozřejmě shodné portfolio.
Pitomě předělaný Security Centre.

Co je na Lewa naprosto šílené:
Strašný kontakty, volání, zprávy. Postrádá kalendář typu Jorte, DigiCal (škoda že Jorte nezvoní po restartu telefonu). Postrádá nečínskou kalkulačku.

Kvůli čemu jsem ještě nepřešel k jiné rom:
Super pojatý Status Bar - miluju ho !
Root na vypínač - Když telefon i rom nejsou úplně top, pak je třeba root (viz mikrofon).

Co mě fascinuje na Androidu a věcech kolem (nemusí platit vždy) ?
Mala písmena kontaktu příchozího hovoru.
Foťák se nedá přepnout na 16/9 - kamera taky ne (alespoň možnost ořezu by stačila).
Když sháníte nějakou obyč aplikaci na volání, sms nebo nějaký normální kalendář s upomínkou a narozenináčkem, mení to snadné.
Proč se některé aplikace inteligentně sami neukončují - HTC z toho ovšem udělalo ctnost.....listování v miliardě bežících procesů je vzkutku brutální záležitost.
pavel.nydecky
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 15. dub 2013 20:12:23
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od pavel.nydecky »

Po delší době zdravím.

Po tom, co se mi při běhu 2x18km nezaznamenala trasa v Endomondu jsem se vrátil k problému GPS. Zjistil jsem, že se dají sehnat GPS receivery, který se přes BT propojí s telefonem. Třeba Garmin Mobile 10. Není tam podpora androidu, ale snad by to přes nějakou externí appku šlo.

Máte někdo s externí GPS zkušenosti? Můžete nějakou levnou (max +/-600 Kč) doporučit? A hlavně malou :)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od hotovyrado »

Mám za sebou 8500km na motorce po Rusku... Je to sice principielne blbost, ale GPS na G2S fungovala v Rusko naprosto dokonale, holt primárně je to telefon určený pro ruský trh :-)

Navi mě vyvezla na Elbrus, přes Čečensko do Machačkaly, step do Stalingradu, Kursk atd.... fix 8 satelitů do 15 sec, přesnost na decimetry!
pavel.nydecky
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 15. dub 2013 20:12:23
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od pavel.nydecky »

Tak jsem si koupil v bazaru Navilock BT-348 za 100 Kč. Pro připojení používám app Bluetooth GPS. S mobilem se spáruje a chvíli to jede dobře (přesnost kolem 3 m). Pak se ale najednou jakoby odpojí (údaje z GPS nejsou žádné, ale podle svítících diod jsou přístroje stále propojené). Asi tu nikdo nebude vědět, co s tím...?

Včera jsem byl v Jihlavě a když se mi nedařilo rozjet tu externí GPS, zkusil jsem tu interní a světe div se - míval jsem fix za cca 1 minutu a fix až 9 satelitů. Přesnost dokonce 7 metrů. Asi tam mají dobrý ovzduší :)

***EDIT***
Co z následujícího je prosím vás bluetooth port?
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) pavel.nydecky dne stř 11. zář 2013 20:09:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od spachal »

Takze me zkusenosti s aktualizaci na ceske prostredi ..

Nejdrive male upozorneni: je nezbytne nutne mit nejnovejsi verzi CWM! Zil jsem v dojmu, ze proste verze 6.x.x bude stacit jakakoliv, je to omyl! Stahujte posledni dostupnou verzi zde: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=311 . V pripade pouziti nizsi verze jak CWM 6.0.2.8 konci vetsina aktualizaci v Error 7!

Prvne jsem zkusil uvadenou MIUI verzi jiayug2s-android-4-1-2-david-g-v3-0-cz-zip. Je to 'klasicka' miui, instalace bez problemu. Problemy nastaly pri pouzivani, v podstate ty same, co zde popisoval firerescue. Spatne odemykani (lze ne uplne uspesne resit nejakou alternativni lockscreen aplikaci, ale stejne po rebootu nabehne vzdy ta verze bez ovladani), pokud vyjmete SIM kartu, pocitejte se zadanim PUK. Plus se mi nepodarilo telefon rootnout, ale to je moje lamerstvi, neb jak jsem zjistil, rom je samozrejme rootnuta, jen je treba to povolit v nastaveni.
Po tydnu pouzivani se ale telefon zacal chovat 'divne', obcas nenabehlo prihlaseni k mobilni siti, home cudl obcas jen 2x zavibroval a nereagoval, obcas misto PINu zase pozadavek na PUK .. Proste i pres relativne 'pritulne prostredi' byl cas na zmenu.

Protoze jsem nemel naladu na prinuceni MobileUncle k praci v root modu, radeji jsem pres SP FlashTool prehral stock ROM, nasledne root + MobileUncle + update recovery a v recovery nahrani LEWA ROM (lewa-jiayu-g2s-jb-rom-13-07-26-c841b-cz-zip). Sice take bez problemu, ale nastaveni telefonu neni prelozene. Pokud nekdo bude zde potrebovat root, opet pres nastaveni, je zbytecne zkouset jine metody (eroot, motochopper ap.) Takze pro me (resp. pro pani, ktera telefon pouziva) smolik.

Takze zase update recovery a pres CWM nahrani puvodni prelozenou stock ROM (burgerz_update.zip). Opet se spravnym recovery instalace bez problemu a tentokrate asi konecne uspech :]. Vse zatim funguje jak ma, preklad neni stoprocentni, ale postacuje.

Takze tolik me zkusenosti, kbydych pred mesicem tusil, ze problemem je starsi verze CWM, nemusel jsem se s timhle telefonem tolik trapit ;] .. Hope it helps ..
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: Jiayu G2S

Příspěvek od firerescue »

To by mi moc pomohlo. Jen dva dotyzy:
1. Kde v nastavení se povoluje ten root?
2. A můžeš dát link na tu Lewa Rom se kterou ti to chodí.

Škoda téhle, co tam mám počeštění je super, prostředí paráda. Jen ty bugy...Lewa není tak hezká. Mě to ještě dělá, že se po restartu připojuje na net jen pomocí GSM a musím to pokaždé v nastavení přepínat.
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G2S - obecná diskuze“