Jiayu G2S - obecná diskuzeGorila Glass??

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5

Gorila Glass??

Příspěvek od hotovyrado » čtv 14. bře 2013 8:59:35

Mám G2S od pondělka. Ani jednou mi samozřejmě nespadl a vyjma ležení na stole jsem měl mobil 3x v kapse bundy (pouze s papírovými kapesníčky) event koženou peněženkou bez kovového patentu, a jednou v džínách.... dnes ráno koukám a nevěřím.... je tam 5x5 mm poškrábané sklo... Nechápu kde, a hlavně jak, když sklo má být údajně nepoškrabatelné...

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Tablet: ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X
Rom: Havoc OS

Re: Gorila Glass??

Příspěvek od Lyon » čtv 14. bře 2013 9:34:57

No jo,řekne se Gorilla Glass a spousta lidí si myslí,že mají nepoškrabatelný displej.Zapomeň na to,tohle je jen blbý mýtus.A čím více si člověk dává pozor,tím dříve se škrábanec objeví.Já jsem si na svůj telefon ihned kupoval fólii,Lotus glass neLotus glass.

A jak bývají na netu ta krásná videa,kdy nějaký borec jezdí klíčem po displeji a není na něm žádný šrám,to je sice krásné,ale zkus si dát na displej třeba trochu hrubšího prachu a přejet po něm prstem...Prach a drobné nečistoty jsou daleko větší zlo než nějaké klíče.

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » čtv 14. bře 2013 9:49:18

tel telefon jen 3x opustil stůl v obýváku.... jako je mi to celkem fuk, nehodlám si stavět z mobilu pomník, je to spotřební zboží, nikdy jsem na žádném telefonu neměl fólii, ale ani starý HTC Touch Pro 2, který jsem používal 3 roky jako navigaci na motorce (jen tak v držáku na řídítkách nekrytý) přičemž jsem najel za ty tři roky s tím mobilem 20000km výhradně po Ukrajině a Balkánu, tak ten plastový displej neměl takový šrám....

Takže kdoví z čeho to sklo je....

Lyon
Droid

Příspěvek od Lyon » čtv 14. bře 2013 10:06:40

Přesně o tom to je.Čím modrnější bebech,tím větší kulové to vydrží.Škrábance se objeví a ani nevíš jak.Pokud nemáš fólii,nevyhneš se tomu.Další věc je jak říkáš,u takového telefonu bych se nebyl jistý,že to skutečně je Gorilla...

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » čtv 14. bře 2013 10:17:12

fólii na telefon nedávám... hnusně to vypadá, sníží se čitelnost displeje i citlivost na dotek... Stejně ten telefon mnohem rychleji zestárne morálně a pokud se bavíme o G2S jakožto přístroji výkonově mezi Galaxy S2 a S3, přičemž stojí polovinu ceny S2 a 2/5 ceny S3, tak to fakt neřeším.... ale možná jsem jen měl smůlu a už se dál nebude škrábat.... pokud se někomu ale "podaří" nějaký vryp, tak se pochlubte :-)))

Lyon
Droid

Příspěvek od Lyon » čtv 14. bře 2013 10:21:50

S tou fólií nesouhlasím.Nesnížila se ani citlivost na dotek,ani nezměnily barvy.Záleží na tom,jakou fólii si koupíš.První co jsem měl,tu jsem sundal po pár sekundách,měla nějakou antireflexní úpravu a úplně neskutečně rozbíjela obraz.S druhou fólií naprostá spokojenost,nevím,že ji na displeji mám (je ale fakt,že se diplej rychleji zapatlá a hůře čistí).

Jinak tvé znepokojení na škráblým displejem chápu.U nového telefonu to naštve a pokud o tom škrábanci víš,zaměřuješ se furt na něj a přijde ti ještě horší.Víš co je na to dobré?Udělat jich tam ještě pár navíc,pak už tě ten jeden škrábanec štvát nebude :D

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » čtv 14. bře 2013 10:33:35

Souhlas... je to jako s autem... První škrábanec bolí nejvíce, s dalšími se to přestane řešit :-)

TomasT342
Robot
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » čtv 14. bře 2013 12:00:08

Z diskuze o Jiayu G2S na etotalku:
- Is it equipped with gorilla glass or other display?
- It is scratch-resistant screen.

Takže nemůžete obchodníkům věřit vše co napíšou.
Gorillu má u Jiayu myslím jen G3, G4 a S1.

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » čtv 14. bře 2013 14:21:37

taky nežiji v domění, že G2S má Gorilku ...
a také musím podpořit názor, že folie je dobrá - zatím jsem vždy měl folii na všem a žádný problém - ono je totiž i v těch fóliích rozdíl. Folie na mobilu, asi něco jako UV na zrcadlovce = nutnost.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 14. bře 2013 16:33:07

Vidíš, já považuju UV-čko na zrcadlovce za zhovadilost pro ty, co se neumí k foťáku chovat. Nikdy jsem ho tam neměl a objektivy mám jako nové :-)

P.S. to jen tak pro vyvážení názoru, aby si někdo nemyslel, že to je životní nutnost ;-) Totéž jako fólie na displeji.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » stř 27. bře 2013 14:05:55

Dnes jsem si říkal "sakra, to sklo je zase podřené" a pořádně jsem se na to zadíval... Ono to možná sklo GG je, ale po bližším prozkoumávání jsem došel k názoru, že na něm mám velice precizně (tařka nepostřehnutelně) už od výroby nalepenu fólii, která se samozřejmě ze svého plastového principu podře lehce :-)

firerescue
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: One plus One

Příspěvek od firerescue » stř 27. bře 2013 14:36:42

jj je tam folie, já myslel že je to všeobecně známá věc ;-) taky jí mám trochu poškrábanou, ale ještě jí nechávám.

Odpovědět

Zpět na „Jiayu G2S - obecná diskuze“