ZTE V970 - obecná diskuzeNemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Ahoj,
potřeboval bych vaši pomoc. Mám ZTE V970 od jara. Hned od novoty jsem do něj nahrál Brunovu CWM Recovery a jeho ROM. Nejprve to byla V1.1, potom V1.2, nyní mám CUSTOM ROM JB 4.2.2 z tohoto odkazu http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=45048032.
Dlouho jsem nepotřeboval připojení k počítači, takže až nyní jsem zjistil, že se mi telefon po připojení kabelem v počítači vůbec nedetekuje. Nevím kdy tento problém nastal. Vím, že dříve spojení s počítačem fungovalo, mohl jsem přistoupit i na SD kartu - po připojení jsem si mohl zvolit pouze nabíjení, nebo propojení s počítačem, ale nyní se mi telefon pouze nabíjí a nemohu nikde najít žádnou volbu připojení k počítači. Poraďte mi, pokud vás cokoliv napadá. Telefon je jinak OK, dle mého vše jiné funguje (alespoň jsem na nic jiného nefunkčního nepřišel).
Díky.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

No, zkusit jiný kabel a PC, pak se zkusit podívat ve windows ve správci zařízení, jestli se po připojení objeví alespoň "USB neznámé zařízení". Pak ještě zkusit obnovu továrního nastavení a pokud nic z toho nepomůže, tak se obávám, že odešel hardware rozhraní USB.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Díky za odpověď, i když nepotěšila.
Jiný kabel i počítač byl vyzkoušen mezi prvními, bohužel nic. Ve správci počítačů - nic. Tovární nastavení před poslední aktualizací ROM také vyzkoušeno bez výsledku. Dá se nějak ověřit, že je to chyba hardware?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

Napadá mě jedině že by ve tvojí aktuální ROM zapomněl autor podporu USB, i když je to dost nepravděpodobné. Jedině zkusit flashnout originální ROM, případně takovou, kterou mají jiní uživatelé a USB jim jde. Nicméně tomu moc šancí nedávám, vidím to na HW. Ještě zkusit pořádně zkontrolovat microUSB konektor, jestli tam neuvidíš nějaký mechanický problém.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Nene, tento problém jsem objevil už na předposlední ROM od Bruna (V1.2). Pávě proto jsem přeflešoval na jinou ROM, ale nic se nezměnilo.
Už si moc nepamatuji, jak se tento telefon chová při připojení k počítači když je v pořádku - ta výběrová nabídka pouze nabíjení nebo připojení USB se tam objeví vždy?
Mechanicky vypadá USB v pořádku.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

Měla by se objevit vždycky. Každopádně by ale mělo naskočit něco i v počítači. Pokud te vůbec nereaguje, tak je asi USB kaput.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Počítač vůbec nereaguje na připojení, takže to opravdu vypadá na mrtvý usb konektor - buď mechanicky, nebo soft. Žít se s tim dá, doufám, že ho nebudu někdy nutně potřebovat - CWM mám, ROM přehrát jde, telefon jinak šlape OK.
Root123
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 07. srp 2013 12:55:27
Typ mobilu / ROM: ZTE V970 ZTE V967S
Rom: JB 4.2.2.
Bydliště: Valdice

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od Root123 »

A co ovladače si přeinstalovat zkoušel . Jestli se nepletu je potřeba ovladač "přímo" pro tento telefon.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Nevím jaký ovladač "přímo" pro tento telefon, ale po připojení k PC by měl počítač zareagovat alespoň s žádostí o ovladač - jako po připojení nového neznámého zařízení - není to tak? Jinak mám nainstalovány MediaTEK 6577 USB VCOM ovladače. Víš o nějakých jiných? - nasměruj mě. Díky.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

Root123 píše:A co ovladače si přeinstalovat zkoušel . Jestli se nepletu je potřeba ovladač "přímo" pro tento telefon.
To nebude ono. Pokud chybí ovladač, tak počítač detekuje alespoň neznámé zařízení, ale jemu to nereaguje vůbec a nereaguje ani mobil, takže je to myslím celkem jasné.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: Nemohu spojit V970 s počítačem, funguje pouze nabíjení

Příspěvek od pytlak227 »

Taky si myslím.
Nemáte někdo popis MTK Engineer Mode - nedalo by se třeba něco dozvědět tam? Třeba na záložce Hardware Testing / USB mám položky USB IF Test a USB EX Test Co to znamená? Obě hlásí Phone not support this module. Co to hlásí vám?
Odpovědět

Zpět na „ZTE V970 - obecná diskuze“